forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zadovoljni ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2013 : 23:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Radim za 2385 kn.
Nezadovoljan sam.


Hm, recimo da treba znati preživjeti (i normalno funkcionirati) s ovakvom placom, svaka cast Obi... Samo kredit za stan mi je veci od ovog, a da ne govorim o drugim troškovima života.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2013 : 00:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

radim za 1600 kuna mjesecno i zacijelo sam u financijski nezavidnoj situaciji... ali volim posao koji radim, prihvacam odgovornost i izazove koje nosi sa sobom, ljude kojima sam okružen...



Ti si u onom eksperimentalnom modelu zapošljavanja s cilje stjecanja iskustva na godinu dana, jelda?


Konacno smo dobili prvu cijelu platu iz nove firme u koju smo pretvoreni.
Radim za 2385 kn.
Brat mi radi za 2050 kn.

Jedan lik radi za 1600 kn.

A seru nam kao da smo placeni bogovski, najavljene su destimulacije i otpuštanja.
Sa svojim problemom socijalne fobije nisam sposoban uvlaciti se u dupe, komunicirati i šarmirati poslodavce da bih našao drugi/bolji posao - pa šutim i trpim.
Nezadovoljan sam.


Stvarno malo, majku mu. Ne znam koji posao radiš...

Have mercy
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/05/2013 : 00:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Obi-wan
Radim za 2385 kn.
Nezadovoljan sam.


Hm, recimo da treba znati preživjeti (i normalno funkcionirati) s ovakvom placom, svaka cast Obi... Samo kredit za stan mi je veci od ovog, a da ne govorim o drugim troškovima života.


Ja znam preživjeti od toga.
Problem je šta cu kada ostanem bez toga...
Onda cu placati režije, hranu i ostalo od 600 kn. socijalne pomoci valjda.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/05/2013 : 00:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

radim za 1600 kuna mjesecno i zacijelo sam u financijski nezavidnoj situaciji... ali volim posao koji radim, prihvacam odgovornost i izazove koje nosi sa sobom, ljude kojima sam okružen...



Ti si u onom eksperimentalnom modelu zapošljavanja s cilje stjecanja iskustva na godinu dana, jelda?


Konacno smo dobili prvu cijelu platu iz nove firme u koju smo pretvoreni.
Radim za 2385 kn.
Brat mi radi za 2050 kn.

Jedan lik radi za 1600 kn.

A seru nam kao da smo placeni bogovski, najavljene su destimulacije i otpuštanja.
Sa svojim problemom socijalne fobije nisam sposoban uvlaciti se u dupe, komunicirati i šarmirati poslodavce da bih našao drugi/bolji posao - pa šutim i trpim.
Nezadovoljan sam.


Stvarno malo, majku mu. Ne znam koji posao radiš...



Sta reci? Koju posluku porati?
I kome?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2013 : 01:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Poruka?! Traži bolje placen posao!

Have mercy
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/05/2013 : 01:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Poruka?! Traži bolje placen posao!


Kako lijepo, jednostavno receno..kao da se nalazimo u americkoj romanticnoj komediji, pa si u iducem kadru na novom poslu...
Ovo je sodoma i gomora a mi statisti tek..bez nekog posebnog znacenja,
sporedne uloge na setu filma u kom se milijarde okrecu,,dok mi statiramo..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2013 : 03:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by izivko

Poruka?! Traži bolje placen posao!


Kako lijepo, jednostavno receno..kao da se nalazimo u americkoj romanticnoj komediji, pa si u iducem kadru na novom poslu...
Ovo je sodoma i gomora a mi statisti tek..bez nekog posebnog znacenja,
sporedne uloge na setu filma u kom se milijarde okrecu,,dok mi statiramo..


To je život! Borba, nema drugog izlaza. Tko smo mi?

Have mercy
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/05/2013 : 07:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by izivko

Poruka?! Traži bolje placen posao!


Kako lijepo, jednostavno receno..kao da se nalazimo u americkoj romanticnoj komediji, pa si u iducem kadru na novom poslu...
Ovo je sodoma i gomora a mi statisti tek..bez nekog posebnog znacenja,
sporedne uloge na setu filma u kom se milijarde okrecu,,dok mi statiramo..


To je život! Borba, nema drugog izlaza. Tko smo mi?



Tražim drugi posao manje više aktivno (sebi i bratu) vec nekih 10 godina. I ovo je jedino što sam uspio pronaci. Kod nas prakticno i nema posla, a gomila nezaposlenih.
Treba li život baš biti takva borba za preživljavanje... Ne mogu se oteti dojmu da je to moglo biti i drugacije.
Prijatelj mi je u Vajomingu. Posla koliko hoceš. Vec je promjenio 4-5 poslova za 2 godine. Svaki dobro placen i svaki novi bolje placen od prethodnog.

Ali eto, trenutno je na ovom poll-u 68 % ljudi zadovoljno, a tek manje od trecine nezadovoljno.
Izgleda da situacija i nije toliko loša koliko se to meni cini...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 19/05/2013 07:27:22
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/05/2013 : 07:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Treba li život baš biti takva borba za preživljavanje... Ne mogu se oteti dojmu da je to moglo biti i drugacije.


