forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 recepti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/03/2014 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Što je to bavarski rucak?
Možeš slikat sudoper pun suda.
Barem to, kad si vec sve pojela, Sama.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 23:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
pa to ti je Octoberfest.
Dindrlice, kecke, juha s rezancima od palacinki, kobasice i pivo.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/03/2014 : 20:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Buon apetit!

Je li ovo buducnost ljudske prehrane?

Kada se govori o zdravoj prehrani, obicno se misli na sirove namirnice i svježe voce i povrce, ribu, variva i slicnu hranu. No, više od dvije milijarde ljudi na svijetu jede insekte, a upravo se uzgojem tih životinja bavi jedna francuska tvrtka.



Tvrtku je 2011. godine osnovao jedan mladi francuski poduzetnik, koji je na ideju uzgoja insekata za prehranu ljudi došao nakon što je procitao jednu publikaciju EU o koristi insekata. Naime, insekti 2 kilograma hrane pretvaraju u kilogram proteina, dok je za takav proces u klasicnoj proizvodnji mesa životinjama potrebno 8 kilograma hrane. Zato je mladi Francuz krenuo u proizvodnju insekata prilagodenih europskom tržištu, te ih prodaje - fino samljevene.

Specifican okus

"Treba prijeci tu psihološku barijeru. Kad sam ih kušao, primjetio sam da imaju specifican ukus koji se može usporediti s aromama koje poznajemo, kao pileta s ražnja ili ribe s roštilja, ovisno o pripremi", kaže taj poduzetnik za Deutsche Welle.

Na nivou Europske unije, do sada se investiralo uglavnom u projekte prehrane domacih životinja insektima. Prodaja prehrambenih proizvoda namijenjenih ljudima bi trebala biti regulirana najranije do 2016. godine.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 11/03/2014 : 23:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
ima pravo što se tice ukusa - ovisi sa cime i kako je pripremljeno. od toga i pokupi okus. ali ukus samih sviloprejka i striga i ostalih gmazecih malih stvorenjca je rahlo kiselo/grenko. ništa narocito.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2014 : 23:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Da, stvar je puno i u zacinima. Jeo sam npr. puževe ali tu je bilo toliko zacina da se ti puževi nisu ni osjetili

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 12/03/2014 : 22:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
moze i malo humora na topic?

Ribice


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/03/2014 : 18:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
zamijesila sam tijesto. Diglo se, odoh pizzu napravit za veceru.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/03/2014 : 18:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
brzo, ukusno i hranjivo:



i za desert:

morao sam.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/03/2014 : 18:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ja obozavam ovaj topic. Lud je, s tripicama i dusom!

Moja pizza se pece.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2014 : 07:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Dobro jutro svijeticu maleni, uz kavu. Jedem i grcki jogurt s bademom i pistacijama. Dobar je ko grijeh...pa si mislim da se danas u grcku kuhinju dam. Imam doma sarmice u listu vinove loze, i bas si mislim sta dalje.. idem na grckom misliti pa cu cijeli rucak osmisliti.
Svinjetina...neka juha..ima li prijedloga?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/03/2014 : 09:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Pa ak vec imaš gotove sarmice nema potrebe za juhicom i pajcekom posebno. :)
Radije se koncentriraj na neki desert. Kombiniraj neki grcki jogurt sa zacinskim biljem (proljece jelte) i umješaj u njega neko friško voce s placa. Ak ti se ne da do placa stavi pekmez hehe! I smrzni; danas bude vruce.
Eventualno za ?podebljat? glavno jelo:
Ak je vodica od sarmica gusta onda bi mogli pasat betonski tvrdi žganci u koje pred sam kraj umješaš nekakvo zacinsko bilje. Pa kad se ohlade narežeš ih na ?fete? i ispeceš na preklopnom roštilju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2014 : 09:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ma vidi ti znalca

