forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Di ide ovi svit!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
bez obzira na tacnost ili netacnost tvojih intelektualnih ejakulacija...


quote:
samo si ti, samouki malisa


Bujrum, primjer vaspitanja...

Samo me zanima da li Noemis posjecuje strip okupljanja i da li ce biti spreman da ovo raspravi uživo...



nema potrebe uzivo, objasnicu ti odmah...

meni mozes reci sta god hoces, uostalom vec jesi rekao svasta, ali je nevaspitano napadati, neopravdano bez povoda i dokaza vredjati druge koji nisu ni prisutni, koji su nam pored toga mozda i roditelji, familija i sl.

utuvi to u svoju malu usijanu, nacitanu ali i nevaspitanu glavu

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/05/2013 : 22:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
hehe javio se pisac bonton-a:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 22:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
ne, pitam te da li ceš mi uživo reci ovo što si ovdje napisao na forumu,a što se tice baš mene... (navedeni citati, pa i ovo "mala usijana glava", "utuvi")

dakle?


Edited by - Mhejl on 26/05/2013 22:11:04
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

jedno od osnova diskusije je kada si inferioran u raspravi: izvrijedjaj sugovornika ili ga diskreditiraj kao osobu:)
tako i ovdje idu rasprave. netko kaze 1+1=2 a onda mu sugovornik kaze da je mamlaz. ostatak se prikloni ovome koji diskreditira da ne bi on slucajno bio proglasen mamlazom.





so meni levls!!!!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

? jel sloven slaven? kao slavenski narodi?



jep!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/05/2013 : 22:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

ne, pitam te da li ceš mi uživo reci ovo što si ovdje napisao na forumu,a što se tice baš mene... (navedeni citati, pa i ovo "mala usijana glava", "utuvi")

dakle?




ajd smiri se. zar ne vidis da je to nacin dijaloga na koji je navikao.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

"Parazitski" kapitalizam je takode oblik "pravog" kapitalizma, odnosno neizbježan dio razvojnog puta kapitalizma. Može se reci da je to stadijum u kome trenutno živimo, kada je finansijski kapital ispred proizvodnog kapitala.



onda budimo posteni pa recimo da je i sovjetski komunizam i socijalizam bio oblik "pravog" socijalizma i "pravog" komunizma, odnosno neizbježan dio razvojnog puta socijalizma kao i komunizma.

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/05/2013 : 22:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
sto je najgore vjerojatno bi ispao ok lik da ga sretnes i upoznas.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

sto je najgore vjerojatno bi ispao ok lik da ga sretnes i upoznas.



ne, to nije najgore, ali si blizu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 22:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by noemis
onda budimo posteni pa recimo da je i sovjetski komunizam i socijalizam bio oblik "pravog" socijalizma i "pravog" komunizma, odnosno neizbježan dio razvojnog puta socijalizma kao i komunizma.


Naravno da nije, vec je slijepo crijevo, degenerisana radnicka država koja se mogla završiti - politickom revolucijom koja uspostavlja socijalizam (radnicka, a ne partijsko-birokratska kontrola ekonomije i države), ili ponovnim uspostavljanjem kapitalizma, to jest u privatizaciji društvene imovine i njenog prenošenja u bivšu partijsku elitu - sada proto-kapitalisticku klasu (real world, pa i Kina).

Razvojni put degenerisanog socijalizma SSSR-a i Istocnog bloka ponovo završava u kapitalizmu, to jest u regresiji i ogromnom siromašenju društva, što znaci da on nije normalan stadijum razvitka socijalizma, vec jedan proces ispunjen protivurijecnostima - raspet izmedu promijenjene društvene osnove (nacionalizovana imovina) i sebicnih interesa partijske birokratske kaste.

Edited by - Mhejl on 26/05/2013 22:21:01
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/05/2013 : 22:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by noemis
onda budimo posteni pa recimo da je i sovjetski komunizam i socijalizam bio oblik "pravog" socijalizma i "pravog" komunizma, odnosno neizbježan dio razvojnog puta socijalizma kao i komunizma.