To je pravi naziv našega života.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/05/2013 : 10:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

Osrednje sam zadovoljan, da žena radi bilo bi super, ovako se krpamo nekako, zbog stambenog kredita smo dobro zaglibili, nema veze, jedino tako smo se mogli izvuci od staraca, borba svakodnevna, neka, tako i treba... U jebenim vremenima nisam od onih koji kukaju, radim po cijeli dan, vikendima, praznicima, ljudi moji, to se zove život, to smo htjeli, sad ko nas jebe.


To ste htjeli.
Meni je socijalizam bio dobar.



Premlad sam ja bio da odlucujem o tome, Obi... Ništa ja nisam htio, sjebali su nas starci... I meni je bio dobar, pogotovo kad ga se usporedi s ovom malo blažom inacicom robovlasništva koje sada imamo...


Prebrzo sam procitao pa mi je promakao sarkazam u tvojem postu.
Radimo po svoj prilici u istom gradu.
No, ipak si u pravu. Nekima ono ranije nije valjalo pa sada imamo ovo. I ja cu se boriti dokle mogu, ali moram malo i kukati...
Cudni su mi rezultati ovog poll-a.
Vecina ljudi je zadovoljna.
Tu gdje ja živim i radim nitko nije zadovoljan.
Izgleda da se stvari drasticno razlikuju na županijskom nivou.
Ja ne vjerujem da netko na moru ili u ZG radi za 300 eura. I još gore, ako neceš za 300 eura, ima desetorica koji ce te zamjeniti momentalno.
Neki dan je jedan stariji radnik rekao mladem šefu: "Ja sam stariji od tebe i duže sam tu, ne možeš se derati na mene. Reci šta hoceš, ali kulturno."
Šef se momentalno zapalio i rekao: "Neceš ti više tu radit!!!"
Ljigavo do bola.
Ugovore nam daju na po mjesec dana i moraš biti tih kao miš da ti daju još jedan mjesec.
Ne znam kako covjek takvom situacijom može biti zadovoljan.



Radiš u Osijeku?
Ja sam iz Osijeka, ali radim kod Donjeg Miholjca, svaki dan putujem.
Sve ovo što si napisao, vidam i slušam svakodnevno, i da, ocito smo mi u Slavoniji najebali možda i više od ostalih...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/05/2013 : 10:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Okrenimo malo plocu, znam dosta ljudi kojima se nudi posao, ali je "slabo" placen i "prcaju te u glavu", bolje je žicati cenera od staraca i sjediti na kavama po cijele dane... Ima i toga dosta medu današnjom mladeži, malo su zatrovani luksuzom koji im godina servira TV, svi bulje u te debilne sapunice, gdje nitko ništa ne radi, a sve sjaj i raskoš...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/05/2013 : 10:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Poruka?! Traži bolje placen posao!



Da, to smo u Beverly Hillsu cesto puta culi, u Hrvatistanu je to malo teže izvedivo...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/05/2013 : 10:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ponekad se vozim taksijem, tada razgovaram sa vozacem, pitam kako su, kako im je raditi, ima li istine sto pise po novinasma za taxi Cammeo, uglavnom se ne zale, placa je redovita, oko 4.000 kn, i sve vise je
vozaca Slavonaca koji su dosli trbuhom za kruhom. Simpaticno mi je
ponekad "pomagati" u voznji, jer jos potpuno ne poznaju grad, ali ipak stignemo na odrediste. Taxi Cammeo stalno prima nove, pa eto, ako nekome zatreba, a mozemo pomoci i u potrazi za povoljnim stanom.
Je tesko danas, ali nista nije nemoguce,

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/05/2013 : 10:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Dok se ne prolije krv na ulicama necemo imat nikakve šanse za bolji i zadovoljni život.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/05/2013 : 12:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2013 : 12:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
ILi su jednostavno skromni i zadovoljni onim što imaju. Ili se snalaze kako znaju i ne ukaju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/05/2013 : 12:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

Osrednje sam zadovoljan, da žena radi bilo bi super, ovako se krpamo nekako, zbog stambenog kredita smo dobro zaglibili, nema veze, jedino tako smo se mogli izvuci od staraca, borba svakodnevna, neka, tako i treba... U jebenim vremenima nisam od onih koji kukaju, radim po cijeli dan, vikendima, praznicima, ljudi moji, to se zove život, to smo htjeli, sad ko nas jebe.


To ste htjeli.
Meni je socijalizam bio dobar.



Premlad sam ja bio da odlucujem o tome, Obi... Ništa ja nisam htio, sjebali su nas starci... I meni je bio dobar, pogotovo kad ga se usporedi s ovom malo blažom inacicom robovlasništva koje sada imamo...


