forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 U vezi clana "crnimotorista"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 28/09/2009 : 21:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Molio bih starije aukcijaše (ne po starosti vec po stažu na aukcijama) da navedu koje nacine slanja pošiljki prakticiraju, odnosno koje NE prakticiraju i zašto.
Naime, kada nekome šaljem podatke za uplatu, obavezno napišem dvije verzije; preporucena te obicna pošiljka sa tocnim iznosima (skinutima sa stranice HP-a). Kod tocnih iznosa podrazumijevam npr 4,20 kn za tiskanicu ili 14,40 kn za paket do 5 kg i slicno. Dakle, iako preporucim kupcu da traži preporucenu tiskanicu ili paket koji je osiguran, ostavljam mogucnost neka kupac odabere iznos i nacin slanja. Jedino ne šaljem pouzecem jer sam imao dva neugodna iskustva gdje kupac odustane i ne preuzme pošiljku (ne na ovim aukcijama).

E sad, prije 5 mjeseci crnimotorista osvoji moju aukciju te se uskoro i javi da mu pošaljem pouzecem. Odgovorio sam mu da ne šaljem na taj nacin te naveo razlog. Nakon toga gospodin se više ne javlja iako mu povremeno šaljem mailove i molim da zakljucimo aukciju. Nakon skoro 2 mjeseca, dobio je zasluženu negativnu. Sad se prije par dana javio sa spikom:
"ja se ispricavam zbogzabune ali uvjeravam vas da ja nisam dobio nikakav paket ili obavijest o paketu, tako da se ispricavam zbog zabune do koje je došlo"
Na to ide moj odgovor:
"Pozdrav!
Nije mi jasno do kakve zabune je uopce i moglo doci ako sam vam napisao da ne šaljem pouzecem iz vec navedenih razloga te da možete uplatiti internet bankarstvom, ili u nekoj pošti, banci... Znaci, nisam vam poslao nikakav paket što je jasno iz prethodnih mailova te ako se procita tekst uz negativnu ocjenu koju sam vam dao:

Kupac traži da mu pošaljem pouzecem, objasnio sam mu zašto tako ne šaljem i nakon toga se više ne javlja. Šaljem mu mailove, ne odgovara.
zoemis (42) 2009-06-11 11:19:00 1423295

Nakon toga mi se više uopce niste javili, cekao sam bilo kakav odgovor dovoljno dugo i nakon toga sam vam dao negativnu ocjenu.
Aukcija je završila 25.4., sad je 26.09., znaci "zabuna" traje 5 mjeseci??
Strip koji ste osvojili nakon toga nisam stavljao na aukcije, te ukoliko ga želite, javite pa cu vam poslati podatke za uplatu.

Pozdrav,
Zoran (zoemis)"

Nakon toga on meni lijepo šalje:
"Pozdrav , nije u pitanju nikakva zabuna nego jednostavno je stvar u tome da unaprije NE placam NIKOME i NIŠTA ...srdacan pozdrav"

Drugim rijecima, on nikome ne vjeruje ali traži da se njemu vjeruje. Kad god sam od nekoga nešto kupio, prvo platim pa dobijem, isto tako kad prodajem, cekam uplatu pa šaljem (osim kad je pouzdan kupac).

Dakle, koje nacine slanja prakticirate i zašto?

Mjesta, mjestaaaaa!

