forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli- istraživacki rad
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/05/2010 : 11:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Slican topic je postojao pre par godina, a mislim da bi bilo zanimljivo da još jednom utvrdimo gradivo.

Elem, vecina Bonelli stripova je povezana sa nekim istorijskim dešavanjima, pa bi bilo fino da istražimo koliko se ti stripovi drže cinjenica, a koliko su "izmišljeni".

Drugim recima, ima li zainteresovanih da istraže pozadinu Bonelli stripova, koliko je "grešaka" u njima, da li je Tex mogao da deluje u okviru rendžera kao što je u stripovima predstavljeno, da li su rendžeri Nevade bili takvi kao što smo ih upoznali kod K.Mikija, da li je odnos snaga izmešu Indijanaca i belaca bio baš takav u Zagorovo vreme i slicne stvari.

Zainteresovani?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo ovo si se dobro setio i ja mislim kako ce ovaj topic biti jedan zanimljivih.Vreme je da se pokrene jedna zanimljiva rasprava gdje ce biti sve na jednom mestu i gdje ce se možda saznati neke "tajne".

super!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 11:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

evo ovo si se dobro setio i ja mislim kako ce ovaj topic biti jedan zanimljivih.Vreme je da se pokrene jedna zanimljiva rasprava gdje ce biti sve na jednom mestu i gdje ce se možda saznati neke "tajne".

super!



P.S.

To svejedno ne znaci da si mi kao moderator simpatican
ali ideja o topicu ti je super!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 23/05/2010 : 11:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Zanimljiva tema, mada se bojim da nece naici na odziv kakav zaslužuje, jer traži dobro poznavanje istorije, u svakom slucaju ukljucicu se spram svojih mogucnosti. Meni licno takode najinteresantniji je odnos belaca i Indijanaca kod Zagora.

Edited by - profesor-inz on 23/05/2010 11:36:23
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/05/2010 : 11:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Mislim da neko poznavanje istorijskih cinjenica nije preduslov. Na internetu se nade sve i svašta, gde su delovali teksaški rendžeri, u koje vreme, koja plemena su živela 1800 i neke u Pensilvaniji i okolini, hijerarhija i delovanje kod rendžera Nevade i sl. Da ne pricam o MM i njegovim legendama i dogodovštinama.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3242 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/05/2010 : 11:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Dobra ideja. Moglo bi se nesto oko Martija iskopati :)
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 23/05/2010 : 12:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by 1Euro

evo ovo si se dobro setio i ja mislim kako ce ovaj topic biti jedan zanimljivih.Vreme je da se pokrene jedna zanimljiva rasprava gdje ce biti sve na jednom mestu i gdje ce se možda saznati neke "tajne".

super!



P.S.

To svejedno ne znaci da si mi kao moderator simpatican
ali ideja o topicu ti je super!

Koji si ti idol sveg mi,sam sebe citiras
Jesi cuo nekad za editovanje posta?

Nemam potpis...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/05/2010 : 12:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ostanite pri temi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 12:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Magico_Vento

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by 1Euro

evo ovo si se dobro setio i ja mislim kako ce ovaj topic biti jedan zanimljivih.Vreme je da se pokrene jedna zanimljiva rasprava gdje ce biti sve na jednom mestu i gdje ce se možda saznati neke "tajne".

super!



P.S.

To svejedno ne znaci da si mi kao moderator simpatican
ali ideja o topicu ti je super!

Koji si ti idol sveg mi,sam sebe citiras
Jesi cuo nekad za editovanje posta?



a jesi li ti cuo za spam?
smogao si hrabrosti da pricaš o necemu što nema veze sa ovim topicom samo da si pokazao na neciju "grešku"-bravo majstore.
Bolje se ti drži teme topika i ne teraj ostale da spamamo zbog tebe.
Ako imaš nekih drugih problema jer to ti je vec treci put kako si se našao baš mene da kritikuš(znam jer imam dobro pamcenje) sledeci put javi mi se na PM

over and out
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 12:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ostanite pri temi.



pa morao sam da mu repliciram jer ovo mu je vec treci put da me "prati" i kritikuje za bez veze.

