forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mali Zeleni
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 18/04/2013 : 23:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Procitajte knjigu od Carla Sagana-Svijet demona, odlicna knjiga.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/04/2013 : 13:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
NASA-in satelit u sustavu zvijezde Kepler-62 otkrio je tri planeta koja su, tvrde znanstvenici, pogodna za moguce naseljavanje.

Rijec je o tri planeta koja su od nas udaljena izmedu 1200 i 2700 svjetlosnih godina. Kepler-62c, Kepler-62e i Kepler-62f dio su sustava s ukupno pet planeta koji se krecu oko zvijezde Kepler-62, a istraživaci pretpostavljaju da bi na njihovoj površini moglo biti vode iako konkretnijih dokaza, zbog udaljenosti, još uvijek nemaju.

"Zemlja se cini sve manje i manje kao posebno mjesto i vjerujemo da slicnih mjesta ima posvuda", rekao je Tom Barclay koji je sudjelovao u ovom projektu.

Kepler-62f je, tvrde istraživaci, 40 posto veci od Zemlje i oko svoje zvijezde napravi krug od 267 zemaljskih dana dok je Kepler-62-e 60 posto veci od našeg planeta i pretpostavlja se da bi se na njemu mogli nalaziti golemi oceani

William Borucki, celni covjek ovog istraživanja, uvjeren je da bi novootkriveni planeti mogli biti daleko pogodniji za neku buducu kolonizaciju od svih drugih dosad pronadenih planeta kao što su Kepler-22b i Kepler-69c. Ipak, dodaje da je zasad rijec o teoriji koja ce biti potvrdena tek kada se stvore uvjeti da tamo pošaljemo letjelicu.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/04/2013 : 14:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ako ima vode, onda sigurno ima i pive. Fina planetica...

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2013 : 12:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Procitajte knjigu od Carla Sagana-Svijet demona, odlicna knjiga.



iman je . slažen se da je odlicna

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2013 : 00:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

jaoo temice prave za moju X-files pricicu

Dakle,
vise ne znam dan, kada je to bilo, posla sam na put u noci.
Vrucine, gust promet, i svasta pomalo, navelo me da se uputim u opustajucu laganini nocnu voznju, bez prometa, i razloga zbog kojih ponekad pomalo pi*karam.

I tako sam prvih pedeset kilometara odvozila u takvoj nocnoj koloni, u oba smjera, kakvu sam rijetko dozivjela u samoj spici svih putovanja. Kiselim osmjehom, tad u sebi pomislim: - Mene si nasao ?!

No, dobro, konacno dio kakav sam mislila imati u samom pocetku.
Noc je vedra, mjesec mlad, dovoljno tama, a ja na cesti dovoljno sama.

Povremeno se pojavi neko mjesto, i pokoja kuca pored puta,
putokaz, prometni znak, i to je sve sto ti treba, da covjek ne zaluta.
Nailazim ravnicom do mjesta s par kuca u mraku, jer ipak je ponoc prosla, i ugledam dva crvena svjetla poput diska, sa kuglom na oba kraja .. lebde, pomicu se iznad kuca, ali dovoljno visoko da shvatim da nisu nesto na krov postavljeno, i dovoljno se udaljavaju da uocim da nisu dio nicega na tim kucama. Idemo tada.. logika i ja .. pomalo .. pa eliminiram i one kugle na zicama dalekovoda zbog aerodroma, jer su samo dvije, i lebde uokolo.. a uostalom, sa moje lijeve strane je ionako brdo, vislje od toga, i avionu nema mjesta u toj prici .. refleksija necega .. pa mrak je .. i svasta bih ja jos sama sobom pretresala, da najednom svjetla nisu nestala. Priblizim se taman mjestu gdje sam ih uocila, i doista, iznad kuca niti zica, ni antena, ni zive duse.
Ha, osmjehnem se trenutku u kome odlucim to ostaviti iza sebe, ali mi je osmijeh kratak bio, jer se sada s moje lijeve strane, na pol brdasca
pojavi bijela disko kugla - dva komada.
Ooo jebote, reko, sto je ovo ... na to mi brzo tabla uz cestu odgovor strelicom pokaze - gledam u groblje.
Ooo, mene si nasao?! - Opet Ga upitam.
Oci sirom otvorim, osmijeh nemam pojma kakav mi je bio, dok sam disuci polako, i ravnomjerno vozila u mrak misleci u sebi kako je dobro sto se sa 80-ak na sat svake sekunde sve vise udaljavam od toga, i kako sam sigurna. Gasim glazbu na radiju .. previse jezoviitih zvukova u toj pjesmi za ova doba noci .. pronalazim umirujuce zvukove neke prikladne stanice ... malo se promeskoljim, zadovoljno dalje nastavim, i tu se smrznem ... jer nisam uzela u razmatranje onaj dio kada je moram pogledati u retrovizor iza sebe, i glavu okrenuti prema straznjem sjedalu.
No, pa to je sitnica .. voziti sumom kroz mrkli mrak, nakon sto su mrtvi zaplesali disco .. he .. nema nikoga.
Ali nema ni moga ulaza na autoput, jer sam ga zabavljena sama sobom zaboravila uociti.
Pa dobro, kaj sad, naici ce drugi, jer ja se natrag ne okrecem..
i s tim mislima uklizem u mjesto gdje me na ulasku doceka dobrodoslica nocne patrole.
- Dobra vecer gospodjo, vozacku i prometnu, molim .. - ja to vadim .. - jeste konzumirali alkohol? Nisam, ali smatrajte da jesam. - Kako to mislite? Pa lijepo, tamo iza onog brda, na groblju je tulum, a ja sam gledala disco kugle u zraku. Pojasnim jos malo, sretna sto ih vidim, a to im napomenem, i pozele mi ugodnu voznju i laku noc.