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/09/2009 : 21:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Škakljiva situacija.
Kupac je uvijek u pravu ali...
Ja takoder ne šaljem pouzecem. Skupo je, a takoder mi se dešavalo da odbiju primiti kojekakvi Ðidimilovici.
Uvijek ide uplata na racun pa slanje tiskanice ili obicnog paketa (ništa ubrzano, preporuceno i slicna sranja kojima se ništa ne postiže). Ili slanje pa onda uplata na racun (ako znam kupca ili ima puno komentara). Doduše, u mojim aukcijama svugdje piše: Ne šaljem u inozemstvo, uplata iskljucivo na racun!
I mogu reci da imam 100 % ucinak kod paketa dok mi kod tiskanica nisu stigle 2-3 (od par stotina), ali i to kod sumnjivih likova (tako da je i to najvjerovatnije stiglo).
Kontam da je on kao novajlija trebao prihvatiti tvoju inicijativu (koja i njemu štedi novac) ili se bar raspitati na forumu o tebi i o nacinima slanja...
S druge strane, ljudi van ovog foruma svi rade pouzecem jer vlada neviden lopovluk (ovdje je 98% ljudi pošteno) pa je razumljiva njegova nepovjerljivost.
No, ništa on ne bi dobio ni pouzecem. Ako ga želiš prevariti, ubaciš par cigli u paket, a on ionako mora prvo platiti.
Rece netko (mislim Gand) da to nije tako - da se paket pouzecem može otvoriti u prisustvu službenika pošte... Na žalost, nije tako. Podrobno sam se raspitao u lokalnoj pošti. Oni samo posreduju i boli ih ona stvar... Ako misliš da nešto ne valja, nemoj primiti ili plati i nosi se kuci (mi nemamo s tim nikakve veze).
Pa ti sada vidi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/09/2009 22:00:26
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 28/09/2009 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Pa mogao vam je prvo uplatiti novac za poštarinu na tek.racun,tako nebi bio veliki rizik za obojicu,(to ja radim ako je neki veci iznos),pa mu vi nakon uplate pošaljete strip kao otkupninu(naravno iznosa umanjenog za uplacenu poštarinu,tj.cistoj cijeni sa aukcija),ako ga neprimi-dobiva negativni i ostaje bez uplate za poštarinu,a vi kao prodavac niste izgubili ništa više osim vremena,ako pak vi nakon dogovora i uplati za poštarinu ne pošaljete strip-dobivate negativni,(mislim da se nikome ne isplati negativni za mali iznos,)-doduše ja nebih to ucinio ni za kakav iznos(tj.,maznuo stripove,ili prevario prodavaca/kupca),jer je to nekorektno i pokvareno,znam-teško je kada nijedan nece popustiti,no uvjek postoji kompromis.

Edited by - bvagner3 on 28/09/2009 23:38:35
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/09/2009 : 00:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Za takve reci "Nikad nikom ne placam prvi" treba dobro da se potrudi... Treba status zaraditi...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/09/2009 : 00:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Škakljiva situacija.
Kupac je uvijek u pravu ali...
Ja takoder ne šaljem pouzecem. Skupo je, a takoder mi se dešavalo da odbiju primiti kojekakvi Ðidimilovici.
Uvijek ide uplata na racun pa slanje tiskanice ili obicnog paketa (ništa ubrzano, preporuceno i slicna sranja kojima se ništa ne postiže). Ili slanje pa onda uplata na racun (ako znam kupca ili ima puno komentara). Doduše, u mojim aukcijama svugdje piše: Ne šaljem u inozemstvo, uplata iskljucivo na racun!
I mogu reci da imam 100 % ucinak kod paketa dok mi kod tiskanica nisu stigle 2-3 (od par stotina), ali i to kod sumnjivih likova (tako da je i to najvjerovatnije stiglo).
Kontam da je on kao novajlija trebao prihvatiti tvoju inicijativu (koja i njemu štedi novac) ili se bar raspitati na forumu o tebi i o nacinima slanja...
S druge strane, ljudi van ovog foruma svi rade pouzecem jer vlada neviden lopovluk (ovdje je 98% ljudi pošteno) pa je razumljiva njegova nepovjerljivost.
No, ništa on ne bi dobio ni pouzecem. Ako ga želiš prevariti, ubaciš par cigli u paket, a on ionako mora prvo platiti.
Rece netko (mislim Gand) da to nije tako - da se paket pouzecem može otvoriti u prisustvu službenika pošte... Na žalost, nije tako. Podrobno sam se raspitao u lokalnoj pošti. Oni samo posreduju i boli ih ona stvar... Ako misliš da nešto ne valja, nemoj primiti ili plati i nosi se kuci (mi nemamo s tim nikakve veze).
Pa ti sada vidi.


bio on novajlija ili ne nije obvezan prvi slati novac ako je ponudjeno pouzece tako je trebalo biti i poslano - nekako mi se cini da su ovdje kupci uvijek u krivu a prodavaci nevina janjesca - covjek je nepravedno dobio negativni jer je ponudio NORMALAN nacin transakcije svi ostali stvar su dogovora - ako je prodavac bio paranoik onda se ne treba baviti prodajom
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/09/2009 : 00:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

