forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Homepage - prijava grešaka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/12/2009 : 12:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Pojavio se novi sajt kojeg ce trebati održavati i zato sam otvorio ovaj topic na kojem bi svi ljudi dobre volje prijavljivali greške s homepagea, a one bi se zatim proslijedile do nadležnih tijela zaduženih za njihov ispravak.

Pravila topica:
- Topic mora biti sistematican i pregledan, pa je u tu svrhu zabranjen spam, okolišanje i offtopic (zabranjen je i ontopic koji je spam). Iz ovoga proizlazi da su dozvoljena samo iznošenja grešaka i korisne rasprave vezane za njih.
- Što se tice forme, zbog preglednosti je poželjno da prvo iznesete grešku, zatim opis greške i mjesta na kojoj se nalazi, te link koji vodi ka željenom clanaku.

Više je tipova grešaka i omaški. Evo nekih:

- gramaticke i pravopisne greške
- stilske greške (recenicne konstrukcije, pasosi, fontovi i sl.)
- tipfeleri (greške u kucanju)
- nekonzistentnost pri kodiranju izdanja
- problemi sa skenovima, slikama i naslovnicama
- death linkovi
- pogrešni linkovi
- linkovi koje treba apdejtovati ili ih tek treba postaviti.
- tehnicke greške i bugovi (ovo u manjoj mjeri, molim)
- sadržajne greške
a) autor teksta ima pravo zahtjvati promjene sadržaja
b) svi ostali imaju pravo inicirati promjenu sadržaja na bolje ili samo parcijalnu promjenu, npr. putem dodavanja novih zanimljivosti.
- (...)

Edited by - manhunter on 29/12/2009 16:36:53

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 30/12/2009 : 16:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
Meni upada u oko da su dve grupe Bonelijevih izdanja odvojene u pretraživacu. To bi valjalo spojiti i sortirati po abecedi...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2009 : 16:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ok, slažem se! Popravio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 31/12/2009 : 10:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message
Skromno primjecujem da na aukcijama sortiranje stripova baš i ne šljaka kako bi trebalo u nekim slucajevima. Konkretno, kada se klikne da se stripovi sortiraju po silaznoj putanji (po cijeni: od najvece prema najmanjoj, po trajanju: od najdužeg prema najkracem, po prodavacu: od z prema a) to sortiranje šljaka samo za stranicu na kojoj se trenutno nalaziš. Cim prijedeš na drugu stranicu sortiranja po tom osnovu više nema.
Napomena da sortiranje po uzlaznoj putanji (od najmanje prema najvecoj cijeni, od najkraceg prema najdužem trajanju...) radi k'o urica za sve stranice, a ne samo za trenutnu.
Dakle, "nadležni organi" bi to mogli malo prouciti i probati srediti. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/12/2009 : 11:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
hm. ok.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/12/2009 : 11:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Radi uzlazno, ne radi silazno. Rijesit cu.

Edit; Riješio:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/01/2010 : 17:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message


Ovo ne bi tako trebalo da izgleda, cini mi se.. Ubuntu 9.04, Firefox, Laptop monitor malo siri od obicnog wide screena (standardna rezolucija je 1366 x 768 umesto 1360 x 768, ali je isto greska i na 1024 x 768)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/01/2010 : 20:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.



Ovo ne bi tako trebalo da izgleda, cini mi se.. Ubuntu 9.04, Firefox, Laptop monitor malo siri od obicnog wide screena (standardna rezolucija je 1366 x 768 umesto 1360 x 768, ali je isto greska i na 1024 x 768)


Jesi siguran da ti Firefox nije zumiran, to je tako na Ctrl+0? Ocito je stvar fontova, ocito je na Ubuntuu Georgija šira nego svugdje drugdje. (a i fontovi "Prijava" i tekst ankete su totalno drugaciji - tu bi isto trebala biti georgijam, a nije nego neki Arial, cini mi se.) Mislim da je to stvar Ubuntua, stoga, za sada, ce to tako i ostati. Eventualno, ako postoji nacin da detektiram ubuntu iz agent stringa koji šalje browser, možda mogu nešto iskemijati, ali sumnjam.

Sad sam malo smanjio padding medju kategorijama, mozda bas tih 15px pomogne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/01/2010 : 21:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by hua

Novi portal je "veseliji", ali bitno je da ne izgubi jednostavnost u tom šarenilu. Ranije je širina ekrana na aukcijama bila fleksibilnija, kao što je na forumu još uvek. Sama grafika je pratila prozor, sad su neke stvari fiksirane i oseca se skucenost.

