forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 MM Mitologija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/01/2005 : 19:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK, vec sam bio spomenuo da me je Misteriozno uhvatila želja da malko razaznam šta se to sve dešava po Martiju, i to zahvaljujuci nekim Gigantima koje mi je neko uvalio (cao Aco, šta ima?), pa sam malko u rodnome kraju prelistavao MM 240, prvi Gigant, Agarti, Ronsival i još neke stvari, te bih hteo da priupitam neke stvari ljude koji o toj materiji znaju više od mene (cao Darko, cao Nikola, šta ima?).

ubr, ovde ima GOMILE spoilera.

Daklem.

Na pocetku bejaše san, odnosno svet snova. U Indice analticio piše da su možda, ali samo možda Alterjingu, odnosno svet sna stvorili Kundingasi. Onda se Univerzum oformio, nastala Zemlja, dinosaurusi i sve to, i pre 180 miliona godina, Kundingasi, odnosno Tuatha di Daanan su na našu planetu doneli Hexagone koji su trebali da beleže razvoj covecanstva. No, zbog pada semirskog broda Kundingasa, i njegovog ostanka na Zemlji, u pustinji Gobi, iz koga ce kasnije izrasti Agarti, Hexagoni su poceli da funkcinišu DVOSMERNO i poceli s da se pretvaraju u ono što su primitvni ljudi hteli da vide. I tako je jedan od njih postao Sveti Gral, drugi Nuadov mac, treci Lugovo koplje, cetvrti Faalov kamen, peti prsten Nibelunga, šesti Zmaj, odnosno Šogot, a sedmi, koji je ostao u svemirskom brodu, verovatno je postao Tothova knjiga (mada mi je to nelogicno - u Agartiju smo videli da je upravo Gral taj koji je duša Agartija - ne bi li bilo logicnije, i lepše, da je Gral ostao u svemirskom brodu?). Svaki od njih se, usled ljudske pohlepe, ili neceg drugog, poedlio na sedam predmeta, tako da imamo sedam Gralova, sedam Kamena, etc. Svi osim Prstena, i možda i Knjige i Zmaja. Naime, Hexgon koji je postao Zmaj takode je odgovoran i za nastanak raznih božanstava - nalazio se na specificnom mestu, gde se Alterjiinga preplice sa našom stvarnošcu, i samim tim je imao "posebne" moci.

OK, to smo razjasnili, more or less. E sad, koliko je Gralova Marti našao do sada? Jedan u Žizoru, jedan u Bariju, još jedan negde u Italiji, na pocetku Talijanskih misterija. Plus, onaj iz Agartija, koji nije ni jedan od navedenih, ako ne grešim.

Koliko je Kamena našao? Jedan u Sagrada familia, i jedan u New Yorku. Sedam maceva su nedavno tutto completo završili kod Morgane/Morrigan, i šta ce biti sa njima, još cemo da vidimo - mada je to ludno, jer bi Marti trebao da izbaci iz funckije barem jedan mac u "Macu Kralja Artura". O Koplju, ja mislim, nema ni reci, a ni o Knjizi? Prsten je završio u izvoru Norni, a šta se desilo sa Šogotom pojma nemam.

Zašto pitam? Zato što se u Gigantu 1 vide Kundingasi koji, nakon deaktiviranja Grala iz Barija, na svom ekranu gledaju kako je jedan potpuni Hexagon deaktiviran, a vidi se da su još dva ranije deaktivirana.OK; dakle, nije preostao nijedan Gral u našem svetu - šta bi sa onom predivnom pricom Kut Humija o objedinjavanju svih sedam Gralova u Agartiju, nakon cega ce se završiti Kali Juga, i ponovo nastupiti Zaltno Doba (koje još petsto godina u buducnosti nije nastupilo, ako cemo da verujemo Generazioni)? I pride, koja su druga dva Hexagona deazktivirana? Verovatno Knjiga i Koplje, mada možda grešim. Ako uzmemo da je i Psretn dezaktiviran, ostaju nam Macevi, i Kamenje, plus eventualno Šogot.

Vraticemo se na Šogota kasnije, sada samo sekund da pogledamo Zlatno Doba. Kako se ono uklapa u pricu? Da li se ono uklapa u pricu? Da li su ljudi degenerisali posle njega, i tu ne mislim duhovno, nego i fizicki, te je ljudska evolucija prakticno nastala POSLE Zlatnog Doba? I kad je ono uopšte bilo, ako su Kundingasi doneli Hexagone pre 180 miliona godina, dok je još bilo dinosaurusa, i svega bednih par predstavnika sisara?

