forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 XIII
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

dmar
New Member

Croatia
249 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 12/02/2010 : 20:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dmar a Private Message
upravo na NovojTV

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 12/02/2010 : 22:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
e jbg, kad naši XIII prevedu kao zavjera

a veceras imam i ja nekaj zajednicko sa XIII


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 12/02/2010 22:24:23
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 12/02/2010 : 22:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
uh, Novu ukinuli (kod nas):-((

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2010 : 22:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Ukinuta i kod nas !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2010 : 23:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nije ni tako loš film...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Conspirito
New Member

Germany
113 Posts

Member since 28/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 13:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Conspirito a Private Message
A stripalbumi?Neckam se nesto da ih nabavim,malcice mi fali da ih uzmem i da odustanem,ako je dobro , koje nasa izdanje od dva,da uzmem,hvala unapred na odgovorima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2010 : 13:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Serijal XIII je jedan od najboljih stripova ikad, obavezno kupi!
MP crno bela izdanja su korektno odradena, nisu skupa i završena je prica, a BG su HC kolorna, skuplja, za sada je izašlo 6 od 19 epizoda

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/02/2010 : 14:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Serijal XIII je jedan od najboljih stripova ikad, obavezno kupi!





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Conspirito
New Member

Germany
113 Posts

Member since 28/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 14:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Conspirito a Private Message
Znaci misljenja su podeljena,kaze se da se o ukusima ne raspravlja,ja nebih da ih kupujem da bih stavio iste na policu bez da ih citam,dali to moze da mi se desi ako uzmemo u obzir godine koje imam i da mi zagor i ostali(osim Dylana )sluze nesto kao zamenu za Bensendin?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/02/2010 : 14:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Moja preporuka je IPAK integralno izdanje. E sad, jesu MP izdanja duplo jeftinija ali mišljenja sam da je ovo jedan od serijala koji puno gubi nedostatkom boje. Lokacije su cesto egzoticne. Boja je tu veliki plus. Nekad mi nije smetalo nestrpljivo cekati sljedeci nastavak crno bijelog izdanja ( Giganti, Super ) ali onda nakon 4-5 godina ugrabija san onaj BG kolorni album i napokon sedmom epizodom zaokružija cjelinu ali i otkrija potpuno novu dimenziju Vancea u koloru. Po meni, integrali su ultimativno rješenje i po startu vidljivo da ce ici najbržim ritmom od svih. Nemojte me krivo shvatiti, imam i stara izdanja, imam i Marketprintove albume ali nije to kompletno izdanje... a sebe smatram ljubiteljem crno-bilih stripova.

Edit:
E da, nema šanse da kupiš samo za policu. Mislim da je veci problem kako dozirati epizode... bar kad je prvih sedam u pitanju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 13/02/2010 14:39:17
Go to Top of Page

Conspirito
New Member

Germany
113 Posts

Member since 28/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 14:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Conspirito a Private Message
Ha,ha,znaci opasnost od predoziranja postoji!I ja sam za kolor varijantu,interesuje me kojim tempom misle(BG) da zaokruze ceo serial i posto mi je Demian bas dobro lego, dali su slicni junaci?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/02/2010 : 15:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Conspirito

Ha,ha,znaci opasnost od predoziranja postoji!I ja sam za kolor varijantu,interesuje me kojim tempom misle(BG) da zaokruze ceo serial i posto mi je Demian bas dobro lego, dali su slicni junaci?



Ne, nisu. XIII je bliže tvom niku Zavjere i spletke na tragu Bourneova identiteta. S dosta akcije i filigrnskim Vanceovim crtežom. Mislim da ce do kraja ove godine biti zaokružena prva cjelina od 7, odnosno i treci int. ukupno 9 epizoda. Dalje se može pratiti albumski. Dakle radnja je povezana ali ne sa toliko cliffhangera pa je lakše cekati na novi integral.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 13/02/2010 : 15:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
BGov integral XIII je must have izdanje, sjajan crtež dobiva još više na ljepoti dodavanjem boje. Što se tice ritma izlaženja to nebi komentirao:)) ali svakako se isplati cekat malo duže...

