forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM ALM Naša tajanstvena Zemlja/Iskra
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 10:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Otvaram novi topicak, buduci da se onaj stari izgubio u bespucima najava, pljuvanja po cijeni i HC-u, i Texu takoder. Par natuknica, Libellus, izašlo za CRŠ, HC, almanasi '88&'89, prema integralnom tal. izdanju Extra serije, 2 price plus demistifikacija tema by famous Šokre aka Krešimir Mišak aka Mr. "On the Edge"

Lijepo izdanje, price su nešto ekološki angažirane i osviještene (ponavljam se), pa pretpostavljam da je serija zamišljena kao osvrt na onovremenske probleme.

U "Naša tajanstvena zemlja" naša Zemlja protagonistima upucuje vapaj pomocu "rijeci" koju se ne može izgovoriti, niti cuti, niti razumijeti. Nadovezuje se na temu o telurickim strujama, Leysima, jel magnetske silnice?, koje su naši preci, mislim Atlantidani i ini koristili kao glavni izvor energije. Ideja: Zemlja je živa i treba ju poštovati! (Krešo piše o teoriji Geja).

"Iskra" se bavi pitanjem evolucije. Na jednom malenom otocicu usred Tihog ocena u blizini Australije, posada jednog prekooceanskog broda surva se na zabaceni otocic kojeg nastanjuje rasa koja je evoluirala na nepojmljiv nacin. Daljnja istraga odvest ce Martina do šokantnog otkrica. Uistinu mogu zamisliti kakva je bila važnost Kulta mrtvih starih civilizacija. Bez nekog fizickog dokaza o postojanju i traga koji nas opominje da smo netko i nešto, bez živih podsjetnika što smo napravili i uništili, ne bi bilo ni civilizacije ni ljudi. Osim duše važno je i tijelo!

Ova epizoda se malo kosi sa kontinuitetom, buduci da onda Castelli nije znao da ce Neverov univerzum skrižati s Martinovim i da ce Martinova buducnost biti poznata. Ovo je neka Castellijeva verzija Sclavijevog "Posljednjeg covjeka na Zemlji"

Krešo pak piše Z. Sithcinove teorije o Nephilima i nastanku ljudi. Sitchin je znanstvenija verzija Ericha Daenikena, mada ne zaostaje za njim u smjelosti njegovih teorija. Nephilimi ce se pojaviti u MM serijalu (#244/246).

Zanimljiva mi je bila i pojava vodoinstalatera, kao da Castelli ima velikog poštovanja prema toj struci, poštuje ovakvo jednostavno obrtnicko zanimanje (tako potpuno prakticno i suprotno od njegovog zanimanja) buduci da slicnu situaciju Martin doživljava i u "Deset godina poslije". Možda je Castellijev otac vodoinstalater?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 04/12/2006 : 12:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ova epizoda se malo kosi sa kontinuitetom

Mislim da su Alamnasi visse Martijeve hipotetske zamisli, preccudne da bi bile u regularnoj seriji.

> kao da Castelli ima velikog poštovanja prema toj struci

A mozzda ga je samo neki odrao pa mu se htio osvetiti. To i meni dodje ...>:)

mcn



Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 04/12/2006 : 14:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
Nije li Sclavi u DD241 u uvodniku takoder spominjao vodoinstalatera ?
Ajmo teoreticari zavjera !
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/12/2006 : 17:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Ova epizoda se malo kosi sa kontinuitetom

Mislim da su Alamnasi visse Martijeve hipotetske zamisli, preccudne da bi bile u regularnoj seriji.

> kao da Castelli ima velikog poštovanja prema toj struci

A mozzda ga je samo neki odrao pa mu se htio osvetiti. To i meni dodje ...>:)

mcn



Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !

Tu se Kasteli vezbao za Zonu X.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/12/2006 : 19:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Pitanje za Dadu & Gastona:
(ili za nekoga tko zna)
-Odakle ste uzeli ovu naslovnicu koja je na Almanah izdanju???
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/12/2006 : 19:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Pitanje za Dadu & Gastona:
(ili za nekoga tko zna)
-Odakle ste uzeli ovu naslovnicu koja je na Almanah izdanju???