Pa mogao vam je prvo uplatiti novac za poštarinu na tek.racun,tako nebi bio veliki rizik za obojicu,(to ja radim ako je neki veci iznos),pa mu vi nakon uplate pošaljete strip kao otkupninu(naravno iznosa umanjenog za uplacenu poštarinu,tj.cistoj cijeni sa aukcija),ako ga neprimi-dobiva negativni i ostaje bez uplate za poštarinu,a vi kao prodavac niste izgubili ništa više osim vremena,ako pak vi nakon dogovora i uplati za poštarinu ne pošaljete strip-dobivate negativni,(mislim da se nikome ne isplati negativni za mali iznos,)-doduše ja nebih to ucinio ni za kakav iznos(tj.,maznuo stripove,ili prevario prodavaca/kupca),jer je to nekorektno i pokvareno,znam-teško je kada nijedan nece popustiti,no uvjek postoji kompromis.


zasto uplacivati prvo novac za postarinu pa onda novac za cijeli iznos - svaka transakcija kosta - ja prvi ne bi platio transakciju za postu pa za ostatak - navikao sam preuzeti rizikk unapred i platiti sve i ispade jeftinije ako poslujes s postenjakom ali po kom pravilu kupci moraju preuzeti rizik - otkupnina ga neutralizira iako je skuplja
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 29/09/2009 : 01:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Obi-wan

Škakljiva situacija.
Kupac je uvijek u pravu ali...
Ja takoder ne šaljem pouzecem. Skupo je, a takoder mi se dešavalo da odbiju primiti kojekakvi Ðidimilovici.
Uvijek ide uplata na racun pa slanje tiskanice ili obicnog paketa (ništa ubrzano, preporuceno i slicna sranja kojima se ništa ne postiže). Ili slanje pa onda uplata na racun (ako znam kupca ili ima puno komentara). Doduše, u mojim aukcijama svugdje piše: Ne šaljem u inozemstvo, uplata iskljucivo na racun!
I mogu reci da imam 100 % ucinak kod paketa dok mi kod tiskanica nisu stigle 2-3 (od par stotina), ali i to kod sumnjivih likova (tako da je i to najvjerovatnije stiglo).
Kontam da je on kao novajlija trebao prihvatiti tvoju inicijativu (koja i njemu štedi novac) ili se bar raspitati na forumu o tebi i o nacinima slanja...
S druge strane, ljudi van ovog foruma svi rade pouzecem jer vlada neviden lopovluk (ovdje je 98% ljudi pošteno) pa je razumljiva njegova nepovjerljivost.
No, ništa on ne bi dobio ni pouzecem. Ako ga želiš prevariti, ubaciš par cigli u paket, a on ionako mora prvo platiti.
Rece netko (mislim Gand) da to nije tako - da se paket pouzecem može otvoriti u prisustvu službenika pošte... Na žalost, nije tako. Podrobno sam se raspitao u lokalnoj pošti. Oni samo posreduju i boli ih ona stvar... Ako misliš da nešto ne valja, nemoj primiti ili plati i nosi se kuci (mi nemamo s tim nikakve veze).
Pa ti sada vidi.


bio on novajlija ili ne nije obvezan prvi slati novac ako je ponudjeno pouzece tako je trebalo biti i poslano - nekako mi se cini da su ovdje kupci uvijek u krivu a prodavaci nevina janjesca - covjek je nepravedno dobio negativni jer je ponudio NORMALAN nacin transakcije svi ostali stvar su dogovora - ako je prodavac bio paranoik onda se ne treba baviti prodajom



