forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 negativni, a zašto?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

iseserin
New Member

110 Posts

Member since 26/09/2007

Posted - 11/08/2009 : 16:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send iseserin a Private Message
Gospodin profesor-inž kupio je od mene na aukcijama 2 stripa, LMS 471 i Zagor/SD 56, i udijelio mi negativne kad je dobio iste stripove.
Kao prvo, tvrdi da nisu glaceri, a ja nisam ni tvrdio da jesu.
Kao drugo, oba stripa koštaju 35 kn, a on mi pošalje samo 5 eura i to u jednom starom stripu (u zalijepljeno izmedu stranica) i još jednog Ken Parkera/SC (kojeg nisam tražio). Naravno platio sam poštarinu, 13,50 kn.
I na kraju dobio od doticnog gospodina.
Svi koji su od mene nešto kupili ili sam ja od njih nešto kupio, neka se zamisle kad budu imali posla s gospodinom Profesorom-inž.
Ja mislim da nisam zaslužio ovaj negativni, bez obzira kao su bili zapakirani, i sve to nakon više od 2000 pozitivnih komentara od 196 ljubitelja stripova????????

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 16:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by iseserin

Gospodin profesor-inž kupio je od mene na aukcijama 2 stripa, LMS 471 i Zagor/SD 56, i udijelio mi negativne kad je dobio iste stripove.
Kao prvo, tvrdi da nisu glaceri, a ja nisam ni tvrdio da jesu.
Kao drugo, oba stripa koštaju 35 kn, a on mi pošalje samo 5 eura i to u jednom starom stripu (u zalijepljeno izmedu stranica) i još jednog Ken Parkera/SC (kojeg nisam tražio). Naravno platio sam poštarinu, 13,50 kn.
I na kraju dobio od doticnog gospodina.
Svi koji su od mene nešto kupili ili sam ja od njih nešto kupio, neka se zamisle kad budu imali posla s gospodinom Profesorom-inž.
Ja mislim da nisam zaslužio ovaj negativni, bez obzira kao su bili zapakirani, i sve to nakon više od 2000 pozitivnih komentara od 196 ljubitelja stripova????????



Evo zašto,nisam rekao da si nekorektan, vec si NEPROFESIONALAN,stripovi su ocuvani kako sam i ocekivao te razlog negativnom komentaru nije ocekivanje bolje ocuvanosti. Razlog je taj što si stripove upakovao tako reci u toalet papir, umesto da ih ucvrstiš kartonom i obezbediš zbog transporta. Tako da mi je poštar(nije on kriv što nema mozak i što ne zna da postoje perfekcionisti koji sakupljaju stripove)doneo klasicnu palacinkuod uvijenih stripova. Iste sam onako savijene i izgužvane prosledio do kante za dubre jer im ne vidim drugu svrhu. Mislim da ti je sada jasnije zašto si dobio negativni.Pare mi ne trebaju nazad a tebi neka bude za nauk.
Molba još jednom za sve prodavce!!!
Nemojte da radite ovaj posao preko kurca, lepo spakujte i ucvrstite stripove, neko to placa!!!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 17:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Ja sam sa iseserinom obavio neke aukcije na obostrano zadovoljstvo, doduše bilo je osobno preuzimanje. S obzirom na toliko pozitivnih i ni jedan negativni, mislim da covjek ipak nije zaslužio negativni, nije valjda da su svi ti ljudi do sada bili slijepi? Ovo sa wc papirom ne znam, niti ja ne bi bio zadovoljan da tako dobijem stripove, makar koštali 1 kn. Nek se jave oni koji su s njim do sada radili (preko pošte) pa da vidimo šta kažu. Šteta što nisi slikao pošiljku, pa možda ne bi trebalo puno rijeci. Što se tice pakiranja, ja kada šaljem, upakiram i više nego što treba, pa mi se dosta puta dogodi da mi je na kraju paket skoro duplo teži od samih stripova. Pošto u dogovoru mailom unaprijed kažem krivu (manju) cijenu poštarine, na kraju je na moju štetu jer pakiram tek kad idem na poštu. Dakle, ako neceš da tebi netko pošalje traljavi paket, nemoj ni ti drugima.