A Šogot? Šogoti su deo Lovkrafotvih Great Old Ones, koji u poslednje vreme itekako figurirjaju u MM, od Countdown, pa nadalje. Da li su i oni samo proizvod Hexagona? Ja ne bih rekao, narocito zato što su postavili onu Armagedon mašinu untar teserakta unutar zemljine kugle... a u Novoj Atlantidi, Prospero prica kako unutar zemljine kugle postoji mahina koja je odgovorna za evoluciju covecanstva - a to se nazire i u Indice analitico. Jel to znaci da u MM Šogot nije deo Velikih Starina?

O tome da su Kundingasi od debilnih vanzemaljaca koji skupljaju pesak po pustinji postali bezmalo tvorci Univerzuma da ne govorimo. Šta je Beretta uradio sa njima u Prokletstvu Sahare?

ubr, koliko sam mogao da vidim prilikom kratkog listanja Generazioni kod Gastona, Cigalova majka je ona žena što se pojavljuje u sva 4 vremenska perioda. Nije valjda i Marti stvorio sam sebe?

--
"The sphinx. That has tits, right?"

Edited by - BlekenDekara on 24/06/2009 20:12:35

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 10/01/2005 : 20:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Uh, obecavam da cu sutra pogledati, ima tu literature koliko hoces. Samo da dodam da se zlatno doba pominje i u Panovoj fruli, kad su marovci karali zemljanke i ziveli u ljubavi i slozi... Da li to opet ima neke veze sa ovom tvojom pricom gore, moracu, kao sto rekoh da privirim u knjige starostavne. Sada nisam kuci, uh! Mrmlj!

BTW, to sa majkom je jako zanimljivo, ali koliko se secam, Sigal je otac Martija Deveto Koleno, dok je opet majka Cike Pola neka sasvim deveta riba. Ah taj Sigal, svrlja tamo vamo po prostor vremenu;)

Ali kao sto rekoh, sutra cu se sa zadovoljstvom prikljuciti raspravi...

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 10/01/2005 : 22:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
Pozdravljen Djole!

Ovako nešto interesantno nisam vec dugo citao !

Lep pozdrav,

markolar
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/01/2005 : 22:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Manje je interesantno kad ga izdeliš na 200 brojeva. ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 11/01/2005 : 11:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Kao što rece Darko, ovaj topik zahteva prilicno prelistavanje Martija. Dobar deo tih epizoda sam citao pre prilicnog broja godina i ta prica mi je dosta konfuzna u glavi. Ono što je pozitivno je da se ipak manji broj od do sada izašlih 270 epizoda direktno odnosi na kontinuitet, pa možda i rešimo deo postavljenih pitanja. Mislim da su se tu Marti scenaristi malo pogubili i bilo bi lepo da vidimo gde su kontradikcije u kontinuitetu.

Ona riba što se pojavljuje u sva 4 vremenska perioda je koliko se secam u Generazioni majka Martija iz buducnosti (a Cigal je cale), ali to je isto za proveriti.

U svakom slucaju sjajan MM topik, kada sam nedavno citao prvi Gigant nije mi se dalo da proveravam neke dogadaje iz drugih brojeva, a bio je red, jer su u Gigantu uvodenjem 7 Heksagona od kojih se svaki razdvojio na 7 razlicitih svetih predmeta, prikazali pricu iz potpuno novog ugla.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/01/2005 : 11:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK, Marti nije stvorio sam sebe, barem smo to izbegli.

No, ostaju drugi problemi. Nisam citao Libro di Kells, pa ne znam kako je situacija sa Mirdinom/Morrigan razrešena, ali tu se žestoko brljalo - od toga da su Stonehengde napravili vanzemaljci, do toga da je u pitanju akupunktura.

U stvari, najviše mi je žao što nema više Gralova. K'o što rekoh, veoma mi se dopadala ona prica o ujedinjenju svih Gralova i povratku Zlatnog Doba. Mada Kundingasi nešto slicno i kažu u Gigante 1, da preko Hexagona i covecanstvo može da dostigne nivo božanstava (što se, doduše, more or less dešava kada se formiraju stare religije i njihova božanstva - mada sam se nadao da se to odnosi na CELO covecanstvo), i da ce potraga za Gralom i Hexagonima dovesti ljude do saznanja...

ubr, jel MM nekad ušao u Agarti? Tu ne mislim na onaj bezvezni manastir, vec na samu Šambalu?

