forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 12:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
dali se radujete?

cuo sam da pedeset iljada Hrvata u niskom startu ceka ulazak da zdime u austriju.njemacku..samo u EU na jedno dobro placeno radno mjesto dodje 1000 kandidata

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 13:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
ja mislim da je zasad najbolja drzava Austrija za neki obican obiteljski zivot..place solidne.firme dobrostojece.da se radit i zaradit
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 27/05/2013 : 13:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Ne radujem se nešto posebno, a niti ne žalujem.
Mislim da je to prirodni tijek stvari i Hrvatska ide tamo gdje oduvijek i spada.
Nadam se da cemo u buducnosti živjeti bolje (u materijalnom smislu) i da se EU nece pokazati kao kuca koja gori, a mi ulijecemo poginuti u požaru.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/05/2013 : 13:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ne znam što misliti
podijeljenih sam stavova o EU

dobro ce biti za pravosude recimo... imovinsko pravne odnose...fondovi ali ce se dosta gubiti na drugim stranama...

ne znam zaista...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 13:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013

valjda Srpnja?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/05/2013 : 13:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Pa... mozda ce netko i trpiti zbog toga pa...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 13:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
više od ovoga? SF

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/05/2013 : 13:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Dobro je za pocetak turisticke sezone...cijene odmah u Eure...

Good luck domaja....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 27/05/2013 : 13:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
pa nismo prihvatili euro :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/05/2013 : 13:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
mislim da je kljucna stvar s koje se perspektive gleda, iako nemam baš prevelike nade ni u jednom ni u drugom slucaju.

da pojasnim:

ako gledamo iz perspektive nas mladih, teoretski bi naš ulazak u EU imao koristi. otvaranje tržišta rada, ulazak Hrvatske u jedan, pa možemo reci globalni i široki svjetski okvir. što ce nam omoguciti inozemno traženje posla. iako ce i to sve bit upitno jer, dok država sredi radne dozvole, radne vize...to ce potrajat tko zna koliko.

ako gledamo iz perspektive same Hrvatske, EU nema smisla ni teoretski ni u praksi. jer naša država je prakticki takva kakva jest još otkad postoji. dokle god se naša politika bude svodila na onu taktiku: posudivanje kredita zbog vracanja starih dugova, tu nece bit nikakve koristi od toga. možemo samo još više propadat.

što se tice nas i EU opcenito, ja sam osobno stekao dojam da ce bar iz naše perspektive EU ostat fenomen koji ce bit sam sebi svrha. odnosno, da postanemo dio tog jednog, kao što sam rekao globalnog fenomena pa da naši politicari mogu okolo pricat kako su oni ostvarili nešto "veliko".

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/05/2013 : 13:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ako gledamo iz perspektive same Hrvatske, EU nema smisla ni teoretski ni u praksi. jer naša država je prakticki takva kakva jest još otkad postoji. dokle god se naša politika bude svodila na onu taktiku: posudivanje kredita zbog vracanja starih dugova, tu nece bit nikakve koristi od toga. možemo samo još više propadat.



iz perspektive same RH - EU ima itekako koristi
naša država je premala da bi sama opstala
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/05/2013 : 13:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Tresla se brda rodio se miš.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/05/2013 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Kao i vecina stvari u našoj deželi, vecinom se pretresaju ona popularna a ne ona potrebita oko kojih se trebamo potruditi.

To je nešto slicno kao kod muzike... vecinom se cuju lake note. Kvalitet - vrlo, vrlo malo.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 13:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013

valjda Srpnja?



kako si samo oštrouman, ti sigurno znaš di mrak spava
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/05/2013 : 13:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Još do prije par godina, pa i kad je pocela kriza i kad se pojacala svijest o položaju i ulozi koje nas u EU cekaju (zemlja bez industrije, brodogradnje i vlastitih banaka, a s turizmom i uslužnim sektorom - zapravo zemlja cinovnika, kuhara i konobara), bio sam za ulazak.
Danas sam dosta skepticniji, jer ulazimo u teškim vremenima i mislim da neku neposredniju korist necemo osjetiti, a za pocetak cemo s cini se nominovnim padom standarda biti i na gubitku.
Oni nas ne docekuju raširenih ruku, jer ne znam kakvo je stanje u drugim zemljama kad nas cak i Bild iz nama navodno tradicionalno naklonjene Njemacke žestoko kritizora.
Napokon, Nijemci i Talijani su nam za jeftine pare pokupovali banke, uskoro ce to uciniti i s autocestama i Croatia osiguranjem, pa nam ulazak dijelom dode i kao nagrada za "poslušnost" i "dobro vladanje".
Ipak, da nije bilo pritisaka iz EU, ne bismo postali uljudenija i uredenija zemlja s kakvim god ali ipak ucinkovitijim pravosudem, kakvim-takvim ljudskim pravima, ogranicenom i licemjernom ali ipak borbom protiv korupcije, itd.
Takoder, vjerujem da sve ovisi o pojedincu, pa da ce se radišni i snalažljivi ljudi uspjeti snaci, dok ce oni iz kladionica i folkoteka kukati i biti protiv.
Nadam se dobrom, ali u to nisam baš siguran.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/05/2013 : 14:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Još do prije par godina, pa i kad je pocela kriza i kad se pojacala svijest o položaju i ulozi koje nas u EU cekaju (zemlja bez industrije, brodogradnje i vlastitih banaka, a s turizmom i uslužnim sektorom - zapravo zemlja cinovnika, kuhara i konobara), bio sam za ulazak.
Danas sam dosta skepticniji, jer ulazimo u teškim vremenima i mislim da neku neposredniju korist necemo osjetiti, a za pocetak cemo s cini se nominovnim padom standarda biti i na gubitku.
Oni nas ne docekuju raširenih ruku, jer ne znam kakvo je stanje u drugim zemljama kad nas cak i Bild iz nama navodno tradicionalno naklonjene Njemacke žestoko kritizora.
Napokon, Nijemci i Talijani su nam za jeftine pare pokupovali banke, uskoro ce to uciniti i s autocestama i Croatia osiguranjem, pa nam ulazak dijelom dode i kao nagrada za "poslušnost" i "dobro vladanje".
Ipak, da nije bilo pritisaka iz EU, ne bismo postali uljudenija i uredenija zemlja s kakvim god ali ipak ucinkovitijim pravosudem, kakvim-takvim ljudskim pravima, ogranicenom i licemjernom ali ipak borbom protiv korupcije, itd.
Takoder, vjerujem da sve ovisi o pojedincu, pa da ce se radišni i snalažljivi ljudi uspjeti snaci, dok ce oni iz kladionica i folkoteka kukati i biti protiv.
Nadam se dobrom, ali u to nisam baš siguran.

