forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

armatura
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 05/06/2009

Posted - 15/11/2009 : 18:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send armatura a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da je uradjen bolje nego treci,jedino je greskom napisano da su epizode 7,8 i 9!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/11/2009 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by armatura

Cini mi se da je uradjen bolje nego treci,jedino je greskom napisano da su epizode 7,8 i 9!



Ma ne zajebavaj! Nemoguce! Na rikni?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 15/11/2009 : 19:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno unutra gdje pišu numeracje i imena originalnih italijanskih epizoda. Ako je tako - to ne umanjuje veličinu greške. Neozbiljno

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/11/2009 : 20:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Kupujem ovo izdanje prvenstveno radi prijevoda i to mi je najbitnije, kupovacu ga vjerojatno i dalje, ali s obzirom na cijenu od skoro 20 eura mogli bi se malo vise potruditi oko izvedbe.

Jel ako ste nesto nazvali kolekcionarsko izdanje onda bi to trebalo kvalitetom uveza bar malo da lici na fibrina, libellusova, pa i dobar dio bookglobeovih i beloputnih izdanja.

Ako ne, onda ste to mogli tiskati u malo vecem tirazu i jeftinom pakovanju kao sto tiskate superbook, kojeg takodjer kupujem.
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 15/11/2009 : 21:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message  Reply with Quote
Slazem se u potpunosti. Degutantno je sto je cenom priblizno slican Libellusovim izdanjima, a na delu je dramaticno smandrljavanje kad je sama tehnicka izvedba i kontrola iste u pitanju...

strenvvm et virtvte

Edited by - Elesar on 15/11/2009 21:31:09
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 15/11/2009 : 21:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Cena je ipak nešto niža u odnosu na Libelus,to ipak treba istaći,u ostalo se ne bih upuštao.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/11/2009 : 22:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Cena je ipak nešto niža u odnosu na Libelus,to ipak treba istaći,u ostalo se ne bih upuštao.


Da, ali kod Libellusa su naslovnice u boji.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 15/11/2009 : 22:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by tumen

Cena je ipak nešto niža u odnosu na Libelus,to ipak treba istaći,u ostalo se ne bih upuštao.


Da, ali kod Libellusa su naslovnice u boji.



Pa dobro,to mora da je presudno. Mada se i meni tako više sviđa.
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 16/11/2009 : 00:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by tumen

Cena je ipak nešto niža u odnosu na Libelus,to ipak treba istaći,u ostalo se ne bih upuštao.


Da, ali kod Libellusa su naslovnice u boji.



I stampa kvalitetnija, i korice lepse, i dizajn sjajan i uvez savrsen....