Primer:


Prostor za naslov aukcije (pink) je uzan i tekst se lomi u dosta redova. To bi mogao da bude fleksibilni prostor koji sa povecavanjem rezulucije (ili samog prozora u Windowsu) raste te se po vertikali štedi prostor...
Možda previše predlažem, ali evo neceg, lakšeg za srediti od fleksibilnosti, one dve zelene linije (pre svega ona levo jer cena može narasti i uci u desnu zelenu liniju) pokazuju prostor gde se mala slika može pomeriti (malo ulevo) jer je ona definisana kao max 100px (širina i visina)... Sve u svemo dobilo bi se mesta za koje slovo u svakom redu u koji se naslov prelomio, pa bi bilo manje redova, pa bi bilo i manje "scroll-ovanja" mišem kad naslov aukcije premaši po vertikali tu slikicu... Ko razume, razumeo je :))
Da dodam, kolone POSJETA i PONUDE ce uvek biti šire od brojeva koji stoje ispod, opet šteta zbog prostora (crvena boja) koji bi dobro došao za naslov aukcija,... ne bi bilo loše sabiti ih... kad bi moglo :)).



Sirina sredisnjeg stupca za content je fiksna, i nece se mijenati. Ovo kod tebe je anomalija, pretpostavljam da je negdje dolje nize na listi neka vrijednost u stupcu (kupac, pretpostavljam) preširok i da je to "zbilo" sve ostale stupce. Problem je to dobro i univerzalno riješiti, ali pokušat cu. Nije jednostavno (npr. kolone cijena i ponude i posjeti su uvijek sire od sadrzaja, jer dolje je broj, a gore tekst itd itd). Ali to je tako samo kod "Aukcije koje prodajem", gdje ima najviše stupaca, sve drugo je puno bolje.



quote:
Originally posted by hua
Dalje, drugi deo o širini ekrana:


Ako je slika koja se ubacuje u opis aukcije veca od 600 pixela po širini, to se prosto sakriva ispod desnog panela (na slici zelenom bojom)... Opet ona fleksibilnost bi rešila stvar, akd bi se taj desni panel pomerio u zavisnosti od širine slike, ali to je predpostavljam zahtevno, jer su donji linkovi za druge aukcije istog prodavca geometrijski poredani na osnovu te fiksne rezolucije od 600 piksela.
Dakle, realnija ideja je da se automatski, slike vece od 600 piksela po širini smanje na tih šesto, da ne bi prodavci stalno sami smanjivali ovako:


Za ovo poslednje, verovatno izvoljevam, ali eto, primetio sam!
Srecna nova godina! :))


Dakle, pošto je širina fiksna, overflow je hiden, dakle, sve što prelazi tu širinu se nece vidjeti. Pa tako i slike šire od 600 px. Mogao bih dodati da se te slike resizeaju, da budu vidljive, pokušat cu to rijesiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/01/2010 : 21:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Evo, hua, ovaj drugi, lakši dio sam ti riješio:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1960626

Ovo s tablicom ce još malo pricekati, dok ne smislim kako to najbolje riješiti. Problem je što je širina fiksna, a broj stupaca velik, teško je ugurati sve unutra:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 01/01/2010 : 21:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
Ok je, ja sam se prevario, obrisao sam taj prvi deo posta... ti stupci se vide samo kad prodavac pregledava sopstvene aukcije... kad neko uobicajeno kupuje i pretrazuje, ima manje stubaca :D
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/01/2010 : 21:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Grujah.

slika

Ovo ne bi tako trebalo da izgleda, cini mi se.. Ubuntu 9.04, Firefox, Laptop monitor malo siri od obicnog wide screena (standardna rezolucija je 1366 x 768 umesto 1360 x 768, ali je isto greska i na 1024 x 768)


Jesi siguran da ti Firefox nije zumiran, to je tako na Ctrl+0? Ocito je stvar fontova, ocito je na Ubuntuu Georgija šira nego svugdje drugdje. (a i fontovi "Prijava" i tekst ankete su totalno drugaciji - tu bi isto trebala biti georgijam, a nije nego neki Arial, cini mi se.) Mislim da je to stvar Ubuntua, stoga, za sada, ce to tako i ostati. Eventualno, ako postoji nacin da detektiram ubuntu iz agent stringa koji šalje browser, možda mogu nešto iskemijati, ali sumnjam.

Sad sam malo smanjio padding medju kategorijama, mozda bas tih 15px pomogne.



Jes, do fontova je - sad sam uporedio sa sajtom sa windowsa i tu lezi problem, ovaj font je siri. Ne znam zasto mi se samo nije instalirao isti.. kako se zove da ga skinem ako je besplatan pa rucno istaliram? Edit: Ili ih ti sam pravis? Aaargh.
http://i47.tinypic.com/1236t02.png (Ubuntu)
http://i45.tinypic.com/eq3400.jpg (Windows)

I da, sad sam skontao da mi sajt ne ide preko celog ekrana, vec levo i desno ima DOSTA belog prostora .. ili je tako zamisljeno?

