forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip na CD-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 23/03/2004 : 23:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Markos

Po meni ovo nije toliko strasno kao filmovi ili muzika




Nije strasno kao glazba i film, ali je dovoljno strasno da mu tu nema mjesta.
No tvoj sajt, tvoja volja.


quote:
Originally posted by Markos
jer stripovi su ipak specifican medij i piratiziranje putem skeniranja na CD-u mislim ne ugrozava Bernarda, ni ostale izdavace. Mislim da bi to i on sam potvrdio. Cak stovise, to je isto mislim i rekao i na ove pirate iz Srbije koji su stampali dva specijalna zagora, a koje je on nakon njih stampao. Prodaja nije nimalo patila zbog toga.




Ma ima tu malo vise toga, nije smao stvar prodaje i ugrozavanja trzista. Ali to su neke stvari koje se ne mogu inputirati niti nauciti kad imas 30 godina u dupetu. To su neke stvari koje su se trebale donijeti iz predpubertetskog doba i koje se ne mogu izmjeniti. To je stavr koja se tice morala, obraza, postenja, kojeg ce se svatko od nas rado dohvatiti u nekoj petparacki argumentiranoj raspravi, no kad se radi o osobnoj koristi, lako cemo to zaprpati zemljom.

Radi se o prenemaganju nad cinjenicom da se tu radi nesto kontra svijeta, kontra postenja, kontra normlanih zivotnih svjetonazora bilo da govorimo o drustvenim, vjerskim ili nekim drugim usadjenim normativima kojih se ovi forumasi jako cesto vole dotaknuti. Radi se o licemjerju i dvojakim jerilima.

Hvala na paznji, meni je ovo samo jos jedna u nizu potvrda da tu sve manje ima mjesta za budale i zanesenjake mog kalibra. Forum i ovako brije na sve samo ne na strip u njegovom izvornom obliku.
A mene budale, i moje zablude.

Svako dobro i adio!






--


Lepo je biti principijelan kad si legalista. Što je tvoja poenta Gande, hoceš reci da pirati kradu? Da covek koji je platio autorska prava ima pravo oglašivati svoj proizvod a ostali nemaju? Da ja nemam prava citati neke stripove samo zato što si jih ne mogu priuštiti? Pa hej, u pravu si. Ali ja razmišljam malo o razliki izmedu prava i pravde. To me navodi da razmišljam o takozvanim zakonitim kradjama, nasilnim otimacinama zemlje, bancnim kamatama koja granice na robovlasništvo, itd itd. I znam samo jedno, niko si ne može uzeti pravo da kopirajtuje vazduh. I jasno vidim u ovom trenutku, ima jedna tanka linija izmedju autorskih prava i prava autora. Ali u pravu si, lopovi ce završiti u zatvoru, ili ako su maloljetni, njihov tata ce, a to se mene ne tice.

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/03/2004 : 00:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
Al' se Gand raspizdio. Dobro, svako ima pravo na svoje mišljenje (a on je svoje lijepo obrazložio, ko i uvijek).
Normalno da ne treba uništavati posao trenutnim izdavacima ali da mi neko ponudi sve ZS/LMS na Cd-ima, ja bi ih uzeo.
Danas klinci nemaju pojma koje smo mi stripove citali prije 15 godina a ni ja neznam šta je bilo još 15 godina prije. Zašto to nebi nadoknadio putem digitalnog medija?
Dobar primjer je Tantus i "Ridjobradi". Ja samo Ridjobradog citao samo u jednom Gigantu (br3) i uvijek sam želio još ali nikad nisam naletio na druge epizode. U medjuvremenu su se i cijene popele abnormalno. Sad kad sam cuo da to postoji u skeniranom obliku, naravno da bi to volio imati. I kome ja tu nanosim štetu? Nekom izdavacu od prije 40 godina, ili autoru stripa? Orginal nebi kupio- neznam francuski. Da cekam da ponovo izadje? Sigurno.
Takve stare, preskupe a premalo dostupne stvari ne samo da treba skenirati vec ih treba ponovo tiskati, pa ako treba piratski- može. (Ako ne, a ono bar za osobnu bibilioteku.)
Eto- Gandu svaka cast ali ovo je ipak internet forum a ne polje sa vjetrenjacama.
(Pa neka sad ispadne da sam seljoš sklon pirateriji:))

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/03/2004 : 00:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by Mate

ja uopce nisan zna za to da je scanturion skenira zlatnu seriju,kad sam pocea prodavat.jednostavno sam od jednog covika kupia ta 2 dvd-a po 150kn i prodava ih po forumu.vjerujte mi nebi to napravia da sam zna da scanturion to prodaje.