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/11/2009 : 09:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
slazem se sa svima koji kazu da je prevod bolji od ludensovog.ali pogledajte otisak,koji nije ni blizu otisku kiosk izdanja ludens,a jos i naslovne u crno-beloj verziji.koristi se kao bolji papir za to k.izdanje,ali opet nikakve vajde,ni priblizno nekom kvalitetu.rikna je deblja ,tako da je strip s druge strane tanji,znaci da bi se sve uklopilo treba deblji papir.bespotrebno bacanje love za lose izdanje.svaka cast marcelu,ali kad sve ostalo ne stima dzabe.pesimisticno kazem da ce i dalje biti lose odradjenih brojeva,a to se vidi iz mnogih komentara tipa -fale stranice,treba izabrati dobar primerak,sivi otisak u 10% knjige.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 16/11/2009 : 10:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Slazem se u potpunosti.Pa sta mi citaoci treba da uradimo da bi veseli cetvrtak poboljsao kvalitet?Da odemo svi u redakciju sa motkama i buldozerom?Pa ne znam za ostale,ali ja licno 100 godina cekam da u srbiji krenu da izlaze stripovi ozbiljno,i kad se to desi,odna prc.Pa ni jedan izdavac nikad nije imao problema sa stampom.Cak ni onaj Abaton,jeste da je bio stampan na toalet papiru,ali je crna brate bila crna.Pa na stripovima i nema druge boje osim crne,i ako ni nju ne mogu da otisnu kako treba,onda do vraga.A da ne pricam o kolekcionarskim knjigama koja kostaju ihaha.Jeste da su jeftinija od libellusa,ali to je samo zato sto svi koristimo clanske popuste.I libellusove knjige,ako se kupe u libellusu sigurno kostaju manje nego kod nas u darkvudu.A tek o opremi kolekcionaraca da ne govorim.Pa ne moze to tako lose.Ja kupim dostojevskog sabrana dela i knjiga mi se uhvati 1100 dinara,a uvezana je perverzija.E pa neka veseli kosta i 300 dinara vise nego sad al da bude kad ga kupis da ga sa ponosom stavis u policu.Ne znam dokle su spremni da idu.I ta fora,druga knjiga uradjena perfektno,a posle nje losije i losije.Pa ja znam da im je veca zarada kad rade u budjavoj stampariji,ali problem tu i nastaje,niko ne pita citaoce jesu li zadovoljni.Pa zato i treba da postoji klub ljubitelja citalaca,da se okupimo,iznesemo svoje predloge,sugestije,zalbe,pa onda nam oni iznesu svoje odgovore,mogucnosti,sta mogu a sta ne mogu,a ne samo lazi lazi i lazi,bice bolje od ovog broja,pa od onog....I tako stalno se vrtimo u krug....Znam da sam vas sad sve smorio na forumu.Ako neko nece da ovo cita zbog duzine,nema veze,al ja moram da se ovde olaksam jer kod mene u gradu retko ko cita stripove pa nemam sa kim da pricam na tu temu.Zao mi je sto me veseli stalno primoravaju da vise simpatisem hrvatske izdavace.....
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/11/2009 : 12:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Libellus nigde nema nikakav popust (osim na sajmovima i sl. i tad nije neki).
A cronose, ja ne znam da li postoji neka tema koju ti nisi zagadio svojim pljuvanjem po Veselom Cetvrtku. Smeta ti biranje. Meni je lakse da izaberem VC nego Libellus strip. Cesto se desi da imaju neku gresku zbog koje kasnije moram da menjam. Zalis se na riknu. Libellusov Marti mi na polici uzasno izgleda. One bele crtice iznad Martijevog lika variraju po visini, i to uopste ne izgleda skladno. Smetaju ti naslovne. Drugacije ne moze. Ako ti sve ovo smeta, okani se, nemoj da kupujes, i ne posecuj vise ovu temu.
Razumem ostale koji kude to izdanje jer su ga kupili i smeta im. Ali ovo sto ti radis je preslo svaku granicu. A nisi jedini.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 16/11/2009 : 14:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Au kreso,cime sam te razbesneo...Nisam mislio na popust bukvalno,ali sam mislio da su stripovi kod nas,dok prodju carinu i dok se prevedu iz eura u dinar,malo skuplji nego tamo.To je moje subjektivno misljenje,poveden sam njime jer su recimo najskuplji libellusi(mislim na mister noa) u hrvatskoj oduvek bili 130 kn a kod nas su sad 1700 dinara a ranije su bili jeftiniji.Samo sam to hteo da kazem.Nije 1120 dinara puno za dilana ali bolje da kosta 1400 a da bude dobro odradjen.Mislim opet subjektivno da bi ljudi vise voleli to nego da se prepucavamo po forumima ciji je dobar a ciji je katastrofa primerak.Ono bi bilo malo skuplje,al bi verovatno svi primerci bili pod crtu.Al ko zna,onda bi mozda redje posecivali forume... :)
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/11/2009 : 15:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ma nisi ti nista, ti si kupio primerak i mislis da bi moglo bolje, i ja se slazem sa tobom.
Cronos six, on the other hand, je opljuvao ovo izdanje i VČ gde god da je stigao. Svaka tema je priča ili o "Blaži" (zove se Blažina, by the way) ili o mirisu papira, ili o tome da li je trafikantkinja bila ljubazna. Prešlo je svaku granicu dobrog ukusa.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Nije 1120 dinara puno za dilana ali bolje da kosta 1400 a da bude dobro odradjen.



Za nekog ko ima Trafiku ispred nosa i clanski popust,za onog ko npr. narucuje iz AF je 1400 + postarina.
Kad se VC direktno naruci mahom se dobijaju losi primerci.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/11/2009 : 15:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Naruči iz Darkvuda.
Izađe na isto, jer je strip 1250 dinara, a poštarina oko 150-200.
A dobiješ lep primerak.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Ma nisi ti nista, ti si kupio primerak i mislis da bi moglo bolje, i ja se slazem sa tobom.
Cronos six, on the other hand, je opljuvao ovo izdanje i VČ gde god da je stigao. Svaka tema je priča ili o "Blaži" (zove se Blažina, by the way) ili o mirisu papira, ili o tome da li je trafikantkinja bila ljubazna. Prešlo je svaku granicu dobrog ukusa.



Jesi li ti siguran da cronos ne kupuje ova izdanja? Ja sam i privatno u kontaktu s njim i nisam siguran.
Ja kupujem sva izdanja osim onih gde dupliram bespotrebno(Zagor,Chico specijalci,OP) i tvrdim da ne mogu po tehnickim karakteristikama da se porede s Ludensom. O Libellusu i KIVC necu ni da trosim reci. Ne biram primerke jer nisam u mogucnosti. Donosi mi ih diler koji nema vremena za nas 15-20 da pregleda svaki strip jer bi morao da prenoci par puta u BG.
Jednom sam vratio Demiana jer je nedostyajala naslovna i to je sve.
Izdanja VC mislim da nemam procenat uspesnosti ni 50 %.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Naruči iz Darkvuda.
Izađe na isto, jer je strip 1250 dinara, a poštarina oko 150-200.
A dobiješ lep primerak.