Našao.
MM extra #4
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/12/2006 : 22:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
5 minuta.stvarno brzoInace ta extra MM serija reprintira specijalce i almanahe.šteta šta u nas ne izlazi na kioscima.

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/12/2006 : 09:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa i kod nas izlaze specijalci i almanasi. Almanasi ce vjerojatno svi biti prema onom EXtra MM modelu, 2 almanaha po epizodi. Bilo je o tome price u sticky topicu.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 10/12/2006 : 23:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
procitao danas. izdanje je tehnicno brezhibno, epizode khm khm.... recimo da je bilo boljih
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 10/12/2006 : 23:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
Nisam se oduševio. Ocekivao sam više! Jedino me oduševio rad Krešimira Mišaka-stvarno vrhunski(trebao bi on napisat koji scenarij za MM).
Prva prica mi je dobra-volim ekološke teme, ali druga mi nije baš legla, mada i ona ima dobrih dijelova.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 11/12/2006 : 08:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Da druga prica nije baš dobro razradena, onaj izvor koji se nesmije izliti u more da ne bi ispario u atmosferu i zarazio sve ljude je glupost, kao da ne bi isparavao na otoku (nepomiješan s morem). A vrhunac gluposti je to što ta mala rijecica tece sa brdašca na malom otoku i ne ulijeva se u more???
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 11/12/2006 : 14:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Prica je ionako filozofska alegorija, pa mislim da nema smisla gledati na takve "nelogicnosti".
A inace, tako, nije loše.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/12/2006 : 17:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma htio je samo prikazati kako postoji šansa da u nekom izrazito izoliranom ekosistemu na dobroj staroj zemlji postoji neki drugi tok evolucije (ako se to može tako nazvati) kojeg nije zahvatila prava iskra evolucije. Možda je na tom otocicu sasvim mali izvor originalne vode koja ne može kondenzirati kriticnu kolicinu virusa u zrak, no razvijevanjem toga u more i daljnjim širenjem... U Africi ionako (prema Castelliju) cak postoje i mjesta gdje još žive dinosauri...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 11/12/2006 : 18:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Da ako krokodile smatramo dinosaurima
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/12/2006 : 23:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
???

Procitaj africku magiju. Ili ljude reptile...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 12/12/2006 : 11:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
ma citao sam, ok je, moj odgovor se odnosi na onaj dio bez zagrade
"U Africi ionako cak postoje i mjesta gdje još žive dinosauri..."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/12/2006 : 12:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Price su mi vrlodobre. Svida mi se ovaj koncept almanaha, a i tekst od Kreše Mišaka je odlican. Nadam se da ce ih pisati i za ostala HR izdanja MM almanaha. Prvu pricu sam s guštom procitao baš zbog Alessandrinijevog crteža. Nisam ga dugo vidio; još od giganta jedinice...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 12/12/2006 : 16:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
Prva prica "Naša tajanstena zemlja" me oduševila, druga nije na toj razini. Ali, prema Martijima koji sada izlaze u Ludensovom izdanju obje su vrhunske.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2006 : 16:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Obe dvije price su mi loše(druga gora)ali lijepo je vidjeti Alessandrini
ja.Inace,almanah je skup usporedimo ga sa drugim izdanjima libellusa(gigant,tex knjige).

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/01/2007 : 05:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Stvarno lepo odradjeno izdanje! Konacno da neko razgali kolekcionarsku dusu! Po prvi put, jos od vremena Dnevnika, izdavac je obratio paznju pa na hrvatski jezik preveo i tekstove izvan obalcica, a koji se prvenstveno odnose na geografske karte, ali i novinske napise. Kresin tekst je prelep (istina, meni je jedino nepoznat bio onaj deo koji govori o genima, ostalo sam vec znao;)) i interesantan, lepo se uklapajuci u ove dve dobre, "zemaljske" price. Nadam se da ce ovo postati praksa, te da ce zapravo Kreso postati stalni saradnik na ovoj biblioteci. O opremi i dizajnu necu ni da trosim reci, ne bih da se Melina and Co. uobraze;) Za svakog ko voli Martija, ovo izdanje predstavlja pravo (i must have) osvezenje.