Naravno da nije, vec je slijepo crijevo, degenerisana radnicka država koja se mogla završiti - politickom revolucijom koja uspostavlja socijalizam (radnicka, a ne partijsko-birokratska kontrola ekonomije i države), ili ponovnim uspostavljanjem kapitalizma, to jest u privatizaciji društvene imovine i njenog prenošenja u bivšu partijsku elitu - sada proto-kapitalisticku klasu (real world, pa i Kina).



toliko o intelektualnom postenju marksista... avaj!


da slovenski kapitalizam nije slepo crevo onda bi bar negde ostvario kapitalisticki uspeh proizvodnje, a ne samo cist parazitizam...





"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2013 : 22:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Medutim, niko ovdje ne svodi kapitalizam na uvijek šablonski put razvica, koji je identican za svaku naciju i zemlju; normalno da se odredene varijacije dopuštaju...

slovenski kapitalizam je "parazitski" zato što nije nastao na osnovu prvobitne akumulacije kapitala (kao bogacenja pojedinca kroz ulaganje u proizvodnju), vec na osnovu pljacke društvene imovine, odnosno razbijanja postojeceg industrijski razvijenog ekonomskog sistema zarad najužih mogucih interesa... normalno da nije produktivan; ne može ni biti, jer je nastao na tako izvitoperenoj osnovi - prisvajanja vec izgradenih proizvodnih kapaciteta i "društvenog kapitala".

A ipak, naš "mladi" kapitalizam se savršeno uklapa u neo-liberalni svjetski kapitalizam, koji je sada takode u parazitskom stadiju, odavno ispunivši svoju "progresivnu" ulogu... zapadni kapital, koji je proširivao i podruštvljavao proizvodnju zarad svojih sebicnih interesa, to jest profita, stvorio je situaciju u kojoj je beskoristan... dakle, puni razvitak njegovih protivurijecnosti...

Edited by - Mhejl on 26/05/2013 22:33:11
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/05/2013 : 16:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
sada sam tu i više ništa nece biti isto
mhejl se namece u prve borbene redove, a kiky i mamlaz nešto kao sekundiraju. došlo je vrijeme da se oguli svu tu hrpu mistifikacija, zbrke, proturjecja i generalno nerazumijevanja stvari.

pocnimo od jajeta:

quote:
Originally posted by Mhejl
Kao što rekoh, marksizam nije utopizam.



evo prvog proturjecja
stranicu prije, mhejl je tvrdio da komunisticko društvo nigdje i nikada nije ostvareno
s cime se slažem
a sada tvrdi da nije utopija ------- to zato jer je netko napisao da je proden put od "utopije do nauke". dakako, na cisto verbalnoj razini se može to reci, a ono što se važi je ispravna primjedba: nigdje nije ostvareno.
drugim rijecima to znaci: ovoga trenutka komunizam je utopija.
u-topija, tj. ou topos, tj. ne-mjesto, tj. nema takvog mjesta, tj. nigdje nije ostvareno

komunisticko društvo je jedna lijepa sanjarija, možda vrijedna možda ne, ali prvo treba biti jasno - to je san

idemo sada dalje
da parafraziramo striceka marxa: glavni je nedostatak svih dosadašnjih forumskih marksista, ukljucivši mhejla, mamlaza i kikyja, što predmet, stvarnost, culnost (u ovom slucaju sam marksizam) uzimaju cas u obliku objekta, drugim rijecima u obliku kontemplacije (tj. u obliku onog lijepog sna kako se taj san teoretski izlaže), a cas subjektivno, kao ljudsku culnu djelatnost, tj. praksu (lenjin i ekipa).

iz ovog temeljnog nedostatka dolazi i do temeljne zbrke, prvo a)kod samih forumskih marksista i b)kod publike, prolaznika, putnika namjernika

mi cemo presjeci odlucno i razriješiti cvor te tako nepotrebno udvajajnje svesti na jasan pojam:
o marksizmu kao kontemplaciji nece biti rijeci jer ovoga trenutka važi pricati o realnoj, prakticnoj stvari. praksi kako se ona ozbiljila u svijetu.

osim toga, tako su stvar shvatili i sami protagonisti, prakticari marksizma na celu sa lenjinom. lenjin je preveo marksizam iz utopije u djelatni sustav, a nastavljaci su podigli ili održavali taj sustav.