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

iseserin
New Member

110 Posts

Member since 26/09/2007

Posted - 11/08/2009 : 18:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send iseserin a Private Message
Gospodin profesor-inž je osvoji dva stripa (ukupno 35 kn), a poslao je svega 5 eura ili 37 kn, poštarina za srbiju koštala je 13,50 kn, s tim da je tiskanica bila na granici 500 g, koji gram više i poštarina bi bila 24,50 kn, iz principa nisam htio dodati svojih 15 kn jer sam doticnog gospodina profesora upozorio na iznos poštarine. Buduci mi je poslao svega 5 eura (u stripu izmedu slijepljenih stranica), stripove nisam mogao zbog mase umatati u karton, a on mi je polao ponavljam samo 5 eura u stripu.
Cim je primio pošiljku isti tren mi je dao negativne, a ponudio sam mu povrat novca.
Nadam se da na stripovi.com ima neko prizivno tijelo koje može presuditi da li su negativni opravdani ili se radi o zloporabi mogucnosti negativnih komentara?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/08/2009 : 18:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
iseserin mi je, da ne preteram, do sada poslao preko 100 pošiljki sa stripovima i sve je uvek bilo u redu, lepo i pedantno upakovano, uvek poslato na vreme i stizalo bez ikakvih oštecenja, samo pohvale za Ivicu Šešerina!!!
Još da dodam da poštenijeg coveka od iseserina odavno nisam upoznao!
Zato mislim da je negativni komentar neopravdan, jer i da se desila greška, Ivica je bio spreman da mu vrati pare i da snosi sve troškove, na što profesor nije pristao i lupio mu odmah negativni komentar!
Mislim da se negativni komentar treba obrisati!

A ovo sve pišem zato što sa iseserinom saradujem vec skoro 4 godine i dan danas mi šalje stripove i znam koliko mi je stripova poslao iz Hrvatske, plus mi šalje nove stripove sa kioska u HR i nikad se ništa nije oštetilo, tako da s razlogom napominjem da je iseserin jedan pošten i pouzdan, nadasve precizan covek, koji vodi racuna o tome kako šalje tiskovine sa stripovima!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 11/08/2009 18:31:06
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/08/2009 : 18:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Glupo je da se mi tu sada prepucavamo, navijamo za jednog i drugog. Znamo ih obojicu, sve je poznato. Stvarno bi trebali to sami rješiti. Cini mi se da je nesporazum nastao negdje oko ukupne cijene (sa poštarinom) tj. da iseserin nije dobio dosta novca da bi upakirao kvalitetnije tj. teže. Hajd ljudi, dogovorite se, obrišite te negativne (ne moramo biti dušmani jedni drugima, valja ponešto i oprostiti).
Par puta sam bio oštecen pa sa zatražio mali popust, besplatnu poštarinu za iduci put i tako neke sitnice da bude vuk sit, a koza cijela. Takoder su i meni oproštene manje greške. Dva pametna se uvijek mogu dogovoriti. Ne treba odmah drito u glavu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/08/2009 18:22:44
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2009 : 18:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by iseserin

Gospodin profesor-inž je osvoji dva stripa (ukupno 35 kn), a poslao je svega 5 eura ili 37 kn, poštarina za srbiju koštala je 13,50 kn, s tim da je tiskanica bila na granici 500 g, koji gram više i poštarina bi bila 24,50 kn, iz principa nisam htio dodati svojih 15 kn jer sam doticnog gospodina profesora upozorio na iznos poštarine. Buduci mi je poslao svega 5 eura (u stripu izmedu slijepljenih stranica), stripove nisam mogao zbog mase umatati u karton, a on mi je polao ponavljam samo 5 eura u stripu.
Cim je primio pošiljku isti tren mi je dao negativne, a ponudio sam mu povrat novca.
Nadam se da na stripovi.com ima neko prizivno tijelo koje može presuditi da li su negativni opravdani ili se radi o zloporabi mogucnosti negativnih komentara?


U principu, ja odlucujem o opravdanosti komentara, ali samo kad netko ima 4 ili više negativnih, tj. kad doticnog trbea izbaciti, pa onda provjeravam jesu li ti negativni opravdani ili ne. U ovim pojedinacnim slucajevima to ne provjeravam, mada je jasno da si ovdje ti u pravu, jer ti kupac nije poslao novac za poštarinu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 11/08/2009 : 18:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
slažem se sa Srdjanom i Obijem, ja sam puno puta imao prilike poslovati s iseserinom, i kao što Srdjan rece poštenijeg je teško naci, isto tako i kao što Obi kaže dogovorit se momci i svi sretni.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/08/2009 : 18:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
poslovali par puta i sve bilo i više nego ok.
@ Markos ne znan ,ali cini mi se da ima po aukcijama likova koji imaju 3 negativna za izbacivanje pa se još uvik vrzmaju tamo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 19:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Opet ponavljam, nisam rekao da je decko nekorektan ili nepošten, cak nasuprot mislim da je Ok i lepo vaspitan,medutim ja sam dobio totalno ispresavijane, urolane i oštecene stripove, i za to pored poštara koji ovde nije bitan jedino mogu da okrivim Ivicu koji je to neprofesionalno spakovao. Ja ucvršcujem sve što šaljem, tako da bahati poštari ni bilo ko drugi ne može oštetiti pošiljku. Komentar ostaje negativan i to je za nauk i ne treba shvatiti pogrešno. Za Markosa koji me je okrivio mogu reci da nije u pravu, jer je Ivica prvo dobio od mene paket i pristao da pošalje ono što je poslao. Inace novac nije bitan a srecom ni prevelik da bi pisao memoare, tako da ovim završavam pricu. Ivica može slobodno da mi zalupi negativni, ja nisam preprodavac i to me ne interesuje, spreman sam da uvek pošaljem novac prvi pa ko hoce neka izvoli.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/08/2009 : 19:33:33  Show Profile Show Extended Profile
Secam se, imao sam jednu saradnju sa iseserinom.
Dogovorili smo neku razmenu za stripove koje sam osvojio kod njega. Ja sam njemu slao neke Zagore za ove osvojene na njegovim aukcijama.
Covek mi je greskom umesto DD SD 38 "Dadilja" poslao DD Dnevnik 38 "Glas iz magle". Posto smo se kontaktirali peko mejla, objasnio mu o gresci, on je cak rekao da taj strip zadrzim, jer se radilo o njegovoj gresci, i da ce mi poslati odgovarajuci, jer je on u zurbi pogresio sa brojevima...
Naravno za neki dan stigla mi je "Dadilja". U oba slucaja mi je covek odlicno zapakovao stripove.

