forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Leptirica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 23/12/2014 : 19:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Poll Question:
Sjedim ja tako jucer, napolju mrak, svi spavaju, svi su legli u laki san, pa cak i medvjedi legli spavat pa ih hrka stoji - znaci Moskva je utihnula. Tako, sjedim ja od dosade, kada moj rodak dolazi i kaže "Hajmo da gledamo neki domaci film!", ja eto pristanem. I uzme moj rodak svoj tablet i prikljuci USB kabl na tv plazmu i tako pocinje da šalta youtubeom. Mislim da je šaltao i tražio punih 20 minuta, meni dojadi i odem u WC, pripišalo mi se od cekanja... I tako posle minut-dva ja izlazim kada moj rodak kaže "Roda, evo ja nade pravo dobar film, prije smo ga jednom gledali na televiziji..." I tako meni kroz glavu prolaze misli na koji film misli, i tako ja razmišljam koji bi mogao da bude film kada glumac iz filma poviknu "Vule!". Kad tada nisam skocio, ne bi niko, isto kao da me je neka struna uhvatila, sav sam se onako ukocio jer sam se sjetio da je to u stvari film "Leptirica."

Sunce mu njegovo, pa šta sada? Da gledam film ili da odletim kao mala curica u klozet, pa rekoh hajd da ga poslije 15 godina ponovo izgledam. Sjednemo mi tako, i gledamo pa meni pocinju da se vracaju stara sjecanja na ovo kultno Jugoslovensko ostvarenje. Uvijek bi me hvatala jeza kada bi cuo onaj njezin krik... Joj, da se cojk usere...

No, da ne idem više u detalje, evo da vas pitam: da li se sjecate ovog filma i kako reagujete danas na njega? Da li vas je i dalje strah? I šta mislite o tim tadašnjim glumcima? I da li se ovaj film može mjeriti sa Americkim horror filmovima?



P.S.
Ako sam koga od posjetio na strahote iz djetinstva izazvane ovim filmom, molim vas, nemojte se ljutiti


Results:
Da [60%] 12 votes
Ne [15%] 3 votes
Nisam gledao/la [25%] 5 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 20 counted »» Last Vote: 28/12/2014 00:16:34

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 23/12/2014 : 20:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
Ovo sam i ja gledao odavno,par puta sigurno,ali nikako sam,uvek u društvu!
Mnogo strahote u filmu,pogotovo ono hukanje,da se covek najezi.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/12/2014 : 20:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Prvi put sam ga gledao sa nekih 9-10 godina, posle toga još možda dva puta. Uvek sa istim osecanjima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2014 : 21:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Leptirica i drugi dio Argentovih Demona su filmovi zbog kojih sam imao kosmare kao klinac. Ne znam da li ste culi za « salivanje strave(straha) » ? Kao klinac sam u vise navrata prolazio kroz taj proces, upravo zbog ova dva filma.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/12/2014 : 21:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Možda sam ga i gledao ali se ne mogu prisjetiti, ali znam da me tamo krajem 80-ih pravo prestravio neki domaci film kojega su pustili na televiziji da sam se dugo prekrivao preko glave kada sam išao spavati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 23/12/2014 : 22:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
Jaaako dobar film...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2014 : 22:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Nikad gledao :O
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 23/12/2014 : 22:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message
Kao klincu mu je ovo bio jedan od najstrasnijih filmova, 20 godina kasnije sam ga odgledao opet i nije mi bio strasan, ali su ostale uspomene na jezu prilikom prvog gledanja :)


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/12/2014 : 23:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Gled'o sam ovo. Uopste mi se ne svidja. Svima kojim je vise od 10 ili 12 godina ovo bi trebalo da bude smijesno, ali nikako strasljivo.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 24/12/2014 : 01:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
S nekih 7 godina gledajuci Psycho zaspao sam od dosade. Vjerojatno bih tako da sam gledao i ovo.

Vecu nelagodu stvarala je ona frulica u filmu 'Variola vera'
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 24/12/2014 : 10:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message
Odlican film.. pravi Yu klasik iz doba kad je za film najbitnija bila gluma I dobra karakterizacije likova. Kome se ovo svidja neka obazvezno pogleda film "Sveto mjesto"..
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/12/2014 : 15:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Film sam gledao samo jednom ali se vrlo dobro sjecam osjecaja dozivljenog straha i fascinacije istim.
Najbolji i najefektivniji horor sa nasih prostora.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/12/2014 : 16:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Sjecam se ovog filma. Gledao sam ga kao dijete i skoro se usro od straha

Have mercy
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 24/12/2014 : 17:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Film je jednostavno odlican, vrijedi ga uvijek pogledati Glumci su stvarno bili zakon, mada nisam siguran ali da li je Mirjana Nikolic i dalje živa?
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 25/12/2014 : 20:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Film je jednostavno odlican, vrijedi ga uvijek pogledati Glumci su stvarno bili zakon, mada nisam siguran ali da li je Mirjana Nikolic i dalje živa?



