forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Katalog stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 28/01/2010 : 18:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Zanima me da li imate nekakav katalog vasih stripova na racunaru?Ja sam ga napravio u exelu pa da malo podelimo ideje.
Stavio sam po kolonama Broj-Broj originala-Naziv stripa-Crtez-Scenario-Naslovna.
Svaki junak poseban sheet.Kada se klikne na Broj izadje naslovna isto tako na broj originala.A na naziv izadje recenzija sa stripovi.com.
Ako moze nekako da se postavi recite pa cu vam staviti da vidite.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.

Edited by - okiboki on 28/01/2010 19:04:26

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 28/01/2010 : 19:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
I ja sam napravio nešto slicno.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/01/2010 : 19:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 28/01/2010 : 20:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

Odmah da ti kažem da ceš jednog dana da time podložiš vatru, to sam i ja radio pre dvadeset godina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/01/2010 : 20:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Duži serijali su mi isprintani na papiru, a kraci i pojedinacne price u excell dokumentu. Pedantan sam pa uvijek imam tocno stanje svega što imam.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/01/2010 : 20:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by kreŠa

Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

Odmah da ti kažem da ceš jednog dana da time podložiš vatru, to sam i ja radio pre dvadeset godina...


I ja sam tako zapisivao sve moguce podatke o filmovima, knjigama, stripovima. No, pojavom kotla informacija zvanog internet, sve sam to bacio jer je izgubilo smisao. A u zadnjih 5 godina sam toliko kupovao i prodavao da bi bilo previše ispisanih podataka.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 28/01/2010 : 20:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
Imam popis u excellu:

Junak - Naslov - Serija - broj - scenarij - crtež

Moguce je odabrati recimo sve stripove koje imam a napisao ih je npr. Guido Nollita, ili nacrtao Ferri, ili obojica zajedno, ili sve koji su broj jedan u svojoj seriji... itd.

Imam takav i za knjige, ali drukcijim redom:

Autor(i) - Naslov - onda jeli beletristika ili publicistika - žanr ili podrucje (žanr za beletristiku, podrucje za publicistiku) - broj stranica - godina izdanja - izdavac

Mislio sam i drugih tehnikalija stavljat (prevoditelj, naslovnica npr.), ali sam skužio da bi to bilo previše i da bi mi bilo teško ažurirati tako velik popis.

.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 28/01/2010 : 21:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

Zanimljivo,predlazem ti da pises recimo jos neku cenu tog dana,recimo koliko je kostao hleb ili dnevne novine tako da ces jednoga dana moci da uporedis koja je to vrednost bila.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 28/01/2010 : 21:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Posto nisam preterano vican u exelu malo sam kopirao neki katalog filmova koji sam dobio a koji je extra jer recimo nema brojeve sa leve strane(sto nisam znao kako da izbacim) i naslov gore je uvek na tom mestu i kad motam na dole,pa tu moze da se ubaci i neka slicica i tako.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/01/2010 : 22:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by kreŠa

Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

Zanimljivo,predlazem ti da pises recimo jos neku cenu tog dana,recimo koliko je kostao hleb ili dnevne novine tako da ces jednoga dana moci da uporedis koja je to vrednost bila.



Interesantna ideja.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/01/2010 : 10:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by kreŠa

Ja to pišem na staromodan nacin, sveska i olovka u ruke, pa pišem dok mi ruke ne utrnu.
Upisujem gde sam kupio strip, koliko sam ga platio, ime stripa, broj, scenarista, crtac, naslovna, izdavac, broj originala, da li je u koloru, broj strana, prevodilac (ako ga ima), ocuvanost, cenu za koju bih ga eventualno prodao.

Zanimljivo,predlazem ti da pises recimo jos neku cenu tog dana,recimo koliko je kostao hleb ili dnevne novine tako da ces jednoga dana moci da uporedis koja je to vrednost bila.


ja sam se zadržao na broju izdanja,koja je serija u pitanju i koji junak...
ponekad zapišem ako je neka kupovina na veliko bila kao i prodaja a i sa kim sa i šta mjenjao kao i datum,samo što mi je kupoprodaja,zamjena i ostali pravni poslovi u tzv. ''radnoj svesci''a popis stripova u drugoj koja još nema neko službeno ime.

Interesantna ideja.

Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/01/2010 : 12:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message
a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 29/01/2010 : 13:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Ja imam katalog onih što mi fale.

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/01/2010 : 14:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by dilan kucko

a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje



Imam je cijelu verziju, pa ako nekom treba
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2010 : 14:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by dilan kucko

a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje



Imam je cijelu verziju, pa ako nekom treba

Valja li nesto?Sta moze da se pise?
Imas li ga instaliranog?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/01/2010 : 15:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
Ma program je jako dobar.....i možeš raditi cuda s njim šta se tice nekakve baze podataka. Ako covjek baš ima volje.....

Dakle nazoveš si recimo jedan katalog Zagor i ubacuješ stripove i to možeš ubaciti MILIJON podataka od standardnih, naslov, broj itd...do bolesnoca poput...cel cek mislim da ce ovako biti lakše:

primjer stvaranja kataloga:



primjer kako to izgleda gotovo:

Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2010 : 15:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Da zanimljivo je,samo sto bi mi sad trebala vecnost da to napravim.Ko zna,jednom kad budem imao vremena...

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 29/01/2010 : 15:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by dilan kucko

a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje



Imam je cijelu verziju, pa ako nekom treba



Hajde molim te pošalji mi na blindzov@yahoo.com

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/01/2010 : 16:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message
quote:
Originally posted by mikado

quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by dilan kucko

a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje



Imam je cijelu verziju, pa ako nekom treba



Hajde molim te pošalji mi na blindzov@yahoo.com

mogao bi i meni brate da posaljes, imas moj mejl u mojim podacima...ako ti nije tesko
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2010 : 17:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by dilan kucko

a jeste li mozda culi za program comic collector???
mozete ga downloadovati ovdje:http://www.collectorz.com/comic/download.php mada, mislim da treba da se krekuje



Imam je cijelu verziju, pa ako nekom treba

Hajde posalji i meni ako hoces pa da vidim kakav je,ako mi se svidi mozda i pocnem da pravim.
borisradnovic@gmail.com

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 29/01/2010 : 21:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
posaljite ga i meni
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 29/01/2010 : 21:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message
ako mozete i meni poslat bio bih vam zahvalan
kenooo007@hotmail.com

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2010 : 21:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
To ima WWW 2,njega ganjajte.Zazalice sad sto je ponudio.HE,HE.Salim se.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/01/2010 : 22:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja imam sve sto mi treba, i sada samo kupujem novo sto izadje, tako da moj spisak stoji u telefonu, i izgleda ovako:

Zagor VC 27-->
Dampyr VC 27-->

itd....
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/01/2010 : 01:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
hvala na dobroj volji, samo sto su rapidshare linkovi neispravni

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 30/01/2010 : 01:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message
@Gand
Super uradeno!
Jedino što su linkovi sa rapida skinuti,valjda ono vremensko ogranicenje...

Edited by - Collector on 30/01/2010 01:19:50
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000