forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 recepti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/02/2014 : 23:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Mmmmmmmmm..... tripice....
Pa recimo na dalmatinski, s dimljenom pancetom, pršutom, lovorom, lukom srebrencem i maslinovim uljem, neodoljivo...
Govori sve svjetske jezike, a recept je ovdje:


http://www.coolinarika.com/recept/tripice-na-dalmatinski/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 25/02/2014 : 01:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Mozak nisam probao ali sam cuo da je pohovan dobar, zato praseci jezik obozavam cist misic samo meso!

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/02/2014 : 01:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Mozak je prva liga. Inace cijela glavuša se jede, ja sam jeo i oci. Najbolja je u tijestu.
Bijeli bubrezi od havajskog jazavca su delikatesa!

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/02/2014 : 10:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Pohani mozak nisam probao, i inace baš nisam ljubitelj pohanog. Uvijek imam osjecaj da ulje izdominira nad namirnicom što se sukobljuje sa mojom gastrofilozofijom.
Ali mozak na paštetu sa samo sa malo soli i cešnjaka je kult! Na koruznom kruhu dok je još toplo. Creme de la creme.

Bijele bubrege namjeravam probat, ali ne više puta. Iz poštovanja prema živini.

Hehe i prije par godina sam probao neki talijanski sir koji dozrijeva u pecinama. Makar nisam uopce gadljiv na hranu i mogao bi probat apsolutno sve, ovo je išlo teško. I to ne zbog užasnog mirisa nego ti se baš digne želudac. Baš onaj ljepljivi smrad crkotine i vojnickih carapa nakon marša po mocvarnom terenu. Dva puta sam se skoro izrigo kroz nos ali uspjelo mi je iz treceg pokušaja. Bila je borba!
I trebam priznati da je okus fantastican. Bez zajebancije

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/02/2014 : 13:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Ja sam tripice obožavao dok jedan put nisam uletio doma kada ih je mama "barila" prije spremanja.
Znaci, tripice se operu u klaonici i to smrdi ko davo. Onda se prije samog spremanja doma trebaju još jedan put okuhati ili "obariti", dobro ostrugati i ocistiti i onda kuhanje. Kod mene se rade na gulaš s krumpirima.
Tako, uletim u kucu i smrdi na sve strane, pitam što je to, mater kaže cistim tripice! Otac se nasmija i kaže da ih je jedan stari iz sela zvao "kucice za govna".
Ispitao sam o cemu se radi i od onda imam mentalnu blokadu prema tripicama.
Ne gade mi se, ali ih, uz dužno poštovanje, ne mogu jesti.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/02/2014 : 13:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dobro, hajmo sada utvrditi razliku izmedu gulaša i paprikaša
Paprikaš je više corbast i ima krumpira u velikim kolicinama, dok je gulaš konkretno više-manje samo meso. Takoder, u paprikaš ide više i ostalog povrca, konkretno paprike, jel' tako? E sad, imamo i pileci paprikaš koji uopce nije corbast, neko više izgleda kao meso s prilogom. Hm,hm...Inace, baš sam malo gledao i definiciju perkelta i neki kažu da je to jelo bliže paprikašu nego gulašu. Ne znam, za mene je perkelt uvijek bio "gulaš koji se jede viljuškom i nožem." (moja definicija) Naravno, uz obilati prilog. Inace, perkelt uz sataraš...Majke ti mile....

https://www.coolinarika.com/magazin/clanak/koja-je-razlika-izmedju-gulasa-paprikasa-i-perkelta/

Evo ovdje perkelt usporeduju sa paprikašem:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%88

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/02/2014 : 13:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ne bi tila ispast perverzna ali konjski bijela jaja bubreg, dovraga!, s jajima.. ste probali?



Nemam predrasuda prema nicemu ali bijele bubrege ne jedem
Stvar principa




Da skratim, treba imati to isto da bi to isto narucio na tanjuru




Znaci mozak bolje da ne narucujem

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/02/2014 : 17:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ne bi tila ispast perverzna ali konjski bijela jaja bubreg, dovraga!, s jajima.. ste probali?



