forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Di ide ovi svit!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/05/2013 : 23:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Nije problem u marksizmu to što nije još nigdje ostvaren, nego to što nigdje ni ne može biti realno i u punom smislu ostvaren.
A za to smo krivi sami mi sa svojim pohlepama, egoizmima, zavistima, narcisoidnostima, malogradanštinom itd., od toga da želimo neka susjedu crkne krava, cisto onako, samo da mu bude gore, preko tendencije za gomilanjem love i materijalnih dobara jer bi (hajde dobro, skoro) svatko htio pobjeci od onih 1 i biti medu onih 99 %, do dobrovoljnog pristajanja na zatupljivanje sapunicama, reality showovima, debilnim sajtovima itsl., cime nam se zapravo planski otupljuje bilo kakva klasna svijest i onemogucava njezin razvoj.
Svatko prema mogucnostima, svakom prema potrebama? Pravedno vrednovanje rada i raspodjela dobara? Oslobadanje pojedinca od okova kreditnog ropstva? Razvijanje klasne svijesti i one o pogubnosti neoliberalizma?
Aha, svakako, naravno, samo što smo na prakticki svemu tome radili nekih 45 godina, da bi na koncu sami sebe sjebali ratom i uvalili u divlji kapitalizam u kojem nezaustavljivo propadamo.
Pa smo tu gdje jesmo, dovedeni pred zid (straha od) siromaštva i gubitka barem minimalne egzistencije dostojne covjeka, u bijegu od cega se drogiramo onim gore spomenutim sapunicama, realityjima...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/05/2013 : 23:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
johnny difool, sve je to ok dok god je srbima losije nego nama u hrvatskoj:) bar imamo svoju drzavu i sami vladamo njome:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2013 : 23:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nije problem u marksizmu to što nije još nigdje ostvaren, nego to što nigdje ni ne može biti realno i u punom smislu ostvaren.
A za to smo krivi sami mi sa svojim pohlepama, egoizmima, zavistima, narcisoidnostima, malogradanštinom itd., od toga da želimo neka susjedu crkne krava, cisto onako, samo da mu bude gore, preko tendencije za gomilanjem love i materijalnih dobara jer bi (hajde dobro, skoro) svatko htio pobjeci od onih 1 i biti medu onih 99 %, do dobrovoljnog pristajanja na zatupljivanje sapunicama, reality showovima, debilnim sajtovima itsl., cime nam se zapravo planski otupljuje bilo kakva klasna svijest i onemogucava njezin razvoj.
Svatko prema mogucnostima, svakom prema potrebama? Pravedno vrednovanje rada i raspodjela dobara? Oslobadanje pojedinca od okova kreditnog ropstva? Razvijanje klasne svijesti i one o pogubnosti neoliberalizma?
Aha, svakako, naravno, samo što smo na prakticki svemu tome radili nekih 45 godina, da bi na koncu sami sebe sjebali ratom i uvalili u divlji kapitalizam u kojem nezaustavljivo propadamo.
Pa smo tu gdje jesmo, dovedeni pred zid (straha od) siromaštva i gubitka barem minimalne egzistencije dostojne covjeka, u bijegu od cega se drogiramo onim gore spomenutim sapunicama, realityjima...



ma kakvi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 25/05/2013 : 23:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Znam da je Difulu srce na pravom mjestu i potrudicu se da mu odgovorim na nivou. Nadam se da to nece shvatiti kao moje "soljenje pameti", vec kao pokušaj da podstaknem na razmišljanje, a i bolje formulišem neke svoje stavove.

Kao što rekoh, marksizam nije utopizam. Odnosno, ne zavarava se da je komunisticko društvo (svakome prema potrebama, svako prema mogucnostima) moguce izgraditi preko noci. Ne postoje radne mase radi marksizma, tj. kao topovsko meso za ostvarivanje "utopije", vec obrnuto, komunisti moraju djelovati u sklopu radnickih pokreta i podržavati ih. Marksizam zapaža istorijsku težnju radnicke klase ka emancipaciji, koja se može ostvariti samo podruštvljenjem imovine.

