forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ajd recite - IDEJA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 03/02/2010 : 11:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Zadjih je godina strip scena zahvaljujuci stripovi.com stvarno zazivela na celom prostoru ex-ju. Ili bolje receno gotovo na celom prostoru ex-ju. Kod nas u Makedoniji to ide, ali nekako sporo, pa vise ide korak napred, nazad dva i tako...
Interesa ima, ali ponude bas i ne. Stripovi izlaze ali tako sporo, da ako neko cita to sto je kupio strip po strip, dok izadze novi strip, vec zaboravi sta je pisalo u prvom
Upravo zbog toga i ovaj topic - ajd recite sta biste voleli videti na kioscima i u vasoj kolekciji, sta jos nemate ili imate ali biste hteli u drugacijem obliku i sl. Recite mi junake koje volite i dajte par dobrih ideja sta bi moglo da zazivi scenu

Napomena: topic nije samo za Makedonce, sto vise ljudi daju dobru ideju, to bolje.

HVALA unapred svima onima koji daju ideju. Imajte na umu - ne postoje dobre i lose ideje, vec samo one koje su relizovane i one koje nisu

so it shall be written, so it shall be done

Edited by - rgorgiev on 07/02/2010 14:32:50

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/02/2010 : 12:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message
Bonelijevi junaci videni ocima najpoznatijih svetskih scenarista.
Npr. Azzarellov Zagor sa naracijom iz prvog lica..
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2010 : 14:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Malo ste tržište, a ogranicenje za van je i zbog jezika. Tako da je bilo kojem izdavacu teško poceti bilo što... osim Zagora.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 03/02/2010 : 15:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Ma ne kazem da se moramo ograniciti na makedonski jezik. Upravo zbog toga i ovaj topic. Cisto da dobijemo ideje.

Mene zanima ko bi sta zelio vidjeti, kupiti i procitati

so it shall be written, so it shall be done

Edited by - rgorgiev on 03/02/2010 16:02:29
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2010 : 16:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Pa šta bih ja volio vec i vrapci znaju. Americke stripove (herojske i one druge kukavicke). Za pocetak Batman jer je najpopularniji da probije led i stvori neku bazu kupaca. Na žalost, kažu da su prava preskupa...

E sada, da li su prava preskupa samo za DC ili za sve, ne znam (nisam izdavac). No, moglo bi se možda iskopati nešto dobro, a da nije previše izvikano. Možda tu leži zec povoljnijih prava. Nepobedivi i Okružen mrtvima nije zaživio. Ne mogu se oteti dojmu da je dio problema bio u formatu (svescica, flip sistem), a dio što se taj strip pojavio nešto ranije nego što je trebao. Da se pojavi sada i u trejdu, vjerujem da bi prošao bolje... Naravno cisto nagadanje (da se oni što znaju više od mene ne uvrijede).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/02/2010 : 16:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Ja bih volio HC PSDZ i Tim i Dasti-ja,zatim Traper Kery-ja.Te osjecaje nikad zaboraviti necu,kako me je to kao dijete fasciniralo,njegove price i Yellowston,tamo medvjed,tamo vuk,tamo traperi sa nozevima kao sablje itd...,nezaboravno
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 03/02/2010 : 18:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Opa, opa ideje su bas dobre, izmedzu ostalog Batman mi se bas dopada kao ideja. TOP

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 03/02/2010 : 19:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
Kapetan Miki i PSDZ

Nemam potpis...
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/02/2010 : 19:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Neznam,nisam bas za Batmana,nekako mi cim pomislim na njega izgleda sve djetinjasto a posto dijete nisam,a uz njega nisam rastao,nejde,nepase uz mene nikako

Mozda za neke mladje,moje misljenje je Batman--NE

Edited by - bihac-una on 03/02/2010 19:16:54
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 03/02/2010 : 19:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Neznam,nisam bas za Batmana,nekako mi cim pomislim na njega izgleda sve djetinjasto a posto dijete nisam,a uz njega nisam rastao,nejde,nepase uz mene nikako

Mozda za neke mladje,moje misljenje je Batman--NE



Svaki savet dobro dosao, ako ide vako dobro, tj. ima dosta konstruktivnih predloga, na kraju meseca cemo napraviti jedno glasanje

