forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/05/2013 : 18:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
baš gledam ZAUVIJEK SUSJEDI, nadam se u EU još boljim medususjedskim odnosima...
više manje smo mi svi jedan narod, priznali ili ne...
nadam se i jeftinijim stripovima iz "uvoza", ipak carine padaju.
SRETNO HRVATSKA KAO 28 CLANICA EU....poželjeli vas!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/05/2013 : 18:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja ne vidim alternativu...
a ne možemo se porediti s neutralnim zemljama... ne možemo svi biti neutralni i samostalni
nemamo svi iste uvjete u startu zato su nam rezultati razliciti :D


Pa mora se od neceg poceti. Ja sam uvjeren da bi ulaskom u EU ovdje bilo uništeno i ono nešto malo što još vrijedi. Naravno, neke druge stvari bi znacajno bile popravljene, ali, sve u svemu, moglo bi to da se riješi i bez ulaska u EU. Bilo kako bilo, to se nece desiti u skorije vrijeme.

Edited by - delboj on 27/05/2013 18:39:37
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/05/2013 : 18:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tutta

Mene samo cudi,sto dvije drzave,sa najboljim zivotnim standardima u evropi,nisu clanice EU. Norveska i Svicerska. Svedska je se 1995. prikljucila i pomalo su rezultati vidljivi.


Da su se prikljucili, sada vise ne bi bile drzave sa najboljim standardima.
Svica se opire svim silama, ali EU ne popusta, vrse pritisak sa svih strana.

Svici mogu staviti soli na rep
Franak nikad nece postati Euro.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/05/2013 : 18:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Zanimljiv clanak...


quote:
DEUTSCHE WELLE u svojoj posljednjoj analizi zakljucuje da su se u njemackim medijima zaredali napisi o Hrvatskoj i to kako se bliži pristup Hrvatske u Europskoj uniji te se otvoreno pita: Je li u tijeku kampanja protiv Hrvatske?

DW pocinje analizu s clankom u Bildu o tome kako ce Hrvatska potopiti njemacke milijarde eura, u kojem se naše zemlja usporeduje s grobljem.

"Napisi u ovdašnjim medijima uopce nisu namijenjeni javnosti u Hrvatskoj. Zapravo, ulazak Hrvatske u Europsku uniju - i predstojeci godišnji odmori koje ce opet mnogi Nijemci provesti u toj zemlji, je tek povod urednicima da njemackoj javnosti predstave Hrvatsku", piše DW dodajuci kako mediji u Hrvatskoj ipak daju preveliku važnost posljednjim pisanjima jer njemacka javnost o Hrvatskoj zna vrlo malo kao i da njemacku javnost baš osobito niti ne zanima, što se tamo dogada.

"U Hrvatskoj se vjeruje kako 'svi' poznaju njihovu zemlju, njezino cisto more i - u meduvremenu doista dobre prometnice o cemu redovito izvještava njemacki autoklub ADAC i cesto prenose i drugi njemacki mediji. Doduše, treba još pricekati da strucnjaci ADAC-a, kao što to cine i u ostalim zemljama Europske unije, posjete i trajekte koji prometuju u Hrvatskoj i tu ce teško biti ocekivati tako povoljne ocjene", napominje se u clanku u kojem se dodaje da se o Hrvatskoj uistinu rijetko izvještava. Njemce prije svega zanima kriza u Grckoj i u drugim zemljama, pretežito juga Europe koja je duboko uzdrmala povjerenje njemacke javnosti u Europu i osobito njezinu zajednicku valutu.

Vrlo ozbiljan gospodarski tjednik "Wirtschaftswoche", pridružio se nedavno kritikama na racun Hrvatske, a koji podsjeca na usporednu analizu kompetentnosti zemalja World Economic Foruma gdje se Hrvatska smješta na 81. mjesto, cak iza Botsvane i Irana. No, opet, malo se zna o Hrvatskoj.

