forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog...in 't Nederlands
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 17:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Evo neceg malo novog...valjda nije niko postovao na forumu, pa aj' ja cu.

Elem od 2010. Dylan nas nasusni poceo je i da se izdaje na holandskom jeziku, zahvaljujuci izdavacu Sylvester Strips. Saznao sam za ovo pre neko vreme, i kada sam bio poslom u Brusselu na leto, svratio sam uzeti par komada...posrecilo mi se, tako da sam izasao iz FNACa sa 4 primerka.



Kao sto vidite, Sylvester je krenuo od prvog broja (i odmah napravio pizdariju, jer je Ana Never u njihovoj nomenklaturi br 3 a Noci Punog Meseca 4 - emailirao sam ih i ispravio, ali o tome malo kasnije). Izdanja su uradjena FANTASTICNO - hardcover sa tim kao 'holo-3d' (ne znam bas kako ovo dobro da opisem) coverima. Stampano na vrhunskom papiru, prevod je dobar, u sustini, sve valja sem cene, koja je negde izmedju 7.5 i 9.5 eura po komadu, zavisi gde ga nabodete.

2010. izaslo je prvih 12 brojeva (1 mesecno), a ako kupite komplet dobijete i collectible kutiju i bonus broj "Heaven can wait" (sto je valjda izaslo sad skoro u Veselom Cetvrtku). Vise informacija mozete dobiti ovde : http://www.silvesterstrips.nl/strips/dylan-dog/

Inace, marketing stripa je skroz zanimljiv tamo gore. Dok je ovde Dylan vise neki cult-ish pulp horor, tamo gore ga marketiraju kao strip za znalce i ljubitelje...toboz visoka umjetnos' :D

E da, i rikne kada spojite daju Dylanovo lice. Tj. valjda svih 12 daju , ja imam neku 1/3 toga kad spojim ove moje brojeve :D :D :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/01/2011 : 17:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
nisam shvatio da li su stali na prvih 12 brojeva ili izdaju i dalje?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 17:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Nema informacija da su stali, tako da, valjda ce da ide i dalje.

Imao sam mail razmenu sa izdavacem, gde sam pohvalio njihova izdanja i pitao ih za dalji plan...i skrenuo im paznju na gresku u numeraciji. Odgovorili su mi da cekaju prvo da vide da li ce Dylan biti uspesan, pa ako da, onda ce krenuti sa drugim SBE izdanjima na holandskom.

A ako bi da proverite bilo sta drugo sto se tice izdanja iz Beneluxa, look no further : http://www.zilverendolfijn.nl/ ... tako sam uopste i saznao da ovo postoji.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/01/2011 : 17:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

A ako bi da proverite bilo sta drugo sto se tice izdanja iz Beneluxa, look no further : http://www.zilverendolfijn.nl/ ... tako sam uopste i saznao da ovo postoji.


Poznat mi je taj sajt odavno, ali ipak dosta tog fali. Korisniji mi je bio http://www.catawiki.com
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 18:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Moguce da je EN verzija falicnija, ja sam uvek citao NL verziju.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/01/2011 : 18:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Moguce da je EN verzija falicnija, ja sam uvek citao NL verziju.


Pa vjerovatno je tako.
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 08/01/2011 : 18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message
Ovo su prave male knjige(podsjeca me na djeciju biblioteku "Lastavica").Zanima me slika na riknama,kako izgleda?
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/01/2011 : 19:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Fenomenalno.
Po meni ovako bi jedno kolekcionarsko izdanje trebalo da izgleda, mada ovo holandsko to nije.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 19:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Pojurio sam malo SBE izdanja na holandskom, ima ih zapanjujuce malo - ako i uopste.

Zilveren Dolfijn prijavljuje Mr. No, izasla su dva broja, nema podatka u kojoj godini ali kako je cena u BFR na naslovnici rekao bih da je nesto matorije. Koliko su mi neki likovi u striparnicama rekli izasli su svojevremeno i poneki Tex i jos nesto, ali kaze da je to izlazilo mozda 60tih i da je to sad vrlo i jako trazeno, te da u Parizu postoji specijalna striparnica samo za SBE izdanja na FR/NL.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/01/2011 : 20:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Dobro izgleda, samo neka Bonelijevi junaci se sire svijetom, to je upravo ono sto ja zelim

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/01/2011 : 20:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message
Stvarno dobro izgleda, a zanimljiva je i ova varijanta sa boxsetom u kojoj je svih 12 brojeva...iako je cijena paprena

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/01/2011 : 20:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Pojurio sam malo SBE izdanja na holandskom, ima ih zapanjujuce malo - ako i uopste.

Zilveren Dolfijn prijavljuje Mr. No, izasla su dva broja, nema podatka u kojoj godini ali kako je cena u BFR na naslovnici rekao bih da je nesto matorije. Koliko su mi neki likovi u striparnicama rekli izasli su svojevremeno i poneki Tex i jos nesto, ali kaze da je to izlazilo mozda 60tih i da je to sad vrlo i jako trazeno, te da u Parizu postoji specijalna striparnica samo za SBE izdanja na FR/NL.


Nešto ovako http://www.catawiki.nl/catalogus/Strips-Albumreeksen-Tex-Willer-classics/a/34d48985e66b99bf4071a64584be792aa005ca41/g/na/s/1/0/SO_5/a

I možda 1 Zagor http://www.catawiki.nl/catalogus/strips/series-helden/zagor/124222-zagor-1?type=147

Edited by - delboj on 08/01/2011 21:00:38
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Kakvi zivopisni pulp naslovi za Texove epizode ! Cirkus :D :D

EDIT : Pa ovih texova ima i za kupiti. Moracu narucim par komada iz zezanja.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 08/01/2011 21:06:50
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/01/2011 : 12:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Kakvi zivopisni pulp naslovi za Texove epizode ! Cirkus :D :D

EDIT : Pa ovih texova ima i za kupiti. Moracu narucim par komada iz zezanja.


Daj mi molim te adresu knjizare gdje si kupio stripove u Bruxellu, idem tamo u cetvrtak da pogledam izdanja od Bonellija!! Tnx, nisam mogao na PM jer nemam yahoo!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/01/2011 12:35:55
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/01/2011 : 12:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Ove Dylane sam nasao u FNACu, u shopping centru City 2, blizu Brussel/Bruxelles-Nord zeleznicke stanice. Mislim da je precizna lokacija Nieuwstraat, ali trazi samo Brussel City 2 na netu i naci ces.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/01/2011 : 02:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Ove Dylane sam nasao u FNACu, u shopping centru City 2, blizu Brussel/Bruxelles-Nord zeleznicke stanice. Mislim da je precizna lokacija Nieuwstraat, ali trazi samo Brussel City 2 na netu i naci ces.


Tnx na info ujutro idem pa cu pogledati!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/01/2011 : 17:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message

Evo jucer bio u Bruxellesu i nasao Dutch izdanje DD-a bilo mi drago ,a kupio nisam jer mi je dovoljno sto imam na "naskim" verzijama.
Korice su kvalitetne papir ok,nema mirisa olova :-)))
Cijena 9,95 eura
http://www.silvesterstrips.nl

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000