Ali..sarmica imam malo, kupila u tjednu grcke kuhinje, i u konzervi su.. ja bih nesto jos, nesto vise od toga. I hvala na ideji za jogurt, zacine,,,salatu.. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 13:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Jedan jedini me kulinarski show osvojio, i nije tesko pogoditi zasto.
Ta gastronomsko-putopisna serija "Dolce vita", kojom nas vodi David Rocco, osvojila me jednostavnoscu i putovanjem kroz Italiju, koje me vodi na putovanje kroz sjecanje na kuhinju moje none.
Tako je jedno jelo predstavio kao Toskansko, i mnoga druga koja je pripravljao, to su jela mog djetinjstva, iz kuhinje moje none.
Osvojio me sarmom kojim pripovijeda i pojednostavljuje mudrost kuhanja, cime tu vjestinu dovodi do savrsenstva.

Okusi i mirisi Mediterana. Mislim da je u tome sazeto bas sve sto mi je potrebno da bih se osjecala zivom.


Za rucak kuham gulas s njokima, koji jos nije gotov. Imam viska vremena pa sam se sjetila da sad napravim salatu od fazola, identicnu
onoj iz starih kuhinja nasih nona, ali na Davidov nacin, kojim je oplemenio to tradicionalno jelo, a potom sam dodala i jedan svoj sastojak. Malo od toga smijem jesti, osim maslinovog ulja i tune, i moram paziti kada i na koji nacin to konzumiram..
Dovraga sve, morala sam probati. I ne da je dobro, vec je fantasticno i brzo za pripremu, pogotovo kao obrok u sve toplije dane u kojima mijenjamo namirnice i nacin pripreme.

Fazol na salatu s tunom i kukuruzom secercem, ljubicasta kapula i puno maslinoivog ulja. Sol.. sareni papar svjeze mljeveni.



dosta puta nesko fotkam ali tek tako, ne da mi se prebacivati fotkice pa se nakupe i zato sad iskipam ovdje ponesto, tek da ne pricam uprazno ovdje.

moja pizza



i nesto staro, takoder prvi put okusila kao dijete, u kuhinji moje none.

Šato od crnog vina i jaja. Sjetila se toga prosle nedjelje i punila palacinke time.. joj. Jako je ukusno.



a ovo upravo kuham.
Gulas sa sjeckanom rajcicom i kaparama, i njoki.



Uskoro cu pravi istarski žgvacet s njokima, nisam odavna.

i zaboravila sam ovu fotkicu s rijeckih ulica, da njome malo ukrasim topic.


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 16/03/2014 13:59:16
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/03/2014 : 09:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Tek sad vidim slicke. Nisi baš neki kuhinjski fotograf ha?
Ali lijepo što si ih podijelila s nama. :)

Grah salata ili kak mi na sjeveru to zovemo- pažulova/bažulova šielata meni nikako ne paše uz maslinovo ulje. Bucino ulje je najbolje jer osim svoje specificne arome ono takoder potencira i slatkocu graha i luka. Dok maslinovo razvije neku cudnu, gorkastu aromu koja dugo ostane u ustima.

Ali stavila si mi bubu u uho za šato. Mislim da to nisam nikad probao.
U to idu samo jajca, cukor i vino ili staviš još nešto za zgusnut?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/03/2014 : 15:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Pogledala sam na coolinarki za šato, svasta su u njega natrpali, od vanilin secera do jos necega pa zgusnuti na pari kao kremu..
Ali ovaj starinski, originalni šato je od jaja, secera i crnog vina.
Bjelanjke istuci u cvrstu pjenu, zutanjke sa secerom, na jedan zutanjak jedna zlica secera i sve to potom izmijesas i ulijes vino, kolicina po volji..ali ne pretjerivati bas..ili mozes, kad otkrijes omjer koji ti pase. :-)

Sad upravo idem radit kolac od jabuka, neobican i jako dobar, radila moja necakinja koja bas nije od pecenja, pa voli sve sto se ne pece, jednostavno. Ali je jako ukusan i drugaciji. Fotkam, mozda i dam recept ovdje ako mi se bude dalo..

