forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NN Atlantidski ciklus #1
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/08/2006 : 08:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
"Prijetnja iz bezdana" by Serra/Bertolini, cover by De Angelis

Jedina mana ove price je ta što u njoj zapravo i nema neke price. Stvari su najnapetije i interesantne u zadnjih 8 stranica, odnosno epilog je taj koji malo podiže onu NN maniju u krvi. Naime, cijela agencija se digla na noge i pokušava spijeciti grupicu osvještenih ekoterorista koji žele srušiti naftnu? platformu. I sada se natežu sa infiltracijama i propalim pokušajima napadanja. Isto tako ne dopada mi se kamo to Serra vuce lik Andyja Havillanda. On je šminker, gleda za sebe i nije ga baš briga kako ce to utjecati na druge, no ovdje je ispao ko hladnokrvni egzekutor i ubojica što me takoder iznenadilo u onoj dvodijelnoj epizodi. Vizualni dio je odlican, nocni nokturni Metropole, ili kao komad se nalazi u napadu straha i panike, a grudi nabrekle (he,he). Cak bih se zakleo da
su ovo prve ekplicitno prikazane sise u redovnoj seriji NN!

Za one koje slabo poznaju MM serijal, a citaju NN...
No, kako je ovo prva epizoda Atlantidskog ciklusa, pojavljuju se i Atlantidani u cijoj nam prici odaju tajnu tajanstvenih inicijatora gradnji akupunkturnih tocaka diljem Zemlje. Citirat cu samog sebe, odlomak iz MM LMS #92/94 «Roncisvalle»:

"Epizoda nam daje pravi razlog podizanja kamenih megalita svih vrsta, od onih diljem Italije i Engleske pa sve do Uskršnjih ostrva. No, osim svoje prvotne namjene ta su kamena zdanja bila nanovo korištena, bez imalo znanja o njihovoj pravoj svrsi. Kompleks Stonehenge kraj Salisburyja napravili su "tajanstveni izvanzemaljci" koji su posjetili Zemlju u doba kralja Arthura. Megaliti su razmješteni diljem zemaljske kugle da djeluju kao akupunkturne igle koje ce ujednacavati neujednaceni balans, odnosno kako to Merlin kaže «lijeciti zemaljsku krizu». Oni prosvjeceni koji su poznavali tu tajnu uvijek bi nanovo intervenirali kad bi došlo vrijeme krize. To su bili junaci poput Arthura, Orlanda i ostalih cija su se imena izgubila u neminovnom tijeku vremena. U slucaju neuspjeha, na zemlju bi došao Wasteland, tj. cudovišni stanovnici iz keltsko/welške mitologije, iz Annwna napucili bi zemlju. Postoji još jedan nerazriješeni detalj koji je tice pravog uzroka tih kriza, a koji necemo dobiti ovdje niti u nekoj bližoj buducnosti (barem ne kod nas). "

@senka, pokazalo se da griješim jako i da oni izvanzemljaci nisu sa Siriusa nego su to Atlantidani. Oni su inicirali gradnju Stonehengea, protiv njih se borio kralj Arthur i on ih je protjerao nazad u njihovu realnost. Mentalni inhibitor koji rabi Arthur u obliku Excalibura iz LMS #15/16 «Mac Kralja Artura» oružje je koje ce u ovoj dalekoj buducnosti opet pomoci razbiti tu Atlantidsku prijetnju (nadam se u iducim brojevima). Osim toga, Atlantidani su se takoder borili protiv Morgane Le Fey koja je prikazana ovdje u epilogu (nije li to zapravo bio Merlin koji je kao drugo ja Morgane?). Sve to se spominje i u MM G1 «Tajna svetog Nikole". A tu su i oni leysi ili teluricke silnice ili kakogod se vec zovu koje sad vec rabe svi, od mudraca Aghartija, izgubljenih izraelskih plemena pa sve do Atlantidana i tko još ne...

U ovom trenutku MM univerzum se jako izmiješao sa NN univerzumom.


Ovaj NN se poziva na ove:
NN # Kitov pjev
NN #40 Satelit ubojica
NN #51 Gusari
NN #60 Dvoboj u bezdanu
NN #48 Strah na dnu mora



Wealth beyond measure, outlander...