Nemam predrasuda prema nicemu ali bijele bubrege ne jedem
Stvar principa




Da skratim, treba imati to isto da bi to isto narucio na tanjuru




Znaci mozak bolje da ne narucujem



http://forum.stripovi.com/pop_ignorelist.asp?id=4187&mode=a

mladjo is a moderator and cannot be added to your ignore list.

Close Window





onda, forume, sto ste danas kuhali, jeli, zagorjeli..?


Houston, znas ti dobro ...


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/02/2014 : 17:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

od samog "mirisa" tripica mi se povraca



Sirove i neocišcene smrde za poludit.
Skuvane su druga prica.



smrde u svim kombinacijama. kad triban rigat dovoljno mi se sitit njihovog "mirisa"

Jesi li ikad prao crijeva pri svinjokolji ?



To sam vec cuo od jednog lika
Inace ja sam veliki ljubitelj krvavica. I u vezi njih je lik isto rekao da vidim kak se rade da bi promenil mišljenje. Ja sam rekao da nema šanse

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/02/2014 : 23:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ja sam kao klinac svakog ljeta prao crijeva nakon klanja jarica na otoku, jer je rodakova baka držala kotac.
A nekoliko sam puta na selu kod strine prisustvovao klanju i tranširanju svinja, sa svime što uz to ide, pa i pranjem crijeva.
Nisu bila ugodna iskustva, ali ni toliko neugodna da bih odjednom odustao od jedenja bilo kakvih iznutrica.

P.S. Uvijek mi je izgledalo da strina s osobitim zadovoljstvom kolje svinje, brrrrr....



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/03/2014 : 10:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
ZA NAS, KI RADI KUHAMO

Vzameš dobro uležan rostbeef in ga na hitro popeceš na vrocem maslu po obeh straneh. Nato priliješ liter vodke in dobro prevreš, dodaš strok cesna in zaliješ s tremi decilitri karibskega ruma. Ko je rum skoraj pokuhan, vse skupaj zaliješ še s konjakom, kakih štiri deci, lahko tudi pol litra, po ukusu.

Priloga po želji.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/03/2014 : 11:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Litru vodke? U recept ili u kuhara?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/03/2014 : 12:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Ja sam tripice obožavao dok jedan put nisam uletio doma kada ih je mama "barila" prije spremanja.
Znaci, tripice se operu u klaonici i to smrdi ko davo. Onda se prije samog spremanja doma trebaju još jedan put okuhati ili "obariti", dobro ostrugati i ocistiti i onda kuhanje. Kod mene se rade na gulaš s krumpirima.
Tako, uletim u kucu i smrdi na sve strane, pitam što je to, mater kaže cistim tripice! Otac se nasmija i kaže da ih je jedan stari iz sela zvao "kucice za govna".
Ispitao sam o cemu se radi i od onda imam mentalnu blokadu prema tripicama.
Ne gade mi se, ali ih, uz dužno poštovanje, ne mogu jesti.



ista stvar kao i kod mene
moja baba je imala staru kamenicu isprid kuce, na koju je teta ivka iz krcme papagaj dolazila prat tripice i drobcic,
a tek smrad kad bi se to kuvalo, joj
tako da ja, eto, nisam nikad hrio ni probati tripice, ma niti da kruhom supnem u saft
nemaam pojma kakav je okus, i vjerujem da bi mi se svidjelo, ali hvala lipa, djetinjstvo je djetinjstvo i cuvam ga do smrti
volim zagora i ne jedem tripice

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/03/2014 : 12:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Meni se place kad vidim da ljudi zapravo imaju priliku probat a ne žele. Jednostavno ne mogu to shvatiti. To je ko da ti cigan kupi Zagor specijal a ti ga ne želiš uzeti jer misliš da ce ti ga ukrast nazad ili nešto slicno... sad vidim da analogija nije baš najsretnija. Svejedno:
Stop etiketiranju fileka
Stop potenciranju prica o smradu
Stop selekcijskom proždiranju prasadi
Stop gastrošovinizmu