http://strip.greatnow.com/---forum:http://funnload.proboards29.com



zasto ne? da si prije pratio forum, znao bi, da je scanturion kad su mu neki forumasi predlagali da ubaci zastitu, pravilno zakljucio da to nema smisla, jer ce se itako provaliti. njegova ideja je bila: primam narudzbe do tog i tog datuma, fiksna cijena 105 eur, jasno mi je da ce poslije to ici po jeftinijoj cijeni, ali ja sam dobio u medjuvremenu ono sto sam racunao i svejedno mi je sto ce to drugi preprodavati i po kojoj cijeni...
ps: jesu li stigli novci za te dvd-e?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/03/2004 : 00:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Gand Posted - 23/03/2004 : 14:54:07
----------------------------------------------------------------------
Pa ovo je da se useres od smijeha!!!
----------------------------------------------------------------------

E vec san izgubija svaku nadu, 4 stranice topica i napokon je netko primjetija glupost rasprave...
No ja san vec jedanput dospija na zub sa izjavom di san ( samo ) posredno spomenija kako kolekcija stripova na Cd-u NIJE KOLEKCIJA.
To je izazvalo takvu reakciju da san mislija da ce me Mel Gibson pozvati na audiciju za "Pasiju"...

----------------------------------------------------------------------
tantus Posted - 23/03/2004 : 15:56:39
----------------------------------------------------------------------Kada mi je ujak pocetkom '80-ih poklonio za deseti rodjendan 4 knjige ukoricenog Plavog Vjesnika, godiste '61-'64, imao sam utisak da su ti stripovi dosli iz nekog drugog vremena, koje ja kao dete nisam mogao da zamislim. Tesko mi je bilo da shvatim i da je on to cuvao 20 godina i da je sada ta, za mene neprocenjiva vrednost u mojim rukama.
----------------------------------------------------------------------

Da li bi tvoje oduševljenje bilo isto i da ti je poklonija CD sa istim tim skeniranim stripovima?
Zanemari vrijeme radnje. Znam da bi te pocetkom osamdesetih i obicni CD oduševija, i mene bi!

----------------------------------------------------------------------
Kakve su sanse da stripovi iz '70-ih i '80-ih dodju u ruke danasnje dece, obzirom na ekonomsku situaciju na ovim prostorima i cene koje ti brojevi dostizu (da ne govorim o tome koliko ih je uopste na raspolaganju da se nabave)?
----------------------------------------------------------------------

Šanse su i više nego velike. Jednostavno, jednog dana pokloni dio ili cijelu kolekciju klincu, necaku, ljubavnici ( a ona svome sinu )...

----------------------------------------------------------------------
Pravljenje neke vrste digitalne biblioteke starih izdanja moze samo da doprinese popularnosti stripa kod danasnjih citalaca i samim tim pospesi prodaju novih strip izdanja. Da ne govorim o mogucnosti da se sacuvaju ta izdanja za buduce generacije.
----------------------------------------------------------------------

Postoje mnogi filmovi ( a i stripovi ) koji su sacuvani desetljecima ali ne zahvaljujuci mojim piratskim kopijama.

----------------------------------------------------------------------
Kazi mi ko ce danas da objavi Dena Derija u boji (kao sto je izlazio u Plavom Vjesniku)? I ko bi ga kupovao? Taj strip pripada jednom drugom vremenu, a opet je steta da ostane nepoznat danasnjim generacijama. Skeniranje starih izdanja vidim kao jedinu mogucnost za to.
----------------------------------------------------------------------

Cuj, ne mora ( a i ne može ) se imati sve. Za to i postoji kolekcionarstvo. Hoceš Derija? Pa kreni u potragu. Lova je da se troši...

----------------------------------------------------------------------
Skoro sam dobio skenove prvih 8 brojeva Ridjobradog i dobio priliku da procitam pocetak price o Ridjobradom, koja je izasla samo u Stripoteci br. 38 i Eksu br. 18, koje nikad nisam uspeo (ili nisam imao dovoljno para) da nabavim (u stvari pre nego sto sam dosao do spiskova Stripoteka i Eksova na ovom forumu nisam ni znao da postoje).
----------------------------------------------------------------------

Sramota me priznati ali prodao sam prvu epizodu Ridjobradog za 150 kn.
No tip je upravo na ovom forumu dao oglas o kupovini i sam ponudio cijenu. Uz taj strip poklonio sam mu AZ tek toliko da smanjim nelagodu. Naravno da sam novac uzeo ( i odma potrošija na stripove ) ali htio sam reci da pravi zaljubljenik pronadje sredstva za ono što zaista voli. Covik nije žalija lovu za nešto što je dugo tražio i što voli... Moja je bezobraznost zbog cijene ali me tješi što ju je sam ponudio.

