forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Obavijest iz moje poste.. :(
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 4

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/06/2009 : 13:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
ja sa mojim postarom nikad nisam imao problema , ali sad mi je neki novi dosao , videcemo kako ce se pokazati.
Sa tiskovinom je najgore sto nigde nema primera kako se ona zvanicno pakuje, i sve zavisi od salterskog sluzbenika. Zato ja saljem kod standardnih sluzbenika , ako vidim da na salteru nije taj koji mi salje tiskovinu ja se okrenem i odem i vratim se u iducoj smeni.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39106 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/06/2009 : 13:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kod tiskovine je jebeno sto ne dobijes nikakvu potvrdu da si poslao... Dobijes jedino ako saljes preporucenu tiskovinu... Unutar Srbije to nije skupo, mislim da je 20 dinara vise, ali za inostranstvo izadje lepa svota na kraju..
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/06/2009 : 14:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Obicna tiskovina do 2kg. za inostranstvo je 928 dinara, a preporucena 1059 dinara, tako da ja nove stripove od Veselog cetvrtka, radije saljem preporuceno, jer idu sa bar kodom i imam potvrdu o preporuci!
Manje vredne stripove saljem u inostranstvo kao obicnu tiskovinu, a unutar Srbije uvek preporuceno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/06/2009 : 14:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Kod nas je vrlo mala razlika u cijeni unutrašnjeg prometa izmedu tiskanice ili paketa. Mislim da se paket do 5 kg placa 16 kn. Dobiješ potvrdu i siguran si. Ne isplati se tiskanica osim za vani.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 05/06/2009 : 15:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Meni sad pravili problem za stripove u kesi pa u koverti,nisu mi dozvolili cak ni isecenu kesu tako da se vidi da je tiskovina...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39106 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/06/2009 : 15:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Bahate se kreteni... Ali samo do jednom... Bar bi meni trebali da lizu guzicu... Mislim da se broj mojih usluga PTT-a moze brojati u hiljadama... Da je City express bar malo jeftiniji u postu usao ne bih...
A sto se stripova tice, to bi trebao neko od nas da se organizuje i jednom mesecno ide na relaciji ZG-BG i da svi njemu platimo uslugu...
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 05/06/2009 : 16:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
A sto su ljubazne to pa tek..
Ako ne volis posao koji radisa ucini uslugu i sebi i svima i napusti ga,nadji nesto sto volis(ako postoji)


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/06/2009 : 17:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

a ovo za tiskanice prvi put cujen.u ulici iman poštu iz koje redovito šaljen i neman nikakvih problema.



Pa ne pricaju o Brazilu vec o Srbiji.



potpuno smetnuh s uma.
ipak ste vi daleko iza Brazila

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/06/2009 : 17:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ma kakva carina? Ja pitam ovu zenu isto to za unutrasnjost i ona mi kaze da imaju pravo sve da otvore, od tiskovina do pisama... I ja kazem da isto to nije normalno da mi neko otvori pismo i procita sta ja pisem drugoj osobi, ona samo slegne ramenima i kaze "Tako ti je"... Dranki Dak je bio vrh za ove...



i onda se posli cude da više niko ne piše pisma

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/06/2009 : 21:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Kod mene u posti kazu nema tiskovina za inostranstvo :( ja uvek saljem kao preporuceno pismo sto je skuplje oko 5 eura ne znam tacno za pismo od 2 kg

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 05/06/2009 : 21:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Kod mene u posti kazu nema tiskovina za inostranstvo :( ja uvek saljem kao preporuceno pismo sto je skuplje oko 5 eura ne znam tacno za pismo od 2 kg


Ma to im je samo fora da ti uzmu još 5 evra, naravno...
Lopovska posla...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/06/2009 : 22:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Kod mene u posti kazu nema tiskovina za inostranstvo :( ja uvek saljem kao preporuceno pismo sto je skuplje oko 5 eura ne znam tacno za pismo od 2 kg


Nemoguce, mora da postoji, pravilo vazi za sve poste u Srbiji!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2009 : 09:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Pa jedan lik mi i rekao da nema preporucena tiskovina. :) ja u njega gledam ko budala i objasnjavam mu da ima , a on kaze nema. ja se okerenem i odem u iducu smenu. Ma u posti je jedno 30 % ljudi zaposleno preko rodbinskih veza, a neki cak i nemaju pojma o svom poslu.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 06/06/2009 09:14:18
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 06/06/2009 : 10:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Pa jedan lik mi i rekao da nema preporucena tiskovina. :) ja u njega gledam ko budala i objasnjavam mu da ima , a on kaze nema. ja se okerenem i odem u iducu smenu. Ma u posti je jedno 30 % ljudi zaposleno preko rodbinskih veza, a neki cak i nemaju pojma o svom poslu.


Ne samo da nemaju pojma, vec ih jednostavno i ne zanimaš.

Prekjuce sam primio papiric na kome piše da sam primio preporuceno pismo, na moje ime, pa odem odmah sutradan (juce)da podignem.
Kad ono, crvrc: Gospa se ubi od traženja, ali mog pisamceta nema. Nema i nema i to je to. Samo rece dodite kasnije, a to kasnije ce biti po isteku ona 5 dana kada su u obavezi da mi pismo sacuvaju i ode cela stvar...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 08/06/2009 : 22:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

...sto se stripova tice, to bi trebao neko od nas da se organizuje i jednom mesecno ide na relaciji ZG-BG i da svi njemu platimo uslugu...




