forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DDEX #53 Kraljica noci/tame/mraka/tmine/kmice
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/03/2008 : 11:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Dylan Dog n. 53
La Regina delle Tenebre/Kraljica tame

Soggetto e sceneggiatura: Claudio Chiaverotti
Disegni: Montanari & Grassani
Copertina: Angelo Stano

Mlada Pam je opsjednuta Vragom. Lijecnici, svecenice, psihijatri dignuli su ruke. Ništa ne može pomoci ludilu koja raste iz dana u dan. Nešto strašno skriva se iza prokletstva, no što je to? Kraljica tame nije samo halucinacija djevojke opsjednute Vragom, vec je to cudovište od krvi i mesa, ubojica koje ima lice Smrti same!

Ima i mali osvrt na sajtu:
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=DD&StoryID=272



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 07/03/2008 11:39:18

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 07/03/2008 : 12:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Doobar.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/03/2008 : 15:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Fali ti "sumrak" u naslovu topica

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 08/03/2008 : 00:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Krece niz odlicnih epizoda u Extra-seriji... Cekamo SAFARU !

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 08/03/2008 : 00:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
P.s. pitanje LUDENSU: namjerava li u SPECIAL-seriji Dylan Doga objaviti epizodu KRAJ?! (objavljena 1988.u izdanju Dnevnika u ex YU).

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 00:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Taman da ce ti odgovorit. Al' izvjesno je da ce ici i ta cetiri specijalca koje je objavio Dnevnik.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/03/2008 : 10:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

P.s. pitanje LUDENSU: namjerava li u SPECIAL-seriji Dylan Doga objaviti epizodu KRAJ?! (objavljena 1988.u izdanju Dnevnika u ex YU).


Postoji li ijedan razlog zbog cega taj specijal ne bi objavili?
Pogledaj Ciko specijale,svi vec objavljeni u Dnevniku su objavljeni nanovo i u Ludensu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 13:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
naravno da postoji. nnpr. ne da im se ili ga je prevoditeljica greskom nalozila.
u ludensa je sve moguce.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/03/2008 : 14:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ok, i ovu epizodu sam tek danas prvi puta procitao u životu... ocekivao sam gluposti na kraju, i naravno, dobio sam ih. Glupavo despite omiljenom crtackom tandemu M&G-u.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 08/03/2008 : 18:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Nadam se da ce izici, samo mi nije jasno što cekaju "Dnevnikovi" DD specijalci, objavljena su, mislim, samo 3 ("Klub strave i užasa", "Kraj?" i trecem ne znam naziv), zato me zanima postoji li neki razlog što Ludens ceka, ja ga ne vidim, pa cekam i cekam vec par godina da to izade... Opcenito, niti ne izlaze redosljedom kako su objavljivani originali...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 08/03/2008 : 19:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

P.s. pitanje LUDENSU: namjerava li u SPECIAL-seriji Dylan Doga objaviti epizodu KRAJ?! (objavljena 1988.u izdanju Dnevnika u ex YU).



Iskreno se nadam da NECE
To mi je, od svih mogucih grozno loših Dylana- najlošiji

Usput - 3. specijal 'Smrt,ljubav,smrt'
4. spec MM & DD - 'Poslednja stanica - užas'
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 08/03/2008 : 19:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Cetvrti specialac je MEFISTO, po mom mišljenju daleko najbolji specialac DD.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 08/03/2008 : 20:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
E da, i Mefisto, koji nije izašao u HR
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 20:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Fali ti "sumrak" u naslovu topica