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 03/02/2010 : 21:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Naravno , Tex od prvog broja

Go kneel and weep
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/02/2010 : 21:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
HC Specijal Zagor od prvog broja
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 03/02/2010 : 23:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message
A što ne neki strip magazin sa svega po malo...
Našlo bi se tu nešto jeftino, nešto skupo...
A time bi se ispipao puls publike za onim šta im se svide, pa bi se to moglo izdati u Albumima.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 04/02/2010 : 01:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
dzudasa HC.i da veseljaci krenu sa magicnim vjetrom
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 04/02/2010 : 07:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Tim i Dasti
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 04/02/2010 : 07:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Ideja je sve vise i vise !!!

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 04/02/2010 : 09:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
pa , mogao bi i netko objaviti Zagora OD PRVOG broja te vjerno pratiti talijansku kronologiju

Go kneel and weep
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/02/2010 : 09:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Jel to opet neki novi izdavac koji "istražuje tržište"? :))

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/02/2010 : 11:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne mogu se oteti dojmu da je dio problema bio u formatu (svescica, flip sistem)


Otmi se, pošto ni trejdovi koji idu samo u striparnice nisu zaživeli.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/02/2010 : 16:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne mogu se oteti dojmu da je dio problema bio u formatu (svescica, flip sistem)


Otmi se, pošto ni trejdovi koji idu samo u striparnice nisu zaživeli.


Znaci, svakako nije to u pitanju, nema šanse!
Ako ti tako kažeš, ja ti vjerujem...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/02/2010 : 16:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ti tako kažeš, ja ti vjerujem...


Nema potrebe da mi veruješ, samo nabroj serijale u trejdovima koji se pregurali tri broja, a da su distribuirani prevashodno u striparnicama, i to je valjda dovoljno.

Odnosno - kad ce Marvel knights Spider-Man 2? O trojci da ne govorimo... A to je Spider-Man, ne neki stripovi za koje niko nije cuo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/02/2010 : 17:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ti tako kažeš, ja ti vjerujem...


Nema potrebe da mi veruješ, samo nabroj serijale u trejdovima koji se pregurali tri broja, a da su distribuirani prevashodno u striparnicama, i to je valjda dovoljno.

Odnosno - kad ce Marvel knights Spider-Man 2? O trojci da ne govorimo... A to je Spider-Man, ne neki stripovi za koje niko nije cuo.


A zašto ne bi kao primjer uzeo stripove BP-a. Marvel knights je ipak Hrvatska (manje tržište), ipak skuplje (meni nije isto 130-150 kn. koliko su koštali Bookglobeovi i 55-90 kn. za koliko se mogu naci BP-ovi trejdovi. Ta je razlika nebo i zemlja.
I sam znaš da je Invincible veliki svjetski hit (meni puno bolji strip od bilo kojeg Bookglobe trejda). Zar je tako nemoguce pojmiti da je strip možda malo poranio. Danas je potencijalnih kupaca u Srbiji za bilo koji strip puno više nego prije 2,3 ili 5 godina. A i trebalo je par godina da slava Nepobedivog dode i do nas ovdje. I na kraju, tanka svescica c/b protiv lijepo ugojenog trejda u boji.

Ti nesumnjivo znaš o stripu više nego ja, takoder o izdavaštvu, no zar je toliko nepojmljivo priznati da u mojem gledištu (pazi, to je gledište kupca, a kupac je uvijek u pravu ), može biti istine.
Ja imam Bookglobeove trejdove - no skupi su mi, a buducnost izlaženja je nesigurna (nisam zadovoljan).
Imam i Lavirintove sveske - no format mi se ne svida, a buducnosti nema (nisam zadovoljan).
Ne ide skupi HC trejd, ne idu jeftine c/b sveske - rece Buda srednjim putem. A ta sredina su sc trejdovi po uzoru na one americke tj. BP-ove (i oblikom i cijenom).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 04/02/2010 17:26:56
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/02/2010 : 17:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
No, dobro, kada sam toliko pametan, najbolje da se sam bacim u izdavacke vode pa ce sve biti savršeno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/02/2010 : 17:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

A zašto ne bi kao primjer uzeo stripove BP-a.