Zanimljivo odabrane rijeci za nekoga tko piše o necemu što mu nije procitano do kraja...
Ja sam ocito paranoik jer:
1. sam mu rekao da ne šaljem pouzecem i objasnio zašto
2. jer sam mu skoro 2 mjeseca slao mailove da se javi za dogovor
3. jer sam mu zalijepio negativnu (zasluženu) ne zato što nismo zakljucili aukciju, vec zato što se više uopce nije javio
4. jer se on nakon 5 mjeseci "probudio" i javio sa vec navedenim citatom
5. jer sam mu ponovno lijepo objasnio ono što sam mu vec prije lijepo objasnio
6. jer ipak taj strip nisam ponovno stavio na aukcije vec zapakiran ceka od prvog dana sa oznacenim njegovim nickom
7. jer (kao što rece Obi) nisam posebno napisao unutar aukcije da ne šaljem pouzecem
8. jer, i inace posebno ne pišem unutar aukcija da kupac treba doci na adresu prodavatelja ako smo u istom gradu (nepisano pravilo je da kupac dodje na adresu prodavatelja, iako ja uvijek ponudim da se nadjemo gdje obojici paše, nekad cak odnesem kupcu doma (nek potvrde Zagrepcani)
9. jer pouzece nije bilo ponudeno (onaj tko ti je citao uvodni tekst ocito ti je krivo procitao)
Prodavac: zoemis (42)
Pocetna cijena: 30 Kn
Trenutna cijena: 30 Kn
Broj ponuda: 1
Najbolji ponuditelj: crnimotorista (2)
Pocetak aukcije: 22.4.2009 0:50:02
Kraj aukcije: 25.4.2009 0:50:02
Preostalo vrijeme: Aukcija je zavrsila!
Lokacija predmeta: Zagreb, Hrvatska
Isporuka: Troškove poštarine snosi kupac!
Šaljem u inozemstvo!
10. jer sam ovo stavio na forum prvenstveno zato da se tu javi i gospodin spomenut u naslovu, te da dodemo do kakvog rješenja, uz pomoc iskusnijih
11. i na kraju, jer ne vidim razlog zašto bih ja njemu vjerovao, dok ON nikome i ništa ne placa unaprijed?

Mali zakljucak: Nije poanta da se brani ili napada crnimotorista, mogao je to biti bilo tko, ali nacin komunikacije je za negativnu. Za 30 kn niti cu ja se obogatiti niti ce on bankrotirati, ali nitko nema pravo unaprijed insinuirati nešto tipa "nikome i ništa unaprijed". Za mene je kupac uvijek u pravu, ali ne na moju štetu. Ako stripovi nisu dobro upakirani ili su ošteceni, uvijek cu vratiti novac, a svi kojima sam slao mogu potvrditi kako pakiram pošiljke.

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 29/09/2009 : 01:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Što su to "Moji komentari"?

Komentari su ocjene koje ste dobili od ostalih sudionika na aukcijama po završenoj transakciji. Clanovi sa velikim brojem pozitivnih komentara imaju veci ugled i smatraju se "sigurnijim" za obavljanje transakcije od clanova sa nula ili jako malo pozitivnih komentara. Poželjno je nakon svake obavljene transakcije s nekim clanom ostaviti komentar kako bi i ostali clanovi imali uvid za vaša iskustva sa konkretnim clanom, pogotovo ako su ona negativna. Upozoravamo vas da komentare nije moguc mijenjati, pa stoga negativne komentare ostavljajte samo u slucaju da ste sigurni da ste iscrpili sve druge opcije pregovora sa drugom stranom. Clanovi sa više od tri negativna komentara od tri razlicita ce biti izbaceni sa aukcija.

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2009 : 14:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by rommel
ili ne nije obvezan prvi slati novac ako je ponudjeno pouzece tako je trebalo biti i poslano - nekako mi se cini da su ovdje kupci uvijek u krivu a prodavaci nevina janjesca - covjek je nepravedno dobio negativni jer je ponudio NORMALAN nacin transakcije svi ostali stvar su dogovora - ako je prodavac bio paranoik onda se ne treba baviti prodajom


I kod pouzeca prvo daješ novac pa tek onda dobiješ robu (kao što sam vec objasnio). Ali platiš 3 puta vecu poštarinu i imaš priliku zajebati prodavaca (ako odbiješ primiti).
Ponekad mi je tako drago što nisam normalan i tjeram po svome...
I gdje nestade ona normalnost da se vjeruje starijem clanu sa više komentara - cemu ti komentari uopce služe? Došao je kao novi i fino rekao - Skru ju gaj, ajm going houm! pa se prestao javljati (svi mi inace obožavamo takve što se ne javljaju).
Da ne ispadne dvostruki standard, kao kupac ovdje takoder uplacujem na racun jer je tako jeftinije, jednostavnije i sigurnije. I iz iskustva tvrdim da oni koji insistiraju na pouzecu u 50% slucajeva ispadnu mucci.
Na kraju, nigdje ne piše da se posao mora obaviti "normalnim" nacinom tj. pouzecem. Znaci, stvar je dogovora...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/09/2009 14:38:22
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2009 : 14:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by rommel


bio on novajlija ili ne nije obvezan prvi slati novac ako je ponudjeno pouzece tako je trebalo biti i poslano - nekako mi se cini da su ovdje kupci uvijek u krivu a prodavaci nevina janjesca - covjek je nepravedno dobio negativni jer je ponudio NORMALAN nacin transakcije svi ostali stvar su dogovora - ako je prodavac bio paranoik onda se ne treba baviti prodajom
[/quote]