Prebrzo sam procitao pa mi je promakao sarkazam u tvojem postu.
Radimo po svoj prilici u istom gradu.
No, ipak si u pravu. Nekima ono ranije nije valjalo pa sada imamo ovo. I ja cu se boriti dokle mogu, ali moram malo i kukati...
Cudni su mi rezultati ovog poll-a.
Vecina ljudi je zadovoljna.
Tu gdje ja živim i radim nitko nije zadovoljan.
Izgleda da se stvari drasticno razlikuju na županijskom nivou.
Ja ne vjerujem da netko na moru ili u ZG radi za 300 eura. I još gore, ako neceš za 300 eura, ima desetorica koji ce te zamjeniti momentalno.
Neki dan je jedan stariji radnik rekao mladem šefu: "Ja sam stariji od tebe i duže sam tu, ne možeš se derati na mene. Reci šta hoceš, ali kulturno."
Šef se momentalno zapalio i rekao: "Neceš ti više tu radit!!!"
Ljigavo do bola.
Ugovore nam daju na po mjesec dana i moraš biti tih kao miš da ti daju još jedan mjesec.
Ne znam kako covjek takvom situacijom može biti zadovoljan.



Radiš u Osijeku?
Ja sam iz Osijeka, ali radim kod Donjeg Miholjca, svaki dan putujem.
Sve ovo što si napisao, vidam i slušam svakodnevno, i da, ocito smo mi u Slavoniji najebali možda i više od ostalih...


U Osijeku pa i ja putujem.
Vjerovatno nije svagdje isto. Ja ne poznajem zadovoljne ljude. Ovi što ih znam svi kukaju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/05/2013 : 12:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.


Sad ce se cijela povorka sponzoruša ulogirati na sajt. Ma kakve diskoteke i kafici, sa stripofilima je buducnost osigurana.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/05/2013 : 12:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.



prije bih rekla da se radi o inteligentnim ljudima koji znaju raspodijeliti ono sto imaju i biti zadovoljni time, pritom
se ne odreci onoga sto ih ispunjava..
Znam ljude koji imaju neizrecivo vise od mene, a nikad nece biti zadovoljni poput mene, jer ja imam ono sto ne mogu novcem kupiti, bezbroj radosti u zivotu koje ne kostaju nista ili vrlo malo.
Ne sanjamo nedosdtizno, svaki dan, maleni san..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/05/2013 : 12:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by swamp thing

Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.


Sad ce se cijela povorka sponzoruša ulogirati na sajt. Ma kakve diskoteke i kafici, sa stripofilima je buducnost osigurana.



ako do sad sajt nije bio ugrozen, mislim da se upravo to promijenilo.
Admine, stitove sajta na maksimum!
Ne damo nasu oazu!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/05/2013 : 12:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Nemam milijardu evra, ali uvijek nekako nabavim/izkombiniram ono što si želim... dakle, zadovoljan, ali može i bolje.

Pomalo traljavo postavljeno pitanje. Ako ne želiš da mjerimo "(ne)uzvracene ljubavi" i slicno, trebao si nas pitat "Kako stojite sa lovom", a ne "Zadovoljni ili ne?"





80 forumaša je bez problema odgovorilo na njega. ti se jedini žališ

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/05/2013 : 12:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by izivko

Poruka?! Traži bolje placen posao!


Kako lijepo, jednostavno receno..kao da se nalazimo u americkoj romanticnoj komediji, pa si u iducem kadru na novom poslu...
Ovo je sodoma i gomora a mi statisti tek..bez nekog posebnog znacenja,
sporedne uloge na setu filma u kom se milijarde okrecu,,dok mi statiramo..


To je život! Borba, nema drugog izlaza. Tko smo mi?



Tražim drugi posao manje više aktivno (sebi i bratu) vec nekih 10 godina. I ovo je jedino što sam uspio pronaci. Kod nas prakticno i nema posla, a gomila nezaposlenih.
Treba li život baš biti takva borba za preživljavanje... Ne mogu se oteti dojmu da je to moglo biti i drugacije.
Prijatelj mi je u Vajomingu. Posla koliko hoceš. Vec je promjenio 4-5 poslova za 2 godine. Svaki dobro placen i svaki novi bolje placen od prethodnog.

Ali eto, trenutno je na ovom poll-u 68 % ljudi zadovoljno, a tek manje od trecine nezadovoljno.
Izgleda da situacija i nije toliko loša koliko se to meni cini...



i nije ti padalo napamet da odeš?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/05/2013 : 12:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by swamp thing

Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.


Sad ce se cijela povorka sponzoruša ulogirati na sajt. Ma kakve diskoteke i kafici, sa stripofilima je buducnost osigurana.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/05/2013 : 12:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by swamp thing

Poll pokazuje da su ljudi koji citaju stripove poprilicno dobrostojeci.


Sad ce se cijela povorka sponzoruša ulogirati na sajt. Ma kakve diskoteke i kafici, sa stripofilima je buducnost osigurana.



ako do sad sajt nije bio ugrozen, mislim da se upravo to promijenilo.
Admine, stitove sajta na maksimum!
Ne damo nasu oazu!


Jadni bili, najebali su. Sad ce morati prodati LMS kolekciju da bi kupovali prstenje, parfeme i bunde...

Edited by - grofica Varga on 19/05/2013 12:39:16
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/05/2013 : 13:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
bez obzira sto za hrvatske prilike dobro zaradjujem vrlo sam nezadovoljan.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000