kada se sada osvrnem na realizirani marksizam (a drugoga ni nema, drugi je u-topija) onda kažem:
1.marksizam je najgori sustav u ljudskoj povijesti
2.marksizam je poražen i propao
3.baš je dobro što je tako

kako pak sad to? što je pošlo ukrivo sa lijepim snom?
pa, san je doživio korekciju zbilje i samo slijedio jedan nužan put. jasno, kiky i mamlaz ovo uopce ne razumiju, a mhejl nisam siguran, vjerojatno ni on. uopce uzevši, ljudi najmanje shvacaju elementarne stvari.

a koja je elementarna stvar? lenjin je razumio tu stvar. shvacao je osnove funkcioniranja društva. pricanje, kontemplacija, rasprava i razvijanje teorije ne vrijedi ništa bez "rada na terenu". treba organizacija, razgranata mreža provodenja raspravljenih iskontempliranih zadataka. treba - Partija. a da bi ta partija bila što funkcionalnija potrebna je što veca zbijenost redova, najveca moguca slicnost mišljenja, ideja. drugim rijecima, sam razvitak iz "utopije" u organizaciju tjera u jednoobraznost i - monolitnost. Partija je to de fakto i postigla. Partija je bila monolitna, jednoobrazna uniformna organizacija i stoga tako efikasna. na žalost, ova "efikasnost" je bio najveci poraz ljudskog duha u povijesti i nikada nigdje nije bilo takve neslobode i odvratnih fenomena kao što su to npr. moskovski monster-procesi.

stoga,
"komunisti moraju djelovati u sklopu radnickih pokreta i podržavati ih" , mhejl to jako lijepo kaže i zna, i komunisti zaista jesu djelovali unutar radnickih pokreta, a buduci su bili nestvarno subordinirani vrhuški Partije, tj. imali su monolitni karakter ideje i rada, to su mogli preuzeti vodstvo unutar radnickih pokreta koji nisu bili tako monolitno organizirani te nejedinstveni u pluralizmu mišljenja. komunisti su imali eikasniji aparat i preuzeli su radnicke pokrete, ali... da li u ovom mhejlovom smislu:

"On pravilno tumaci interes radnicke klase - i to u cjelini, a ne samo njenih djelica, odnosno radnika jednog preduzeca, profesije ili nacije." ??

ne bih rekao. a nisu, naposljetku, tako mislili ni radnici te je komunizam propao.
"interes radnicke klase u cjelini" ----------- haha pa to krasno zvuci. samo što je to najobicnija mistifikacija. prvo, što je interes radnicke klase? (to se ne zna ----- tek treba utvrditi) drugo, radnicka klasa u cjelini ne postoji u praksi. "radnicka klasa u cjelini" je jedna apstrakcija buduci da radnicka klasa uvijek i svagdje u suvremenom svijetu dolazi organizirana, na najširoj bazi, u države. država je najšira forma u kojoj je uopce organizirana "radnicka klasa". a kako su države politicke jedinice, to su one u medusobnoj suprotnosti, u napetosti, sa cestim krizama i eskalacijama. odrediti interes radnicke klase u cjelini je time nemoguc zadatak, tj. ta formulacija ostaje na razini parole i ponovo se vraca iz "nauke" u "utopiju".

"Medutim, dio radnicke klase nije u stanju da shvati sopstveni krajnji interes pod uticajem religije, ideologije, predrasuda i ogranicenosti svijesti. Nisu rijetki slucajevi u istoriji - da ljudi, pod uticajem raznih vjerovanja, pogrešno tumace svoje interese. "