to ne, nije skroz mracno. ali tma i tmuša da...
baš cekam 30 days of night na BD-u...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/03/2008 : 22:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Kupio danas.Na prvo listanje i usporedivanje sa ostalim Dylan Dog epizodama u izdanju Ludensa cini mi se da je štampa nešto kvalitetnija...
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 09/03/2008 : 10:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message
Uh...meni se epizoda svidjela!
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 11/03/2008 : 13:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
A ovo no coment ... Bože sacuvaj ... Srica da je crtež dobar inace bi bilo necitljivo...Ionako mi nikad nije lega egzorcist,ali ovo je još gore a tek kakav kraj ... ne znaš ni ko pije ni placa .... ma nema ocjene, crtež 9/10 prekrasan
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 11/03/2008 : 21:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Crtež naporan. Epizoda je mix Egzorcista i Argentovih klasika Suspiria i Inferno. Interesantno je bilo vidjeti da je sama ludnica i interijer iste crtan po prizorim iz filma a i spominju se Mater Suspiriorum, Lacrimorum i Tenebrarum te arhitekt koji je sagradio tu ludnicu / kucu iz filma.. Ima par zabavnih dijaloga ali i nekoliko morbidno bedastih recenica a obrat i kraj ne bi komentirao....Btw , zar u Harlechu ima samo tako malo ludaka? Cudi me da nije prikazan i Lord Chester. Svaki autor ima ,valjda, drugaciju interpretaciju iste stvari. Uglavnom, usprkos nedostacima zabavno.
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 12/03/2008 : 01:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by DOMI

P.s. pitanje LUDENSU: namjerava li u SPECIAL-seriji Dylan Doga objaviti epizodu KRAJ?! (objavljena 1988.u izdanju Dnevnika u ex YU).



Iskreno se nadam da NECE
To mi je, od svih mogucih grozno loših Dylana- najlošiji

Usput - 3. specijal 'Smrt,ljubav,smrt'
4. spec MM & DD - 'Poslednja stanica - užas'



KRAJ je prva epizoda Dilana Doga koju sam u zivotu procitao i imao sam oko 6 godina. Godinama kasnije nisam citao nista osim Mikijevog Zabavnika i tamo negde u 5. razredu mi se citalo nesto i tako ja skoknem do trafike, kad ono Dilan Dog - Konjanici vremena. Ja se setim da sam kao klinac procitao jedan DD (Kraj) i da mi se bio prilicno svideo, pa tako pazarim Konjanike vremena. I tamo-vamo, ja se navukao na Dilana Doga, poceo da kupujem stare epizode na pijaci i strasno sam zeleo da ponovo nabavim epizodu "KRAJ?", jer se nisam secao radnje, a bio sam ubedjen da je to ustvari poslednja epizoda

Uglavnom, da ne duzim, Kraljica Noci je bila jedna od prve 3-4 epizode koje sam u to vreme nabavio i procitao (I Dama u crnom i Klub strave i uzasa) i bila mi je bas zabavna. Znam da nije nista posebno, ali meni se jednostavno onda dopala, a i sad mi je OK. Opustajuca i zabavna epizoda, cak dosta bolja od mnogih novijih. I u to vreme mi je M&G crtez bio omiljeni, a ocajan mi je bio Ambrosini u kanalu 666 (verovatno jer je tu epizodu bilo izuzetno tesko nacrtati) i Pikatov crtez mi je bio bas grdan (njih dvojica su se kasnije dosta poboljsali, za razliku od nekih koji su se srozali). Secam se da tada ni jedan Dilan Dog nije mogao da me smori, ponekad sam kupovao i po 6-7 na dan, kad pronadjem i nijedan nije mogao da doceka sutradan neprocitan, ali to su bile epizode do 60 broja. Sada mi se dosta puta desava da jedva cekam poslednju stranicu, cisto da ne bih ostavio na pola, jer je jednostavno boooooooring...

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/03/2008 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
da,bila su to stara dobra vremena
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2008 : 16:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Vorador

Crtež naporan. Epizoda je mix Egzorcista i Argentovih klasika Suspiria i Inferno. Interesantno je bilo vidjeti da je sama ludnica i interijer iste crtan po prizorim iz filma a i spominju se Mater Suspiriorum, Lacrimorum i Tenebrarum te arhitekt koji je sagradio tu ludnicu / kucu iz filma.. Ima par zabavnih dijaloga ali i nekoliko morbidno bedastih recenica a obrat i kraj ne bi komentirao....Btw , zar u Harlechu ima samo tako malo ludaka? Cudi me da nije prikazan i Lord Chester. Svaki autor ima ,valjda, drugaciju interpretaciju iste stvari. Uglavnom, usprkos nedostacima zabavno.