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/01/2005 : 14:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma bezveze, krucijalne epizode izgleda nikad necu procitati!
Samo se iznerviram kad vidim ovakove topice... Vec bi bio red na neko pocne izdavati MM u enormnim kolicinama!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/01/2005 : 14:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ili da nauciš italijanski?

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/01/2005 : 14:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Panova frula nema nikakve veze sa nasom pricom, sigurno.

MM u Agartiju? Ne, koliko znam.

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/03/2005 : 01:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK, sad prelistah La Maledizione di Sahara (cao Aco ;) ), nadao sam se da ce mi nešto biti jasnije, kad ono...

Ovde su Kundingasi lepo u drugoj dimenziji u koju se ulazi iz Sahare, tu spavaju od kada im se srušio svemisrki brod, a došli su na Zemlju da pomognu covecanstvu da se razvija, što je sve veoma lepo, ali...

NI RECI O HEXAGONIMA!!!!!!!!!!

Da ne govorimo o tome što na kraju, izgleda, Kundingasi napuštaju Zemlju.

Damn, ovo je jedna ogromna greška u kontinuitetu, osim ako mi nije nešto žestoko promaklo...

--
"Une femme de race ne se pose pas ce genre de questions. Elle sait."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/03/2005 : 02:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ja je jos nisam procitao... Stoji mi na polici, nikako da je se dovatim.

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 09/03/2005 : 08:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

OK, sad prelistah La Maledizione di Sahara (cao Aco ;) ), nadao sam se da ce mi nešto biti jasnije, kad ono...

Ovde su Kundingasi lepo u drugoj dimenziji u koju se ulazi iz Sahare, tu spavaju od kada im se srušio svemisrki brod, a došli su na Zemlju da pomognu covecanstvu da se razvija, što je sve veoma lepo, ali...

NI RECI O HEXAGONIMA!!!!!!!!!!

Da ne govorimo o tome što na kraju, izgleda, Kundingasi napuštaju Zemlju.

Damn, ovo je jedna ogromna greška u kontinuitetu, osim ako mi nije nešto žestoko promaklo...

--
"Une femme de race ne se pose pas ce genre de questions. Elle sait."


To je jedini Gigant koji mi nedostaje...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/03/2005 : 11:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Damn, još ispaadoh najveci Martijev fan ovde... ;)

Sramite se! ;)

--
"Une femme de race ne se pose pas ce genre de questions. Elle sait."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 09/03/2005 : 11:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Damn, još ispaadoh najveci Martijev fan ovde... ;)
Sramite se! ;)


Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/03/2005 : 11:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Procitah Saharu, i sam strip nije loš (interesantan i sasvim drugaciji Sicomorov crtež...), ali se prema kontinuitetu odnosi nežno k'o skinhead prema cigancetu.

Pošto je ova prica u samom startu debelo kasnila, a pride ju je još Bertta iz fazona predložio Alfiju, te je verovatno kako je nastala pre Giganta 1 i hexagona, a ne objašnjava ništa vec samo pravi probleme, licno cu je smatrati apokrifnom, zarad mirne Backe.

--
"Sretan je covjek koji svog gavrana nije izgubio..."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 11/03/2005 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Procitah Saharu, i sam strip nije loš (interesantan i sasvim drugaciji Sicomorov crtež...), ali se prema kontinuitetu odnosi nežno k'o skinhead prema cigancetu.

Pošto je ova prica u samom startu debelo kasnila, a pride ju je još Bertta iz fazona predložio Alfiju, te je verovatno kako je nastala pre Giganta 1 i hexagona, a ne objašnjava ništa vec samo pravi probleme, licno cu je smatrati apokrifnom, zarad mirne Backe.

--
"Sretan je covjek koji svog gavrana nije izgubio..."


Gde skupljaš sve te informacije o pozadinskim dogadanjima u vezi odredenog izdanja?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/03/2005 : 12:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
UBC. Plus nešto malo Ayak, nešto malo forum Craven roada (koji nešto ne radi ovih dana?), i nešto malo it.arti.fumetti.bonelli.

Ali uglavnom UBC, ova informacija je odatle.

--
"Sretan je covjek koji svog gavrana nije izgubio..."
Go to Top of Page

marti
Junior Member



Germany
321 Posts

Member since 22/03/2003

Posted - 13/03/2005 : 14:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send marti a Private Message
pa citati gigante bi bilo super ali me muci talijanski;-)izgleda Djole da si ti ipak najveci martijev fan ;-)

RGHRRR HRMRGRRRR
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 13/03/2005 : 18:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
Pohvalan text Djole (majstorski!!!)

