forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Obavijest iz moje poste.. :(
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 4

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 04/06/2009 : 12:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Poslao danas stripove za Sloveniju. Sve standardno, kao i do sada - stripovi u kesici, kesica u koverti, koverta isecena pri dnu da se vidi sta je unutra... i otislo.

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 04/06/2009 : 12:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Evo definicije tiskovine sa saobracajnog fakulteta u Beogradu:(predmet - Eksploatacija postanskog saobracaja)
Tiskovina je otvorena pošiljka koja sadrži knjige, novine, casopise, štampane kataloge, brošure prospekte cenovnike, redove vožnje, redove letenja, imenike, plakete, kalendare, rokovnike, statisticke izveštaje i druge štampane stvari. Tiskovine mogu da sadrže i porudžbenicu, CD i slicno koji se odnose na sadržinu pošiljke i cine njen sastavni deo. Dimenzije tiskovine su iste kao za pismo, a masa je do 2 kg, izuzetno do 5 kg ako je sadržina nedeljiva. U unutrašnjem saobracaju uz posebnu saglasnost nadležnog preduzeca poštanskog saobracaja masa može iznositi do 10 kg. Na adresnoj strani tiskovine, u gornjem levom uglu, pošiljalac je obavezan da stavi natpis tiskovina, u unutrašnjem saobracaju.

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2009 : 13:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jos kad bi se ta definicija primenjivala bilo bi super.. Negde moze a negde ne.. Strasno...
PS
Nigde ne pise da li nesto moze biti u kesici ili ne moze...
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/06/2009 : 13:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
I još je Žitište opštinsko mesto a oni tako
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 04/06/2009 : 13:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Tiskovina je štampana publikacija koju izdaje izdavac svakodnevno, povremeno ili u odredenom razdoblju (novine i casopisi). Otvorena pošiljka koja sadrži novine, casopise, kataloge, brošure, prospekte, reklame, cenovnike, redove vožnje i letenja, imenike, plakate, kalendare, statisticke izveštaje i druge štampane materijale, ali i racune, porudžbenice, otpremnice, uplatnice, magnetne medije, kompakt diskove i slicno. Tiskovine nose oznaku „Tiskovina” ili „Imprime”. Dimenzije tiskovine su kao i za pismo. Mogu biti teške do 2 kilograma, ako je rec o kompletu knjiga li nekom drugom nedeljivom materijalu do 7 kilograma. Ako se šalju u inostranstvo istom primaocu, a teže su od 2 kilograma, moraju biti upakovane u vrecu.

http://www.posta.rs/postanskirecnik.asp

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/06/2009 : 14:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Jos kad bi se ta definicija primenjivala bilo bi super.. Negde moze a negde ne.. Strasno...
PS
Nigde ne pise da li nesto moze biti u kesici ili ne moze...



Može... ali uz primjenu pojma "otvorena" iz gornje definicije. Službenim pošiljkama se ocito više vjeruje. Primjer su katalozi, brošure, Max TV magazin isl. To dolazi u zatvorenim vrecicama. Doduše odnosi se na interni promet no...
U ostalom šta ce ti vrecica ako šalješ kao tiskanicu?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2009 : 15:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se... Ne vrednuje svako knjige i stripove kao mi.. Nekome je to bezvredna papircina..
A i sve stripove sto imam upakovao sam u kesice jos odavno... Sad kad saljem moram da ih raspakujem... Boze Gospode sta ima sve kod nas..
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/06/2009 : 15:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se...


Cekaj... smecari ili poštari?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/06/2009 : 15:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Verovatno je to slucaj po selima, u gradovima sve funkcionise normalno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2009 : 15:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sawitch

Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se...


Cekaj... smecari ili poštari?



Nazovi ih kako hoces, ali isti su... Kunem ti se da sam coveku slao stripove i nasao ih u snegu... S. Mitrovica je u pitanju bila...
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 04/06/2009 : 16:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sawitch

Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se...


Cekaj... smecari ili poštari?



Nazovi ih kako hoces, ali isti su... Kunem ti se da sam coveku slao stripove i nasao ih u snegu... S. Mitrovica je u pitanju bila...