Mala kritika se odnosi na cinjenicu da je tekst u hrvatskom izdanju kosriscen iz reprinta (MM Extra #4), a ne iz originalnih Almanaha za '88 i '89. Nisu dakle za ovu biblioteke uzete samo naslovne strane iz Extre, vec i sadrzaj. Steta.

Kad se planira izdavanje druge knjige Almanaha? Nadam se svakako pre Mafesta. Isto pitanje vazi i za drugu knjigu Superbuk biblioteke (koja je takodje fantasticno odradjena!). Postoji li uopste neki okvirni plan izdavanja svih MMova za ovu godinu?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/01/2007 : 05:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>Ova epizoda se malo kosi sa kontinuitetom, buduci da onda Castelli nije znao da ce Neverov univerzum skrižati s Martinovim i da ce Martinova buducnost biti poznata. Ovo je neka Castellijeva verzija Sclavijevog "Posljednjeg covjeka na Zemlji"

Kaj, ne razumijes hrvatski?;) Pa zar nisi primetio u poslednjoj vinjeti da Marti veli, samo hrabro, rec je o izmisljenoj epizodi? Dakle, nista se ne kosi sa NN univerzumom, a samim tim daleko od toga da je ovo kastelijanska verzija Poslednjeg coveka. Sklavi je Dilana tamo i definitivno smestio (u crnu rupu, je li), dok se ovde Kasteli zajebava malo. Uosalom, sve ce ovo vec biti vidjeno u Zoni X, pet godina kasnije.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/01/2007 : 12:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka


Mala kritika se odnosi na cinjenicu da je tekst u hrvatskom izdanju kosriscen iz reprinta (MM Extra #4), a ne iz originalnih Almanaha za '88 i '89. Nisu dakle za ovu biblioteke uzete samo naslovne strane iz Extre, vec i sadrzaj. Steta.





Ovo nisam znao.KOja je razlika u sadržaju?Ja sam mislio da su samo naslovnice naknadno dodate a da ostalo nije dirano.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/01/2007 : 12:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Razlika je u tome sto se u prvoj prici, u originalu pominje "u jos 3 grada Sovjetskog saveza", a u reprintu i u nas "u 3 grada BIVSEG Sovjetskog saveza". Ovde sam zapravo primetio da se radi o reprintu, a ne originalu. Osim toga, neke vinjete, nbas kao i dosta uzvika (a posebno onaj stilizovani AIUTO-pomoc) su obojeni u zuto. Medjutim, to jos mozda ne bi bilo toliko strasno da Iskra u reprintu nije od samih italijana iskasapljena za cele 2 stranice. U Extri Iskra krece zapravo od 3ce stranice originala, izbaceno je prvih 6 panela koje govore o evoluciji, cini mi se.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/01/2007 : 18:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Kad se planira izdavanje druge knjige Almanaha? Nadam se svakako pre Mafesta. Isto pitanje vazi i za drugu knjigu Superbuk biblioteke (koja je takodje fantasticno odradjena!). Postoji li uopste neki okvirni plan izdavanja svih MMova za ovu godinu?



Postoji plan, naravno.

Drugi MM&NN bi trebao biti vani pocetkom proljeca, a Generacije za MaFest. Ove godine bi trebala izaci jos dva MM almanaha, a jedan ce svakako biti vani do MaFesta. Sto se redovne serije tice, ove godine ce izaci 12 knjiga: 6 za MaFest i 6 za CRS. Nadam se da si zadovoljan informacijama.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/01/2007 : 19:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Jesam;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 21/01/2007 : 23:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message
Vidim da je naklada 500 komada. Zanima me (ako nije TOPSIKRET) kolko ih je do sad prodano. Razmišlja li se možda o povecanju/smanjenju tiraže?

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000