Donosi mi ih diler po toj ceni,ali poenta je u tome da opet ima dosta felericnih primeraka.
Pa kad na kraju i dobijem ispravan primerak,nacekam se,a i to kida zivce.
I verujem da ima malo onih koji imaju sva izdanja VC i Libellusa,tako da znam o cemu pricam.
Dobro,nemam KIDD 4 jer je izasao pre par dana
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
E sad,s druge strane,sto meni bar nije zanemarljivo,izdanja DD Veselog imaju neuporedivo bolji prevod i adaptaciju od Ludensa koji je po tom pitanju katastrofa.

Edited by - Tex Willer on 16/11/2009 15:16:54
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 16/11/2009 : 15:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by mrmada

Nije 1120 dinara puno za dilana ali bolje da kosta 1400 a da bude dobro odradjen.



Za nekog ko ima Trafiku ispred nosa i clanski popust,za onog ko npr. narucuje iz AF je 1400 + postarina.
Kad se VC direktno naruci mahom se dobijaju losi primerci.



Sve je stvar misljenja.Ja npr nemam trafiku ispred nosa i zivim cak 200 km od beograda ali licno mislim da bi dilan mogao da kosta 1700 bez popusta a recimo 1350 sa popustom ali da bude bar 50 procenata bolji nego sto je sad....
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/11/2009 : 15:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Libellus nigde nema nikakav popust (osim na sajmovima i sl. i tad nije neki).
A cronose, ja ne znam da li postoji neka tema koju ti nisi zagadio svojim pljuvanjem po Veselom Cetvrtku. Smeta ti biranje. Meni je lakse da izaberem VC nego Libellus strip. Cesto se desi da imaju neku gresku zbog koje kasnije moram da menjam. Zalis se na riknu. Libellusov Marti mi na polici uzasno izgleda. One bele crtice iznad Martijevog lika variraju po visini, i to uopste ne izgleda skladno. Smetaju ti naslovne. Drugacije ne moze. Ako ti sve ovo smeta, okani se, nemoj da kupujes, i ne posecuj vise ovu temu.
Razumem ostale koji kude to izdanje jer su ga kupili i smeta im. Ali ovo sto ti radis je preslo svaku granicu. A nisi jedini.



kreso da ti nije tata blazina pa si ovoliko besan?smiri zivce,pred tobom je citava mladost,jebes stripove i otisak.
tek si poceo sa kolekcionarstvom,a vec sve znas?kod tebe ne postoji granica,ti tacno znas sta je pisac hteo da kaze.strip scena od 1945-do danas je tebi poznatija,nego vecini nas!ja sam iskreno za tebe malisan zaglibljen u bonelli,a kad i to neko zasere,onda su moje kritike jos zesce!dali je nesto preslo granicu ili nije to je licno moja stvar,zato ne tupi,i neglumi poznavaoca izdavastva,a svoje misljenje mozes uvek iskazati.kao i svi,i ja sam na ovom forumu da bi pratio strip-scenu,kritikovao,predlagao,i upozoravao na nedostatke.mani se kompjutera,i vise citaj,nije poenta ostaviti sto vise postova.ja ostavim jedan,ali vredan,i odma te to bode u oci.na kraju krajeva mladje generacije,vise vole tastaturu nego p...u,a tu mi nikako nisu jasni.
aj zdravo,bice me jos u topicima v.c,tesko si ga tebi!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada


Sve je stvar misljenja.Ja npr nemam trafiku ispred nosa i zivim cak 200 km od beograda ali licno mislim da bi dilan mogao da kosta 1700 bez popusta a recimo 1350 sa popustom ali da bude bar 50 procenata bolji nego sto je sad....



Isto razmisljamo. Btw ja sam iz Nisha i to je negde oko 230 km od BG.
EDIT: Problem je sto se ovde pravi i podela na hrvatske i srpske izdavace i imas pojedince koji brane "svoje" bez obzira da li ima osnove za to ili ne.
Bitno da je "nase",pa makar bilo i sranje.
Ajde ponovicu jos jednom,moj novac nema nacionalnost i hocu kvalitetna izdanja za "svoje" pare.
Nista vise,nista manje.

Edited by - Tex Willer on 16/11/2009 15:48:52
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 16/11/2009 : 15:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem zasto nema Trafika u Nisu.To bi pokrivalo celu juznu Srbiju,a bogami i MKD i C.Goru.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

na kraju krajeva mladje generacije,vise vole tastaturu nego p...u,a tu mi nikako nisu jasni.




Ne kaze se pivu,nego pivo
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Ne razumem zasto nema Trafika u Nisu.To bi pokrivalo celu juznu Srbiju,a bogami i MKD i C.Goru.



Bice kad se otcepimo od BG a ja budem ministar kulture
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000