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 13/02/2010 : 15:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message
Kad je repriza na NovojTV? Nisam uspio odgledati...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2010 : 21:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Conspirito

Znaci misljenja su podeljena,kaze se da se o ukusima ne raspravlja,ja nebih da ih kupujem da bih stavio iste na policu bez da ih citam,dali to moze da mi se desi ako uzmemo u obzir godine koje imam i da mi zagor i ostali(osim Dylana )sluze nesto kao zamenu za Bensendin?


Ne mislim da su mišljenja podeljena, samo sam od jednog forumaša cuo da mu strip nije nešto.
Kada kažem jedan od najboljih stripova ikad, mislio sam na žanr trilera , ali i uopšte, kada se posmatraju prvih sedam, osam epizoda koje su odradene maestralno.Kasnije strip malo gubi na kvalitetu ali do kraja je to na jednom odlicnom nivou.
Što se tice godina, vršnjaci smo!
@Mlado
Nisam razumeo smajli - koliko sam mogao da primetim i ti si veliki fan ovog stripa - ili možda grešim ?
Zaboravih - obavezno uzmi BG izdanje, imam cb izdanja ali video sam kako izgleda kolorno - mnogo , mnogo bolje!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/02/2010 21:48:12
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/02/2010 : 22:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ma smajli znaci da se slažem sa tvojom tvrdnjom da je rijec o jednome od najboljih stripova ikad
A što se tice izdanja - ma crno - bijeli XIII i u boji su nebo i zemlja.Imam ova dva Bookglobeova i moram reci da su izvrsni. Svakako kupiti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Conspirito
New Member

Germany
113 Posts

Member since 28/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 22:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Conspirito a Private Message
A meni jos zena poreklom iz Pakovraca(MZ Parmenac).Nagovorili ste me ,sad samo jos da nabavim ta dva izdanja od BG,gde li bih mogao pre da ih nadjem u Libellus(na sajtu nema obavestenje da poseduju ta izdanja)ili u Dark-u?Vidim da se ni na Aukciji ne nudi,izgleda da je veoma trazeno izdanje!Ako neko ima neku alternativu gde bih mogao da ih kupim,neka napise,hvala.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/02/2010 : 22:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Pa u Stripovi na kvadrat.
To ti je vrlo blizu Libellusu, nekih 200-300 metara "prema istoku"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 13/02/2010 : 23:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
quote:
Originally posted by Conspirito

Znaci misljenja su podeljena,kaze se da se o ukusima ne raspravlja,ja nebih da ih kupujem da bih stavio iste na policu bez da ih citam,dali to moze da mi se desi ako uzmemo u obzir godine koje imam i da mi zagor i ostali(osim Dylana )sluze nesto kao zamenu za Bensendin?



Serijal XIII je zaista nešto bolje što se kod nas može procitati, unatoc tome što danas i imamo prilike citati puno dobrih stripova. Van Hammeov smisao za povezivanje i nadogradnju likova ili povijesnih dogadaja stvarno je fascinantan (tko je citao i njegove druge serijale ili albume, zna na što mislim. Tko nije, ako ga zanima, lako cu opisati, preporuciti i sl.).
Teško je kod nas naci neki njegov strip da je loš. Ili takve ne prevodimo, ili takve ovaj ne piše. :)
Što se tice izdanja Bookglobea, puno je ljepše nego crno bijelo izdanje Marketprinta, iako su Novosadani stvarno dobro obrisali boju, nije muljavo. Jedino što kod nekih kadrova, u par epizoda, osjetno nedostaje boja koja bi lakše definirala obrise krajolika.
Mane Bookglobea su, jasno, cijena, prerijetko izlaženje i jadan prijevod. Ne, ne znam francuski pa nisam usporedivao s originalom, no konspiratori, FBI, CIA i dr. zasigurno ne bi govorili "Vrit!" i slicne pizdarije zbog kojih uvijek doooooobro razmislim prije nego kupim takav album.(Iskljucivo o tim pojedinostima ovisi hocu li dalje kupovati ta izdanja.)
Iskreno, znate li nekoga iole normalnog, a da nije Zagorac stariji od 78 godina koji koristi tu "zlokobnu" psovku, što li je vec?! VRIT!!!