Usput, prva epizoda objavljena je i u Panorami, djelomicno cak i u boji, no to te zasigurno ne zanima jer imaš na CEDEU.

----------------------------------------------------------------------
To je nesto sto sam hteo godinama da procitam (u vecini brojeva Ridjobradog se pominje kako je on usvojio Erika posle napada na jedan trgovacki brod, pa sam pretpostavljao da se to desilo u prvoj epizodi serijala) i da nije bilo tog skena tesko da bih skoro dobio priliku, posto ne verujem da ce neko u skorije vreme da pocne da izdaje Ridjobradog u bilo kom obliku. A ako krene, prvi cu da ga kupim t.j. one brojeve koje nemam u papirnom izdanju (ako bi bilo izdanje u boji, to je vec druga prica). Ali Ridjobradi je isto strip koji je izlazio 60-ih godina i tesko mozes da ocekujes da neki izdavac danas preuzme rizik i krene sa njegovim reprintom, bez obzira sto po meni spada u sam vrh i zlatno doba francuskog stripa.
----------------------------------------------------------------------

Ako ikad krenem sa izdavanjem stripova, Ridjobradi je prvi na listi.

----------------------------------------------------------------------
Strip kao medij je namenjen papirnom izdanju i nikakva sken izdanja osecaj papirnog stripa u ruci to ne mogu zameniti. Imam na CD-u skenove prvih 50 brojeva Dilan Doga, ali redovno kupujem Extra seriju od Ludensa, jer to jednostavno nije isto. Strip junake koje volim cu redovno kupovati nezavisno od njihovih skenova koje imam u arhivi.
----------------------------------------------------------------------

Bravo! Da si sad spomenija prostor na polici koji ti je deficitaran...
Mislim da bi moj monitor završija na ulici .
Još jednom BRAVO! Moraš nešto sakupiti za malog od ljubavnice...

----------------------------------------------------------------------

Ne mogu odjednom dati komentar na sve ali ...
Tantuse, ništa osobno, samo nabijam postove .


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/03/2004 : 01:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Prvo cu da odradim 3 epizode Ridjobradog koje mi nisu ukoricene, a koje jgoran5 nije skenirao 9,10 i 11. Ako se neko prikljuci sa epizodama od 12 do 15 (nedostaje i epizoda broj 2, Kralj sedam mora) imacemo celog Ridjobradog na nasem jeziku, neke od tih epizoda su izasle pre 30 godina i nikad nisu reprintovane.




Ne nedostaje epizoda br.2! JA SAM JE SKENIRAO!!!!!! I PRVU I DRUGU!!!!
Ali razlog je bio greška tj. prilagodjavanje obimu izdanja, koju su izdavaci napravili. Naime prve dvi epizode Ridjobradog imaju po 62 stranice a objavljene su tako da je posljednjih 16 stranica prve epizode spojeno sa 31 stranicom druge epizode. Tako su dobili dvi epizode no kraj druge nedostaje. Taj kraj je objavljen kasnije. Iz tog razloga sam skenira, isprinta, složija kako bi tribalo izgledati, uveza i ... Jednostavno sam zadovoljan ucinjenim poslom.

Doduše u prvoj epizodi ( u sva tri izdanja di je objavljena ) fali stranica broj 16. Kako je bilo u originalu ne znam ali u to vrime Fr-Be produkcija imala je dosta albuma ( epizoda ) radjenih za objavljevanje na 30 stranica pa je to možda i razlog ove zbrke. Navodno je kraj druge epizode nacrtan dosta kasnije ( cak se spominje kao dio 18-og albuma ) što bi znacilo kasnije prilagodjavanje formi albuma od 44 - 48 stranica.

Skenirao sam i prve dvi epizode Jugurthe ( Hermann ) ali opet zbog uveza jer nisu nikad objavljene kao cjelina. Ima san sve nastavke u duplikatu ali me nerviralo što bi kod uveza bilo nemoguce izbjeci da upadne po koja stranica nekog drugog stripa...

Dakle, nemam ništa protiv skeniranja. Ja to radim zbog navedenh razloga ali nije forum misto da se poziva na zajednicku akciju. Znam da nas je ode iz svih krajeva bivše Yu i da Vas nostalgicno priziva duh zajednickih omladinskih radnih akcija ali ipak...

Bojim se samo da neko ne predloži i štafetu




www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/03/2004 : 06:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


---------------------------------------------------------------------
Kakve su sanse da stripovi iz '70-ih i '80-ih dodju u ruke danasnje dece, obzirom na ekonomsku situaciju na ovim prostorima i cene koje ti brojevi dostizu (da ne govorim o tome koliko ih je uopste na raspolaganju da se nabave)?
----------------------------------------------------------------------

Šanse su i više nego velike. Jednostavno, jednog dana pokloni dio ili cijelu kolekciju klincu, necaku, ljubavnici ( a ona svome sinu )...