Edited by - Grujah. on 01/01/2010 22:02:57
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 01/01/2010 : 22:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Evo, hua, ovaj drugi, lakši dio sam ti riješio:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1960626



Pa isto je kao pre, i dalje se skriva... Je li nesto menjano ?
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1979110
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/01/2010 : 22:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by hua

quote:
Originally posted by Markos

Evo, hua, ovaj drugi, lakši dio sam ti riješio:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1960626



Pa isto je kao pre, i dalje se skriva... Je li nesto menjano ?
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1979110


Koristiš IE? Ctrl + F5.
Ali ovo nije dobro rješenje, jer ovo sve slike u opisu risajza na 600px, tako da, ako netko stavi smajli, i on ce biti 600px, a to nije dobro. Morat cu ipak napraviti nešto pametnije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/01/2010 : 22:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.
Jes, do fontova je - sad sam uporedio sa sajtom sa windowsa i tu lezi problem, ovaj font je siri. Ne znam zasto mi se samo nije instalirao isti.. kako se zove da ga skinem ako je besplatan pa rucno istaliram? Edit: Ili ih ti sam pravis? Aaargh.
http://i47.tinypic.com/1236t02.png (Ubuntu)
http://i45.tinypic.com/eq3400.jpg (Windows)

I da, sad sam skontao da mi sajt ne ide preko celog ekrana, vec levo i desno ima DOSTA belog prostora .. ili je tako zamisljeno?



To ti je Georgia, najklasicniji moguci font.
Da, zamisljeno je da bude centriran i da ima prazno lijevo i desno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/01/2010 : 22:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Uhm, recimo da sam popravio. Sad mi izgleda valjano pri svim zoomovima samo na 100% zoomu i postoji ta greska.

Sad radi sve.

Edited by - Grujah. on 02/01/2010 12:06:30
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 02/01/2010 : 00:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Koristiš IE? Ctrl + F5.



Vidi radi :)))
u IE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2010 : 12:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

Uhm, recimo da sam popravio. Sad mi izgleda valjano pri svim zoomovima samo na 100% zoomu i postoji ta greska.

Sad radi sve.


Samo mi reci sto si napravio, da znam za ubuduce.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 02/01/2010 : 12:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Instalirao sam fontove, tj. paket msttcorefonts - samo mu je trebao jedan restart da se primi kako treba :)
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/01/2010 : 19:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Bolje od prvog pojavljivanja (normalno), ali i dalje tu nema neke velike napetosti i spektakla. Tek od treceg pojavljivanja Hellingen pokazuje svoju pravu vrijednost. Veliki plus ovoj prici je prvo pojavljivanje legendarnog Fishlega. Što se tice scenarija, normalno da mi je zasmetalo kako se Zagor izvukao nakon ranjavanja i pada u provaliju, to bi scenaristi tribali izbjegavati. Takoder su barem mogli objasniti kako se to Hellingen izvukao i tko mu je uopce pomoga da preživi i opet sve ono izgradi. Donatellijev crtež je još u onoj pocetnoj fazi, poslije ce biti bolji. Naslovnice su dosta dobre iako ni prva, a ni druga nemaju veze s pricom.

Ovo gore je copy/paste jednog mog komentara na recenzije. Našao sam vec 3-4 takva.
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 02/01/2010 : 19:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
Zašto na svim orididi Bonneli naslovnicama piše NOT AVAILABLE i potpuno su crne. Jeli nešto do mene ili?

.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2010 : 19:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Bolje od prvog pojavljivanja (normalno), ali i dalje tu nema neke velike napetosti i spektakla. Tek od treceg pojavljivanja Hellingen pokazuje svoju pravu vrijednost. Veliki plus ovoj prici je prvo pojavljivanje legendarnog Fishlega. Što se tice scenarija, normalno da mi je zasmetalo kako se Zagor izvukao nakon ranjavanja i pada u provaliju, to bi scenaristi tribali izbjegavati. Takoder su barem mogli objasniti kako se to Hellingen izvukao i tko mu je uopce pomoga da preživi i opet sve ono izgradi. Donatellijev crtež je još u onoj pocetnoj fazi, poslije ce biti bolji. Naslovnice su dosta dobre iako ni prva, a ni druga nemaju veze s pricom.

Ovo gore je copy/paste jednog mog komentara na recenzije. Našao sam vec 3-4 takva.



Pišeš komentare u wordu i onda copy pejstaš. Editiraj komentare i izbriši to smece. I ubuduce ne piši u wordu:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2010 : 19:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Rock.Bob Rock

Zašto na svim orididi Bonneli naslovnicama piše NOT AVAILABLE i potpuno su crne. Jeli nešto do mene ili?


Ne radi Bonelli server.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/01/2010 : 21:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Pišeš komentare u wordu i onda copy pejstaš. Editiraj komentare i izbriši to smece. I ubuduce ne piši u wordu:)


Srica onda što san ih tako napisa samo par i to odavno, inace bi svi bili ovakvi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/01/2010 : 03:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Jedna greškica u recenziji "Dan otkupa", u rubrici "crtež" stoje tri autora, a trebao bi biti samo Pepe.

http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=194
Go to Top of Page

GauSs_
Starting Member



Croatia
21 Posts

Member since 06/01/2008

Posted - 03/01/2010 : 18:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit GauSs_'s Homepage  Send GauSs_ a Private Message
zasto sajt nema rss/atom feed? Ja to smatram greskom :(
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000