Dakle, glavni cilj marksizma nije "utopija" raja i mira na zemlji, vec ostvarenje interesa radnicke klase. On pravilno tumaci interes radnicke klase - i to u cjelini, a ne samo njenih djelica, odnosno radnika jednog preduzeca, profesije ili nacije.

Medutim, dio radnicke klase nije u stanju da shvati sopstveni krajnji interes pod uticajem religije, ideologije, predrasuda i ogranicenosti svijesti. Nisu rijetki slucajevi u istoriji - da ljudi, pod uticajem raznih vjerovanja, pogrešno tumace svoje interese. Tako su i kod nas ogromne narodne mase, opijene ideologijom nacionalizma, u komadanju Jugoslavije vidjele svoj interes - iako istina nije mogla biti suprotnija.

Što se tice "ljudske prirode", diskutabilno je koliki je dio covjeka predodreden i nepromjenljiv. Rekao bih da je takav udio vrlo mali. Covjek je prije svega produkt socijalnog okruženja i sopstvene aktivnosti (socijalne teorije Erika Froma) - i svakako je da ce drugacija socijalna osnova dati drugacijeg covjeka.

Koliko god bi veliki dio stanovništva volio da prede u "jedan odsto" - konstantno se razvija i svijest da je to nemoguce, da je to laž. Velika ekonomska kriza je razbila i ideološku dogmu o "uredenom srednjeklasnom životu" u okvirima zapadnog kapitalizma. Ogroman dio stanovništva zemljine kugle živi u jednom perifernom kapitalizmu izrabljivanja i niskog standarda, dok broj nezadovoljnika sve više i više raste i u razvijenim zemljama. Ta velika masa se svakog dana osjeca sve više otudena od državne vlasti, same mase "normalnog" društva i politickih dogmi (buržoaske) "demokratije". Veliki dio njih, dakle, vec preispituje granice sadašnjeg sistema i ne može da vidi sebe kao ispunjenu licnost u istom.

Kapitalizam, zarobljen u vjecitom krugu ekonomskih kriza (koje su se narocito pogoršale pod sveopštom neo-liberalnom liberalizacijom, "slobodnim tržištem", itd.)), sam stvara mase stanovništva koje odbijaju njegove osnovne premise, poput prava na privatno vlasništvo ili laže o "nadklasnoj" državi. To je proces koji traje; neravnomjerno, sa koracima unaprijed i unazad; ali proces koji dokazuje ispravnost marksisticke kritike kapitalizma i potencijale za njegovo prevladavanje.

Raspad SFRJ, i ovo otužne stanje u kome danas živimo (ukljucujuci i mene, ne bojte se, ne pišem ovo puna džepa), takode ima svoje uzroke i posljedice, i moramo mu pristupiti objektivno. On samo pokazuje da je jugoslovenski pokušaj dostizanja socijalizma propao - u kombinaciji unutrašnjih slabosti sistema, propasti Istocnog bloka i fluktuacija tržišta neo-liberalnog kapitalizma. Proglašavati sve pokušaje dostizanja socijalizma za "unaprijed neuspjele" na osnovu toga je fatalizam; pokušajte to reci radnicima Južne Amerike, Rusije ili južne Evrope, i nasmijace vam se lice.

Nijedan sistem ne traje vjecno; povijest ne stagnira, vec se krece. Sve je proces; ništa ne miruje. Feudalizam je umirao više vijekova; pisani su tomovi i tomovi teoloških rasprava o njegovoj "opravdanosti" kao sistema aminovanog od samog "boga", ali je propao, nužnošcu istorije. Ali ne preko noci, ne bez duge i na momente nesigurne borbe, i ne ravnomjerno, tj. u svakoj zemlji odjednom.

