forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Obavijest iz moje poste.. :(
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 4

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2009 : 11:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Danas sam bio u posti i zena mi je rekla da su dobili obavestenje da ne primaju vise tiskovine gde su stripovi/knjige zapakovani u kesice jer su navodno ukebali da se salje lova tim putem... Naravno, postavio sam pitanje gde, koga, kako... I dobio karakteristican odgovor za nase ustanove "Ja nista ne znam, samo moram da postupim tako".. Vratio sam se kuci, otpakovao stripove iz kesica i sad idem da saljem ponovo... Ako neko zna nesto vise o ovome, bilo bi lepo da napise... Ako je ovo stvarno istina, moze biti velika prekretnica u slanju novca.. Ako ce da otvaraju sve... Tu sam i pitao odakle im pravo da mi otvaraju posiljke, i rekla mi je zena da mogu sve da otvore, od pisma do paketa... Tim se narusava privatnost onoga sto saljem i nije mi to nista normalno pa sam u rebusu...

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 02/06/2009 : 12:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Ja sad zvao kovinsku postu i nemaju pojma o tome. Obecala je komsinica da ce da proveri kod sefova kao i u centrali u Pancevu. Sacuvaj Boze, sta su sad smislili!

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 02/06/2009 12:05:41
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 02/06/2009 : 12:48:20  Show Profile Show Extended Profile
Isti slucaj i u Vranju.Nedavno zapakujem strip, stavim ga u kesicu, ojacam sa strane kartonom, preventive radi zbog mogucih ostecenja u transportu, ali ostavim ipak da se vidi sta to saljem..i napisem ono tiskovina.Sluzbenica na salteru nije htela da primi, sa obrazlozenjem da to mora da bude vidljivo i dostupno za proveru, ukoliko se posumnja da nosi neki drugi sadrzaj..???
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 02/06/2009 : 12:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message
Ja danas poslao iz NS-a za KG tiskovinu bez problema.
@dule savic
jedino resenje da sto pre pobegnes iz te vukojebine gde zivis a i da predjes da navijas za neki manje iskompleksiran klub,recimo Vošu jer te kod nas cigana ne primamo
pozz
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2009 : 13:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Eto, znao sam da ce neki cigan da se ubaci sa offtopicom... :))
Ozbiljno.. Bas me zanima sta cemo sad ako ovo bude ukinuto...
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 02/06/2009 : 14:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Golubove nam nikada nece zabraniti!

No, šalu na stranu, ja sam slao pre nekih dve nedelje novac za HR u stripui uprkos tome što je paket iz moje pošte poslat bez ikakvih problema, covek koji je primio novac evidentirao mi je da je paketic, koji je inace bio brižno upakovan, evidentno otvaran, pa je još i folija u kojoj sam zavario strip bila pocepana, ali do novca ipak nisu došli...

Ovo je samo još jedna igra nadmudrivanja, na nama je da smislimo što inovativniji nacin švercovanja novca, a na njima je da pokušaju da provale.

Takode se nebih zakunuo da pošta ima neke svoje organe nadležne da malcice njuškaju po netu i proveravaju o stvarima o kojima mi, eto baš ovde pišemo. Nebi bio prvi put da država pokušava na sve moguce nacine kontroliše gradane i "hvata" sve nepravilnosti, iako ce nekome zvzcati malkice paranoicno...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 02/06/2009 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ozbiljno.. Bas me zanima sta cemo sad ako ovo bude ukinuto...



Secaš li se kada sam ti rekao, poodavno da ne šaljem tiskovine zbog pošte?!?!?!?
Kod mene je to vec ihahaha. Ti si još i dobro prošao, meni tražili da navedem autore, naslove, ovo ono...Naravno, poslao sam poduži mail pošti sa sve "uputstvom" kako se pakuje tiskovina ali odgovor nikada stigao nije!
Tako da je to izgleda neko pravilo od pošte do pošte......
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/06/2009 : 17:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja kad sam slao vece posiljke morao sam na standu poste sa sluzbenikom poste zapakovati stripove...

mislim stvarno... razumite ljude...
svojevremeno sam s jednim forumasem mijenjao CDove unutar izbusene sveske s tvrdim koricama... moglo se droge tako distribuirati... :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/06/2009 : 19:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Ja zato uvek saljem kod jedne te iste zene u smeni (tanije 2 jedna bakuta i jedna mladja) , ona mi ne proerava. Kad kazem tiskovina, ona tako salje , dok su drugi mudrijasi uopste nece da primaju " tiskovinu"