Svašta. Znaci u oporuci cemo ostavljati stripove...to ce stvarno nasljednike usreciti (kao ono- ma de su pare, šta ce mi to:))

----------------------------------------------------------------------
Pravljenje neke vrste digitalne biblioteke starih izdanja moze samo da doprinese popularnosti stripa kod danasnjih citalaca i samim tim pospesi prodaju novih strip izdanja. Da ne govorim o mogucnosti da se sacuvaju ta izdanja za buduce generacije.
----------------------------------------------------------------------

quote:

Postoje mnogi filmovi ( a i stripovi ) koji su sacuvani desetljecima ali ne zahvaljujuci mojim piratskim kopijama.



Nemožeš usporedjivati filmove (narocito strane) i stvari iz bivše Juge koje zanimaju samo nas nekolicinu (statisticki gledano).


quote:

Cuj, ne mora ( a i ne može ) se imati sve. Za to i postoji kolekcionarstvo. Hoceš Derija? Pa kreni u potragu. Lova je da se troši...


Svašta. Znaci, treba bankritirati svaki mjesec da bi nešto procitali.


quote:
Sramota me priznati ali prodao sam prvu epizodu Ridjobradog za 150 kn.
No tip je upravo na ovom forumu dao oglas o kupovini i sam ponudio cijenu. Uz taj strip poklonio sam mu AZ tek toliko da smanjim nelagodu. Naravno da sam novac uzeo ( i odma potrošija na stripove ) ali htio sam reci da pravi zaljubljenik pronadje sredstva za ono što zaista voli. Covik nije žalija lovu za nešto što je dugo tražio i što voli... Moja je bezobraznost zbog cijene ali me tješi što ju je sam ponudio.


Vidi prijašnji komentar.


Svidalo se to nama ili ne- papir nije buducnost. (I jednom kad nabavim projektor- citam samo na zidu)

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/03/2004 : 08:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:


Ne nedostaje epizoda br.2! JA SAM JE SKENIRAO!!!!!! I PRVU I DRUGU!!!!
Ali razlog je bio greška tj. prilagodjavanje obimu izdanja, koju su izdavaci napravili. Naime prve dvi epizode Ridjobradog imaju po 62 stranice a objavljene su tako da je posljednjih 16 stranica prve epizode spojeno sa 31 stranicom druge epizode. Tako su dobili dvi epizode no kraj druge nedostaje. Taj kraj je objavljen kasnije. Iz tog razloga sam skenira, isprinta, složija kako bi tribalo izgledati, uveza i ... Jednostavno sam zadovoljan ucinjenim poslom.




Znaci postoje 32 stranice iz druge epizode koje su nasi jednostavno preskocili zbog standardnog formata stripa.A da li je taj kraj ikad objavljen kod nas?
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/03/2004 : 08:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Vidim da je ova rasprava prilicno zapalila strasti na forumu, a to mi definitivno nije bio cilj. Mozemo u nedogled da raspravljamo sta ko misli u vezi ove teme i zasto, uvek se sve svodi na razlicitost misljenja, sto je OK.

U postu posle Gandovog komentara sam napisao razloge zbog kojih sam se ukljucio u pricu oko skeniranja i ako neko bude hteo da se prikljuci je dobrodosao.

Drago mi je da je Markos napisao da izdavacima verovatno ne smeta distribucija starih izdanja na CD-ovima, sto mi je u skladu sa onim sto sam napisao. Papir je medij kome je strip izvorno namenjen i to ce biti tako.

Jedino moram da odgovorim Renky-ju na temu Plavih Vjesnika.
Da sam ih dobio na CD-u verovatno to ne bi bilo to, ali bi to u svakom slucaju bilo bolje nego da ih uopste ne dobijem, sto je mnogo verovatnija kombinacija.
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 24/03/2004 : 09:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message
quote:
Originally posted by miha

Što je tvoja poenta Gande, hoceš reci da pirati kradu?





Da, pa to je jasno od mog prvog posta.
Pirati su lopovi, ma sto vi o tome mislili, to je cinjenicno neoborivo.

Nego, sto ti zelis reci da ne kradu?
Pirati nisu ljudi koji se bave nezakonitim poslom, vec su pirati ljudi koji za dobrobit novih generacija strip star 20 godina cine pristupacan na CD mediju?
Mili Boze, profilirate stvar ko da su pirati nekakvi dobrotvori s idejom vodiljom sirenja strip kulture i to za samo 15 kuna po CD-u!?
Pa ovo je zivi cirkus covjece!!!



