forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Najbolje od najboljeg
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 11/06/2009 : 09:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Paaaaa...
Ima veze sa takvim necim

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/06/2009 : 09:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Prividenje Ane Never
Alfa i omega
Njujork, Njujork
Posle ponoci
Uspomene nevidljivog
Džekil
Golkonda

Mefisto
Kuca izgubljenih

Bash dugo nisam procitao bash dobroga DD (mesecna edicija)

Edited by - kasper on 11/06/2009 11:19:32
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 11/06/2009 : 11:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Ovako iz prve ruke, moji prijedlozi bi bili:

EXTRA:
Zora živih mrtvaca
Ljeopta demona
Alfa i Omega
S druge strane zrcala
Zlocin
Iz dubine
Morgana
Poslije ponoci
Nicija prica
Pakao

SD:
Igra sa smrcu
Armageddon
Dani more
Prica o Dylanu Dogu
Cuvar uspomena
Tamnica od papira
Ponor
Dok vas smrt ne rastavi
Tri puta nula

LU:
Andeo osvetnik
Hotel duhova
Otkucaji vremena
Div
San razuma
Osmijeh mracne dame
Za šaku novca
Projekt

...itd. ima još jako dobrih epizoda, ali ove su mi prve pale na pamet.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2009 : 15:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

'Nicija prica' DD Ekstra 43, 'Dogodilo se sutra' DD ekstra 41, 'Pakao' DD ekstra 46, 'Strava iz nekog drugog Kad' DD specijal....
E zato ceš ti meni pomoci sa Kenom!
P.S Sjajan odabir junaka.


Hvala!
Naravno, za Kena cu ti uvijek biti spreman pomoci!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2009 : 15:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

cemu služe recenzije
a, mihael
u dodatnim statistikama ih možeš i poredat po najboljim ocjenama, iako to ne mora puno znacit, ali skoro sve velike epizode su obradene, i puno, puno stvari tamo piše, odlicnih tekstova, npr. za dugacki pozdrav...



Znam! Citam puno recenzije ovih nekoliko dana...No, ipak mi to na neki nacin pokvari cjelokupni uzitak citanja. Zato bih radije prije procitao epizodu, a potom recenziju.

-A po ocjenama sam vec gledao. Al' ovako mi je draze; Ovdje cu procitati vise komentara nego na recenzijama!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2009 : 15:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
quote:
Originally posted by Djuro

@ Milazzo: Mozda bolje da krenes da citas Zagora? Koliko vidim ima nekoliko Zagorovih epizoda koje su ocijenjene sa 100%, a nijedna Dilanova sa ovom ocjenom. To je valjda dokaz da je Zagor bolji... Ili ima veze sa objektivnoscu i zahtjevnoscu recenzenata koji rade na ovim junacima? Ko ce ga znati... ;)


Hmmm...
Ne znam. Citao sam Zagora dosta kad sam bio mladji. I nije mi bas ostavio prevelik utisak. Ne pase mi kao drugi stripovi... No, kad mi bude dosadno i kada ne budem imao nista drugo za citati uzet cu ove Zagorove epizode koje imama i citati. OBECAJEM!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2009 : 15:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Hvala svima drugima na prijedlozima! Poslusati cu savjete i pokusati nabaviti (po Vama :)najbolje epizode dosad izasle! Predlazite i dalje...Svi komentari biti ce uvazeni i dobrodosli! :)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/06/2009 : 16:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 11/06/2009 : 17:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Upperslice

zed je mama
zavisi sta ko voli, ko ocekuje klanje i to, bice mu smor
al meni jedna od boljih epizoda..


To, nažalost, nisam citao. Ima li epizoda veze sa Edenskim rajom (tako nešta sam procitao na internetu)?


pa nisam siguran bas, ovde i nema nekih iskusenja te vrste.. al ima simbolika tu raznih
uglavnom procitaj..
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 11/06/2009 : 17:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/06/2009 : 18:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!

DOBRODOŠAO NA FORUM badseed,to je nešto zaista neprevazideno od Dilanovih prica...
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2009 : 18:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)


To sam procitao... Dobro, dobro!

P.S. - badseed i ja ti zelim dobrodoslicu na forum! Uzivaj!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/06/2009 : 18:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
meni je iza ogledala dobra... od dnevnika
mozda sto je prva :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 11/06/2009 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by badseed

[quote]Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!
to je nešto zaista neprevazideno od Dilanovih prica...



Cist prosjek.
K tome još i ružno nacrtan.