Toliko.

edit: e, da..glede fazola i ulja..znam da je najbolje bucino ulje ali ovdje je recept poseban jer sam probala to s tunom, kako je radio onaj
u seriji, i stavio je maslinovo, pa sam i ja. Ne znam kako bi tuna i bucino ulje u tome isli, pa nisam riskirala. Tuna u salatiu od fazola je fenomenalan spoj. To sam otkrila. Jebes ga sto od svega u salati smijem samo tunu i maslinovo ulje slobodno jesti..ali me nije ubilo ni to malo ostalih sastojaka.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/03/2014 15:49:11
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 25/03/2014 : 17:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
Hmmm evo da i ja podijelim nesto sto isam provao neki dan
Jeste li ikada jeli vepra na raznju????
Prejebena stvar za nepovjerovati

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 25/03/2014 : 18:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
Pa, na ražnju je skoro sve dobro
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/07/2014 : 17:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Pecem savijacicu od buce.
Nije sezona ali ja to imam zamrznuto. Lijepo je u jesen, ali miris je
savršen u ovaj vruci ljetni dan.
Kad se ohladi serviram ju sa dinjom i šlagom. Cemo vidit kako izgleda tako.
Dajte ljudi, živnite ovdje sa receptima od ljetne kuhinje, nešto brzo, laganini, salate i tako to..



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/07/2014 : 18:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

cokolesnik


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/11/2014 : 17:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Kuham sarmu i ostalo mi kupusa od glavice kojeg sam izribala i baš neki dan pronašla recept za
Krpice za zeljem.
Nikad to nisam radila a toliko se naslušala.
Idem sad probati pa makar(ma necu valjda)..bacila.

Na masti otopiti šecer.. na što ce to liciti?!

http://www.volim-meso.hr/krpice-sa-zeljem/?utm_source=facebook&utm_medium=promoted_post&utm_campaign=krpice-sa-zeljem

Volite li krpice sa zeljem? Sto puta sam se pitala: "Ma što je uopce to?"

Idem vidjeti.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/12/2014 : 20:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
E, krpice sa zeljem su mi bile bljak, mom sinu odlicne.



Sad imam lipi recept. Cim sam ga ugledala, znala sam da to želim jesti i sad kuham i tako lijepo miriše i ne mogu docekat da bude kuhano. (Znam da je kasno ali, šta mu ja tu mogu, bit ce mi ovo kasna vecera..)
Ovo je odlicno za ove dane za kad se malo više popije, jelte, a meni ce baš pasat nakon šetne s Tarom po ovoj rijeckoj buri. :)

Preporucam svima, velikima i malima


Juha s kiselim kupusom

http://www.gastro.hr/recepti/juha-s-kiselim-kupusom-4342?utm_source=Facebook&utm_medium=ads&utm_content=4342&utm_campaign=FB+page+statusi&%3Futm_source=Facebook

Hranjiva i ljekovita svojstva kiseli kupus cine neizostavnom zimskom namirnicom
Priprema

1 Krumpir i mrkvu ogulite i narežite na kocke. Kobasicu (poželjno lagano dimljenu) prepolovite i narežite na polumjesece.

2 U loncu popržite kobasicu, dodajte joj krumpir, mrkvu i kiseli kupus narezan na trakice, dobro promiješajte i pirjajte 5 min. Dodajte vodu da prekrije sastojke i pustite da se kuha na laganoj vatri oko 30 min. Po potrebi dodajte vodu.

3 U tavi na žlici maslinova ulja popržite brašno i mljevenu papriku, lagano posolite i popaprite.

4 Dodajte zapršku u juhu, pustite da još jednom prokuha i poslužite toplo.

Sastojci
BROJ PORCIJA
-4+

3 kom
krumpir, zreli
3 kom
mrkva, crvena
3 kom
kobasica (prosjek )
1 žlica
pšenicno brašno, bijelo
0,50 mala žlica
crvena paprika
500 g
kupus kiseli (glave, sirove svj.)
sol
papar
ulje maslinovo



Uz kuhanje i pol caše merlota ( u cašu, ne u jelo..) slušam..




Amalgam u jednom postu jer sam lina poc na druge teme pisat.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 30/12/2014 20:45:01
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 22:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 22:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ni krastavci nisu što su nekad bili.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000