Jedno trik pitanje koje ce te stvarno naljutiti.
Zoemis pošalje clanu crnimotorista strip vrijedan 30 kn., a kupac dobije obavjest da mora platiti 62 kn. (paket + otkupno + uplatnica) i jednostavno ne podigne pošiljku.
Pitanje je:
Da li ceš ti refundirati zoemisu propali novac?
Šalim se naravno, ali postoji poenta.
Kada je ovako mala vrijednost u pitanju ne radi se pouzecem jer ocigledno nije isplativo.
Radi se ovako: Strip 30 kn., poštarina 4 kn. za tiskanicu. Ako kupac izmišlja, ponudi mu se besplatna poštarina tj. uplacuje samo onih 30 kn. Razlika izmedu 62 i 30 je vrlo jasna...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/09/2009 14:53:04
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 30/09/2009 : 00:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
30kn,to je stvarno mala vrijednost,(to je iskljucivo za tiskanicu,osim ako kupac ne zatraži drugacije),dakle uplata na žiro racun kupca+4kn poštarina,ja tako idem do 50,kadkad 100.a kod provjerenih,tj,s kojima sam više puta suradivao i više,no onda idem kao preporuceno,ne više zbog sigurnosti sebe vec pošiljke,(uplata je tada-cijena pošiljke+15kn),ali može varirati ovisno o težini,tolika frka i negativni zbog 30 kn,pa ja sam znao (sporazumno naravno),neuspjelu,nerealiziranu aukciju bilo zbog poštarine vece od vrijednosti stripa,bilo zbog nekih drugih razloga,završiti tako da jedan drugom podjelimo pozitivne,i picimo dalje,s nekima sam poslje normalno dalje suradivao/kupovao koda se ništa nije niti dogodilo,(iako sam u ovom slucaju na strani prodavaca,jer je kupac trebao uplatiti s obzirom o kakvom je iznosu rijec,da je veci onda baš i neznam)pa za 30 kn si podjelite negativne,jeli to stvarno bilo vrijedno toga?

Edited by - bvagner3 on 30/09/2009 01:00:43
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 30/09/2009 : 01:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

30kn,to je stvarno mala vrijednost,(to je iskljucivo za tiskanicu,osim ako kupac ne zatraži drugacije),dakle uplata na žiro racun kupca+4kn poštarina,ja tako idem do 50,kadkad 100.a kod provjerenih kupaca,tj,s kojima sam više puta suradivao i više,no onda idem kao preporuceno,ne više zbog sigurnosti sebe vec pošiljke,(uplata je tada-cijena pošiljke+15kn),ali može varirati ovisno o težini,tolika frka i negativni zbog 30 kn,pa ja sam znao (sporazumno naravno),neuspjelu,nerealiziranu aukciju bilo zbog poštarine vece od vrijednosti stripa,bilo zbog nekih drugih razloga,završiti tako da jedan drugom podjelimo pozitivne,i picimo dalje,s nekima sam poslje normalno dalje suradivao/kupovao koda se ništa nije niti dogodilo,(iako sam u ovom slucaju na strani prodavaca,jer je kupac trebao uplatiti s obzirom o kakvom je iznosu rijec,da je veci onda baš i neznam)pa za 30 kn si podjelite negativne,jeli to stvarno bilo vrijedno toga?



@bvagner3
Nemoj se ljutiti, ali s ovim što si napisao podsjecaš me na vecinu kod mene u firmi, koji mi u mailu odgovaraju na pitanja koja uopce nisam postavio, zaobidu ono bitno što sam napisao i na kraju se izgubi smisao komunikacije mailom... A sve je tako jednostavno, ne? Ako malo bolje procitaš što sam napisao, vidjet ceš da negativnu ocjenu nisam dao zbog 30 kn vec zbog totalno loše komunikacije od strane kupca, teže rijeci tipa bezobrazan, bahat i sl. cu preskociti. Da mi je stalo do tih 30 kn onda ne bih cuvao i dalje taj strip, vec bih ga stavio nazad na aukcije, zar ne?

