forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gusarenje i pljacka brodova po Jadranu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 17:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

ako te zanimaju omiski gusari,mogu ti puno preporuciti.



ma ne triba,fala

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 27/04/2012 : 22:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Ovi bi trebali nešto znat ili znat ko zna:

http://www.hpms.hr

http://www.museummaritimum.com/mn/

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2012 : 11:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ja mislim kako je jadransko more puno nekih dragocenosti ( a tu ne mislim na ribe, plankton, školjke,lignje,....) nego na dragocenosti (Zlato, srebro, slonovaca,dragulji,.....) i to mislim iz više razloga:

-prisutnost Venezzie (oni su bili jedni od najbogatijih regija u 15,16,17,18 stoljecu) i sigurno je nekome nešto "ispalo" iz broda, sigurno su ih pljackali neki pirati i slicno
-austro-ugarska monarhija (njoj je bilo ovo more adrijansko, glavna žila i oni su se služili tim morem da trguju sa drugim zemljama) i sigurno su bili zanimljivi piratima
-anticko doba (ovdje su se razvijale velike civilizacije (Grcka, Rim,) i sa kojima su trgovali i Fenicani (narod koji je izmislio novac) i ovdje se je trgovalo na veliko
-Dubrovnik (republika u to vrijeme) Dubrovnik je bila samostalna republika u vrijeme turaka i to vrlo bogata, a nisu ni tu tvrdavu postavili za bez veze, znaci bilo je gusarjenja tamo na veliko
-mogao bi još pisati o uskom grlu koji ulazi iz sredozemskog mora u Adrijansko more (koji je sigurno služio piratima, isto ko sada služi adenski zaljev somalskim piratima, o mnoštvu otoka, špilja, koji su sigurno davali zaklon i gusarima, i gdje su se skrivali dragocenosti i slicno,...)
-sjecam se da je nedugo od toga neki turist (potapljac) uz obalu pronašao neki kip, statuo,...i da je bilo to pravo jedno odkrice, i siguran sam da ima još toga puno

Ovaj lisac lwood sigurno je nanjušio nešto.....ajde reci nam o cemu se radi pa da i mi omastimo brkove! (možeš i na PM).
Baš mi se ide malo na more, istraživati po nekim otocima, špiljama, pa da se onda lijepo napravi neki piknik, malo kupanja, suncanje, izvucemo neke zlatnike sa dna mora i idemo kuci.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/04/2012 : 11:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
@1euro

Željno iscekujemo tvoju novu ideju (usput, što je bilo s onom knjigom i crtežima)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2012 : 12:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

@1euro

Željno iscekujemo tvoju novu ideju (usput, što je bilo s onom knjigom i crtežima)



ideja je u pripremi, bit ce uskoro.
Što se tice knjige, nema nikakvih novosti.....malo mi je vec bez veze tako dugo cekati (vec cekam 2 meseca i 15 dana). Kontaktirao sam ih prije više od mesec dana pa su mi se javili kako su za sada nacrtali 4 crtaca i da oni žele da bude još više njih nacrtalo pa eto cekam.....malo mi je neugodno da ih opet gnjavim sa tom knjigom iako bi sada bilo vrijeme da mi ju pošalju nazad pa tko je nacrtao je nacrtao a tko nije nije. Mislim ne znam, koliko dugo je "pristojno" da cekam prije nego li ih kontaktiram?
Nekako imam utisak da ako to ne dode brzo, da ce se na to zaboraviti, da sada to leži kod nekoga i nikome ništa,...jer cemu im treb atoliko vremena?
A po drugoj strani, duže cekam, više njih ce nacrtati.....
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 29/04/2012 : 13:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by tinton

@1euro

Željno iscekujemo tvoju novu ideju (usput, što je bilo s onom knjigom i crtežima)



ideja je u pripremi, bit ce uskoro.
Što se tice knjige, nema nikakvih novosti.....malo mi je vec bez veze tako dugo cekati (vec cekam 2 meseca i 15 dana). Kontaktirao sam ih prije više od mesec dana pa su mi se javili kako su za sada nacrtali 4 crtaca i da oni žele da bude još više njih nacrtalo pa eto cekam.....malo mi je neugodno da ih opet gnjavim sa tom knjigom iako bi sada bilo vrijeme da mi ju pošalju nazad pa tko je nacrtao je nacrtao a tko nije nije. Mislim ne znam, koliko dugo je "pristojno" da cekam prije nego li ih kontaktiram?
Nekako imam utisak da ako to ne dode brzo, da ce se na to zaboraviti, da sada to leži kod nekoga i nikome ništa,...jer cemu im treb atoliko vremena?
A po drugoj strani, duže cekam, više njih ce nacrtati.....