Više manje dobro videnje, barem prema mojem mišljenju.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 14:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013

valjda Srpnja?



kako si samo oštrouman, ti sigurno znaš di mrak spava



kako si samo naporan. koji q živiš u Slo ako ti se ne svida EU? odi u Jemen.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 14:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Još do prije par godina, pa i kad je pocela kriza i kad se pojacala svijest o položaju i ulozi koje nas u EU cekaju (zemlja bez industrije, brodogradnje i vlastitih banaka, a s turizmom i uslužnim sektorom - zapravo zemlja cinovnika, kuhara i konobara), bio sam za ulazak.
Danas sam dosta skepticniji, jer ulazimo u teškim vremenima i mislim da neku neposredniju korist necemo osjetiti, a za pocetak cemo s cini se nominovnim padom standarda biti i na gubitku.
Oni nas ne docekuju raširenih ruku, jer ne znam kakvo je stanje u drugim zemljama kad nas cak i Bild iz nama navodno tradicionalno naklonjene Njemacke žestoko kritizora.
Napokon, Nijemci i Talijani su nam za jeftine pare pokupovali banke, uskoro ce to uciniti i s autocestama i Croatia osiguranjem, pa nam ulazak dijelom dode i kao nagrada za "poslušnost" i "dobro vladanje".
Ipak, da nije bilo pritisaka iz EU, ne bismo postali uljudenija i uredenija zemlja s kakvim god ali ipak ucinkovitijim pravosudem, kakvim-takvim ljudskim pravima, ogranicenom i licemjernom ali ipak borbom protiv korupcije, itd.
Takoder, vjerujem da sve ovisi o pojedincu, pa da ce se radišni i snalažljivi ljudi uspjeti snaci, dok ce oni iz kladionica i folkoteka kukati i biti protiv.
Nadam se dobrom, ali u to nisam baš siguran.



ovo je premala država i prenebitna da bi imala ikakav znacajniji (ako i uopce) uticaj na nekakva globalna zbivanja,cak i evropska.
znaci bolje za nas da smo tamo nego izvan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 14:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013

valjda Srpnja?



kako si samo oštrouman, ti sigurno znaš di mrak spava



kako si samo naporan. koji q živiš u Slo ako ti se ne svida EU? odi u Jemen.




zasto.mislis da mi se nesvidja EU? nebudi glup.ja sam eurofanatik
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/05/2013 : 14:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Mene samo cudi,sto dvije drzave,sa najboljim zivotnim standardima u evropi,nisu clanice EU. Norveska i Svicerska. Svedska je se 1995. prikljucila i pomalo su rezultati vidljivi.


Nema tu ništa cudno. To su pozitivni primjeri.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/05/2013 : 14:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja ne vidim alternativu...
a ne možemo se porediti s neutralnim zemljama... ne možemo svi biti neutralni i samostalni
nemamo svi iste uvjete u startu zato su nam rezultati razliciti :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 14:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Mene samo cudi,sto dvije drzave,sa najboljim zivotnim standardima u evropi,nisu clanice EU. Norveska i Svicerska. Svedska je se 1995. prikljucila i pomalo su rezultati vidljivi.



ha,aj usporedi zadnjih 100 godina razvitka te dvi države i HR.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/05/2013 : 15:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Pa da, alternativu zapravo i nemamo, jer je bez obzira na sve ipak bolje biti unutra nego vani.
Ako smo unutra, i ostale clanice ce nas barem za nijansu više respektirati i recimo tako "pomagati" nam, dakako u onolikoj mjeri koliko im je to u interesu.
A kroz ovih 20-ak godina sami smo sebe sasvim dovoljno shebali i napravili si toliku štetu koliku nam nitko izvana ne bi mogao napraviti.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 27/05/2013 : 15:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message
Ne radujem se ni najmanje.

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/05/2013 : 15:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Mene samo cudi,sto dvije drzave,sa najboljim zivotnim standardima u evropi,nisu clanice EU. Norveska i Svicerska. Svedska je se 1995. prikljucila i pomalo su rezultati vidljivi.


Da su se prikljucili, sada vise ne bi bile drzave sa najboljim standardima.
Svica se opire svim silama, ali EU ne popusta, vrse pritisak sa svih strana.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/05/2013 : 17:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Želim vam svu srecu, nadam se sve najboljem.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000