Koja je svrha tih negativnih ocjena? Zašto se svi ustrucavate ju dati ako treba? S njom postoji mogucnost da ce se doticni popraviti (kazna tome i služi), s njom pokazujete svima ostalima koji ce s njim suradivati da budu oprezniji (ako ima 100 pozitivnih i 1 negativnu, nikom ništa). Svako malo netko negdje napiše nešto tipa "pa treba sve mogucnosti iscrpiti, to nije u redu, to nije lijepo, možda nije zaslužio..."??? Vjerojatno nisam iscrpio sve mogucnosti, mogao sam mu doma odnijeti strip (nismo u istom gradu ali zar je bitno), mogao sam dat vozacu busa 20 kn i poslati mu na taj nacin, mogao sam otvoriti topic "dajte prijedloge kako covjeku poslati strip" pa izabrati nacin sa najviše glasova, mogao sam svašta.
Što se mene tice, negativna mu ostaje ko kuca, a ako se ovdje javi i obrani, šaljem mu ga besplatno, i tako je vec zapakiran. Dajem mu vremena do petka navecer (02.09.2009. da ne bude zabune). Ako se ne javi, no me intereste, poslat cu ga badava onome tko ga nema i tko ga želi (unutar Hrvatske), uz nekakvo "nagradno" pitanje.
Strip je Dylan Dog GIGANT BR. 2 - Bezimeni - 240 str. ocuvan
Što bi rekao Žalosna Sova - ugh!

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 30/09/2009 : 01:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Da ne bi netko krivo protumacio, pod "šaljem mu ga besplatno" i "poslat cu ga badava" mislim badava strip i badava poštarina. Ugh!

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/09/2009 : 12:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan



Jedno trik pitanje koje ce te stvarno naljutiti.
Zoemis pošalje clanu crnimotorista strip vrijedan 30 kn., a kupac dobije obavjest da mora platiti 62 kn. (paket + otkupno + uplatnica) i jednostavno ne podigne pošiljku.
Pitanje je:
Da li ceš ti refundirati zoemisu propali novac?
Šalim se naravno, ali postoji poenta.
Kada je ovako mala vrijednost u pitanju ne radi se pouzecem jer ocigledno nije isplativo.
Radi se ovako: Strip 30 kn., poštarina 4 kn. za tiskanicu. Ako kupac izmišlja, ponudi mu se besplatna poštarina tj. uplacuje samo onih 30 kn. Razlika izmedu 62 i 30 je vrlo jasna...

po meni ako se netko u startu boji da ce biti prevaren onda ni ne treba pocimati s icim - i znam da je skuplje ali tako makar dobijes odmah ono sto si platio a uostalom ni kupcu niko ne garantira da ce ono što je platio biti i ono što je narucio - ovako ipak sav rizik ne snosi samo kupac koji mora unaprijed uplatiti - ovako makar potencijalnog prevaranta natjeras da ti makar posalje stare novine u paketu a i mozes zahtjevati otvaranje paketa

Edited by - rommel on 30/09/2009 12:38:21
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/09/2009 : 15:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Obi-wan



Jedno trik pitanje koje ce te stvarno naljutiti.
Zoemis pošalje clanu crnimotorista strip vrijedan 30 kn., a kupac dobije obavjest da mora platiti 62 kn. (paket + otkupno + uplatnica) i jednostavno ne podigne pošiljku.
Pitanje je:
Da li ceš ti refundirati zoemisu propali novac?
Šalim se naravno, ali postoji poenta.
Kada je ovako mala vrijednost u pitanju ne radi se pouzecem jer ocigledno nije isplativo.
Radi se ovako: Strip 30 kn., poštarina 4 kn. za tiskanicu. Ako kupac izmišlja, ponudi mu se besplatna poštarina tj. uplacuje samo onih 30 kn. Razlika izmedu 62 i 30 je vrlo jasna...

po meni ako se netko u startu boji da ce biti prevaren onda ni ne treba pocimati s icim - i znam da je skuplje ali tako makar dobijes odmah ono sto si platio a uostalom ni kupcu niko ne garantira da ce ono što je platio biti i ono što je narucio - ovako ipak sav rizik ne snosi samo kupac koji mora unaprijed uplatiti - ovako makar potencijalnog prevaranta natjeras da ti makar posalje stare novine u paketu a i mozes zahtjevati otvaranje paketa


Uh, dobro je, mislio sam da ceš me zgromiti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 30/09/2009 : 20:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
dva puta godišnje prodajem na aukcijama a što prodam vecinom šaljem prvi..razlog tome je jednostavan ,kolekcionara i pravog ljubitelja stripa treba poštivati a ne se cijenkati za 5 ili 105 kuna...neki dan u bg na sajmu upoznam lika pod nikom proleterijat..covjek se sam sjetio da mi nije platio stripove više mjeseci a poslao sam mu nakon isteka aukcija drugi dan..zavrnuli smo više rundi za kompletnu ekipu,i to je to..vecinu prevara na aukcijama ako se i dogode rade prodavaci ,koji nemaju veze sa stripom ,a najebu kupci,kolekcionari..