I onda dode Ken2 kojeg smatram prilicno openminded covjekom i napiše takvu polurigidnu zagorovštinu.
Placem sad ko covjekžena.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/03/2014 : 13:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
u jebote, zagorovština
za slucaj da me nisi shvatio
odrastao sam na zagoru, volio sam ga i još ga volim, ali kao dio tadašnjeg mene
u isto to vrijeme sam i odbijao probati tripice, dropcic i slicne delicije
i nikad nisam popustio i probao
i nikad nisam do kraja odbacio zagora
a možda nisam nikad do kraja ni odrastao
ko ce ga znat

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/03/2014 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Mislim da je kod mene presudno bilo to što sam do svoje 11. godine prakticki živio kod bake i djeda, on umirovljeni lucki radnik i težak koji je držao konobu sa svojim vinom, a ona manje krojacica a više domacica kojoj je najveci dio dana otpadao na kuhanje.
Pripremanje rucka pocinjalo bi vec ujutro oko 6, pa bi s prekidima (odlazak na tržnicu i ribarnicu, na misu i susrete s prijateljicama, citanje novina itd.) potrajalo sve negdje do 13 h kad bi se djed vratio iz vinograda.
I kako u takvom okruženju ne odrastati upijajuci sve mirise i okuse, od namakanja i cišcenja bakalara do pranja tripica, koji mi naravno nisu bili ni strani ni odbojni.
A ponajmanje su mi odbojni bili kad bi se na stol iznijela pripremljena jela, za polizati prste i tražiti repete.
Ima puno u onome "iz kuhinja naših baka" i "kako su jeli naši stari".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/03/2014 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Litru vodke? U recept ili u kuhara?



za umak. jebeš šniclu, ali umak je fantastican.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/03/2014 : 15:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Amos

Ja sam tripice obožavao dok jedan put nisam uletio doma kada ih je mama "barila" prije spremanja.
Znaci, tripice se operu u klaonici i to smrdi ko davo. Onda se prije samog spremanja doma trebaju još jedan put okuhati ili "obariti", dobro ostrugati i ocistiti i onda kuhanje. Kod mene se rade na gulaš s krumpirima.
Tako, uletim u kucu i smrdi na sve strane, pitam što je to, mater kaže cistim tripice! Otac se nasmija i kaže da ih je jedan stari iz sela zvao "kucice za govna".
Ispitao sam o cemu se radi i od onda imam mentalnu blokadu prema tripicama.
Ne gade mi se, ali ih, uz dužno poštovanje, ne mogu jesti.



ista stvar kao i kod mene
moja baba je imala staru kamenicu isprid kuce, na koju je teta ivka iz krcme papagaj dolazila prat tripice i drobcic,
a tek smrad kad bi se to kuvalo, joj
tako da ja, eto, nisam nikad hrio ni probati tripice, ma niti da kruhom supnem u saft
nemaam pojma kakav je okus, i vjerujem da bi mi se svidjelo, ali hvala lipa, djetinjstvo je djetinjstvo i cuvam ga do smrti
volim zagora i ne jedem tripice

Voliš Zagora a ne voliš fileke?
S-K-A-N-D-A-L

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/03/2014 : 16:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Litru vodke? U recept ili u kuhara?



za umak. jebeš šniclu, ali umak je fantastican.



Aha.

Sjetio si me mog starog. Kad on kuha, on to ne zna jednostavno obaviti. Obavezno pretvori u filozofiju prije, u tijeku i nakon kuhanja.
I moras zapamtiti jedno, htio- ne htio. Za savrsen umak ide kvalitetan alkohol. Sto je vino kvalitetnije, skuplje, to je umak bolji...i ne stedi. Kuha najbolji brudet, fis od slatkovodne ribe i pravi beskompromisno najkvalitetnije vino.
Uz takvu osobnost, moras se malo nacvrcat, da bi bio probavljiviji. Kuhar, ne jelo.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/03/2014 : 16:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
@ken2: ma bez brige shvatio sam. Zajebavam se malo, nemoj zamjerit