Inace tema topica kao što sam rekao je suepr.
kada iskopam nešto ja cu ovdje napisati jer indijanska istorija me baš zanima i o tome ja dosta znam a o rendžerima želim nauciti.
Inace koliko se sjecam indijanska plemena su vrh doživjela oko 1700-1860 tada su bili nekako ravnopravni sa belcima.

Irokezi su imali onu plemensku zvezu,pa junake kao što su bili Pontiac,Tecumseh,....onda Komanci su imali najveci teritorij od svih indijanaca,Kiowe su pobili najviše bijelaca od svih indijanaca,Crveni Oblak(Sioux Oglala) je vodio rat Sijuksa protiv bjelaca koji su završili sa ugovorom u Fort Laramiju,kada bi kasnije bijelci prekršili ovaj ugovor jer su pronašli zlato u crnim planinama da bi se onda 1890 masakrom kod ranjenog koljena završio rat sa indijancima zauvijek.
Posebnu pricu su ispisali i Nez perce i Chief Joseph sa onim dugackim maršom,.....

Što se tice Zagora ja mislim da u to vreme oko 1830 stvarno su dosta bili ravnopravni ratovi bijelaca sa indijancima ako se oduzme cinjenica da su bijelci imali vatreno oružje,ali ih nije bilo tako puno,gradili su se fortovi,indijanci su još bili željni rata i borbe,....bila su to prava vremena i Zagor tada nije mogao znati kako ce to završiti gadno za indijance samo 50-60 godina kasnije.....
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2010 : 13:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
nije istorija, ali evo sta je meni fascinantno, i naucno se moze ispitati, pokazati, dokazati, utvrditi....

naime, u vise smo mogli da zateknemo naseg omiljenog junaka Zagora kako sopstvenim rukama kida resetke, cupa lance i slicno....

ja, kao buduci inzenjer, ne mogu da zatvorim oci na ovakve gluposti.
uzmimo u obzir da su ti isti lanci napravljeni od nekog najobicnijeg celika.
pa ljudi, postoji li covek koji moze da se odupre unutrasnjim naponima koji se stvaraju u celicima pri dejstvu sila
jedino ako ih bas nije pojela korozija, pa su veoma podlozni lomu, pucanju, kidanju usled delovanja spoljasnjih sila.

zapitao bih forumske inzenjere sta misle o tome

sa druge strane, ako su lanci bili nagrizeni korozijom do te mere da mogu da se pokidaju, zapitao bih forumske psihologe koji bi to tamnicar okovao zatvorenike u takve lance


spremam ispit iz fizike, pa sam malo izdeformisan
ali, na primer, mislim da bi se mogle razviti lepa diskusija i o buducnosti, a ne samo o proslosti.
uzmimo Natahan Nevera, i sve ssto se izdesavalo u njegovom svetu. Koliko je verovatno da se tako nesto desi, kako, zasto, zaasto ne, itd....
zao mi je sto nemam vise vremena ovih dana

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 23/05/2010 : 14:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

nije istorija, ali evo sta je meni fascinantno, i naucno se moze ispitati, pokazati, dokazati, utvrditi....

naime, u vise smo mogli da zateknemo naseg omiljenog junaka Zagora kako sopstvenim rukama kida resetke, cupa lance i slicno....

ja, kao buduci inzenjer, ne mogu da zatvorim oci na ovakve gluposti.
uzmimo u obzir da su ti isti lanci napravljeni od nekog najobicnijeg celika.
pa ljudi, postoji li covek koji moze da se odupre unutrasnjim naponima koji se stvaraju u celicima pri dejstvu sila
jedino ako ih bas nije pojela korozija, pa su veoma podlozni lomu, pucanju, kidanju usled delovanja spoljasnjih sila.