Posto mi je taj razgovor sa policijom, i humora mrva, posluzio kao melem za moju psihu, uspijem se opustiti, pojacam glazbu, jer mi ne treba tisina vlastitih misli, i nekoliko desetaka kilometara uspijem opusteno razmisljati kako lijepo, besumno po toj praznoj cesti klizim ... i uklizem u pustu sumu, diveci se lijepoj noci,u kojoj sam se vec jednom, prije okretanja glave prema straznjem sjedalu prekrizila.
Pa zar cu morati opet, primim s obje ruke volan, promeskoljim se, i jos mislim da su mi oci O.O ovolike bile. Gospe moja, primicem se nadvoznjaku na cijem rubu stoji figura, ni ziv ni mrtav, samo se njise, u krem hlacama, i bijeloj majici, visok, vitak, i pogleda fiksiranog pravo u moje oci. Ruke mu u visini ramena, i kao da iza vrata nateze debeli konopac, te se njise amo tamo ..
Na rubu nadvoznjaka .. sam projurila pored njega, pogleda zamrznutog bas pravo, ni lijevo ni desno, i znam da sam tada u sebi pomislila: - hajde ti stani pa pitaj sta mu je, ako imas m* ..ono.
A Njega sam opet upitala; - Mene si nasao?! Pa se dakako opet prekrizim,
promijenim nepodobnu glazbu .. slijedi pogled unatrag, osvrt na straznje sjedalo ..
I sto je dalje bilo, jesam li konacno negdje uspjela pogoditi ulaz na autoput, nije vise ni bitno.
Uostalom, j**** covjeka (zenu), koji se barem jednom u u zivotu posteno ne ukaki od straha vozeci nocu.



za takve vožnje iduci put ponesi uzija i nemaš brige

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2013 : 02:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Procitajte knjigu od Carla Sagana-Svijet demona, odlicna knjiga.



iman je . slažen se da je odlicna



Kako se ta knjiga zove na engleskom? Wiki ne izbacuje nista sa demonima. : )
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 23/04/2013 : 09:00:59  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Procitajte knjigu od Carla Sagana-Svijet demona, odlicna knjiga.



iman je . slažen se da je odlicna



Kako se ta knjiga zove na engleskom? Wiki ne izbacuje nista sa demonima. : )



http://en.wikipedia.org/wiki/The_Demon-Haunted_World

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2013 : 16:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Procitajte knjigu od Carla Sagana-Svijet demona, odlicna knjiga.



iman je . slažen se da je odlicna



Kako se ta knjiga zove na engleskom? Wiki ne izbacuje nista sa demonima. : )



http://en.wikipedia.org/wiki/The_Demon-Haunted_World



Gle, stvarno...
Wiki rocks!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2013 : 16:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Imate li kakve preporuke za kakav dobar dokumentarac/film/knjigu na temu ovih slikica ispod, tj. teorija zavjere, skrivanje dokaza o postojanju aliena i slicno...





Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2013 : 17:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

vijesti iz sabora?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2013 : 17:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


vijesti iz sabora?






Znaci... Ancient Aliens...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2013 : 22:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dosta je to pogledat. ne tribaju nama nikakvi alieni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/04/2013 : 18:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
koga zanima:
http://www.youtube.com/watch?v=l1WWRJinIU4
http://www.youtube.com/watch?v=PIeGeE0uDJg

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 24/04/2013 : 19:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Imate li kakve preporuke za kakav dobar dokumentarac/film/knjigu na temu ovih slikica ispod, tj. teorija zavjere, skrivanje dokaza o postojanju aliena i slicno...







Philip J. Corso: Dan poslije Roswella

http://www.zgh.hr/default.aspx?id=511


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2013 : 20:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
normalno da postoje i drugi inteligentni oblici života u svemiru s obziron koliki je .
pitanje u svemu ovome je jel ima nešto u svim ovim pricama o susretima s njima ili su to izmišljotine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/04/2013 : 20:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Hvala na preporukama.

Meni je najjace kad netko malo "jaci" pocne govoriti o UFO-ima. Recimo ovaj ispod u linku... nije isto kad o tome govore neki redneck iz Alabame ili poznati americki astronaut...

Još uvijek nisam na cistu sam sa sobom da li bih htio da postoji neka zavjera prikrivanja ili ne...


Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/05/2013 : 15:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
http://www.index.hr/black/clanak/umirovljeni-pukovnik-tvrdi-izvanzemaljci-postoje-i-vidio-sam-ih/677688.aspx

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/05/2013 : 18:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
http://www.secretsofthefed.com/why-i-decided-to-become-the-first-news-correspondent-on-mars/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000