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2005 : 09:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Da se malo nadovežem i nadopunim neke cinjenice koje je Djole iznio u ovome topicu... I upotpunim nekim isjeccima i slikicama iz epizoda!

MM # LMS 15/16 «Mac Kralja Arthura»
Merlin pomoci inhibitora moždanih valova kojeg je pronašao u vremenskoj kapsuli neke drevne civilizacije kreira Excalibur za svog kralja Arthura da bi doticni rastjerao došljake iz svemira (sa Siriusa), no na kraju svog ispunjenog poslanja ne želi Merlinu/Mirdinu vratiti mac. Kasnije tamani i Sase od kojih vjerojatno uzima Graal. Pogiba u bitci kod Comlanna gdje ga izdaje Mordred. Excalibur je moguce je jedino neutralizirati zabadanjem u kamen u kompleksu Stonehenge.

MM # 94/95/96 «Roncisvall» Merlin je rekao:
«Davna vremena... Zlatno doba... Upravo tako. Govorim o epohi starijoj od bilo cijeg pamcenja... Kada je vrhovni tvorac nosio ime Dagda i kada su se oko njega okupila sva postojeca božanstva kako bi obavili težak zadatak koordinacije univerzuma. Tada ljudi nisu morali govoriti da bi komunicirali i živjeli su u savršenom skladu sa sobom i snagama prirode. A onda su glasnici Dagde na Zemlju poslali 4 dragocjena dara.
Nuadov mac...
Falov kamen...
Lugovu strijelu...
Dagdin pehar... Pehar saznanja iz kojeg su se ljudi trebali napiti. “

MM #86/87/88 «Smrt na video-traci»: Kut Humi je rekao:
“Dagdov pehar, Falov kamen, Lugovo koplje i Nuadova sablja;
Neobrazovani ljudi su iz pohlepe i neznanja iskovali 7 istih pehara po uzoru na veliki pehar koji je Danuov narod donio iz daleke zemlje Murias. Danuov narod ili Tuarta de Danaan. To su bili najstariji stanovnici Irske koji su tamo došli sa jugoistoka donijevši sve ono!»



MM # 94/95/96 «Roncisvall» Merlin:
“Legende kažu da je za neke PEHAR SAZNANJA predstavljao Luciferovo oko koje je palo sa neba kada je došlo do pobune andela. Drugi su smatrali da se radi o kamenu koji je bacen na Zemaljski raj da bi opomenuo covjeka da ne griješi...
A treci su, opet, vjerovali da je to dar mitskog naroda naseljenog u svemiru.
Medutim, bez uvrede, pricu o njegovom istinskom porijeklu ni ti ne bi bio u stanju shvatiti.
Dakle, Dagda je ljudska bica obdario sposobnošcu slobodnog odlucivanja, ali su oni, umjesto da piju iz pehara saznanja i sticu znanja... Poceli se medusobno uništavati. Dagdin pehar se transformirao u 7 malih primjeraka. GRAL!



Merlin:
«Da, upravo gral. Osim pehara razložili su se i kamen, mac i strijela (koplje).
Zemaljski raj je zauvijek nestao. Umjesto njega stvorena je Kali Juga, današnja «Era siromaštva». Materija je definitivno nadvladala duh. A naša planeta, umjesto da živi prema zakonima harmonije, pretvorila se u pravi kaos. I tako je stvorena naša Zemlja.”

Kut Humi:
«No kad svi graalovi vrate u Agharti zapocet ce Krita juga – «Zlatno doba»»

Merlin:
“Da bi se održao balans izmedu materijalnog i duhovnog diljem Zemlje formirane su stanovite akupunkturne tocke u obliku megalita. Karnak, Pulja, Sardinija, Uskršnje ostrvo, Japan, Engleska.” – to je bio zadatak Arthurovih sljedbenika, Orlandovih itd.
Carobnjak Durlindan i vitez Orlando, Carobnjak Merlin i vitez Okruglog stola Arthur.