...
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 11/06/2009 : 19:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Dnevnik

7.Zona sumraka
12.Emet
16.Dvorac Straha
17.Dama u crnom
19.Uspomene nevidljivog
21.Prokleti dan
22.Tunel strave
26.Posle ponoci
32.Opsesija
39.Gospodar tisine
40.Dogodilo se sutra

Slobodna Dalmacija

2.Igra sa smrcu
8.Dugacki pozdrav
43.Dok vas smrt ne rastavi


S tim sto kod Dnevnika i DD Extra u prvih triideset brojeva osim broja 13. nema loseg broja,pa ni prosecnog.Sve su to nadprosecne ili fenomenalne price.Namerno nisam stavio brojeve 1,25 i 43 jer su oni da ne ulazimo u kvalitet nesto bez cega ne mozes citati Dylana uopste jer su esencija celog serijala.Jednostavno procita se i primi k znanju.

Edited by - dubac on 11/06/2009 19:23:04
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/06/2009 : 19:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by badseed

[quote]Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!
to je nešto zaista neprevazideno od Dilanovih prica...



Cist prosjek.
K tome još i ružno nacrtan.


Slazem se!
Alergican sam na crtez Montanari&Grassanija koji po meni nikad nisu uspjeli da naprave horror atmosferu, koju treba Dylan da ima.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 11/06/2009 : 19:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Ja ne mogu da zamislim Dylana bez Montanari&Grassanija.Upravo mi niko kao oni ne moze docarati horor atmosferu.Nijedan crtez mi ne moze izazvati takvu napetost kao njihov.Ne kazem da su najbolji crtaci u Dylanu i nisu naravno ali Dylan koga ja zamislim u glavi je ili njihov ili Stanov.Valjda su nacrtali par najboljih epizoda Dylana,po meni naravno i ucinili me njihovim robom.Iako su danas puno losiji u nekim epizodama koje sam citao u Maxiju i dalje im dajem primat i zalim sto ne crtaju moderne epizode jer kad pogledam Dallagnolov,Marijev ili Saudelijev crtez u epizodama Veselog Cetvrtka ili Ludensa place mi se.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/06/2009 : 20:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by badseed

[quote]Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!
to je nešto zaista neprevazideno od Dilanovih prica...



Cist prosjek.
K tome još i ružno nacrtan.


Slazem se!
Alergican sam na crtez Montanari&Grassanija koji po meni nikad nisu uspjeli da naprave horror atmosferu, koju treba Dylan da ima.



ne volim ni ja M%G, ali ova prica mi je odlicna
jedna od ponajboljih prvih 20ak DD-a
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/06/2009 : 20:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by badseed

[quote]Originally posted by profesor-inz

Dvorac straha i Dama u crnom(dva nastavka ubedljivo najbolja)



Ovih sa najviše sjecam iz mladosti, odlicna prica!
to je nešto zaista neprevazideno od Dilanovih prica...



Cist prosjek.
K tome još i ružno nacrtan.


Slazem se!
Alergican sam na crtez Montanari&Grassanija koji po meni nikad nisu uspjeli da naprave horror atmosferu, koju treba Dylan da ima.



ne volim ni ja M%G, ali ova prica mi je odlicna
jedna od ponajboljih prvih 20ak DD-a

Ne mogu da verujem da vam se ovo ne svida,zanimljiva ,napeta,dobar zaplet,primese horora,nezaboravna snežna prica u prelepom dvorcu odvojenom od sveta,duža prica,dobar crtež...baš ste mi cudni...a ovamo svida vam se Dugacki pozdrav ili neka Golkonda koje nisam mogao ni da procitam koliko su dobre...
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 11/06/2009 : 20:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Nisu M&G lošdi crtaci, nego jednstavno imaju taj nekakav ''mekan'' crtež, kojim ne mogu dovoljno docarati jezivu i turobnu DD atmosferu, naravno, kad se radi o takvim pricama.
Eto, u Dvorcu straha i Dami u crnom su mi super, ali su bezveze u Tunelu straha - tamo bi pasao netko poput Roija, Marija ili Piccatta.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/06/2009 : 20:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Nisu M&G lošdi crtaci, nego jednstavno imaju taj nekakav ''mekan'' crtež, kojim ne mogu dovoljno docarati jezivu i turobnu DD atmosferu, naravno, kad se radi o takvim pricama.
Eto, u Dvorcu straha i Dami u crnom su mi super, ali su bezveze u Tunelu straha - tamo bi pasao netko poput Roija, Marija ili Piccatta.