Ovo je prava misija za DR Culfisa !

Tako bih i ja najzad mogao da licitiram stripove od hrvatskih forumasa bez frke koliko bi me iznela postarina

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39106 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/06/2009 : 22:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa zamisli da neko od nas ide jednom u mesec dana npr. u Osijek.. Svi iz Srbije na njegovu adresu salju stripove i on ih salje iz Osijeka svuda po HR.. Tako isto i svi iz HR salju na neku adresu u Osijek... Pare se lako uplate, i to se sve regulise.. Izracunaju se troskovi goriva za coveka i casti se taj isti covek.. Recimo sa polovinom vrednosti koja bi izasla da se salje redovnim putem...
A sto se Culfisa tice.. Isao sam sa njim pa znam kako je to.. Isli smo busom i to je ogromno maltretiranje nositi nekoliko torbi stripova... Pukne grbaca...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 09/06/2009 : 00:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
Ja sam bash danas poslao kao tiskovinu strip a radnica je samo isekla cosak koverte na dnu i ubacila strip.To je to,jedino mi bilo cudno shta trazhi ime autora stripa ili shta god :S

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/06/2009 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Svašta!!

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/06/2009 : 13:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Malo pre se vratih iz poste, bez ikakvih problema ili pitanja, poslao 5 tiskovina po 2kg. za Sloveniju!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/10/2009 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
U posti u Cupriji pored saltera za slanje i primanje posiljki stoji ogroman natpis da se sve posiljke ma kakvog sadrzaja i kakvim god nacinom slana moraju otvoriti pre nego sto se posalju i prime.
Tako su mi otvorili pismo koje sam primio, i par tiskovina koje sam slao.
Pritom su unistili skroz i karton i sve, pa sam morao da se vracam kuci.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/10/2009 : 18:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
hm...Ovako.Clanu dean sam slao tiskovinu prole nedelje,zena mi je unistila paket,popizdeo sam.jednom clanu sam slao 5 zagora iz Vranja,ama razbise pakovanje ljudi.
Kulminacija je bilo slanje clanu Srdjandj kad me je zena NATERALA DA KUPIM DRUGU KOVERTU I DA OPET PAKUJEM....I to u Nishu
Na 3 razlicita mesta sam otvarao pakete i poludecu od ovih idiota....


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/10/2009 : 19:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
pazite sta se meni desilo?tiskovinu za bilo gde saljem "obavezno"u kartonskom pakovanju.prve 4-5 tiskovine koje sam poslao prosle su bez problema,dok se jednog dana u posti nije pojavio jedan pametnjakovic.on je vazio kao neki sef ovim zenama na salteru,i kao da je mene cekao?kaze on meni-momak ovako se ne salje tiskovina,a i pratim te duze vreme,ove zene su kaznjene sto su prihvatile tvoje posiljke.
pogledah zbunjeno-izvini,a kako da je posaljem .
on-nemoze ovako u kartonu,postoje pisma za tiskovinu.
ja-ali obe strane sam propisno otvorio(stripovi se vide s obe strane).
on-dzaba nemogu ja lupom da gledam sta je unutra.
ja-dali shvatate,da ako saljem u pismu moze doci do ostecenja.
on-pa ti onda posalji preporucenom posiljkom,ona je malo skuplja,a tad mozes da pakujes po svojoj volji.tog momenta sam hteo da ga puknem preko onog saltera,jer se videlo da je uobrazena debilcina,stvarno neznam kako sam se suzdrzao!
poenta-kad saljes tiskovinu to mora po propisu,dok kad saljes p.posiljku to nemora,tu mozes ubaciti i heroin ,i nikom nista.
evo ima 4 meseca kako sam se prebacio u jednu omanju postu,i tu saljem bez problema,bar za sad.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/10/2009 : 21:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Do sada uvek bez problema, juce sam slao, niko nije pitao nista!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 15/10/2009 : 13:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

kaze on meni-momak ovako se ne salje tiskovina,a i pratim te duze vreme,ove zene su kaznjene sto su prihvatile tvoje posiljke.
on-nemoze ovako u kartonu,postoje pisma za tiskovinu.

on-dzaba nemogu ja lupom da gledam sta je unutra.

on-pa ti onda posalji preporucenom posiljkom,ona je malo skuplja,a tad mozes da pakujes po svojoj volji.


Koji idiot...takve kao što je on mora se lupom tražiti, a i tako imalo bi se teškoca, da ih se pronade....
Kolekcionari, koji skoro svaki dan/tjedan šalju/šaljemo poneki paket ili tiskanicu znamo bolje neke stvari nego oni, koji su za to zaduženi i odgovorni...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/10/2009 : 13:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Upravo sam se vratio iz poste, poslao tiskovinu od 2kg. u Hrvatsku, bez problema na salteru, niko nije ni pogledao sta je upakovano, samo zena primila tiskovinu, naplatila i to je to!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 4  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000