Svi smo primijetili reference, cak i previše ocite na spomenute filmove... Ovo je definitivno trebao biti Chiaverottijev ultimativni hommage, no više je ispalo ko jefitini mix tih filmova povezanih likovima iz tih filmova i Chiaverottijeve poeticne strane. Pjevajmo o Smrti, veli on...

Kako nisi vidio Chestera? U onoj sceni kad Arhitekt uzima vilicu u ubija. Mislim da je cak i nešto tu nespretno napravljeno jer mislim da ne drži on vilicu u pocetku.

Više ko neki addedum na temu... Pogledao sam i najnoviji treci dio konacno završene Argentove trilogije o Trecoj majci i jako jako nalikuje osrednjoj Chivarottijevoj epizodi. Kraljica majka cija povratak na Zemlju oznacava kraj vladavine dobra, no vrla kcerkica Asia Argento je tu da spasi stvar! Ta-da!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 14/03/2008 : 16:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Vorador

Crtež naporan. Epizoda je mix Egzorcista i Argentovih klasika Suspiria i Inferno. Interesantno je bilo vidjeti da je sama ludnica i interijer iste crtan po prizorim iz filma a i spominju se Mater Suspiriorum, Lacrimorum i Tenebrarum te arhitekt koji je sagradio tu ludnicu / kucu iz filma.. Ima par zabavnih dijaloga ali i nekoliko morbidno bedastih recenica a obrat i kraj ne bi komentirao....Btw , zar u Harlechu ima samo tako malo ludaka? Cudi me da nije prikazan i Lord Chester. Svaki autor ima ,valjda, drugaciju interpretaciju iste stvari. Uglavnom, usprkos nedostacima zabavno.





Svi smo primijetili reference, cak i previše ocite na spomenute filmove... Ovo je definitivno trebao biti Chiaverottijev ultimativni hommage, no više je ispalo ko jefitini mix tih filmova povezanih likovima iz tih filmova i Chiaverottijeve poeticne strane. Pjevajmo o Smrti, veli on...

Kako nisi vidio Chestera? U onoj sceni kad Arhitekt uzima vilicu u ubija. Mislim da je cak i nešto tu nespretno napravljeno jer mislim da ne drži on vilicu u pocetku.

Više ko neki addedum na temu... Pogledao sam i najnoviji treci dio konacno završene Argentove trilogije o Trecoj majci i jako jako nalikuje osrednjoj Chivarottijevoj epizodi. Kraljica majka cija povratak na Zemlju oznacava kraj vladavine dobra, no vrla kcerkica Asia Argento je tu da spasi stvar! Ta-da!



Misliš na onog malog, zdepastog koji se stalno cereka? To je neki Clayden...on uzme vilicu i zabode onom liku u usta a arhitekt potom uzme skalpel...Chestera ne primjetih a i cini mi se da je u priješnjim brojevima ludnica izgledala ,više, kao standardna bolnica a ovdje izgleda baš kao iz filma.
Btw i ja cu skoro pogledati La terza madre. Nadam se da ce mi biti OK jer suspiriu i Inferno, naprosto, obožavam.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2008 : 17:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ali jako lici na Chestera, moraš priznati!

Treca majka mi je naprosto degutantna i dosadna. Bolje su mu one dvije kratke horror price koje je napravio za Amere...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/03/2008 : 18:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ajoj!
gluposti, gluposti...
ni crtez mi se ne svida, ni naslovnica, o prici da ne govorim...
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 23/03/2008 : 16:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Dobra epizoda.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/03/2008 : 01:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ajde konacno da smo docekali brojeve 50+

jedva cekam one poslije broja 55

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000