Moj post je bio više komentar na svijest ljudi kojima je prva asocijacija na fileke- odbojan smrad. E pa jebat ga, to je nepravedno prema njima i to ja drugovi ne mo'g trp't više!
Uostalom, neki sirevi smrde za poludit, kulen se cuva u debelom crijevu, morski pas smrdi po pišalini itd... ali sve je to kratkoga vijeka odnosno dok se ne obradi. Kao uostalom i fileki. I još gomila namirnica. :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/03/2014 : 16:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ma kako ti morski pas smrdi po pisalini?
To je mozda veeeliki? Ono sto sam ja jela nikako ne mogu reci da je miris blizu pisaline a kmo li..a meso je fantasticno.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/03/2014 : 23:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da je kod mene presudno bilo to što sam do svoje 11. godine prakticki živio kod bake i djeda, on umirovljeni lucki radnik i težak koji je držao konobu sa svojim vinom, a ona manje krojacica a više domacica kojoj je najveci dio dana otpadao na kuhanje.
Pripremanje rucka pocinjalo bi vec ujutro oko 6, pa bi s prekidima (odlazak na tržnicu i ribarnicu, na misu i susrete s prijateljicama, citanje novina itd.) potrajalo sve negdje do 13 h kad bi se djed vratio iz vinograda.
I kako u takvom okruženju ne odrastati upijajuci sve mirise i okuse, od namakanja i cišcenja bakalara do pranja tripica, koji mi naravno nisu bili ni strani ni odbojni.
A ponajmanje su mi odbojni bili kad bi se na stol iznijela pripremljena jela, za polizati prste i tražiti repete.
Ima puno u onome "iz kuhinja naših baka" i "kako su jeli naši stari".





Evo, recimo s ovim se mogu potpuno poistovjetiti.

I moje je djetinjstvo bilo puno mirisa i okusa, jer sam odrastao na selu i normalna stvar je bila pomagati oko klanja blaga, cišcenja ribe, probiranja gnjilih krumpira iz podruma i drugih nimalo mirisnih poslova.

Na žalost, tripice su ostavile ovakav trag. Još samo dva jela od djetinjstva ne mogu prožvakati, a to su mlada janjetina s kupusom na lešo i suho svinjsko meso sa svakoberom (http://benkovackoguvno.yuku.com/topic/527/Svakober#.UxZKQD9dVDQ). Koromac, koji je jedan od glavnih sastojaka u svakoberu ne mogu smisliti. Volio bih ga jednom probati kod ovih šminkerskih kuhara cisto da vidim bi li mi se svidio. Možda je problem bio u tome kako se kod mene pripremao, a on jadan ni kriv ni dužan..


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/03/2014 : 23:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

ista stvar kao i kod mene
moja baba je imala staru kamenicu isprid kuce, na koju je teta ivka iz krcme papagaj dolazila prat tripice i drobcic,
a tek smrad kad bi se to kuvalo, joj
tako da ja, eto, nisam nikad hrio ni probati tripice, ma niti da kruhom supnem u saft
nemaam pojma kakav je okus, i vjerujem da bi mi se svidjelo, ali hvala lipa, djetinjstvo je djetinjstvo i cuvam ga do smrti
volim zagora i ne jedem tripice




Moji strici su imali klaonicu u selu pa je jedna baba iz susjedstva kod njih u dvoru klaonice prala tripice (ono preliminarno pranje).
Posuda za pranje je bila bacva za naftu od 200 litara prerezana na pola puna smede-žute tekucine, odnosno mješavine šita i vapna s brdom tripica.
Sjecam se kako smo kao djeca plašili jedan drugoga bacanjem u bacvu za pranje tripa
A ta baba je bila legenda, bila je neka teta mojima i stvarno OK žena, ali s velikom gumiranom pregacom da se ne zašporka od pranja je licila na onog lika iz Hostela.

Ma od sve ove price o tripama, još cu ih poslije puno godina morat ici provati da vidim je li film još uvik isti :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/03/2014 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Meni je recimo koromac (komorac) izvrstan u svakom obliku, i kao zacin jelu, i kao navodno domaci i sasvim prirodni sirup za pice koji sam nedavno našao na jednom zagrebackom štandu (jako dobar!), i samo da zamiriši u nekom prostoru.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 17:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Joj. Bavarski rucak, ali je fora u tome sto sam ga zalila casom pive.
Uz ostatak ovo pisem. Oljigavilo me i sad sam tak meka i usporena i
i..gledaam na sat koliko mi jos treba da se natjeram ustati.
Ovaj recept je Charlie bacio u off,

Znaci, tako izgleda biti muskarac.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000