zapitao bih forumske inzenjere sta misle o tome

sa druge strane, ako su lanci bili nagrizeni korozijom do te mere da mogu da se pokidaju, zapitao bih forumske psihologe koji bi to tamnicar okovao zatvorenike u takve lance


spremam ispit iz fizike, pa sam malo izdeformisan
ali, na primer, mislim da bi se mogle razviti lepa diskusija i o buducnosti, a ne samo o proslosti.
uzmimo Natahan Nevera, i sve ssto se izdesavalo u njegovom svetu. Koliko je verovatno da se tako nesto desi, kako, zasto, zaasto ne, itd....
zao mi je sto nemam vise vremena ovih dana

Zagor nije obican covek, Zagor je legenda, zato kida lance, on je metafora za nešto nadnaravno, otuda na 1000000 topika posvecenih baš njemu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2010 : 14:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Lord Vader89

nije istorija, ali evo sta je meni fascinantno, i naucno se moze ispitati, pokazati, dokazati, utvrditi....

naime, u vise smo mogli da zateknemo naseg omiljenog junaka Zagora kako sopstvenim rukama kida resetke, cupa lance i slicno....

ja, kao buduci inzenjer, ne mogu da zatvorim oci na ovakve gluposti.
uzmimo u obzir da su ti isti lanci napravljeni od nekog najobicnijeg celika.
pa ljudi, postoji li covek koji moze da se odupre unutrasnjim naponima koji se stvaraju u celicima pri dejstvu sila
jedino ako ih bas nije pojela korozija, pa su veoma podlozni lomu, pucanju, kidanju usled delovanja spoljasnjih sila.

zapitao bih forumske inzenjere sta misle o tome

sa druge strane, ako su lanci bili nagrizeni korozijom do te mere da mogu da se pokidaju, zapitao bih forumske psihologe koji bi to tamnicar okovao zatvorenike u takve lance


spremam ispit iz fizike, pa sam malo izdeformisan
ali, na primer, mislim da bi se mogle razviti lepa diskusija i o buducnosti, a ne samo o proslosti.
uzmimo Natahan Nevera, i sve ssto se izdesavalo u njegovom svetu. Koliko je verovatno da se tako nesto desi, kako, zasto, zaasto ne, itd....
zao mi je sto nemam vise vremena ovih dana

Zagor nije obican covek, Zagor je legenda, zato kida lance, on je metafora za nešto nadnaravno, otuda na 1000000 topika posvecenih baš njemu.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37436

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2010 : 14:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


Što se tice Zagora ja mislim da u to vreme oko 1830 stvarno su dosta bili ravnopravni ratovi bijelaca sa indijancima ako se oduzme cinjenica da su bijelci imali vatreno oružje,ali ih nije bilo tako puno,gradili su se fortovi,indijanci su još bili željni rata i borbe,....bila su to prava vremena i Zagor tada nije mogao znati kako ce to završiti gadno za indijance samo 50-60 godina kasnije.....


Ne mora znaciti da ce se u Zagorovom svijetu sve tako zavrsiti kao i kod nas. Bure je vec vise puta rekao da Zagor ne zivi u nasoj proslosti vec u svom svijetu, paralelnoj dimenziji i da je sve moguce da se desi sto se nije desilo kod nas.
Slicno je i sa Dylanom.
To mi se svidja. Dobro je kada ne znamo sta ce kao sljedece da se desi jer je nasa istorija vec napisana.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2010 : 14:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

nije istorija, ali evo sta je meni fascinantno, i naucno se moze ispitati, pokazati, dokazati, utvrditi....

naime, u vise smo mogli da zateknemo naseg omiljenog junaka Zagora kako sopstvenim rukama kida resetke, cupa lance i slicno....

ja, kao buduci inzenjer, ne mogu da zatvorim oci na ovakve gluposti.
uzmimo u obzir da su ti isti lanci napravljeni od nekog najobicnijeg celika.
pa ljudi, postoji li covek koji moze da se odupre unutrasnjim naponima koji se stvaraju u celicima pri dejstvu sila
jedino ako ih bas nije pojela korozija, pa su veoma podlozni lomu, pucanju, kidanju usled delovanja spoljasnjih sila.