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 13/02/2010 23:46:15
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 13/02/2010 : 23:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Još nešto; možda je glupo govoriti samo o prevoditeljima. Može biti da prevoditeljica samo prevodi i to joj, sudeci po hvatanju radnje dok citam i ide, no ne znam tko inzistira na zagrebackom slengu i lokalizmima koje ne koriste ni oni sami?! Ne znam. Ako prevoditelj uvijek tako prevede, a uredniku je, štatijaznam, neugodno uplitati se u znanje francuskog doticnoga, zar ne može to naknadno prepraviti?(Sumnjam da ona poslije provjerava prepravke i uvrijedi se što umjesto npr. "jebemti" na kraju bude "no, no, zloco" .)
Tko je lektor? Ukoliko zatreba takvih, bez ironije, ljutnje, inata, javljam se za istoga. Dobar sam, školovan i pismen - nisam slucajno napisao i školovan, i pismen. I što je najvažnije - CITAM I RAZUMIJEM STRIPOVE!

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 13/02/2010 23:57:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2010 : 00:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Jedno offtopic pitanje (kad se vec doticemo prevoda)
Kakav je prevod u integralima Komance ? Planiram kupiti oba komada uskoro, mada me jedan prijatelj odvraca jer je cuo da je prevod dosta loše uraden, u stvari katastrofalno uraden.Koliko je ovo tacno ?
I šta je to sa kucama BG i SA, gde nalaze te prevodioce ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/02/2010 : 01:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Iskreno, stvarno ne mislim da su prevoditelji zli ili glupi. :) Jednostavno rade kako znaju, a vjerujem da bi znali i bolje da im netko objasni KAKO bi bilo puno bolje. Tu ne ulazim u njihovo poznavanje stranog jezika, u koje ne sumnjam, radi se o primjerenosti upotrebe domaceg jezika, ovisno o kontekstu. Stvar je stila, medija za koji se prevodi i osjecaja za strip. A najviše poštovanja i poznavanja publike za koju se prevodi. Nekako rijetko dobijem dojam da postoji ta relacija prevoditelj-citatelj, barem kada je rijec o prevoditeljima stripa koji sami nisu ljubitelji ili autori stripova.

Humbert Coe
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/02/2010 : 20:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Jedno offtopic pitanje (kad se vec doticemo prevoda)
Kakav je prevod u integralima Komance ? Planiram kupiti oba komada uskoro, mada me jedan prijatelj odvraca jer je cuo da je prevod dosta loše uraden, u stvari katastrofalno uraden.Koliko je ovo tacno ?
I šta je to sa kucama BG i SA, gde nalaze te prevodioce ?



Meni je prijevod u integralima bio dobar.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/02/2010 : 20:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Humbert Coe

[quote]Originally posted by Conspirito

Mane Bookglobea su, jasno, cijena, prerijetko izlaženje i jadan prijevod. Ne, ne znam francuski pa nisam usporedivao s originalom, no konspiratori, FBI, CIA i dr. zasigurno ne bi govorili "Vrit!" i slicne pizdarije zbog kojih uvijek doooooobro razmislim prije nego kupim takav album.(Iskljucivo o tim pojedinostima ovisi hocu li dalje kupovati ta izdanja.)
Iskreno, znate li nekoga iole normalnog, a da nije Zagorac stariji od 78 godina koji koristi tu "zlokobnu" psovku, što li je vec?! VRIT!!!




Mislio sam da se samo meni dize kosa na glavi od tih lokalizama.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000