forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Porodicno stablo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/06/2011 : 23:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Narode, jel' pravio neko svoje porodicno stablo? Ima li neki dobar program za to? Kako ste to radili ako ste pravili, koji sistem?

Ja bih da sredim svoje stablo unazad koliko je moguce i da krenem sa researchom.. Svaki savet bi dobro dosao...

Ovo sam nasao za sada:
http://www.myheritage.rs/genealogija

Edited by - sawitch on 21/06/2011 23:42:59

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 22/06/2011 : 00:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Sawitchu, probaj na http://www.geni.com/.

Otvoriš profil i slažeš cijelo rodoslovlje s obiteljskim stablom, nadopunjavaš clanove obitelji gdje fale, a možeš se i povezivati s profilima drugih korisnika ako imate iste clanove stabla. Odlican site i nude odlicne alate za bavljenje rodoslovljima, može se unositi bezbroj podataka o svakom pojedinom clanu, cudesa!

Ja vec neko vrijeme imam profil tamo i stalno se otkrivaju novi ljudi s kojim sam na neki nacin u rodbinskoj vezi. Ako te zanimaju takve stvari, mislim da nema boljeg sitea na internetu od ovoga. Uz to je i masovan, preko sto milijuna korisnika pa valjda nije za baciti:)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 22/06/2011 : 00:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
sawitchu, ne kopaj preduboko. Shvatit ceš kako si potekao od majmuna. :)

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/06/2011 : 00:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message


Evo i naziva za pretke. Cik probaj da saznaš ko ti je bio ožmikur, a ko pardupana i koliko sestri imaš po sajkatavi!

Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/06/2011 : 01:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by zlikovski

sawitchu, ne kopaj preduboko. Shvatit ceš kako si potekao od majmuna. :)


ne vrijedaj majmune...sawitch je nastao od shreka

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/06/2011 : 01:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Kakva korist da shvatis da ti je predak kurajber?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 07:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Sawitchu, probaj na http://www.geni.com/.

Otvoriš profil i slažeš cijelo rodoslovlje s obiteljskim stablom, nadopunjavaš clanove obitelji gdje fale, a možeš se i povezivati s profilima drugih korisnika ako imate iste clanove stabla. Odlican site i nude odlicne alate za bavljenje rodoslovljima, može se unositi bezbroj podataka o svakom pojedinom clanu, cudesa!

Ja vec neko vrijeme imam profil tamo i stalno se otkrivaju novi ljudi s kojim sam na neki nacin u rodbinskoj vezi. Ako te zanimaju takve stvari, mislim da nema boljeg sitea na internetu od ovoga. Uz to je i masovan, preko sto milijuna korisnika pa valjda nije za baciti:)



uuu.. Probacu... Hvala majstore... A stric mi cesto pricao neke interesantne price o pradedama, jer on to sve zna i kontam kako bi bilo lepo da napravim porodicno stablo i da zabelezim neke stvari...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 07:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Kakva korist da shvatis da ti je predak kurajber?





@Dessa
Za ovo nikad cuo nisam.. Tacnije jesam za askurdjela... Pa ko to uspe da smisli taj je majstor... Kontam da mi je kurajber ziveo tamo negde oko gradjenja piramida..
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/06/2011 : 07:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Nacrtaš na papiru, to je dovoljno.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/06/2011 : 08:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch


uuu.. Probacu... Hvala majstore... A stric mi cesto pricao neke interesantne price o pradedama, jer on to sve zna i kontam kako bi bilo lepo da napravim porodicno stablo i da zabelezim neke stvari...


Neko od njih je imao kosu
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 08:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Nacrtaš na papiru, to je dovoljno.



Au.. Nedavno cale moj prica devojci: "Pokojni deda imao iz prvog braka cetvoro, pokojna baba dovela sa sobom iz prvog braka cetvoro i zajedno su imali cetvoro.." A0 je mali format samo za tu granu... Ima ih koliko hoces...

@Ponki
Svi imaju kosu osim mene.. Retki su celavci u familiji...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/06/2011 : 08:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch


@Ponki
Svi imaju kosu osim mene.. Retki su celavci u familiji...



Kolika li je samo kolicina pameti smjestena u tu tvoju glavu kad ni kosa na njoj ne moze uspjevati
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 08:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Dobro da si primetio... Znas i sam da sa pametne glave kosa opada..
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/06/2011 : 09:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Beli orao.
Naši pretci Beli orao bili su naših godina prije samo 400 godina i svatko od nas ima otprilike 32768 osoba koje može nazvati Beli orao.
Isto i za Bela pcela...