zapitao bih forumske inzenjere sta misle o tome




Ja sam prije nekoliko mjeseci podigao auto rukama,sto je suprotno zakonu fizike. Srecom bili su prisutni ocevidci, mada i oni misle da su imali grupnu halucinaciju.
Imas bezbroj primjera, dovoljno je da se ode na youtube.Karatiste lome rukom 10 cigli odjednom, covjek vuce voz sa kosom ili zubima, ljudi jedu staklo i eksere, itd... Neke stvari se dogadjaju i nemju logicno objasnjenje.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 14:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by 1Euro


Što se tice Zagora ja mislim da u to vreme oko 1830 stvarno su dosta bili ravnopravni ratovi bijelaca sa indijancima ako se oduzme cinjenica da su bijelci imali vatreno oružje,ali ih nije bilo tako puno,gradili su se fortovi,indijanci su još bili željni rata i borbe,....bila su to prava vremena i Zagor tada nije mogao znati kako ce to završiti gadno za indijance samo 50-60 godina kasnije.....


Ne mora znaciti da ce se u Zagorovom svijetu sve tako zavrsiti kao i kod nas. Bure je vec vise puta rekao da Zagor ne zivi u nasoj proslosti vec u svom svijetu, paralelnoj dimenziji i da je sve moguce da se desi sto se nije desilo kod nas.
Slicno je i sa Dylanom.
To mi se svidja. Dobro je kada ne znamo sta ce kao sljedece da se desi jer je nasa istorija vec napisana.



pa da naravno to je istina,jer ako samo pogledamo zagor živi u Darkwoodu šuma koja je izmišljena iako lokacija (Pensilvanija npr) nije izmišljena,....
Ali sve u svemu kod Zagora me najviše smeta jer ako ste primjetili kada Zagora napadnu indijanci on u njih puca tako da ih ubija iako mu je kao žao što mora pucati u njih,dok kada ga napadnu neki bijelci on se uvijek trudi da ih onesposobi sekirom i privede pred sud-žive.
E sad takvo ponašanje nekoga tko je kao zaštitnik indijanaca je malo sumljivo.
Isto tako kod Teksa Vilera,on baš i ne simpatizira sa indijancima kao što su Apaci,Cejeni,....dok ce izbiti zube svakome koji ce reci nešto protiv Navaha pa m ezanima ako bi pogledali istorijske cinjenice sigurno bi vidjeli da su i navajoti krali konje,otimali ženske,pili alkohol,preprodavali oružje,...

Baš zbog toga mi se svida mali rendžer jer on radi svoj posao kako ume i zna,bija pretucen,zarobljen,....ima djevojku koju voli,prijatelje koji vole njega,.....

Sad sam ponovo poceo odkrivati kapetana Mikija pa sam siguran kako ne može biti tako loš strip kako neki kažu,.....i baš zbog toga i mene zanima ako ima netko neke informacije o rendžerima Nevade?
Jer na internetu se može dosta toga procitati o Teksaškim rendžerima a o rendžerima Nevade vjerovatno ne baš toliko?
A imaju i drukcije uniforme,utvrdenje im je drugacije(recimo kombinacija kamenja i lijesa),....
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/05/2010 : 16:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Lord Vader89

nije istorija, ali evo sta je meni fascinantno, i naucno se moze ispitati, pokazati, dokazati, utvrditi....

naime, u vise smo mogli da zateknemo naseg omiljenog junaka Zagora kako sopstvenim rukama kida resetke, cupa lance i slicno....

ja, kao buduci inzenjer, ne mogu da zatvorim oci na ovakve gluposti.
uzmimo u obzir da su ti isti lanci napravljeni od nekog najobicnijeg celika.
pa ljudi, postoji li covek koji moze da se odupre unutrasnjim naponima koji se stvaraju u celicima pri dejstvu sila
jedino ako ih bas nije pojela korozija, pa su veoma podlozni lomu, pucanju, kidanju usled delovanja spoljasnjih sila.