Nesto mi se javlja da nije. Ali ovo i ne treba da bude horor jer je Milovan Glisic i napisao pripovetku po kojoj je radjen film kao zafrkanciju na racun narodnih verovanja i praznoverja. Slicno je uradio i Dj. Kadijevic, reziser. Najbolja je ona scena kad idu kod one babe pa ih baba forta te ne znam Savu, te sta si rek'o, a, Sava, pa kako da ne znam Savu
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/12/2014 : 21:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Da, da, nezaboravljiva i kultna scena :)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/12/2014 : 23:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Nisam gledao, ali ste me zaintrigirali...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/12/2014 : 23:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ima dosta tih zanimljivih filmova po YouTubeu ali uopce mi se neda to ni pokušati otvoriti jer znam da sa ovom šugavom brzinom nema srece, svakih par minuta bih imao prisiljenu pauzu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 26/12/2014 23:36:01
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/12/2014 : 00:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima dosta tih zanimljivih filmova po YouTubeu ali uopce mi se neda to ni pokušati otvoriti jer znam da sa ovom šugavom brzinom nema srece, svakih par minuta bih imao prisiljenu pauzu.



Au, trebaš pod hitno da promijeniš mrežu, najbolje da nadeš nekoga drugog koji nudi bolji net. Kao kod nas, mi u Bosni imamo MojaTV i dobro funkcioniše, imam internet, televiziju i sve ostalo za pristupacnu cijenu od 60 maraka... Ne znam koje imaju ponude u Nigeru ali bi trebao da nadeš nekoga boljeg ili da se žališ, no u svakom slucaju treba da pogledaš ovaj film... Odlican je!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/12/2014 : 07:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
ovaj film nisam još video, ali cu s veseljem pogledati. Malo sam proletio kroz film, ok iako je stariji, izgleda ko neka komedija?

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/12/2014 07:40:28
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2014 : 11:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima dosta tih zanimljivih filmova po YouTubeu ali uopce mi se neda to ni pokušati otvoriti jer znam da sa ovom šugavom brzinom nema srece, svakih par minuta bih imao prisiljenu pauzu.



Au, trebaš pod hitno da promijeniš mrežu, najbolje da nadeš nekoga drugog koji nudi bolji net. Kao kod nas, mi u Bosni imamo MojaTV i dobro funkcioniše, imam internet, televiziju i sve ostalo za pristupacnu cijenu od 60 maraka... Ne znam koje imaju ponude u Nigeru ali bi trebao da nadeš nekoga boljeg ili da se žališ, no u svakom slucaju treba da pogledaš ovaj film... Odlican je!

Nema pomoci bez obzira kod kojega operatera da odem jer svi idu preko iste infrastrukture.
Problem je u bakrenoj žici koja je dotrajala a njima se ne isplati to mijenjati, ceka se optika koja ce možda doci za 5-6 godina a do tada tko živ tko mrtav.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/12/2014 : 15:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

ovaj film nisam još video, ali cu s veseljem pogledati. Malo sam proletio kroz film, ok iako je stariji, izgleda ko neka komedija?



Spoiler:
Radi se o prvom YU horror filmu koji je snimljen, ovo je zapravo kombinacija horrora i slavenske komedije. Sami likovi su živopisni tako da unose veliko veselje tokom radnje filma. Glavni negativac je cudno bice koje se još naziva krvopija ili vampir, a mještani vjeruju da je to Sava Savanovic - prvi srpski vampir koji je umro prije stotinjak godina. Strahinja, mladic koji se zaljubljuje u mladu i zgodnu curu, odlucuje nakon smrti prošloga vodenicara da prenoci u vodenici ali dobija posjetu vampira.....
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/12/2014 : 15:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima dosta tih zanimljivih filmova po YouTubeu ali uopce mi se neda to ni pokušati otvoriti jer znam da sa ovom šugavom brzinom nema srece, svakih par minuta bih imao prisiljenu pauzu.



Au, trebaš pod hitno da promijeniš mrežu, najbolje da nadeš nekoga drugog koji nudi bolji net. Kao kod nas, mi u Bosni imamo MojaTV i dobro funkcioniše, imam internet, televiziju i sve ostalo za pristupacnu cijenu od 60 maraka... Ne znam koje imaju ponude u Nigeru ali bi trebao da nadeš nekoga boljeg ili da se žališ, no u svakom slucaju treba da pogledaš ovaj film... Odlican je!

Nema pomoci bez obzira kod kojega operatera da odem jer svi idu preko iste infrastrukture.
Problem je u bakrenoj žici koja je dotrajala a njima se ne isplati to mijenjati, ceka se optika koja ce možda doci za 5-6 godina a do tada tko živ tko mrtav.



Auu, to nije dobro, tek za 6 godina. Valja tebi cekati, no imao sam i ja prolema sa internetom i televizijom dok nije došla MojaTV. Ali, možeš naci film i dati da ga presnime na CD...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2014 : 17:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Nekada sam skidao filmove sa torrenata dok sam još imao pristojniju brzinu ali sada to više nema smisla jer bi trajalo danima, eventualno muzika može doci u obzir jer se radi o puno manjim datotekama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 29/12/2014 : 04:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima dosta tih zanimljivih filmova po YouTubeu ali uopce mi se neda to ni pokušati otvoriti jer znam da sa ovom šugavom brzinom nema srece, svakih par minuta bih imao prisiljenu pauzu.



Ako imaš Flat rate, ostavi comp preko noci (ili dana), a pusti besplatni keepvid.com da radi posao za tebe. Imaceš skinutu datoteku, pa ceš moci da je gledaš kadgod oceš;)

Piši propalo!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000