Nisam siguran da ne mogu da docaraju atmosferu,seti se samo Noci punog meseca ili Zone sumraka...odlicno docarana atmosfera.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/06/2009 : 20:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

Ja ne mogu da zamislim Dylana bez Montanari&Grassanija.Upravo mi niko kao oni ne moze docarati horor atmosferu.Nijedan crtez mi ne moze izazvati takvu napetost kao njihov.Ne kazem da su najbolji crtaci u Dylanu i nisu naravno ali Dylan koga ja zamislim u glavi je ili njihov ili Stanov.Valjda su nacrtali par najboljih epizoda Dylana,po meni naravno i ucinili me njihovim robom.Iako su danas puno losiji u nekim epizodama koje sam citao u Maxiju i dalje im dajem primat i zalim sto ne crtaju moderne epizode jer kad pogledam Dallagnolov,Marijev ili Saudelijev crtez u epizodama Veselog Cetvrtka ili Ludensa place mi se.


Pravi Dilan je za mene onaj koji crta M&G!
Go to Top of Page

Budos
Starting Member



Slovenia
14 Posts

Member since 09/06/2009

Posted - 11/06/2009 : 20:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Budos a Private Message
Eh kad bi DD crtao Claudio Villa ,to bi bilo super.
Pa šta je sa njim, jel on uopšta crta, koji strip za Bobelli?
Ili samo naslovnice radi.

Edited by - Budos on 11/06/2009 20:17:36
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/06/2009 : 20:24:46  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by dubac

Ja ne mogu da zamislim Dylana bez Montanari&Grassanija.Upravo mi niko kao oni ne moze docarati horor atmosferu.Nijedan crtez mi ne moze izazvati takvu napetost kao njihov.Ne kazem da su najbolji crtaci u Dylanu i nisu naravno ali Dylan koga ja zamislim u glavi je ili njihov ili Stanov.Valjda su nacrtali par najboljih epizoda Dylana,po meni naravno i ucinili me njihovim robom.Iako su danas puno losiji u nekim epizodama koje sam citao u Maxiju i dalje im dajem primat i zalim sto ne crtaju moderne epizode jer kad pogledam Dallagnolov,Marijev ili Saudelijev crtez u epizodama Veselog Cetvrtka ili Ludensa place mi se.




Koliko sam ja u toku,Pietro Dall'agnol je nacrtao samo jednu epizodu "u Ludensu"- Crni covjek #102..?
Crtez Pietra Dall'agnola je odlican. U recimo "Ubici vestica",DDVC 4,kao i u crnom covjeku,Dall'agnolov crtez je jedan od retko dobrih crteza.Jednostavan, sveden na plohe, cist i oslobodjen nepotrebnog.Sto se atmosfere tice, Dall'agnol je maestralan u svojim epizodama! Retko kreativan crtac Bonellijevog staffa, ali, na zalost, malo zastupljen.Njegov se crtez ne moze posmatrati kao univerzalan "dall'agnolovski", ili klishejski..jer, npr.crtez u "Tama"DD#34 je nesto, posve drugacije nego li u kasnijim radovima.Ako uporedimo Granicu, DD SD#34, kao neku sredinu, i tu nailazimo na, takodje solidan crtez, opet drugaciji u odnosu na neke epizode ispred - cist, pravi stripski!Kod M&G nema mnogo napredka u smislu traganja za dugacijim, oni su homogeni po pitanju izraza..ali, stoji i to sto si rekao, da znaju da docaraju atmosferu, ali generalno su sterilni u likovnom smislu, upravo zbog tendencije ka realistickom pristupu..i usput, i kod nih je prisutan manir koga se nikada nisu oslobodili - sladunjavi portreti.(ovo je iskljucivo subjektivni dozivljaj).
Ipak uzdrzan po pitanju M&G, jer su oni meni dragi iz najranijih epizoda, i na koncu, dobre su oni epizode nacrtali.No, mislim da gresis kad kazes da je Dall'agnol los crtac.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 11/06/2009 : 20:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Panon

Nisu M&G lošdi crtaci, nego jednstavno imaju taj nekakav ''mekan'' crtež, kojim ne mogu dovoljno docarati jezivu i turobnu DD atmosferu, naravno, kad se radi o takvim pricama.
Eto, u Dvorcu straha i Dami u crnom su mi super, ali su bezveze u Tunelu straha - tamo bi pasao netko poput Roija, Marija ili Piccatta.

Nisam siguran da ne mogu da docaraju atmosferu,seti se samo Noci punog meseca ili Zone sumraka...odlicno docarana atmosfera.



E da tako je, tu su isto briljirali. Zona sumraka mi se posebno dopala i to baš zbog crteža!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000