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/08/2006 : 12:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>@senka, pokazalo se da griješim jako i da oni izvanzemljaci nisu sa Siriusa nego su to Atlantidani. Oni su inicirali gradnju Stonehengea, protiv njih se borio kralj Arthur i on ih je protjerao nazad u njihovu realnost. Mentalni inhibitor koji rabi Arthur u obliku Excalibura iz LMS #15/16 «Mac Kralja Artura» oružje je koje ce u ovoj dalekoj buducnosti opet pomoci razbiti tu Atlantidsku prijetnju (nadam se u iducim brojevima). Osim toga, Atlantidani su se takoder borili protiv Morgane Le Fey koja je prikazana ovdje u epilogu (nije li to zapravo bio Merlin koji je kao drugo ja Morgane?). Sve to se spominje i u MM G1 «Tajna svetog Nikole". A tu su i oni leysi ili teluricke silnice ili kakogod se vec zovu koje sad vec rabe svi, od mudraca Aghartija, izgubljenih izraelskih plemena pa sve do Atlantidana i tko još ne...

U ovom trenutku MM univerzum se jako izmiješao sa NN univerzumom.
>

Aha, znaci prema NNu, Atlantidjani su "krivci" za Stounhendz i tome slicno? Isti oni koji su otperjali u drugu dimenziju nakon propasti Atlantide?
Moracu da nabavim ovaj NN.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 03/08/2006 : 14:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Nije losa epizoda ali nekako je crtez malo neujednacen na nekim mjestima super (narocito kod zenskog dijela likova:)) dok je na drugima cudno razmrljan(nemam neku bolju rijec) i neprecizan - ne znam jel do kvalitete tiska ili sto?

A inace ovaj Havilland mi je opasno poceo ici na zivce - ne znam zasto takav lik, ajde da su svi u agenciji neke barabe covjek bi rekao ali svi su veoma moralni i na strani pravde itd. (osim Reisera mozda:)) ali ovako... Jel netko zna ce poginut mozda u nekim kasnijim brojevima?

Sve u svemu jedva cekam malo vise ovog Atlantidskog ciklusa a jos kad dodje Martin:)

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/08/2006 : 16:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Aha, znaci prema NNu, Atlantidjani su "krivci" za Stounhendz i tome slicno? Isti oni koji su otperjali u drugu dimenziju nakon propasti Atlantide?
Moracu da nabavim ovaj NN.



Jee... Sve je to dio globalnog plana Zemljine akupunkture tako da ovi vjerojatno otvore portale i da mogu doc na zemlju ili je pripreme za svoje osvajanje, kakogod. Inace, ovo sve je bilo prikazano u epilogu na 8 stranica. Nekako slutim da ce se Excalibur opet rabiti u onoj epizodi sa MM za par brojeva... Koliko sam shvatio, nakon odlaska, arthur, merlin i njegovi nasljednici su gradnjom svega onoga utjecali da se ovi ne mogu vratiti na Zemlju.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/08/2006 : 23:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Hmmmm, vrlo zanimljivo. Can't wait to read it.

A ovaj Djolac bas sad morade da klisne na odmor...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/08/2006 : 23:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
stalno se pitam kako je moguce da sve to pamtite i povezivate zajedno... jebi ga, glup sam. citacu Zagora ili još bolje Marka. ima samo 66 stranica, bez paralelnih dimenzija i putovanja kroz vreme

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/08/2006 : 16:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Moracu da nabavim ovaj NN.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



nabavi cijeli opus senko, nemoj da me ljutiš



"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/08/2006 : 16:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
usput, nenormalno ocekujem da mi ova epizoda "legne" u ruke, em pocinje "atlantidski cirkus" (koji me jaaaakoo interesira, kako u NN, tako i u MM), a s druge strane, konacno orginalne naslovnice iz pera maestra de angelisa. jeli došao konacno na kioske na moru?? dole mi je još neko društvo, pa da njima kažem da mi kupe.



"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/08/2006 : 17:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

usput, nenormalno ocekujem da mi ova epizoda "legne" u ruke, em pocinje "atlantidski cirkus" (koji me jaaaakoo interesira, kako u NN, tako i u MM), a s druge strane, konacno orginalne naslovnice iz pera maestra de angelisa. jeli došao konacno na kioske na moru?? dole mi je još neko društvo, pa da njima kažem da mi kupe.



"Experience is simply the name we give our mistakes"


Nije još...

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/08/2006 : 14:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by I like girlz

usput, nenormalno ocekujem da mi ova epizoda "legne" u ruke, em pocinje "atlantidski cirkus" (koji me jaaaakoo interesira, kako u NN, tako i u MM), a s druge strane, konacno orginalne naslovnice iz pera maestra de angelisa. jeli došao konacno na kioske na moru?? dole mi je još neko društvo, pa da njima kažem da mi kupe.