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 02/06/2009 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message
Ja sam pre 2 nedelje probao da posaljem stripove kao tiskovinu,ali upakovanu u koverat,pa su mi vratili i rekli da spakujem u providnu kesicu ili fasciklu;zapakujem ja tako ali su mi onda trazili da otpakujem pa da pred njima zapakujem,da bi mogli da provere da nema novca unutra-uspeo sam iz 3 pokusaja, tako sto sam uzeo politikin zabavnik,presavio evre i oho lepkom okolo novca zalepio za susednu stranu,ali nije mi bilo svejedno kad je izvadila zabavnik i pocela da lista stranice,ali posto sam zalepio bas oko novca i pored sredine nije uspela da provali
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2009 : 20:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Znam :)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/06/2009 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Nikad nisam imao problema u vrsackoj posti, ni u glavnoj ni u ispostavama, saljem bez problema.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 02/06/2009 : 21:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message
Bez problema šaljem za inostranstvo! Niko mi ne pravi pitanje.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2009 : 21:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma nisu bitna iskustva.. Ja sam 3 godine slao skoro svaki dan nesto, ali je po sredi novina.. E sad da li neko zna nesto vise o tome?? Da li ce to svuda da vazi?? Ako hoce, imacemo veliki problem...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 02/06/2009 : 22:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

...Ja sam 3 godine slao skoro svaki dan nesto...





Verovatno si ih smooorio do jaja

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2009 : 23:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ne verujem.. :) Rodjeni brat mi radi u posti, tako da ne verujem da je neka smicalica.. :))
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/06/2009 : 10:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Pa nek ti brat salje , to kad se primi na salteru , to vise niko ne gleda osim , alavih postara koji traze novce

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2009 : 10:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa fora je sto ne smeju da primaju stripove u kesicama... Mogu oni meni poslati ali ce oni najebati kad se vidi da se ne postuju "naredjenja"...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 03/06/2009 : 12:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
Moj brat je jucer slao 5-6 mojih paketa tiskovine iz N.Sada i nije imao nikakvih problema...

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/06/2009 : 15:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Rekla je i meni sluzbenica na salteru gde stalno saljem, da sad pregledavaju tiskovine, jer navodno se najvise svercuje putem istih.
Ali, naravno, da mene nece kontrolisati, jer sa tog saltera saljem vise od 5 godina.
Zato ja mogu da saljem stripove od Veselog cetvrtka, originalno zapakovane, bez ikakvih problema!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Koji debilizam!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/06/2009 : 17:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ma kakav debilizam, spremaju se ljudi za Zapad. Meni su nebrojeno puta otvarali pakete i tiskovine iz Italije, Srbije i Hrvatske. I fino stave nalepnicu sa carinskim obavestenjem.
Sto se slanja tice, ovde ne postoji tiskovina, ali si pri vecem pismu/paketu duzan da deklarises sadrzaj.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/06/2009 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile
Sve poshiljke koje mi je slao K.Jambresic(trgovina-kolekcionar)isle su preporuceno iz Hrvatske. Covek je uvek to slao perfektno zapakovano, ali sve posiljke su bile otvarane.Stajao bi neki br.6 (hemijskom olovkom zaokruzeno)i pecat "Niš-pošta carinjenja".
Znaci, ukoliko budu veci paketi, a ide kao preporuceno, ili se ne vidi sadrzaj..mogu podleci kontrolama.Vec sam rekao da su i na mojoj posti uvedene neke novine; Sluzbenica mi rekla da u kesicama i ako nije "poluraspakovano/vidljivo", ne prihvataju posiljku...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 19:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Tiskanice ne idu na carinu i ne otvaraju se ( osim kod pošta koje ne priznaju pojam tiskanice ) ako je sadržaj vidljiv. Pri tome i vrecica u kojoj je strip mora biti na jednoj strani iskidana kao i karton/papir vanjskog omota. O dobroj volji službene osobe ovisi hoce li prihvatiti pošiljku koja baš ne izgleda tako. Npr. ako su stripovi u vrecici koja nije otvorena sa jedne strane. I preporuke, ako su paket idu na carinu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 03/06/2009 : 21:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
u Kovinu nema promena...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 04/06/2009 : 09:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Sve poshiljke koje mi je slao K.Jambresic(trgovina-kolekcionar)isle su preporuceno iz Hrvatske. Covek je uvek to slao perfektno zapakovano, ali sve posiljke su bile otvarane.Stajao bi neki br.6 (hemijskom olovkom zaokruzeno)i pecat "Niš-pošta carinjenja".
Znaci, ukoliko budu veci paketi, a ide kao preporuceno, ili se ne vidi sadrzaj..mogu podleci kontrolama.Vec sam rekao da su i na mojoj posti uvedene neke novine; Sluzbenica mi rekla da u kesicama i ako nije "poluraspakovano/vidljivo", ne prihvataju posiljku...


A STA IM ZNACI "poluraspakovano/vidljivo" to niko u posti ne zna.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page
Page: of 4  Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000