Ali, ne treba marksizam da se opravdava. Svi njegovi neuspjesi postaju ništavni u poredenju sa fijaskom koje ostale politicke ideologije doživljavaju u zadnje dvije decenije - kada nam postaje sve jasnije da ce se sve svesti na onu staru "socijalizam ili barbarstvo". Sve ostale ideologije koce puni razvoj društva i potencijala covjeka; jer ne shvataju društvo i njegove procese, i duhovna su oruda, u konacnici, vladajuce klase i njenih pomagaca (reakcija, dio srednje klase i seljaštva, radnici-oportunisti, itd.)

Edited by - Mhejl on 25/05/2013 23:54:30
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 00:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl


Medutim, dio radnicke klase nije u stanju da shvati sopstveni krajnji interes pod uticajem religije, ideologije, predrasuda i ogranicenosti svijesti. Nisu rijetki slucajevi u istoriji - da ljudi, pod uticajem raznih vjerovanja, pogrešno tumace svoje interese.


bez obzira na tacnost ili netacnost tvojih intelektualnih ejakulacija... potrudi se da budes pre svega posten mislilac... tj. dopusti da se tvoje misli (zapravo ne tvoje, vec tudje, koje si prepisao jer tvoju ideoloski potencijal oblikuju i definisu na jednom visem estetsko - misaonom nivou) mogu da vaze, tj. da se mogu primeniti i na tvoj slucaj...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 00:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
postoji razlika izmedu "prepisivanja" i "svjesnog prihvatanja", kada vec konstatujemo na licnom nivou...
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 00:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

postoji razlika izmedu "prepisivanja" i "svjesnog prihvatanja", kada vec konstatujemo na licnom nivou...




svakako... magicna sila uticaja...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 00:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
ucenje uvidanjem, tanka crta izmedu covjeka i babuna...

p.s. dosljedni materijalista ce uociti protivurijecnosti koje prozilaze izmedu njegovog tumacenja stvarnosti i objektivnih posljedica iste, te se korigovati... ja pokušavam da budem "dosljedan"... kako bi rekao Drug L.: "Ne priznavati ono što jeste-nije moguce: ono ce se svojim postojanjem natjerati na priznanje."

Edited by - Mhejl on 26/05/2013 00:37:57
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 00:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

ucenje uvidanjem, tanka crta izmedu covjeka i babuna...



ne samo da smo strucni istoricar i marksisticki dijalekticar, vec smo spoznali i kvalitativnu razliku kognitivnih potencijala coveka i babuna...

p.s. kakve sve gluposti covek moze da pokupi iz knjiga

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 00:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
na noemisa sam ostavio tako dobar utisak da mi je prišio niz zanimljivih titula... ako, ako... uciti, uciti i samo uciti, davno je rekao Son Goku...

Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 00:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl



uciti, uciti i samo uciti, davno je rekao Son Goku...




mudro zbori goku, samo si ti, samouki malisa, previse pod uticajem sporedne literature...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 01:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
ne znam baš... nama na filozofiji Marks nije bio sporedna literatura, nego kljucni dio "filozofije istorije".... ali opet, ja sam samouki gimnazijalac, ti to objasni nama neukima, ne shvatam tako fine aluzije...
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 01:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

ne znam baš... nama na filozofiji Marks nije bio sporedna literatura, nego kljucni dio "filozofije istorije".... ali opet, ja sam samouki gimnazijalac, ti to objasni nama neukima, ne shvatam tako fine aluzije...





kod vas u crnogorskoj filozofskoj gimnaziji su se bas potrudili oko plana i programa iz predmeta "filozofija istorije"