"Experience is simply the name we give our mistakes"


Nije još...

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




ma ja, glavno da zagor nije kasnio



"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 06/08/2006 : 22:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Jbg ja MMa gotovo i ne citam, imacu muku da ispovezujem...
Elem, videh u predgovoru giganta kad sam ga listao (jos nisam pazario i citao)da se pominju spisi Elene Blavacke i takve stvari, sto mi je odmah privuklo paznju. O doticnoj se dosta govori i u jednoj knjizi cijeg se naslova vise ne secam - uglavnom, radi se o misterioznim ocima na hramovima Tibeta, pa se dolazi do toga da su to zapravo oci pripadnika bivse civilizacije - Atlantidjanina ili Lemurijanca... cela spika je o tome.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/08/2006 : 22:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pre ili kasnije cu sesti da napišem onaj textic o uticaju Teozofa na MM mitologiju, a i zanima me šta Castelli ima da kaže na tu temu.

Taman cu da ga pitam na Mafestu gododine. ;)

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/08/2006 : 09:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što se tice Agarthija, Shamballe, Lemurie, sve je to popularizirala Blavatskyjeva svojim teozofskim razmatranjima. Mislim da na samom pocetku Giganta 2. imaš ulomak iz Blakeove pjesme koja govori o nekom fantasticnom mjestu na kojeg se onda pozivala Blavatsky da je to Agharti. Stinky veli da su one stvari što Castelli piše o Aghartiju, Akashiju i nacistickom okultizmu najverojatnije pomno prepisane ideje iz popularnih autora koji se bave tom temom.

Ona reptilolika rasa koja se pojavljuje kasnije u MM i NN su Lemurianci, pošto su oni spominjani kao treca korijenska rasa koja se razvila prije Atlantide, a sastojala se od reptila i naga. Imaš Tibet, imaš arijsku rasu gdje opet ulaze nacisti sredinom 20. stoljeca i itd. Svim se tim MM bavio u manjoj ili vecoj mjeri tijekom svih tih epizoda...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/08/2006 : 12:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
"Dvoboj u bezdanu" obican akcic, ništa posebno...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/08/2006 : 16:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa da, velim, jedino onih 8 zadnjih stranica nešto znace...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 16:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Evo,konacno je najavljen MM kojeg crta Alessandrini!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/08/2006 : 17:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Evo,konacno je najavljen MM kojeg crta Alessandrini!



Mislim da nisam razumio u kakvoj je vezi ova vijest sa ovom epizodom?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 11/08/2006 : 18:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by fantom

Evo,konacno je najavljen MM kojeg crta Alessandrini!



Mislim da nisam razumio u kakvoj je vezi ova vijest sa ovom epizodom?

Wealth beyond measure, outlander...

Ni u kakvoj.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/08/2006 : 19:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
hajde, MM vijesti u topice posvecene MM-u, ovo je NN topic.



"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/08/2006 : 21:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Koji Alesandrinijev Marti je najavljen?
Osim vec izaslog specijala, naravno.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 12/08/2006 : 02:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Novi NN je katastrofa crtan. Neki Bertolini. Zar nije on crtao i neke epizode LL.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 12/08/2006 : 08:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Koji Alesandrinijev Marti je najavljen?
Osim vec izaslog specijala, naravno.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

Pa vidi na Bonellijevom siteu, redovni, koji izlazi za 2 mjeseca.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 12/08/2006 : 13:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
samo ostaje pitanje:
dali biti zahvalan na tome što Berni izdaje Nathana,ili ga prezirati što ga ?ne izdaje?!?

ova situacija kada izade sve i svašta,evo sad i drugi MNo spec cak,a Nathan speca nema....to je stvarno...ispod svake razine.

nemam rijeci kojima bi opisao svoje razocarenje...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/08/2006 : 14:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Nakon osvježavajucih giganata, koji su me gotovo privukli serijalu, opet stari, dosadnjikavi, sterilni, bezbojni, bezmirisni i bezokusni Nathan.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 12/08/2006 : 14:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by prozirna senka

Koji Alesandrinijev Marti je najavljen?
Osim vec izaslog specijala, naravno.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

Pa vidi na Bonellijevom siteu, redovni, koji izlazi za 2 mjeseca.

A vi to o originalima pricate I know, I know...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/08/2006 : 15:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Nakon osvježavajucih giganata, koji su me gotovo privukli serijalu, opet stari, dosadnjikavi, sterilni, bezbojni, bezmirisni i bezokusni Nathan.


It's gonna get worse before it gets better...

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000