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 30/09/2009 : 20:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
zoemis ne mislim na tebe nego onako u globalu

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/09/2009 : 22:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


Uh, dobro je, mislio sam da ceš me zgromiti...

u pa nisam znao da sam tako opak...mozda sam samo prestar ali godinama znaci tamo od osamdesetih kad sam mogao nesto i naruciti samostalno (imalo je i to mana - morao sam mami objasnjavati kako eto nisam imao pojma da je nostalgija 1 mandrak strip a ne knjiga o hipnozi ali i da nema vise to smisla vracati :)))) ) - uvijek je to bilo pouzecem je znam da je skuplje ali je bio jedini nacin i najnormalniji
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 30/09/2009 : 22:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by dcarapo2

zoemis ne mislim na tebe nego onako u globalu


E jbga, ja se vec spremio doci ti u Argentinu po ispriku i pivo...

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 30/09/2009 : 22:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by dcarapo2

dva puta godišnje prodajem na aukcijama a što prodam vecinom šaljem prvi..razlog tome je jednostavan ,kolekcionara i pravog ljubitelja stripa treba poštivati a ne se cijenkati za 5 ili 105 kuna...neki dan u bg na sajmu upoznam lika pod nikom proleterijat..covjek se sam sjetio da mi nije platio stripove više mjeseci a poslao sam mu nakon isteka aukcija drugi dan..zavrnuli smo više rundi za kompletnu ekipu,i to je to..vecinu prevara na aukcijama ako se i dogode rade prodavaci ,koji nemaju veze sa stripom ,a najebu kupci,kolekcionari..


Mene kad sam kupovao (i uplatio prije slanja, naravno) niti jedan prodavac ovdje nije prevario, ali naletio sam na nekoliko cudnovatih kljunaša koji bidaju bez veze ocito. I da me prevari neki prodavatelj, jednostavno postoji crna lista i negativna ocjena. Sve cu napraviti da dode do dogovora, ali ako ne ide, necu se živcirati. Prodajem i kupujem iskljucivo iz hobija i jer volim stripove.

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 30/09/2009 : 22:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nekada,da.tako san i ja poceja.priko kutka za kolekcionare u zs/lms


Dobra stara vremena. nekad kutak, sad aukcije, nekad iskljucivo pouzece, sad vecinom internet bankarstvo... Da mi je netko tad rekao da ce za 20-tak godina hrpa stripova stat u nešto velicine nokta, rekao bih mu da je blesav, a vid sad vraga, cijela kolekcija stane na jedan stick! Šta li nas tek ceka?

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 01/10/2009 : 00:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
zomis,neljutim se ,makavi,pa rekao sam da sam na tvojoj strani,zaslužio je negativni i nije zaslužio ništa besplatno,moj bi prijedlog bio važeci da je kupac pravodobno reagirao-(što nije),i trebao je uplatiti za tiskanicu(što nije),kako kažeš nije mjesecima odgovarao na mail što je u svakom slucaju bezobrazluk.To je njegova greška,(kao kupca) a ne tvoja(to sam shvatio)

Edited by - bvagner3 on 01/10/2009 00:31:50
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 01/10/2009 : 07:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
Ima ovdje malo i još necije krivice... Nisu krivi ovi što bidaju i klikaju bezveze, svakome se od nas sigurno dogodilo da krene po aukcijama i klik tu, klik tamo, pa ti onda tamo neki šalju nekakve mailove tipa "kupio si strip, ajd ga i plati"...
Trebalo bi uvesti novitet: kad klikneš prvi put za davanje ponude, program te pita "jesi li siguran?"; klikneš da jesi i onda te opet pita "kaj, i dalje hoceš kupiti?"; pa onda pita na treci klik "100% si siguran?" i tako u nedogled. Program bi trebao omoguciti prodavatelju kod postavljanja aukcije da bira koliko ovih "sigurnosnih" pitanja želi (1-1000) i stvar riješena, ako se netko i zezne, ima popravni.