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/05/2013 : 01:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Nadam se da si ti u pravu i da marksizam jest uistinu moguc i ostvariv.
I da ga nece nadjacati nacionalizmi, egoizmi, prava ili lažna religioznost svejedno, ksenofobija, šovinizam, lokalpatriotizam, napokon i cista mržnja.
Odnosno da ga u drugom pokušaju njegova ostvarivanja na ovim prostorima, ako do tog pokušaja dode (ti tvrdiš da je to neminovno, pa neka tako i bude), a svakako i šire, necemo nadjacati mi sami sa sa svojim slabostima, pohlepom, licemjerjem, i svim ostalim (auto)destruktivnim osobinama.
Makar, u Hrvatskoj je trenutno na djelu pokušaj žestoke retradicionalizacije i rekonzervativizacije društva, a od bilo kakvih artikuliranijih lijevih ideja nema ni traga ni glasa.
Neadvno sam sudjelovao na Subversive Festivalu, i nažalost i tu primijetio odredenu jalovost pa cak i malogradanštinu.
Naime, festival je posjetio Oliver Stone, a glavni organizatori, sve redom lakanovci i žižekovci koji su u stanju danima obrazlagati nužnost direktne demokracije, rušenja neoliberalizma i borbe protiv diktature kapitala, za tu su prigodu izmislili novu nagradu pa još i angažirali ministricu kulture da tu nagradu dodijeli Stoneu.
Kvragu, nit´ je Stone subverzivan autor, nit´ mu se provincijalno trebamo uvlaciti izmišljanjem i dodjeljivanjem nagrade, nit´ za to moramo zvati ministricu kao izravnu polugu vlasti pred kojom se time klanjamo.
I kakva je to ljevica koja ce jednu vecer ugostiti Alexisa Tziprasa, drugu Žižeka, trecu Tarika Alija, a cetvrtu spuštenih gaca i s tubom vazelina u ruci malogradanski zauzeti prikladnu pozu pred jednom ministricom i Stoneom?
Pa meni osobno jednu vecer bude drago što sam dio neceg pozitivnog i dobrog, a slijedece me bude sram što se nalazim u takvoj situaciji i u takvom društvu.
Eto zbog takvih me stvari strah da (ponavljam, skoro svi) iz onih 99 % ovako ili onako žele zauzeti mjesto onih 1 %.
I da u slucaju revolucije cak nije potrebno cekati neko vrijeme dok ona pocne jesti svoju djecu, jer mi sami zbog svojih mana unaprijed jedemo vlastitu supstancu i rastacemo smisao bilo kakvih ideja i idealizma za koje se deklarativno borimo.
Da li i stvarno? Kako tko i kako kad, jer se bojim da sve uvijek ovisi o osobnim ambicijama i konkretnim okolnostima.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 01:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by noemis
mudro zbori goku, samo si ti, samouki malisa, previse pod uticajem sporedne literature...


Hm, na drugi pogled, u mom neukom umu, pomalja se jedna ideja...

da je noemis htio da pristupi raspravi kako bi pristupio problemu zajedno sa nama i pomogao nam pri formulisanju/sukobljavanju hipoteza, ne bi posmatrao ko iznosi izjave, vec sadržaj i formulaciju istih...

dakle, diskurs je vješto pomjeren sa ideološke i politicke rasprave na pokušaj prikazivanja moje psihologije i kognitivnih sposobnosti iste, te uticaja kojima sam izložen ... a sve na osnovu sveobuhvatog uzorka internet-diskusije...

mora da je i to pobrojano u "eristickoj dijalektici", pod nekim rednim brojem... moracu da još jednom to procitam, ne bih li preduprijedio ovakve pokušaje osujecivanja rasprava, na prvi pogled visprene, ali zapravo jeftine...

Edited by - Mhejl on 26/05/2013 01:59:05
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2013 : 02:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
nebitna je tu tvoja ili bilo cija psihologija.svit jednostavno ne ide u tom smjeru. uzalud trošiš energiju na to

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/05/2013 : 02:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Marksizam? Ne, hvala.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/05/2013 : 09:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nebitna je tu tvoja ili bilo cija psihologija.svit jednostavno ne ide u tom smjeru. uzalud trošiš energiju na to



i na što onda? trebali bi se svega ostaviti i prihvatiti smjer u kojemu svijet ide? prikloniti mu se nekriticki? jer, eto, tako to ide i protiv toga se ništa ne može..? biti lajavi po stripovskim forumima, a u životu zapravo pasivni komformisti, oportunisti, materijalisti poput tebe? ili što? ti se kao konstantno suprostavljaš mhejlu ali ne pružaš alternativu, nemaš ništa bolje, ja to ne vidim iz tvojih postova... ili..? reci ti nama vec jednom, što je tvoja životna filozofija, ideologija?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/05/2013 : 09:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Marksizam? Ne, hvala.