"I najdobronamjernijem Nijemcu ce se i danas još omaci kako se 'lijepo proveo' na odmoru u 'Jugoslawien' - a makar ce se mnogi Hrvati smrtno uvrijediti na takvu izjavu, i oni ce reci, pred odlazak u Leipzig ili Dresden, kako odlaze u 'Istocnu Njemacku' - takoder državu koja ne postoji vec gotovo cetvrt stoljeca", piše DW koji završava analizu i citatom iz clanka "Neželjeni Europljani", objavljenom u vrlo uglednom lijevo-liberalnom tjedniku Die Zeit:

"Hrvatsku se ne mora uvoditi, ona vec jest stigla u Europu. Niti je Europska unija zdrava, niti je Hrvatska bolesna - obje su onakve kakva zapravo i jest Europa: višesmislena, s mnogo lica i teška."

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 19:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
pada i trg.nekretnina...zlovenci se vec.bune kako im talijani pokupovase primorsku.a slovenija je postala pozeljna destinacija za austrijanske nemacke i engleske penzionere

Edited by - KRAS on 27/05/2013 19:17:28
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 19:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
hrvatska po nalogu brisela uvela rusima vize..koliko glup moras biti pa uciniti nesto tako
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/05/2013 : 20:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

Hrvatska ulazi u EU 1. trpnja 2013

valjda Srpnja?



kako si samo oštrouman, ti sigurno znaš di mrak spava




iwood ko chuck
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/05/2013 : 20:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

pa nismo prihvatili euro :D


Nadam se da ni necemo.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2013 : 20:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta kasnije to bolje.najbolje nikad

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/05/2013 : 20:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Iskreno, živo mi se j... za EU, nisam se previše ložio ni za da ni za ne, ionako se ništa nece promijeniti... Sve bitno ionako je vec odavno u stranim rukama, ulazimo u EU goli i bosi, naguženi, mogu nam raditi što hoce, a za vecinu toga sami smo krivi...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/05/2013 : 20:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Moje mišljenje o Eu. Svatko misli drugacije.
Kapital svugde proguta ljude, to je moje mišljenje o Eu-ju. A onaj mali procenat, može pokupiti sve što želi, kod nas su napravili-polako-"zlato fiskalno pravilo", da ljudi nemaju više reci, što piše u ustavu baš obrnuto-ko ga je.e.Ustav.
Covijek ima sve manje prava (škola, zdravstvo,...)- koliko budeš imao toliko, ceš dobiti.Previše je birokracije, papira i slicnog sr..ja.
Nisam crnogled, živim ok, ali kad se osvrnem okolo i slušam i gledam kako ljudi žive(naravno puno u "maskama") nije mi baš do eu nikad ni bilo. Bolje imati svoju valutu-gledam cene kolike su bile, kad smo imali tolar i sad koliko to košta u Eu.Napravite i vi racunicu-koliko je sad u kunama i posle u eurima.Osjecaj imaš kao da ti sve polako hoce uzeti, sad porezi, onda sutra ovo ili ono, puno stvari, o kojem ljudi ne odlucuju, kao da nas žele sve stisnuti u jednu konzervu kao sardine :)
Ne bi bio crnogled, ali pogledajte si ovaj dokumentarac, pa ce vam možda biti jasnije gde smo. Pocelo je Grckom, kojoj su novcane ustanove uzele demokraciju Demos Kratos-ljudi odluciju, ma jok, novac odlucuje-To je jedina žalost u Eu, kao naravno i u Americi vec dugo. Novac je jedini vrag u cijeloj prici. Mislim, da bi to bio odlican scenarij za Martija ili Dylana :)
Inace, nadam se, da cete sve što je najbolje iskoristiti i odnijeti iz Eu, samo nemojte se previše pustit, da vas iskoriste-stranci.
ispod imate i hrvatske titlove. Neki ste vec videli taj dokumentarac, a oni koji ne, preporucujem. Ljudi moraju samo zajedno držati-kod nas smo previše razdvojeni,-i bit ce bolje.
http://www.youtube.com/watch?v=-ojOAHy0Gi0
pogledao sam ako su i na hrvatskom, ima na engleskom i srpskom http://www.youtube.com/watch?v=aekoeHQeTDw , za bolje razumevanje, vidim da je samo na slovenskom

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/05/2013 20:57:20
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/05/2013 : 21:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
u hrvatskoj su vec navikli na skuppcu.dobro smo pripremljneni na krizu.kuna je stabilna valuta jel.al nije realan odraz gospodarstva i kad hr uvede euro bice nam mnogima drago.kune brze klize iz dzepa.700 kuna sad pa sad odu...dok 100 e -zelembac obrces sto puta pre neg sto ga razbijes.euro je najstabilnija valuta svijeta
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/05/2013 : 21:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

euro je najstabilnija valuta svijeta



Garant !