zapitao bih forumske inzenjere sta misle o tome

sa druge strane, ako su lanci bili nagrizeni korozijom do te mere da mogu da se pokidaju, zapitao bih forumske psihologe koji bi to tamnicar okovao zatvorenike u takve lance


spremam ispit iz fizike, pa sam malo izdeformisan
ali, na primer, mislim da bi se mogle razviti lepa diskusija i o buducnosti, a ne samo o proslosti.
uzmimo Natahan Nevera, i sve ssto se izdesavalo u njegovom svetu. Koliko je verovatno da se tako nesto desi, kako, zasto, zaasto ne, itd....
zao mi je sto nemam vise vremena ovih dana

Zagor nije obican covek, Zagor je legenda, zato kida lance, on je metafora za nešto nadnaravno, otuda na 1000000 topika posvecenih baš njemu.



Zagor je metafora za puno toga i dobro je da djeca iz takvih stripova nauce nešto o poštenju, pravdi, iako je to crno-bijeli svijet. Ali ne mora hodati gol po snijegu, klati morske pse i ostale stvari...
A ovo za Nathana... Možda nas nešto slicno u buducnosti stvarno ceka?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/05/2010 : 16:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Ali ne mora hodati gol po snijegu,
[/quote]

E ovo meni bas najvise ide na zivce... neka se bori protiv medjveda, ajkula ili bilo kakvih cudovista, ali neka samo obuce jaknu kad hoda napolju na Aljaski ili Antartici, kao i sto bi svaki drugi insan moro. Zbog ovog ne treba se uporedjivat Zagorov svijet sa nasim, zato sto tu nema puno slicnosti, ali i ne mora ni bit...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 17:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo nešto o rendžerima Nevade

http://www.nevadacas.com/nr.htm
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 17:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo kako se to radi danas (možete vidjeti kakvim su se oružjem,uniformama,....) služili rangeri Nevade u vreme Kapetana Mikija

http://www.youtube.com/watch?v=1r08pmvxN3U

Edited by - 1Euro on 23/05/2010 17:20:32
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2010 : 19:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Ja sam prije nekoliko mjeseci podigao auto rukama,sto je suprotno zakonu fizike.


nemoj da laskas sebi
"podigao auto" moze znaciti mnogo toga, u zavisnosti od toga koliki je auto, kakav je njegov oslonac bio, kaakkv je tvoj oslonac bio, itd....u odredjenim uslovima, i ja bih mogao da podignem auto sigurno. dakle, ne kazem da lazes, daleko bilo, nego su "suprotno zakonima fizike" teske reci.
kada govorimo o lancima, tu nema specijalnih uslova, osim navedene korozije, i kada budes uspeo da ih pokidas, onda se javi, i priznacu da si u pravu.

quote:
Srecom bili su prisutni ocevidci, mada i oni misle da su imali grupnu halucinaciju.


kad pokidas lance, verovacu ti na rec, ne trebaju ocevici
quote:
Imas bezbroj primjera, dovoljno je da se ode na youtube. Karatiste lome rukom 10 cigli odjednom....


mesas babe i zabe....

quote:
....covjek vuce voz sa kosom ili zubima....


nateraj ih da pokidaju lance golim rukama, i opet cu da ti priznam da si u pravu

quote:
ljudi jedu staklo i eksere, itd... Neke stvari se dogadjaju i nemaju logicno objasnjenje.


i opet mesas babe i zabe


uostalom, ako nas kontraverzni inzenjer nije nasao za shodno da argumentovano pobije ove cinjenice, nego se poziva na velikog Manitua, ne znam cemu dalje sumnje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 23/05/2010 : 19:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
da li je Tex mogao da deluje u okviru rendžera kao što je u stripovima predstavljeno, da li su rendžeri Nevade bili takvi kao što smo ih upoznali kod K.Mikija


Nikad nisam cuo za rendžere Nevade, niti da su postojali, pogotovo da su bili onako vojnicki organizirani kao u Mikiju.
Mislim da su rendžeri, njihova organizacija i nacin (podrucje) djelovanja, najbolje prikazani kod Texa, ako cemo usporedivati stripove o rendžerskim junacima.