Zar tu nema nikoga da s malko odmaka i bez uplitanja interesa i emocija SHVATI o cemu vi tu pricate, i o cemu ja PRICAM!?!?

Dakle moram li pisati 5 istovjetnih postova da bi netko konacno shvatio!?
OK, nije bed, evo jos jednom....

Nisam nikakav utopist i moralist, i totalno me boli kurac da li vi na CD-u drzite back up stripa, filma, glazbe ili zeninog dupeta!
Point je da toj temi u komercijalnom smislu NIJE MJESTO NA PUBLIC FORUMU!!!


Da je jednostavnije, granicilo bi s degenerizmom.

A sad kad smo konacno (jesmo li?) dokucili moje i vase stavove, sad bih se povukao iz daljnje rasprave, pa bih iskreno zamolio da mi ne pisete reply na ovo. Meni je jasan vas stav kao i stav Markosa (rista, jebeno ne vjerujem da si ti potpisao onaj post) kao voditelja sajta, a i vama je konacno (da li je ?) jasan moj stav.
Kako rekoh, svako dorbo, idemo dalje.



--
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2004 : 11:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Gande, razumijem ja tebe, ali sto se mene tice, trenutno pirati (bar ovi na CD-u) rade vise koristi nego stete, u smislu popularizacije stripa. O cemu pricam? Pa svatko tko voli strip ce ga kupiti na pairu, bez obzira postoji li on na CD-u ili ne. Ponavljam, ja sam nabavio jedno 30-tak CD-ova sa stripovima koje nisam citao, da bi ih prolistao i vidio jel mi se svidi i ako mi se svidi da ih kupim u papirnatoj verziji. Do sad sam procitao sveukupno 10 stranica sa tih 30 CDova, a stripove sam uglavnom vec kupio, jer ih ne mogu citati na monitoru, hocu strip u ruci, da ga citam u kuhinji, u fotelji, na krevetu, kad hocu i gdje hocu. Mislim da vecini CD-ovi sluze informacije radi, a ionako svi kupuju papirnata izdanja. Evo, scanturion je skenirao sve ZS i LMS zagore, upravo one koje Bernard sad objavljuje u Zagor Extra. Gotovo da bi se dao opkladiti da su SVI koji imaju taj CD kupili i te brojeve Zagor extra. CD Piratstvo nije problem strip izdavastva u Hr i zato nisam tako rigorozan prema tome.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Mate
Senior Member

Croatia
1370 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 24/03/2004 : 12:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mate's Homepage  Send Mate an ICQ Message  Send Mate a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Gotovo da bi se dao opkladiti da su SVI koji imaju taj CD kupili i te brojeve Zagor extra. CD Piratstvo nije problem strip izdavastva u Hr i zato nisam tako rigorozan prema tome.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


tako je,ja još uvijek kupujem extra zagore i zlatnu seriju,makar ih imam skenirane.

Sucker!
Go to Top of Page

Mate
Senior Member

Croatia
1370 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 24/03/2004 : 12:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mate's Homepage  Send Mate an ICQ Message  Send Mate a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

quote:
Originally posted by Mate

ja uopce nisan zna za to da je scanturion skenira zlatnu seriju,kad sam pocea prodavat.jednostavno sam od jednog covika kupia ta 2 dvd-a po 150kn i prodava ih po forumu.vjerujte mi nebi to napravia da sam zna da scanturion to prodaje.


http://strip.greatnow.com/---forum:http://funnload.proboards29.com




ps: jesu li stigli novci za te dvd-e?


je stigli su,šaljem za dan,dva.
upravo se prže.

Sucker!

Edited by - Mate on 24/03/2004 12:58:19
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/03/2004 : 15:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by miha

Što je tvoja poenta Gande, hoceš reci da pirati kradu?



Da, pa to je jasno od mog prvog posta.
Pirati su lopovi, ma sto vi o tome mislili, to je cinjenicno neoborivo.

Nego, sto ti zelis reci da ne kradu?
Pirati nisu ljudi koji se bave nezakonitim poslom, vec su pirati ljudi koji za dobrobit novih generacija strip star 20 godina cine pristupacan na CD mediju?
Mili Boze, profilirate stvar ko da su pirati nekakvi dobrotvori s idejom vodiljom sirenja strip kulture i to za samo 15 kuna po CD-u!?
Pa ovo je zivi cirkus covjece!!!

Nisam nikakav utopist i moralist, i totalno me boli kurac da li vi na CD-u drzite back up stripa, filma, glazbe ili zeninog dupeta!
Point je da toj temi u komercijalnom smislu NIJE MJESTO NA PUBLIC FORUMU!!!

Da je jednostavnije, granicilo bi s degenerizmom.