1 Euro,bolje sacekaj jos malo,pa ces imati puno crteza!
Mislim,kad si do sada cekao ,sacekaj jos malo,sigurno spremaju neko veliko iznenadjenje za tebe,u pozitivnom smislu!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2012 : 18:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja mislim kako je jadransko more puno nekih dragocenosti ( a tu ne mislim na ribe, plankton, školjke,lignje,....) nego na dragocenosti (Zlato, srebro, slonovaca,dragulji,.....) i to mislim iz više razloga:

-prisutnost Venezzie (oni su bili jedni od najbogatijih regija u 15,16,17,18 stoljecu) i sigurno je nekome nešto "ispalo" iz broda, sigurno su ih pljackali neki pirati i slicno
-austro-ugarska monarhija (njoj je bilo ovo more adrijansko, glavna žila i oni su se služili tim morem da trguju sa drugim zemljama) i sigurno su bili zanimljivi piratima
-anticko doba (ovdje su se razvijale velike civilizacije (Grcka, Rim,) i sa kojima su trgovali i Fenicani (narod koji je izmislio novac) i ovdje se je trgovalo na veliko
-Dubrovnik (republika u to vrijeme) Dubrovnik je bila samostalna republika u vrijeme turaka i to vrlo bogata, a nisu ni tu tvrdavu postavili za bez veze, znaci bilo je gusarjenja tamo na veliko
-mogao bi još pisati o uskom grlu koji ulazi iz sredozemskog mora u Adrijansko more (koji je sigurno služio piratima, isto ko sada služi adenski zaljev somalskim piratima, o mnoštvu otoka, špilja, koji su sigurno davali zaklon i gusarima, i gdje su se skrivali dragocenosti i slicno,...)
-sjecam se da je nedugo od toga neki turist (potapljac) uz obalu pronašao neki kip, statuo,...i da je bilo to pravo jedno odkrice, i siguran sam da ima još toga puno

Ovaj lisac lwood sigurno je nanjušio nešto.....ajde reci nam o cemu se radi pa da i mi omastimo brkove! (možeš i na PM).
Baš mi se ide malo na more, istraživati po nekim otocima, špiljama, pa da se onda lijepo napravi neki piknik, malo kupanja, suncanje, izvucemo neke zlatnike sa dna mora i idemo kuci.



zlato i srebro slabo. tu i tamo koja amfora se da nac.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 29/04/2012 : 18:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Ovu knjigu sam vec stavio, ali mislim da je unutra starije razdoblje.
Odlicna knjiga za kolekciju, preporucujem

Tu je unutrašnjost knjige
http://www.scribd.com/doc/62780209/ivo-ko%C5%A1uti%C4%87-gusari-jadranskog-mora

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 29/04/2012 18:59:00
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2012 : 20:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ko je radia ovu ilustraciju na 9. strani?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/04/2012 : 22:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ko je radia ovu ilustraciju na 9. strani?


Piše da je ilustracije radio Zdenko Svircic.
http://lambiek.net/artists/s/svircic_zdenko.htm

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 29/04/2012 22:33:27
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/04/2012 : 13:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Risar_69

Ovu knjigu sam vec stavio, ali mislim da je unutra starije razdoblje.
Odlicna knjiga za kolekciju, preporucujem

Tu je unutrašnjost knjige
http://www.scribd.com/doc/62780209/ivo-ko%C5%A1uti%C4%87-gusari-jadranskog-mora

odlicna knijga!!! gdje se more kupiti?



Imaš u kakvom dobrom starom knjižnom antikvariatu, tu ceš sigurno dobiti tu knjigu. Sretnu potražnju.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/04/2012 : 19:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
hvala!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000