upravo tako!
zato se dogodilo da je jedna monolitna manjina (komunisti) mogla popeti se na grbacu radnim ljudima i parazitirati gore, na grbaci radnog covjeka.
komunisti su pravilno shvatili svoje (partikularne) interese i preveslali narod. komunisti su pod krinkom društvenog vlasništva i besklasnog društva prisvojili sve, sve što se uopce može posvojiti i što nijedan vladar u povijesti nije imao: vlast, imovinu i ideje.
ali nema potrebe da o tome pišem, sve je to vec odavno opisao jedan "spasitelj" covjecanstva koji se nakon što se nauživao, stisnuo u sebi, zazeblo ga je i otpao je od vrhuške i Partije - Ðilas.
Ðilas je dao genezu kako se od "besklasnog društva" stvara Nova Klasa i drugovi su mu presudili jer drugovi posjeduju vlast. ali i ideju. a i imovinu.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/05/2013 : 17:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Najveca utopija od svih utopija je liberalni kapitalizam i vjerovatno najzlocudnije drustveno uredenje u povjesti covjecanstva.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/05/2013 : 18:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Mnogi yugichi i ostali nesvrstani su dolazili izgraditi Novu Europu razrusenoj zbog divljanja darvinista i njihovih klonova u vidu nacizma,fasizma i komunizma.
I sad da netko tko zivi tamo ide kontra tog drustvenog uredjenja i kritizira je "ruku koja ga hrani i koja ga je primila" ne vidim svrhu zasto se onda ne napravi preseljenje....imam i ja jednog kuma u Svici kojem nista nije nije po volji tamo, a dobit ce njihovu penziju itd zasto bi bila zemlja losa zbog toga, a sve imaju...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/05/2013 : 18:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Mnogi yugichi i ostali nesvrstani su dolazili izgraditi Novu Europu razrusenoj zbog divljanja darvinista i njihovih klonova u vidu nacizma,fasizma i komunizma.
I sad da netko tko zivi tamo ide kontra tog drustvenog uredjenja i kritizira je "ruku koja ga hrani i koja ga je primila" ne vidim svrhu zasto se onda ne napravi preseljenje....imam i ja jednog kuma u Svici kojem nista nije nije po volji tamo, a dobit ce njihovu penziju itd zasto bi bila zemlja losa zbog toga, a sve imaju...


Naravno, najbolje je sutjeti jer «Big Brother is watching you»:kao u dobrog starog Orvela.

Post ima globalno, a ne lokalno znacenje.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/05/2013 : 18:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
murdoc, ti jednostavno nemaš pojma o ovim stvarima i što si to ne priznaš;)
sad, što se tice "liberalnog kapitalizma", nema toga nigdje u totalnom obliku o kakvom je sanjao friedman. i to je okej, država je korektiv i što bolja socijalna država - tim bolje.
samo, to nema veze sa komunizmom. bolje socijalne države su zapadne, mislim, to je jasno i slijepcu, samo ne mhejlu, kikyju i tebi švicarcu koji uživaš blagodeti švicarskog kapitala a tu na forumu brbljaš. marksizam se bolje ostvario na zapadu nego u sssr-u, ako baš hocemo gledati na radnicku emancipaciju i slicne parole.
komunisti jesu ostvarili totalnu emancipaciju, naravno za sebe: vlast, imovinu i ideologiju. što se toga tice, nema greške. oni jesu sve to imali i zaista su prešli u "carstvo slobode", oslobodeni svake nužnosti i otudenog rada. cak su bili toliko sjajni da su sve to zvali društveno i narodno: društvena poduzeca, društvene vile, društveni ljetnikovci i narodna vlast. i u svemu tome su uživali i koristili za svoje potrebe u ime naroda i društva.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/05/2013 : 18:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

murdoc, ti jednostavno nemaš pojma o ovim stvarima i što si to ne priznaš;)
sad, što se tice "liberalnog kapitalizma", nema toga nigdje u totalnom obliku o kakvom je sanjao friedman. i to je okej, država je korektiv i što bolja socijalna država - tim bolje.
samo, to nema veze sa komunizmom. bolje socijalne države su zapadne, mislim, to je jasno i slijepcu, samo ne mhejlu, kikyju i tebi švicarcu koji uživaš blagodeti švicarskog kapitala a tu na forumu brbljaš. marksizam se bolje ostvario na zapadu nego u sssr-u, ako baš hocemo gledati na radnicku emancipaciju i slicne parole.
komunisti jesu ostvarili totalnu emancipaciju, naravno za sebe: vlast, imovinu i ideologiju. što se toga tice, nema greške. oni jesu sve to imali i zaista su prešli u "carstvo slobode", oslobodeni svake nužnosti i otudenog rada. cak su bili toliko sjajni da su sve to zvali društveno i narodno: društvena poduzeca, društvene vile, društveni ljetnikovci i narodna vlast. i u svemu tome su uživali i koristili za svoje potrebe u ime naroda i društva.