Još jednom da podsjetimo - posjetioci, donositelji heksagona na zemlju zvani su mnogim imenima: Kumaras kod Bramana, Tuatha de Danaan kod Iraca, Kundingas Aboridžina, Toth Etrušcana

Hexagon se podijelio na:

Dagdin pehar/kotao ili Graal G1
Graal originalno sadrži Kristovu krv koji je skupio Josip od Arimateje, no u MM je manifestacija hexagona koje je na zemlju donio Tuatha de Danaan;
1. Jedan od gralova je iz Aghartija odnešen od strane nacista MM # 63/65 «Agharti»
2. Graal templara vratio je MM iz Gisorsa: MM# 86-88 «Kamen Mudrosti» – to nije onaj koji je ukraden iz Aghartija; porijeklo Graala templara u MM#104-106 «Covjek zvan Mojsije» (Mojsije ga stavio u Zavjetni kovceg)
3. Gral u Torinu 133-134 Nea heliopolis Tear of Toth
4. Graal kojeg je pronašao Arthur i koji je vracen u Myru pa opet u Bari, u Pulju (Puglia) (Castel Del Monte, podigao ga je Friedrich II Hochenschtaufen)
5. MM RB #7 «Volto Santo» talijanski graal


Abrahamov kamen ili Falov Kamen
1. Velika jabuka G1, SA MM# 48/50 «Newyorške price»
2. Hasan spominje kamen iz Ka'bau (Cabe) u Meki (MM#86-88) (najvjerojatnije Abrahamov kamen),
3. Kamen kojeg su templari donijeli u Francusku u Gisors (MM#86-88 naden) (kamen I Meke puno je jaci od ovog),
4. Kamen pomocu kojeg je kralj Mida pretvarao sve u zlato
5. Katari imaju neki crni kamen u Sagrada familia u MM SD #20 «Deset godina poslije»
6. Nemojmo zaboraviti niti kristal/kamen kojeg je Mister No pronašao u Egiptu!

Nuadov mac, prototip magicnog maca
1. Durlindana – Orlandov mac MM LMS #92/94 «Ronsival»
2. Japanski mac MM AL#6 «Il taglio a nove mani”
3. Kineski, oživljen magijom Tao MM AL#11 « Docteur Myst#232;re e il popolo delle tenebre»
4. San Galgano MM RB #7 «Genetliaco, Il»
5. Odinov G6
6. Excalibur (G1, 92/94, 15/16),
7. Vatreni mac (MM #111/113 «Il passato di Java», vracen u grad Prozirnih sjenki sa smrtnim Javinim neprijateljem, Atlantidske prošlosti – vidi senkinu recenziju)
(uglavnom, kako Djole veli svi macevi završili su kod Morgane)

??? Joyeuse - legendarni magicni mac Carla Magna/Karla velikog [94-96 Francuski kralj, otac Pipina Malog]?, strašno oružje Atlantide - navodno je nastao iz Longinovog koplja na koje je stavljena drška.
Rolandov/Orlandov Durendal i Ogierova Curtana navodno su iskovani od istog materijala kao i Joyeuse, stoga, možda su to u biti koplja


Lugovo koplje/Longinovo koplje
Zapravo Excalibur iskovan od strane Giovannoccara 1111. godine - G1

Zmaj ili demon Shoggoth
Hexagon se podijelio u promjenjive simbole užasa, MM # 221/222 «Strano ma vero», G6 (inkarnacija straha)

Prsten Nibelunga
G6 – uništen u izvoru Norni

Tothova knjiga
Sedmi dio hexagona, saznanja, LMS #29/30 «Zatocenik tame» ili Tarok koji navodno potjece sa Atlantide

Do vremena giganta 1. neutralizirana su 2 dijela heksagona – Excalibur u Stonehengeu, Graal templara u Gisorsu, a kad Martin neutralizira Graal Josipa od Arimateje, odnosno onaj kalež kojeg je Isus pronašao, neutraliziran je i 3. Dio.

Vanzemaljci od kojih je Arthur spasio zemlju najvjerojatnije su došljaci sa Siriusa koje je senka najbolje opisao u svojim recenzijama «U sjeni Dogona», «Pjesma sirena», «Space Shuttle».