Iseserin je ok prodavac. Mislim da mu Markos treba obrisati taj negativni.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/08/2009 : 20:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Opet ponavljam, nisam rekao da je decko nekorektan ili nepošten, cak nasuprot mislim da je Ok i lepo vaspitan,medutim ja sam dobio totalno ispresavijane, urolane i oštecene stripove, i za to pored poštara koji ovde nije bitan jedino mogu da okrivim Ivicu koji je to neprofesionalno spakovao. Ja ucvršcujem sve što šaljem, tako da bahati poštari ni bilo ko drugi ne može oštetiti pošiljku. Komentar ostaje negativan i to je za nauk i ne treba shvatiti pogrešno. Za Markosa koji me je okrivio mogu reci da nije u pravu, jer je Ivica prvo dobio od mene paket i pristao da pošalje ono što je poslao. Inace novac nije bitan a srecom ni prevelik da bi pisao memoare, tako da ovim završavam pricu. Ivica može slobodno da mi zalupi negativni, ja nisam preprodavac i to me ne interesuje, spreman sam da uvek pošaljem novac prvi pa ko hoce neka izvoli.


Budi i ti onda ljudina pa mu oprosti omašku i svi ce biti sretniji (ukljucujuci i tebe).
Siguran sam da ce paziti kako pakira ubuduce...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 20:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Ma ljudi obrišite mu šta hocete, dajte mu i Nobelovu nagradu ako hocete, ja lepo kažem da sam dobio izgužvane stripove zbog nekorektnog pakovanja.Nemam ništa protiv coveka, decko je ok, imao je slab dan možda, a ja sam uradio verovatno što bi i svaki drugi nezadovoljni kupac.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 20:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
"Ko je njega poznavao, ni pakao mu nece tesko pasti".
PS Nikakve tuzbe ne primam. Ne znate na kog sam mislio.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/08/2009 : 20:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Ako on nije namerno potrgao stripove , nije zasluzio negativni, desila se pogreska, covek je prihvatio da ispravi grsku." Nije zasluzio negativni.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 11/08/2009 : 20:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

"Ko je njega poznavao, ni pakao mu nece tesko pasti".
PS Nikakve tuzbe ne primam. Ne znate na kog sam mislio.

Ja mislim da taj na koga ti mislis ceka sudjenje za neko tesko krivicno delo pa mu treba misljenje par hiljada ljudi da je neuravnotezen. I resio je da to ovde obezbedi svojim postupcima
Osim ako ti nisi mislio na onog na koga ja nisam ni pomislio da si ti mislio
PS Ni ja ne primam tuzbe jer mislim da nisam siguran da sam pomislio bas na onog na koga si ti mislio te mislim da tuzbi nema mesta jer ni sam ne znam na koga se misli
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2009 : 20:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

poslovali par puta i sve bilo i više nego ok.
@ Markos ne znan ,ali cini mi se da ima po aukcijama likova koji imaju 3 negativna za izbacivanje pa se još uvik vrzmaju tamo.