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/05/2013 : 21:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
dobro je napraviti izracun, pa ce se za godinu ili dve videti koliko je npr. poskupila hrana.
to cisto zbog sebe.
Ovdje sam mislio primjer: šta si dobio tada za 1000 tolara-celu noc se žuralo :) i sad za 5eura-u lokalu dva piva, ili npr. voz u trgovini se puno smanjio. :)
I cuvajte vodu, nemojte pustiti, da se privatizira!

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/05/2013 21:28:44
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/05/2013 : 21:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
braco hrvatski gradjani jebali ste jeza:) ali zato meni placa ide samo gore:) postajem kapitalista:) i tko Vas sljivi:)pare, pare, pare samo meni:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/05/2013 : 22:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

u hrvatskoj su vec navikli na skuppcu.dobro smo pripremljneni na krizu.kuna je stabilna valuta jel.al nije realan odraz gospodarstva i kad hr uvede euro bice nam mnogima drago.kune brze klize iz dzepa.700 kuna sad pa sad odu...dok 100 e -zelembac obrces sto puta pre neg sto ga razbijes.euro je najstabilnija valuta svijeta



100% si u pravu, 100 eura je u džepu je tvrde od granita
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/05/2013 : 23:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

iz perspektive same RH - EU ima itekako koristi
naša država je premala da bi sama opstala



ako ciljaš na to da ce nas ona izvuci iz krize, i da cemo zbog toga imati koristi, necemo. možemo samo postati ovisni o njoj, a tako nešto ne vodi nigdje.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/05/2013 : 23:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ja se i danas naljutim kad mi netko kaze je moj jezik yugichki ja mu objasnim da je hrvatski, a da je yu komunisticka zemlja izbrisana u demokratskim procesima, njima nista jasno kao da nisu gledali TV 90-tih....
A za Rusiju znaju da je parlamentarna demokracija....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/05/2013 : 04:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Za EU!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 28/05/2013 : 10:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
Sjecam se jedne daaavne scene iz "kapelskih kresova", kad su pocetkom 2.svj.rata dva talijanska generala u avionu prelijetala gorski kotar i kad su vidjeli to prirodno bogatstvo jedan od njih rece: "Ovo ce biti naša nova Švicarska..." Pametnome dosta...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/05/2013 : 12:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
"Ima na Balkanu jedna zemlja, koja granici sama sa sobom. Gdje žive najljepše žene, a natalitet opada. Gdje nezaposleni najviše rade, gdje na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gdje vlakovi kasne po redu vožnje. Gdje svi igraju nogomet, a pobjeduju u vaterpolu, rukometu ili tenisu. Gdje svi žure na posao, a niko ne stiže na vrijeme. Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati. Gdje je zdravstvo besplatno, a lijecenje skupo. Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi. Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo. Gdje su javne nabave tajne, a državne tajne javne. Gdje se ratovi nikad ne završavaju. Gdje se povijest ponavlja svaki dan. Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gdje je strana valuta uzeta za domacu. Gdje ljudi svetkuju, a psuju Boga. Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju ludacima, a ludake sposobnima. Gdje nepismeni pišu povijest. Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gdje vlast prezire gradane kao neželjene svjedoke. Gdje se živi od buducnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo. Gdje se svako svakome smiješka, a nitko nikome ne želi dobro. Gdje sudski postupci traju duže od života. Gdje su samo poplave nacin navodnjavanja zemljišta. Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale. Gdje smatraju da ce zemlja više napredovati ako što više nazaduje. Gdje nisi normalan, ako ne poludiš. Gdje živiš samo zato da bi umro. Gdje je vrijeme beskonacno, a glupost besmrtna..."

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/05/2013 : 22:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ovo zvuci kao dijabolicna verzija reklame za Ožujsko!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/05/2013 : 08:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
u bazenu...
veca kolicina vode ne menja cinjenicu da se kupate tu gde drugi pisaju
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000