A sad kad smo konacno (jesmo li?) dokucili moje i vase stavove, sad bih se povukao iz daljnje rasprave, pa bih iskreno zamolio da mi ne pisete reply na ovo. Meni je jasan vas stav kao i stav Markosa (rista, jebeno ne vjerujem da si ti potpisao onaj post) kao voditelja sajta, a i vama je konacno (da li je ?) jasan moj stav.
Kako rekoh, svako dorbo, idemo dalje.


Koje su to fore? Dosta puta vidim to na forumu- sad kad sam ja rekao svoje sad mi više nemojte odgovarati.
Nemoj ti citat ono šta ti napišemo.

Normalno da mi se cini ko dobrotvor neko ko mi skenira neke stirpove stare 20-30-40 godina... Trebam li svaki mjesec bankrotirati zbog 2 stripa?
I skuliraj malo sa crvenim tekstom... Šta su to tebi pirati napravili da si se toliko zapalio.


to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/03/2004 : 15:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
tantus Posted - 24/03/2004 : 08:27:04
----------------------------------------------------------------------
Znaci postoje 32 stranice iz druge epizode koje su nasi jednostavno preskocili zbog standardnog formata stripa.A da li je taj kraj ikad objavljen kod nas?
----------------------------------------------------------------------

Ovako:
Prve dvi epizode imaju po 62 stranice.
#01 LE DEMON DES CARAIBES - DEMON SA KARIBA / Hubibon & Charlier 1961.
Objavljeno:
Panorama ( u nastavcima ) - Stranice 01 - 47 ( fali 16-a stranica )
Stripoteka br.38 - Stranice 01 - 47 ( fali 16-a stranica )
Stripoteka br.43 - Stranice 48 - 62
EKS Almanah br.18 - Stranice 01 - 47 ( fali 16-a stranica )

#02 LE ROI DES 7 MERS - SLIJEPI PUTNIK / Hubinon & Charlier 1962.
Objavljeno:
Stripoteka br.43 - Stranice 01 - 31 ( epizoda ima nekakav logicni završetak ali to nije stvarni kraj epizode )
Izdavac je u ovom broju Stripoteke objavio 15 stranica ( 48 - 61 ) prve epizode i 31 stranicu druge epizode. Time su se dobile dvi epizode po 46 stranica. Epizoda u Stripoteci nije naslovljena ( Kralj 7 mora ) a nedostaje 31 stranica koju Stripoteka nikad nije objavila.
Super br.25 - SLIJEPI PUTNIK Stranice 01 - 62
Ovdje je druga epizoda objavljena kompletna ( što bi i bija odgovor na tvoje pitanje ).

Prema mom popisu, i informacijama vezanim uz originale, kronološki #18 LE JEUNE CAPITAINE - MLADI KAPETAN donosi kraj te druge epizode.
To i ima neke logike jer je album u Francuskoj objavljen 1981. a Super br.25 objavljen je u prosincu 1981. dakle vremenski bi se moglo poklapati.


tantus Posted - 24/03/2004 : 08:36:22
----------------------------------------------------------------------
Jedino moram da odgovorim Renky-ju na temu Plavih Vjesnika.
Da sam ih dobio na CD-u verovatno to ne bi bilo to, ali bi to u svakom slucaju bilo bolje nego da ih uopste ne dobijem, sto je mnogo verovatnija kombinacija.
----------------------------------------------------------------------

Definitivno to nije ni približno isti osjecaj ali i opcija da ih nemaš a želiš je prihvatljiva. Na to sam ciljao, kolekcionarstvo, potraga, stezanje kaiša


dule_car Posted - 24/03/2004 : 06:15:55
----------------------------------------------------------------------
Svašta. Znaci u oporuci cemo ostavljati stripove...to ce stvarno nasljednike usreciti (kao ono- ma de su pare, šta ce mi to:))
----------------------------------------------------------------------

Ma kakva oporuka, spomenija sam POKLON jer je i Tantus dobija Plavi V. na poklon. Njega je ocito usrecilo, ako tebe ne bi to je tvoj problem.

dule_car Posted - 24/03/2004 : 06:15:55
----------------------------------------------------------------------
Svašta. Znaci, treba bankritirati svaki mjesec da bi nešto procitali.
----------------------------------------------------------------------

Cuj, ja nemam ništa protiv ( bar ne ništa efikasno ) kupovine skeniranih stripova. Protivnik sam spominjanja skeniranih stripova u smislu KOLEKCIJE. Protivnik sam stava "to ja zbog prostora na polici"...
Protivnik sam komentara da je to nacin da se mladi upoznaju sa stripom. Koji jebeni apsurd. Pa postoje stripovi na kiosku. Neka se tako upoznaju. Zašto neki misle da se, preko skena Zagora iz 70-ih ili 80-ih, može bolje upoznati mladi citatelj sa stripom nego preko primjerka danas kupljenog na kiosku.