Poštari u malim kao i u velikim mestima su generalno bezobrazna i bahata stvorenja.
Cast izuzecima, jer je moj poštar zaista izuzetak koji potvrduje pravilo: Covek redovno donosi pakete na vrata, pažljivo rukuje njima pošto zna od prilike koliko zaista vrede stripovi koje mi donosi. I što je najvažnije NIJEDNOM mi se nije desilo da paket bude raspakovan nebi li poštar zadovoljio znatiželju šta to lepo ima unutra.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/06/2009 : 18:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Šta mislite, ima li neki poštar medu forumašima? Mislim, kada nas vec ima svih zanimanja. Valjda ima i neki poštar.
Pa neka se javi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 04/06/2009 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
znam jednog kolekcionara poštara ali nije na forumu,clan je stripOS-a

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/06/2009 : 20:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sawitch

Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se...


Cekaj... smecari ili poštari?



Nazovi ih kako hoces, ali isti su... Kunem ti se da sam coveku slao stripove i nasao ih u snegu... S. Mitrovica je u pitanju bila...


Poštari u malim kao i u velikim mestima su generalno bezobrazna i bahata stvorenja.
Cast izuzecima, jer je moj poštar zaista izuzetak koji potvrduje pravilo: Covek redovno donosi pakete na vrata, pažljivo rukuje njima pošto zna od prilike koliko zaista vrede stripovi koje mi donosi. I što je najvažnije NIJEDNOM mi se nije desilo da paket bude raspakovan nebi li poštar zadovoljio znatiželju šta to lepo ima unutra.





ne bi se složija .postman u mojoj ulici je skroz korektan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/06/2009 : 20:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a ovo za tiskanice prvi put cujen.u ulici iman poštu iz koje redovito šaljen i neman nikakvih problema.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 04/06/2009 : 21:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sawitch

Treba mi kesica jer sam slao nekoliko puta tiskovinu i postari je bace u sneg ili na vlazan beton i unisti se...


Cekaj... smecari ili poštari?



Nazovi ih kako hoces, ali isti su... Kunem ti se da sam coveku slao stripove i nasao ih u snegu... S. Mitrovica je u pitanju bila...


Poštari u malim kao i u velikim mestima su generalno bezobrazna i bahata stvorenja.
Cast izuzecima, jer je moj poštar zaista izuzetak koji potvrduje pravilo: Covek redovno donosi pakete na vrata, pažljivo rukuje njima pošto zna od prilike koliko zaista vrede stripovi koje mi donosi. I što je najvažnije NIJEDNOM mi se nije desilo da paket bude raspakovan nebi li poštar zadovoljio znatiželju šta to lepo ima unutra.





ne bi se složija .postman u mojoj ulici je skroz korektan.



Kažem, uz casne izuzetke, mada je takvih danas sve manje i manje...
Ljudi su jednostavno prestali da se trude da pošteno zarade svoj novac...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/06/2009 : 21:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a ovo za tiskanice prvi put cujen.u ulici iman poštu iz koje redovito šaljen i neman nikakvih problema.



Pa ne pricaju o Brazilu vec o Srbiji.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 04/06/2009 : 22:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
E nešto ne razumem.
Po kom osnovu oni smeju da otvaraju pošiljke koje se šalju. To bi trebalo da bude krivicno delo, jer je zatvorena pošiljka zašticena i može se otvoriti samo uz sudski nalog.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/06/2009 : 22:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Carina

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2009 : 23:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma kakva carina? Ja pitam ovu zenu isto to za unutrasnjost i ona mi kaze da imaju pravo sve da otvore, od tiskovina do pisama... I ja kazem da isto to nije normalno da mi neko otvori pismo i procita sta ja pisem drugoj osobi, ona samo slegne ramenima i kaze "Tako ti je"... Dranki Dak je bio vrh za ove...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/06/2009 : 23:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A jel taj odgovor isti i kad poštuješ pravila igre? Dakle kad šalješ sve po PS-u.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2009 : 23:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jeste... U prevodu: "Kad se nekom digne k. iz poste moze da otvori i paket i bilo sta..."
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 05/06/2009 : 04:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch
Dranki Dak je bio vrh za ove...



Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 05/06/2009 : 04:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Don Corleone, daj mi pravdu.
p.s. komentar na sawitchew new avatar

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/06/2009 : 11:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
"Doci ce dan kada cu traziti uslugu od tebe.." :))
Go to Top of Page
Page: of 4  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000