da, razumijem, ipak je marksizam za vas desnicare teška literatura... vaš nacin djelovanja je uvijek bio puno jednostavniji i tu nema puno matematike; samo uništavanje, osvajanje, prisvajanje/krada tudega, dijeljenje i eksploatiranje ljudi, zbrajanje krvnih zrnaca i gradnja spomenika i vjerskih objekata...

premocno
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2013 : 12:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by lwood

nebitna je tu tvoja ili bilo cija psihologija.svit jednostavno ne ide u tom smjeru. uzalud trošiš energiju na to



i na što onda? trebali bi se svega ostaviti i prihvatiti smjer u kojemu svijet ide? prikloniti mu se nekriticki? jer, eto, tako to ide i protiv toga se ništa ne može..? biti lajavi po stripovskim forumima, a u životu zapravo pasivni komformisti, oportunisti, materijalisti poput tebe? ili što? ti se kao konstantno suprostavljaš mhejlu ali ne pružaš alternativu, nemaš ništa bolje, ja to ne vidim iz tvojih postova... ili..? reci ti nama vec jednom, što je tvoja životna filozofija, ideologija?



1. baš si me nasmija.ne znaš ti mene dobro kikacu.

2.šta bi to triba? pisat nekakve utopisticke vizije koje nemaju veze sa životon i ciji je pokušaj ostvarivanja gomile ljudi košta života?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 14:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by kiky


trebali bi se svega ostaviti i prihvatiti smjer u kojemu svijet ide? prikloniti mu se nekriticki? jer, eto, tako to ide i protiv toga se ništa ne može..?



eto, sada zboriš kano špengler…

quote:
Originally posted by kiky


vaš nacin djelovanja je uvijek bio puno jednostavniji i tu nema puno matematike; samo uništavanje (kapitalizma, religije, privatne svojine i citavog društvenog poretka), osvajanje, prisvajanje/krada tudega (eksproporacija zemljišne svojine, ukidanje prava nasleda,konfiskacija imovine svih emigranata i pobunjenika, lišnjeci), dijeljenje i eksploatiranje ljudi(višestuke optužbe medunarodne organizacije rada protiv korišcenja prinudnog rada u sssr-u), zbrajanje krvnih zrnaca i gradnja spomenika i vjerskih objekata (ima li smisla nabrajati sve marksove, lenjinove i staljinove gradevine i spomenike uz priložene dimenzije)...

premocno



zbilja premocno

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/05/2013 : 17:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
e vidiš sinko, devedesete godine pa naovamo su pokazale ispravnost prijašnjih radikalnih komunistickih metoda koje takvi poput tebe, u žaru desnicarskog revizionizma, nazivaju "zlocinackima", jer današnje stanje neo-liberalno-desnicarske i nasilno ekspanzionisticke ideologije koja slavi bahatost, pohlepu,nerad, ljencarenje, manipuliranje tržištem i radnicima, izrabljivanje, privatizaciju i opcenito nesredeno stanje (a tako slatko upakirano u pojam kapitalizma) u kojem svako radi što hoce i kako hoce jednostavno nije bilo prihvatljivo u prijašnjem sistemu.

Edited by - kiky on 26/05/2013 17:35:13
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/05/2013 : 19:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by dsormaz1

Marksizam? Ne, hvala.



da, razumijem, ipak je marksizam za vas desnicare teška literatura...

Prije bih rekao teški napoj. Ili otrov. Zašto bismo se trovali time?
quote:
prisvajanje/krada tudega


To je pak bio marksizam u teoriji i praksi.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/05/2013 : 19:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
juhuuu dosadni ste:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/05/2013 : 19:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Pa, mislim, mogu ja i zakljucati ovu temu ako vi želite nastaviti s ovakvim komuniciranjem...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000