U stvari ako netko kupi Cd sa skenovima i to mu se svidi. Rasplamsa mu ljubav prema doticnom stripu odluka o nabavci te iste kolekcije na papiru koštat ce ga novaca i odricanja ali zar to i nije bit kolekcionarstva

A i knjige se mogu citati, bar su ovih dana jeftine ( 29 kn ). Plus gratis 3D naocale.


P.S.
Pojavom piratskih CD-ova pojavila se i gomila klinaca koji su se preko noci prozvali Dee Jay ___________ ( pa onda neko bombasticno ime ). Kupili su na pazaru 30 kopija i poceli obilaziti klubove. Nije upalilo, prišli su na MP3. E sad ste gotovi vi starci za mix pultovima. Ovo je naša tehnologija. Kad ono...zamislite šoka ( obostranog ) kad mi je jedan od takvih doša sa pitanjem mogu li mu pustiti neku stvar sa MP3 formata. Ja mu kažem naravno, stavi na gramofon . Mislite da nije pokuša. Mislija je od ploca da su konobarske tacne.

Ni dan danas mu nije jasno zašto ga nitko ne zaposli...

P.S.S.
Samo skenirajte i citajte. Kad se navucete opet je bankrot izgledna opcija. Evo, casna pionirska, kad objavim svoj strip uz svaki primjerak ce u prodaju ici i prazni cedej i tava za prženje.





www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/03/2004 : 18:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


dule_car Posted - 24/03/2004 : 06:15:55
----------------------------------------------------------------------
Svašta. Znaci u oporuci cemo ostavljati stripove...to ce stvarno nasljednike usreciti (kao ono- ma de su pare, šta ce mi to:))
----------------------------------------------------------------------

Ma kakva oporuka, spomenija sam POKLON jer je i Tantus dobija Plavi V. na poklon. Njega je ocito usrecilo, ako tebe ne bi to je tvoj problem.



POKLON? Nekako mi se ne svidja ideja da se odvojim od dijela svoje zbirke, pa sam zato pomislio na oporuku.

Normalno da bi me usrecilo:))...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 25/03/2004 : 12:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
P.S.S.
Samo skenirajte i citajte. Kad se navucete opet je bankrot izgledna opcija. Evo, casna pionirska, kad objavim svoj strip uz svaki primjerak ce u prodaju ici i prazni cedej i tava za prženje.



Renky, od silnog posla na Stripotekama i rasprave o piratima/CD stripovima zaboravio si na mene.
Izlicitirao sam neke Texove na tvojoj aukciji... a nisu na CD-u, mame mi!!


** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/03/2004 : 15:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Renky, od silnog posla na Stripotekama i rasprave o piratima/CD stripovima zaboravio si na mene.
Izlicitirao sam neke Texove na tvojoj aukciji... a nisu na CD-u, mame mi!!

** Thommo was here! **





www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 25/03/2004 : 17:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

[quote
Nasla se dva pirata... hej, pazi PIRATA, dvojica ljudi koji se bave nezakonitim rabotama, i jedan drugome pricaju o moralnom aspektu cijene njihovih kriminalnih radnji!

--



NE VIDIM ZAŠTO BI SKENIRANJE STRIPOVA BILA KRIMINALNA RADNJA?
JA SAM SKENIRAO DOSTA STRIPOVA I NISAM NIŠTA OD TOGA PRODAVAO(OSIM ONIH PRVIH EPIZODA TEXA JER SAM SE NAZAJEBAVAO SA NJIMA)
JEDNOSTAVNO NE VIDIM RAZLOGA PROZIVANJU LJUDI DA SE BAVE KRIMINALNIM RABOTAMA.
JEDNOSTAVNO SE NISI TREBAO UKLJUCITI U RASPRAVU AKO TI SE NE SVIÐA,ALI NE,TI URGIRAŠ DA SE OVA RASPRAVA IZBRIŠE JER JE BEZVEZNA.DA MI JE SAMO ZNATI KOJI SI TI FAKTOR DA TO MOŽEŠ ZANTJEVATI.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 25/03/2004 : 21:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Gand

[quote
Nasla se dva pirata... hej, pazi PIRATA, dvojica ljudi koji se bave nezakonitim rabotama, i jedan drugome pricaju o moralnom aspektu cijene njihovih kriminalnih radnji!