Ne vidim da sam u gornjim postovima spominjao socijalizam i komunizam..impliciras

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/05/2013 : 19:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma ne, meni ništa nije jasno, osim što sam vec nekoliko puta spomenuo da su još ono malo ekonomski uspješnih zemalja danas u svijetu upravo one koje su implementirale socijalisticke metode upravljanja i do kojih itekako drže. i naveo skandinavske države pa i južnu koreju... nekoliko puta.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/05/2013 : 19:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Mnogi yugichi i ostali nesvrstani su dolazili izgraditi Novu Europu razrusenoj zbog divljanja darvinista i njihovih klonova u vidu nacizma,fasizma i komunizma.
I sad da netko tko zivi tamo ide kontra tog drustvenog uredjenja i kritizira je "ruku koja ga hrani i koja ga je primila" ne vidim svrhu zasto se onda ne napravi preseljenje....imam i ja jednog kuma u Svici kojem nista nije nije po volji tamo, a dobit ce njihovu penziju itd zasto bi bila zemlja losa zbog toga, a sve imaju...



darvinisti i klonovi poput nacizma i fasizma??? jbt prepijan sam za ovo. imam osjecaj da je to netko stvarno napisao:) hehehehe

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 19:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
ovu temu treba zatvoriti..ocito jos niste u stanju kulturno i na nivou komunicirati...a posebno nemojte diplit o komunizmu boga vam dragog
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/05/2013 : 20:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
stinky sta mislis o darvinistima i klonovima:)))) jbt sramio bi se da mi takvi drze stranu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 20:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Mnogi yugichi i ostali nesvrstani su dolazili izgraditi Novu Europu razrusenoj zbog divljanja darvinista i njihovih klonova u vidu nacizma,fasizma i komunizma.
I sad da netko tko zivi tamo ide kontra tog drustvenog uredjenja i kritizira je "ruku koja ga hrani i koja ga je primila" ne vidim svrhu zasto se onda ne napravi preseljenje....imam i ja jednog kuma u Svici kojem nista nije nije po volji tamo, a dobit ce njihovu penziju itd zasto bi bila zemlja losa zbog toga, a sve imaju...




preludo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/05/2013 : 20:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

murdoc, ti jednostavno nemaš pojma o ovim stvarima i što si to ne priznaš;)
sad, što se tice "liberalnog kapitalizma", nema toga nigdje u totalnom obliku o kakvom je sanjao friedman. i to je okej, država je korektiv i što bolja socijalna država - tim bolje.
samo, to nema veze sa komunizmom. bolje socijalne države su zapadne, mislim, to je jasno i slijepcu, samo ne mhejlu, kikyju i tebi švicarcu koji uživaš blagodeti švicarskog kapitala a tu na forumu brbljaš. marksizam se bolje ostvario na zapadu nego u sssr-u, ako baš hocemo gledati na radnicku emancipaciju i slicne parole.
komunisti jesu ostvarili totalnu emancipaciju, naravno za sebe: vlast, imovinu i ideologiju. što se toga tice, nema greške. oni jesu sve to imali i zaista su prešli u "carstvo slobode", oslobodeni svake nužnosti i otudenog rada. cak su bili toliko sjajni da su sve to zvali društveno i narodno: društvena poduzeca, društvene vile, društveni ljetnikovci i narodna vlast. i u svemu tome su uživali i koristili za svoje potrebe u ime naroda i društva.


a sta je sa jugom i emancipacijom radnika? jel to lose bilo ostvareno? (ps. da ne ispadne blesavo jer se razumijes u neke stvari, jugo uredjenje nije bilo komunisticko a ni socijalisticko - za mamlaze - procitajte Bakunjina)

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 27/05/2013 20:15:08
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/05/2013 : 20:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Mnogi yugichi i ostali nesvrstani su dolazili izgraditi Novu Europu razrusenoj zbog divljanja darvinista i njihovih klonova u vidu nacizma,fasizma i komunizma.
I sad da netko tko zivi tamo ide kontra tog drustvenog uredjenja i kritizira je "ruku koja ga hrani i koja ga je primila" ne vidim svrhu zasto se onda ne napravi preseljenje....imam i ja jednog kuma u Svici kojem nista nije nije po volji tamo, a dobit ce njihovu penziju itd zasto bi bila zemlja losa zbog toga, a sve imaju...




preludo


da i ja tebi nesto lajkam:) ucinilo mi se da bi trebao prestat cugat, ali ima nas dvoje koji vide ovaj post:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000