forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 01/02/2010 : 13:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message
|

Edited by - Gand on 01/02/2010 13:19:29

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 01/02/2010 : 14:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
http://www.strip-knjizara.hr/ - web shop striparnice Palach
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2010 : 14:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Medu pasioniranim ljubiteljima stripa mnogi su rijecki kulturnjaci, a medu žešcim fanovima koji svako toliko ulaze u njegovu striparnicu su i rijecki književnik i fotograf Zoran Žmiric... Lijepo kad te hvale.

Baš lijepi tekstic, makar vlasnik striparnice zna da strip scena nije sjajna, stvarno ima optimistican i vedar pogled na strip, ko pravi strip fan. Svaka cast!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2010 : 14:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ako u Rijeci prodam deset primjeraka nekog albuma, to znaci da imamo apsolutni hit.

Cool.


Svaka cast na trudu!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 01/02/2010 : 14:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Da, stvarno je super vidit da se ipak nekako kotrlja strip scena.. Sve pohvale..
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/02/2010 : 17:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
Bravo rijecani!!!!

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 01/02/2010 : 19:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
jadni mark uvijek ga degradiraju....
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 01/02/2010 : 20:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
dilan dog mlati nekog krimosa???????
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 02/02/2010 : 15:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
SVAKA CAST RIJECANIMA ....

DA JE STRIPARNICA KO KLADIONICA GRADOVI BI BILI LJEPSI

feka
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/02/2010 : 17:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Bravo decki, optimizmom u bolje dane...svaki pocetak je težak, evo obecavam da cu i ja skoknut do vas kad
se srede ceste preko Gornjeg Jelenja, ili cu nabavit robu preko bratica koji radi u Rijeci.Cestitam.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 05/02/2010 : 01:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Rijeka ima sve preduvjete da postane zanimljivo mjesto i za hrvatski strip...
(Znam da je Rijeka, ali i Istra i Kvarner, imala i ima jaku likovnu "scenu", školstvo koje je to "pratilo", izvanrednu i posve osebujnu književnost, poeziju, novinarstvo, a onda i šansonjersku i "alternatvnu" glazbenu scenu etc...)
Dakle, svaka cast doticnom Marku i prodavaonici.
No, za uspostavljanje nove, autenticne strip "scene" trebalo bi okupiti i pokrenuti strip talente i autore s ovog podrucja oko nekog zajednickog projekta i tako im otvoriti/omoguciti prostor djelovanja t.j. predstavljanje javnosti.
(Nije to tako težak posao; zapravo je i lijep, jer brojni talenti izrastaju sa svakom novom genercijom...)
Za takav pothvat ipak treba covjek koji poznaje strip, ali i druge medije, komunikativan je i zna postaviti cilj.
Pri tom, pada mi napamet izvjesni rijecki književnik i fotograf...
(Ali, možda se i varam? Možda doticni, kao i ja uostalom, samo puno prica, a baš mu se i ne radi?)



Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 05/02/2010 : 11:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message
Pozdrav svima!

Meni je recimo žao jer mi se cini da je u Zagrebu atmosfera u striparnicama potpuno drugacija nego kao što vidim u Osijeku, Rijeci, Ðakovu...

Iako ne sudjelujem mnogo u raspravama na forumu, najviše zbog nedostatka vremena, clan sam vec trecu godinu i mogu se nazvati prilicno velikim kolekcionarom (imam oko 1000+ naslova).

Bio sam na zadnja dva CRŠ-a i kratko na Mafestu prošle godine, upoznao mnoge dobre, zanimljive i zabavne ljude, neki bi rekli 'legende' i odlicno se zabavio!

U Libelus zalazim cesto i uvijek kad tamo udem neka komorna atmosfera, prodavac samo šuti i hipnotizirano gleda u zaslon racunala, odgovori na pitanja su kratki, tihi i samo po potrebi. A u SN2 se uz sve ovo osjecam i užasno klaustrofobicno (ne kužim da oni iz malog prostora sele u još manji?) a u pogledu prodavaca uvijek pomalo vidim i dozu paranoje hoci li možda u nešto zapeti i srušiti koji strip?! Jednom prilikom se ovo cak i dogodilo, pola mojom krivicom, a pola krivicom tako natrpanog slaganja na police, a prodavac je ljutito uzviknuo "Ako si oštetio - kupuješ!" i to još prije nego je strip dotaknuo pod. I to nakon što sam kod njih vec ostavio par tisuca kuna tokom godina... U Zagrebu nema te neke 'fanovske' atmosfere, ne osjecam se baš uvijek dobrodošao, jednostavno ne osjecam se 'doma'... Sve je to biznis.. Pa u Konzumu imam više konverzacije sa prodavacicom i nekako je veselije...


Žao mi je što nemamo nešto za što sam siguran da postoji u Osijeku - birtija, zajebancija, dobro društvo, i to sve uz temu stripa - poznajuci Željka ovo mora da je ludo! I ona striparnica u Ðakovu mi se cini kao odlicno mjesto - uz sve ovo još nudi i film koji je moj drugi (ili prvi, ponekad ni sam neznam što mi je bolje) hobi! A koliko vidim i u Rijeci je drugacije. Samo smo mi u Zagrebu sterilni i uškopljeni.

Eto, toliko, malo sam si dao oduška...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 13:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Sve cestitke. Kada bi se (stid me reci da nemamo ni jednu striparnicu) neko u Sarajevu sjetio da otvori jednu takvu strparnicu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000