Vise od tri, dakle, najmanje 4.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2009 : 20:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Opet ponavljam, nisam rekao da je decko nekorektan ili nepošten, cak nasuprot mislim da je Ok i lepo vaspitan,medutim ja sam dobio totalno ispresavijane, urolane i oštecene stripove, i za to pored poštara koji ovde nije bitan jedino mogu da okrivim Ivicu koji je to neprofesionalno spakovao. Ja ucvršcujem sve što šaljem, tako da bahati poštari ni bilo ko drugi ne može oštetiti pošiljku. Komentar ostaje negativan i to je za nauk i ne treba shvatiti pogrešno. Za Markosa koji me je okrivio mogu reci da nije u pravu, jer je Ivica prvo dobio od mene paket i pristao da pošalje ono što je poslao. Inace novac nije bitan a srecom ni prevelik da bi pisao memoare, tako da ovim završavam pricu. Ivica može slobodno da mi zalupi negativni, ja nisam preprodavac i to me ne interesuje, spreman sam da uvek pošaljem novac prvi pa ko hoce neka izvoli.


Oprosti, ali ako postarina za dobro zapakirani paket košta gotovo kao i stripovi, a ti NISI platio poštarinu, onda nemaš pravo ostavit mu negativni. Njegova jedina greška je što je pristao poslati stripove na svoj trošak. I eto, po stoti put se ponavlja, budi pošten i pojedi govno. A sad kad citam ova tvoja prepotentna i bahata sranja "negativni komentar mu je za nauk", dodje mi da te izbacim za vijeke vjekova, pa neka tebi bude za nauk.

Trouble will find me
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 11/08/2009 : 20:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message
Mislim da ste ostro postupili time sto ste odmah dodelili negativni komentar coveku koji ima 2000 pozitivnih.Najveca krivica se mozda moze pripisati ljudima iz poste koji se stvarno u nekim situacijama bahato ponasaju prema posiljkama.Nemaju obzira jer ne shvataju oni stripove kao i mi, gledaju na to kao na parce papira i uopste ih nece nimalo pogoditi to sto se stripovi ostete.Covek je to spakovao kao sto bi spakovao bilo kojem drugom kupcu i naravno da je gledao da sebi ne stvara veliki trosak.Ajde postavite se na njegovo mesto.Sem toga fer i korektno je da se javio i ponudio da vam vrati novac, zar ne?
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 20:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Ivice, sta si mu napisao koliko novaca da ti posalje? Ako ti je poslao manje nego sto ste se dogovorili...

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/08/2009 : 21:15:02  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Kit Carson

"Ko je njega poznavao, ni pakao mu nece tesko pasti".
PS Nikakve tuzbe ne primam. Ne znate na kog sam mislio.



Carsone, ne znam zasto, ali osecam se prozvanim?! Bacicu ti ja jednu bombu, ali ne onakvu kao na nas topik..bacicu ti onu pravu, kasikaru bombu! Cim mi budes bio u blizini..ima bude: BUUUUM!!

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/08/2009 : 21:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Bar 100 stripova razmenio do sada sa Ivicom, i sve bilo vise nego perfektno.. Covek cak i na svoju stetu radio sa mnom.. Sve bilo perfektno upakovano... Profesora znam licno i tvrdim da je dobar lik, VAN FORUMA.. :)) Isto mislim da nije u pravu sto je lupio negativan..
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/08/2009 : 21:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Kit Carson

"Ko je njega poznavao, ni pakao mu nece tesko pasti".
PS Nikakve tuzbe ne primam. Ne znate na kog sam mislio.



Carsone, ne znam zasto, ali osecam se prozvanim?! Bacicu ti ja jednu bombu, ali ne onakvu kao na nas topik..bacicu ti onu pravu, kasikaru bombu! Cim mi budes bio u blizini..ima bude: BUUUUM!!




Ne vidim sto si se ti osetio prozvanim. Ovde se vodi rasprava izmedju profe i iseserina. Znaci mislio sam na jednog od njih, a da ti pomognem jos malo, nije ni iseserin.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!

Edited by - Kit Carson on 11/08/2009 21:50:16
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/08/2009 : 22:02:56  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Kit Carson

Ne vidim sto si se ti osetio prozvanim. Ovde se vodi rasprava izmedju profe i iseserina. Znaci mislio sam na jednog od njih, a da ti pomognem jos malo, nije ni iseserin.



Ma, znam na koga si mislio, nego..rekoh, da ipak proverim, da te isprovociram da mi decidno to potvrdis, kao sto jesi bas sad..i usput, da proverim da nisam potpuno otupeo od brzohlapljivih rastvaraca i smola sa kojima ubijam svaki dan..!


Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/08/2009 : 22:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message

..bacicu ti onu pravu, kasikaru bombu!

A daj nam kazi,kakva je to "Kasikara"
Go to Top of Page

vzagorv
Starting Member

17 Posts

Member since 05/08/2008

Posted - 11/08/2009 : 22:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vzagorv a Private Message
Sa Ivicom sam bliski prijatelj pa nema potrebe da ga komentiram.
Ovaj drugi mi ispada kokošar jer su mu recenice bahate i arogantne.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000