To nam govori da smo negdje daleko niz porodicno stablo svi povezani i da svako srodstvo ispod cukundjeda i cukunbabe (dokle vecina nas i ima znanje), nema previše težine.
Naime, navrndeda i navrbaba vec imamo po 16 od svakoga što je vec masa ljudi i teško za identificirati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/06/2011 09:16:32
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 22/06/2011 : 09:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by ponki


Kolika li je samo kolicina pameti smjestena u tu tvoju glavu kad ni kosa na njoj ne moze uspjevati



Prca te malo ponki Sawitchu prijatelju.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 22/06/2011 : 10:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Kakva korist da shvatis da ti je predak kurajber?



Zagrcnuh se za doruckom, mog'o si me ubijes.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/06/2011 : 10:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Moji korijeni vuku iz Poljske i Njemacke, možda cak imam rodake u Americi ali teško... Sve u svemu, jako je zanimljivo istraživati sve to, a ja cak imam i slike svog šukundjeda poljaka i njegove obitelji. Cak su s druge strane nalijepljene markice s likom Franje Josipa. Na nekima piše i cijelo pismo, ali je na njemackom (jer su svi u kuci pricali njemacki, neki nisu uopce znali hrvatski...).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 22/06/2011 : 11:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
To nije loša stvar, ja sam 8išao na Magistrat u arhivu. Samo hrane samo za do 300 godina nazad, tako da do majmuna baš ne možeš doci :)
Ici cu tamo za oba prezimena i od majke i od oca, koja su oba vec pokojna.
Znam samo da smo prednici kelta. Naravno ponosit sam sloven
A koliko se na tlu bivše yu sve pomešalo, možete da zamislite od gdje smo svugda :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 22/06/2011 11:35:27
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/06/2011 : 11:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Moji su navodno Madari. Na podrucje Biograda n/m došli s Kolomanom koji je tamo krunjen. Sad, prema knjigama, obitelj Kulasz su bili vlastelini i imali su mnogo konja. Što nije cudno, kod mene u obitelji je uvik bila tradicija uzgoj konja sve do nedavno. Tako da, ima tu nešto...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Stripor
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 22/06/2011 : 14:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripor's Homepage  Send Stripor a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Beli orao.
Naši pretci Beli orao bili su naših godina prije samo 400 godina i svatko od nas ima otprilike 32768 osoba koje može nazvati Beli orao.
Isto i za Bela pcela...

To nam govori da smo negdje daleko niz porodicno stablo svi povezani i da svako srodstvo ispod cukundjeda i cukunbabe (dokle vecina nas i ima znanje), nema previše težine.
Naime, navrndeda i navrbaba vec imamo po 16 od svakoga što je vec masa ljudi i teško za identificirati...


Jest da ih je masa, ali nije li poanta takvog stabla da unazad slijediš svoje prezime, a ne sve babe i dede do dvadeset naraštaja unazad. Dakle tražiš porijeklo prezimena i clanove tvoga roda koji su ga nosili.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 14:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Apsolutno!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/06/2011 : 14:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Geni.com je super stvar
Ja sam bija prošle godine krenija radit obiteljsko stablo koje su kasnije neki rodaci nadopunili. Najdalje dokle su došli je Ivan Rošcic koji je nosio titulu kneza i roden je 1565. godine. Godina smrti nije poznata.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/06/2011 : 14:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Toliko unazad si uspeo to da nadjes? Extra..
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/06/2011 : 14:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Nisam ja, to su neki dalji rodaci uspili koji se time bave vec dugo... Mislin, ja ni ne znan te ljude, iz Australije su, al javili su mi se priko geni.com i rekli da su oni vec napravili dobar dio stabla, pa smo ih spojili u jedno Ko zna jel to sve tocno, al vjerojatno je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/06/2011 : 14:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Osim toga, mojoj obitelji pripada i Kula Rošcic, ilitiga gradevina koja je izgradena u 17. stoljecu (1600 i neke, mislin da se ne zna tocna godina), za vrijeme turskih napada. S jedne strane je srušena, a kasnije je pretvorena u životni prostor (ima i mala kamena kuca sa strane). Dide mi se tu rodija... Kasnije su tek sagradili drugu kucu u kojoj mi se otac rodija


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/06/2011 : 14:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Ja imam sve podatke o svojoj obitelji na selu na tavanu negdje tako da ne radim svoje obiteljsko stablo (koje je jako veliko!). Eto, tako sam prije par mjeseci prvi put cuo da mi se pradjed rodio u Americi i da mi je šukundjeda tamo samljeo neki stroj, tamo u doba 1. svj. rata!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000