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 01/10/2009 : 07:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
quote:
Originally posted by zoemis

quote:
Originally posted by dcarapo2

zoemis ne mislim na tebe nego onako u globalu


E jbga, ja se vec spremio doci ti u Argentinu po ispriku i pivo...



sutra se u zagrebu pije pivo pa navrati

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 01/10/2009 : 12:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
radnim danom tesko, ali vikend je druga (tekuca) prica!

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 03/10/2009 : 01:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message
quote:
Originally posted by zoemis

quote:
Originally posted by bvagner3

30kn,to je stvarno mala vrijednost,(to je iskljucivo za tiskanicu,osim ako kupac ne zatraži drugacije),dakle uplata na žiro racun kupca+4kn poštarina,ja tako idem do 50,kadkad 100.a kod provjerenih kupaca,tj,s kojima sam više puta suradivao i više,no onda idem kao preporuceno,ne više zbog sigurnosti sebe vec pošiljke,(uplata je tada-cijena pošiljke+15kn),ali može varirati ovisno o težini,tolika frka i negativni zbog 30 kn,pa ja sam znao (sporazumno naravno),neuspjelu,nerealiziranu aukciju bilo zbog poštarine vece od vrijednosti stripa,bilo zbog nekih drugih razloga,završiti tako da jedan drugom podjelimo pozitivne,i picimo dalje,s nekima sam poslje normalno dalje suradivao/kupovao koda se ništa nije niti dogodilo,(iako sam u ovom slucaju na strani prodavaca,jer je kupac trebao uplatiti s obzirom o kakvom je iznosu rijec,da je veci onda baš i neznam)pa za 30 kn si podjelite negativne,jeli to stvarno bilo vrijedno toga?



@bvagner3
Nemoj se ljutiti, ali s ovim što si napisao podsjecaš me na vecinu kod mene u firmi, koji mi u mailu odgovaraju na pitanja koja uopce nisam postavio, zaobidu ono bitno što sam napisao i na kraju se izgubi smisao komunikacije mailom... A sve je tako jednostavno, ne? Ako malo bolje procitaš što sam napisao, vidjet ceš da negativnu ocjenu nisam dao zbog 30 kn vec zbog totalno loše komunikacije od strane kupca, teže rijeci tipa bezobrazan, bahat i sl. cu preskociti. Da mi je stalo do tih 30 kn onda ne bih cuvao i dalje taj strip, vec bih ga stavio nazad na aukcije, zar ne?

Koja je svrha tih negativnih ocjena? Zašto se svi ustrucavate ju dati ako treba? S njom postoji mogucnost da ce se doticni popraviti (kazna tome i služi), s njom pokazujete svima ostalima koji ce s njim suradivati da budu oprezniji (ako ima 100 pozitivnih i 1 negativnu, nikom ništa). Svako malo netko negdje napiše nešto tipa "pa treba sve mogucnosti iscrpiti, to nije u redu, to nije lijepo, možda nije zaslužio..."??? Vjerojatno nisam iscrpio sve mogucnosti, mogao sam mu doma odnijeti strip (nismo u istom gradu ali zar je bitno), mogao sam dat vozacu busa 20 kn i poslati mu na taj nacin, mogao sam otvoriti topic "dajte prijedloge kako covjeku poslati strip" pa izabrati nacin sa najviše glasova, mogao sam svašta.
Što se mene tice, negativna mu ostaje ko kuca, a ako se ovdje javi i obrani, šaljem mu ga besplatno, i tako je vec zapakiran. Dajem mu vremena do petka navecer (02.09.2009. da ne bude zabune). Ako se ne javi, no me intereste, poslat cu ga badava onome tko ga nema i tko ga želi (unutar Hrvatske), uz nekakvo "nagradno" pitanje.
Strip je Dylan Dog GIGANT BR. 2 - Bezimeni - 240 str. ocuvan
Što bi rekao Žalosna Sova - ugh!



Eto, covjek se nije javio, pa tko hoce ovog Dylana, a nema ga, šaljem mu ga besplatno, ako odgovori na slijedece pitanje:
Imaju isto ime, jedan piše, drugi crta, tko su?
Ne bi trebalo biti teško...

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000