Edited by - dsormaz1 on 23/05/2010 19:19:21
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3242 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/05/2010 : 20:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by King Warrior

Ja sam prije nekoliko mjeseci podigao auto rukama,sto je suprotno zakonu fizike.


nemoj da laskas sebi
"podigao auto" moze znaciti mnogo toga, u zavisnosti od toga koliki je auto, kakav je njegov oslonac bio, kaakkv je tvoj oslonac bio, itd....u odredjenim uslovima, i ja bih mogao da podignem auto sigurno. dakle, ne kazem da lazes, daleko bilo, nego su "suprotno zakonima fizike" teske reci.
kada govorimo o lancima, tu nema specijalnih uslova, osim navedene korozije, i kada budes uspeo da ih pokidas, onda se javi, i priznacu da si u pravu.

quote:
Srecom bili su prisutni ocevidci, mada i oni misle da su imali grupnu halucinaciju.


kad pokidas lance, verovacu ti na rec, ne trebaju ocevici
quote:
Imas bezbroj primjera, dovoljno je da se ode na youtube. Karatiste lome rukom 10 cigli odjednom....


mesas babe i zabe....

quote:
....covjek vuce voz sa kosom ili zubima....


nateraj ih da pokidaju lance golim rukama, i opet cu da ti priznam da si u pravu

quote:
ljudi jedu staklo i eksere, itd... Neke stvari se dogadjaju i nemaju logicno objasnjenje.


i opet mesas babe i zabe


uostalom, ako nas kontraverzni inzenjer nije nasao za shodno da argumentovano pobije ove cinjenice, nego se poziva na velikog Manitua, ne znam cemu dalje sumnje



Alo, Vejderu, pa ti gledas film u kojem se u vakuumu cuje pucnjava iz laserskog oruzja, a medvjedici spasavaju glavnog junaka :)
I ovamo ti smeta sto Zagor pocupa nekoliko lanaca i slicno? Svasta :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2010 : 20:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
ma slazem se, nego ovde se govori o Boneliju, a ovo mi je nekako uvek najvise....pa, svrbelo oci

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/05/2010 : 20:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Vecina desavanja o Usa gradjanskom ratu su izmisljotina, jer se jenkiji nisu borili za prava i slobode crnaca (koji ni dan danas nemaju prava) Vec ih je nervirao sto su juznjaci imali besplatnu radnu snagu .... Sloboda crnaca je bio samo povod za rat , i nista vise

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/05/2010 : 22:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by manhunter
da li je Tex mogao da deluje u okviru rendžera kao što je u stripovima predstavljeno, da li su rendžeri Nevade bili takvi kao što smo ih upoznali kod K.Mikija


Nikad nisam cuo za rendžere Nevade, niti da su postojali, pogotovo da su bili onako vojnicki organizirani kao u Mikiju.
Mislim da su rendžeri, njihova organizacija i nacin (podrucje) djelovanja, najbolje prikazani kod Texa, ako cemo usporedivati stripove o rendžerskim junacima.




>E vidiš, na to sam mislio. Da li se te stvari zasnovane na istorijskim cinjenicama ili ne (ili u kom obimu?)?

Vukovi sa Ontarija, cetiri plemena Velikih Jezera, crveni mundiri kod Marka, Manaus u pedesetim godinama, Guadalcanal ekspolatacija Indiosa kod MN, šamani kod Sijuksa i ostalih plemena kao u MV, Uskršnja ostrva, Mu i Atlantida kod MM, vampiri, vukodlaci i sl kod Dampyra i takve stvari.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000