--



NE VIDIM ZAŠTO BI SKENIRANJE STRIPOVA BILA KRIMINALNA RADNJA?
JA SAM SKENIRAO DOSTA STRIPOVA I NISAM NIŠTA OD TOGA PRODAVAO(OSIM ONIH PRVIH EPIZODA TEXA JER SAM SE NAZAJEBAVAO SA NJIMA)
JEDNOSTAVNO NE VIDIM RAZLOGA PROZIVANJU LJUDI DA SE BAVE KRIMINALNIM RABOTAMA.
JEDNOSTAVNO SE NISI TREBAO UKLJUCITI U RASPRAVU AKO TI SE NE SVIÐA,ALI NE,TI URGIRAŠ DA SE OVA RASPRAVA IZBRIŠE JER JE BEZVEZNA.DA MI JE SAMO ZNATI KOJI SI TI FAKTOR DA TO MOŽEŠ ZANTJEVATI.

-------------
carpe diem...
-------------




Kad se sve zbroji i oduzme, skeniranje bilo cega, kopiranje bilo cega, je kriminalna radnja.
A taj "faktor" je izdvojio mjesta na serveru za naslovnice i besplatno ga dao stripovi.com sajtu (if i remember correctly)

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 25/03/2004 : 22:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message
Piratstvo mi se nikako ne rimuje sa stripovi.com!
Ovo je ipak jedan renomirani site...treba ipak malo
otvoriti ochi.



;-)
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/03/2004 : 22:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
ma kakvo piratstvo, skenirano par prastarih stripova... koje gluposti, problem je sto se na svaku temu nadje neki kolericar
(filmovi, igre, izdanja postojecih izdavackih kuca... to da, ali zs i lms... gluposti)
nismo istog misljenja, vrati mi moje krpice... koja djetinjarija...
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 25/03/2004 : 22:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by byoman
[br
Kad se sve zbroji i oduzme, skeniranje bilo cega, kopiranje bilo cega, je kriminalna radnja.
A taj "faktor" je izdvojio mjesta na serveru za naslovnice i besplatno ga dao stripovi.com sajtu (if i remember correctly)

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."




i to bi trebalo znacciti šta.
ok.ustupio je prostor ali zašto nešto što je nekome zanimljivo i vode raspravu oko toga a njemu nije zanimljivo treba obrisati
ne vidim za to razlog,jednostavno ne

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/03/2004 : 22:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

ma kakvo piratstvo, skenirano par prastarih stripova... koje gluposti, problem je sto se na svaku temu nadje neki kolericar
(filmovi, igre, izdanja postojecih izdavackih kuca... to da, ali zs i lms... gluposti)
nismo istog misljenja, vrati mi moje krpice... koja djetinjarija...




Nekima baš nikad nije jasno...Nije bitno što se radi o kršenju prava nepostojece izdavacke kuce, radi se o kršenju prava vlasnika istih a to je u ovom slucaju SBE. Dakle krše se prava POSTOJECE izdavacke kuce. Nisu raspadom Dnevnika prestala važiti prava na stripove. Mislim da je cak i SAF u igri. Oni su PRODALI PRAVA NA KORIŠTENJE a ne u trajno vlasništvo. Isto je tako nekad SBE prodao prava Dnevniku. Na korištenje.

Druga je prica što njih ( SBE ) boli uvo zbog skeniranja pa cak i piratiranja ponekih epizoda. Osobno i ja sam mišljenja da skeniranje ne može nauditi izdavaštvu ali neke stvari moramo rašcistiti. Drugim ricima, imate li obraza i dalje pljuvati po Bernardu zato što "ganja vjetrenjace" a ne štanca pirate.



www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/03/2004 : 01:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
sta jasno? da probam jos jednom ovako: kome se obratiti za pravo da skeniram neki strip zs, primjer:

a) izdavac dnevnik (licenca za yu)
b) bonelijev junak sa neizvornim imenom
c) mikicina naslovnica
d) izmjenjen tok price, alternativni kraj (kao onaj zagor sa crnim vukovima)
e) tri dodatka u stripu razlicitih autora

molim prijedloge

@ renky:
pljuvanje? bernard? vjetrenjace?
nekontam bas nista
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 30/03/2004 : 15:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Originally posted by jgoran5


>i to bi trebalo znacciti šta.

Da ima pravo prigovarati?

>ok.ustupio je prostor ali zašto nešto što je nekome zanimljivo i >vode raspravu oko toga a njemu nije zanimljivo treba obrisati
>ne vidim za to razlog,jednostavno ne

Nema to veze s tim je li to njemu zanimljivo. Jednostavno, gledajuci s pravnog stajalista, skeniranje je protuzakonito. Preporucio vam je da se prebacite na mail.
Zasto se onda brisu one politicke rasprave? I to je nekome zanimljivo a prokleti Dado se ponasa kao diktator i brise.

U svakom slucaju, otisao je s foruma pa vas nece vise ometati.




"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000