«Zeleni vitez» - Martin pronalazi jednog od Avalona, no to zaboravlja

Kljucne epizode:
Libro di Toth, Il MM 33 Castelli Ricci LMS 29/30 Zatocenik tame
Spada di Re Artu, La MM 15/16 Castelli Alessandrini LMS 15/16 Mac Kralja Artura
Presagio, Il MM 66/67 Castelli Alvarez LMS 63/65 Agarti
Setta degli assassini, La MM 88/90 Castelli, Ottonello Roi LMS 86/88 Smrt na video traci
Roncisvalle MM 94/96 Castelli Esposito bros. LMS 92/94 Ronsival
Uomo chiamato Mhosis, Un MM 104/106 Castelli, Ottonello Chiarolla LMS 101/103 Egipcanin Mozes
Nea Heliopolis MM 133/134 Castelli Vercelli
Segreto di San Nicola, Il MM g1 Castelli Alessandrini G1 Tajna svetog Nikole
Xanadu MM g2 Castelli Morales & Grimaldi G2 Ksanadu
New York Stories MM 182/183 Castelli Devescovi SA 48/50 Newyorške price
Cavaliere verde, Il MM sp11 Recagno Alessandrini "Zeleni vitez"
NN&MM #1 “Prigioniero del futuro
Dieci anni dopo MM 121 Castelli Alessandrini SD 6 Deset godina poslije
"Strano, ma vero!" MM 221/222 Castelli Alessandrini (Lawrence od Arabije i Shoggoth)

Pitanja za senku (buduci da je Djole u stanju hibernacije):
1. Tko su bili oni izvanzemljci u vrijeme kralja Arthura?
2. Kakva je prava priroda Avalona?
3. Zašto je Lawrence od Arabije tražio artefakte?


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/12/2005 : 07:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Zalim sto cu te mozda razocarati, ali:
1. Vanzemaljci ostaju nepoznanica, nemamo pojma odakle su dosli.
2. Avalon je sam po sebi dimenzija van naseg vremena i prostora, egzistira paralelno sa nama. Na samoj Zemlji postoji vise "ulaza" u Avalon, jedan znamo da je Stounhenzd iz Maca kralja Artura i Viteza Orlanda, drugi je u jenom malom mestu u Lombardiji iz Kraljevstva vila/Gospodarice jezera i treci na Ostrvu Man ili ce to biti Skotski Hebridi iz Zelenog viteza. Cini mi se da je to to.
3. Otkud znam, nisam citao...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/01/2006 : 11:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Senka, koji je to otok na pocetku giganta prvog gdje je pao onaj posljednji djelic hexagona? Onaj koji ima moc da stvara Bogove? Možda neki u Irskom arhipelagu? Možda se na Bogove mislim na one Tuatha Da Danaan, odnosno Danuov narod koji je navodno donio one artefakte na Zemlju. Ili postoji još neki otok koji je kasnije postao kontinent?

Kakvu vezu imaju Nordijska božanstva s questovima o 7 dijelova hexagona? Loki se tu umiješao preko Odinovog maca, ne? Ima li poslije onih epizoda sa Nephilima, Morganom i Lokijem neke price koja nastavlja što je bilo dalje? Inace, Djole tvrdi da su svi macevi sada u vlasništvu Morgane, ali ipak nisu, ona ima samo Odinov mac (ili Sigridov?). Uglavnom zaklela se da nece pocivati dok ih sve ne skupi, posebno onaj njezinog brata Arthura, da konacno dobiju svu onu moc koja joj pripada od tih davnih arturijanskih vremena...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/01/2006 : 14:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Senka, answer needed above!

Reci mi dal se pojavljuje u Il regno delle fate/Signora de Lago i Kralj Arthur? Prema legendi su ga vile nakon smrti, tocnije stanja obamrlosti odnijele na otok Avalon...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/01/2006 : 20:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ostrvo iz Giganta ostaje nepoznato, barem meni. Prelistao sam sve relevantne gigante i nisam naisao na nikakav trag o ostrvu. Lepu pricu o Lokiju i Odinu i Morgani donosi nam Gigant #6. Artur nije Morganin brat, oni su jedno bice, ko jin i ovaj nas slovenec jang;)

Jedan od heksagona je zavrsio u Odinvom vlasnistvu, otuda su se i Nordijski bogovi upetljali u pricu. Opet, sestica nam donosi dosta toga zanimljivog. U regularnoj seriji, Marti se ponovo vraca medj' njih u epizodi 203/204 Ratnici vukovi/Odinovo oko (paznja! torti!)

Ne, Artura nema u Kraljevstvu vila vec se njegova sahrana na Skotskim hebridima (ostrvo Skuye) odvija u Zelenom vitezu. A to ostrvo jeste Avalon. Izmedju ostalih;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/01/2006 : 20:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma da, morgana je i arthur i merlin - to je vec tripla kombinacija

kažem, sve je to fino i zanimljivo, ali castelli nije jasan i decidiran
vec je sve toliko spetljano da ce se u prici o heksagonima pojaviti i bitka za staljingrad

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/01/2006 : 21:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Lapsus kalami.
Merlin (ne Artur) i Morgana su jedno.


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000