Zato što BP ima više desetina veci budžet od bezmalo svih ostalih izdavaca, osim VC. I zato što ide i u regularne knjižare, od kojih može da osiguran naplatu, za razliku od, opet, bezmalo, svih ostalih izdavaca.


quote:
Originally posted by Obi-wan

Marvel knights je ipak Hrvatska (manje tržište), ipak skuplje (meni nije isto 130-150 kn. koliko su koštali Bookglobeovi i 55-90 kn. za koliko se mogu naci BP-ovi trejdovi. Ta je razlika nebo i zemlja.


Važi. Kad ce Kade 2 i Fell 2?

quote:
Originally posted by Obi-wan

I sam znaš da je Invincible veliki svjetski hit (meni puno bolji strip od bilo kojeg Bookglobe trejda). Zar je tako nemoguce pojmiti da je strip možda malo poranio.


O tome se da diskutovati. Još više se da diskutovati o nesrecnom ritmu izlaženja. Ali to nema veze sa formatom.

quote:
Originally posted by Obi-wan

Danas je potencijalnih kupaca u Srbiji za bilo koji strip puno više nego prije 2,3 ili 5 godina.


Pa i ne baš. Ne za bilo koji. I danas u stvari i ne, bilo ih je više pre godinu dana, dok nije stigla kriza.


quote:
Originally posted by Obi-wan

A i trebalo je par godina da slava Nepobedivog dode i do nas ovdje. I na kraju, tanka svescica c/b protiv lijepo ugojenog trejda u boji.


Opet - kad ce neki lepo ugojeni trejd doci do broja 4, a da ga ne izdaje mega-izdavac? A i mega izdavacu se nešto ne žuri...

A svescice lepo guraju.


quote:
Originally posted by Obi-wan

Ti nesumnjivo znaš o stripu više nego ja, takoder o izdavaštvu, no zar je toliko nepojmljivo priznati da u mojem gledištu (pazi, to je gledište kupca, a kupac je uvijek u pravu ), može biti istine.


Kupac uvek ima pravo - što nije isto što i "u pravu".


quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja imam Bookglobeove trejdove - no skupi su mi, a buducnost izlaženja je nesigurna (nisam zadovoljan).


Logicno. Ali tako izgledaju trejdovi.


quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam i Lavirintove sveske - no format mi se ne svida, a buducnosti nema (nisam zadovoljan).


I tvoje pravo da ti se format ne svida. Ali sugerisati da bi bolje prošlo kao trejd - ne vidim ni jedno uporište za to, osim da bi se tebi više dopalo, a to mi nije merodavno.

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne ide skupi HC trejd, ne idu jeftine c/b sveske - rece Buda srednjim putem. A ta sredina su sc trejdovi po uzoru na one americke tj.BP-ove (i oblikom i cijenom).


Ili kao Dani, jelte?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/02/2010 : 17:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Imam dva mišljenja.
Jedno je od covjeka koji zna nešto o stripu, drugo je moje...
A kako bi prošao Invincible u paperback izdanju, saznat cemo ako ga netko izda...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

THEMICO
New Member



Kiribati
112 Posts

Member since 28/11/2008

Posted - 06/02/2010 : 14:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit THEMICO's Homepage  Send THEMICO a Private Message
Rudi vit ol dju rispekt mislam deka ako planirash da izdavash stripovi treba poveke da se orientirash na sopstveno ispituvanje na pazarot i PRED I SE na toa sto sakaat mladite.Tie i ke ti bidat publika t.e klienti ponatamu.AKo se orientirash koj ti saka sto ti saka po forumi i sajtoj tesko deka ke stignis do nesto.
Spored mene batali seto toa od boneli za kaj nas.IStite soveti mu gi davafne na toa topol strip kaj nas,ne ne poslusa pa sega neznae kajtera covekot.
Gledaj sto e popularno vo svetot-i vlozi vo mladite......da se zakrenime malku pa ke vadish i ti klasici i slichno....
I normalno-ako se nafakjash nafati se seriozno...jas mozham da ti obekjam pomosh od stripadzhite kaj nas....kakava takava....
Pozdrav.

www.themicos.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000