forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 16:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
@ kreŠa & Le Samourai

Možete vas dvojica da pričate bilo šta o bilo kom! Ali što se tiče cronos sixa, da skupite sva svoja izdanja VČ nemate toliko koliko ih on ima! I daj, malo otvorite svoje vidike i gledajte malo šire!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 16:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by kreŠa

Cronose, otkud znas da je broj felericnih izdanja kod Veselog 20%?

Kronos je veliki mag i vrach koji vadi statistike direktno iz svog dupeta. Otkad je jednog dana, kao sasvim mali, predvideo da ce sutra biti novi dan, vizije su prodno, kao reka niz dolinu, krenule jedna za drugom.


Ti bi stvarno mogo malo da skratis jezik.


"Mogo" bi i ti, pa nishta.

I ko si ti da meni, ili bilo kome, govorish da "skratim jezik"? Ako kronos mozhe da bljuje svoja sranja, beskrajne pljuvachine i gluposti kakve se retko mogu chuti, ja imam pravo da mi se od njih povraca.

Nisam ti ja posilni da mi se tako dziberski obracash.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 16:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa



Kad kažeš da je nešto loše, to se misli na celo izdanje. Ako kažeš: loža je oprema, povez, prevod, adaptacija, lektura, štampa... to je u redu. Reći da ovo nije kolekcionarsko izdanje je glupo.


Ajde pazljivo procitaj ponovo sve sta je napisano pa ces da primetis da postujem rad ljudi koji rade na prevodu,adaptaciji,tekstualnim dodacima i da sam to vise puta naglasio.
A kritikujem otisak,dizajn,uvez,dupliranje i nedostatak strana.
I to sve lepo pise za onog koji hoce da vidi. Ko nece,ne mora.

quote:
Originally posted by kreŠa



Da je DD 3 katastrofalno urađen, da je loš otisak, da je loš papir...
Na rečnik sam dosta pazio, ali da cronos six meni kaže da ne serem, a ja to da prećutim neću.



DD 3 je po mojim kriterijumima nedovoljno dobro uradjen da bi se zvao KI.
A i sto si se uhvatio samo za DD 3,prokomentarisi celu kolekciju Zagora i DD i kazi da li to izgleda kao KI?
Sto se tice cronosa,toliko je stariji od tebe da ovo i ne zasluzuje odgovor. Jedno je raspravljati se takvim tonom sa vrsnjacima,a drugo sa nekim ko bi po godinama mogao da ti bude otac.
Mene su tako vaspitavali,tebe izgleda ne.
quote:
Originally posted by kreŠa



To što tebe nije briga, ne znači da mene nije briga. Hrvatska je za mene strana zemlja, kuna je strana valuta, hrvatski je strani jezik. I ja mogu da čitam na hrvatskom, ali to i dalje smatram za "ne-domaći strip"


Ja sam rodjen u SFRJ,gde smo svi bili u istoj drzavi,pa mi dopusti da thrvatska izdanja ne dozivljavam kao strana. Stvar navike,sta ces.

quote:
Originally posted by kreŠa



Nisam niko i ništa i VČ, jednostavno mislim da je ovo pljuvanje prešlo svaku granicu.
A na ovo vređanje neću da se obazirem, to više govori o tebi i tvojoj kulturi, nego mojoj.




Vidi iznad sta sam ti napisao o polemici sa cronosom,pa mozda i shvatis nesto. Toliko od mene sto se tice konverzacije s tobom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 16:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai


"Mogo" bi i ti, pa nishta.

I ko si ti da meni, ili bilo kome, govorish da "skratim jezik"? Ako kronos mozhe da bljuje svoja sranja, beskrajne pljuvachine i gluposti kakve se retko mogu chuti, ja imam pravo da mi se od njih povraca.

Nisam ti ja posilni da mi se tako dziberski obracash.



Mogao - jel' ovako bolje? Imacu to u vidu kad budem na nekom forumu o pravopisu. Ovde kucam onako kako pricam. Ako ti se ne svidja kako se govori ovde i to me zabole.

A ko si ti da pljujes coveka zbog pljuvanja po stripovima. Pravis li razliku?
On pljuje po strip izdanjima,a ti po njemu.
Kako se znam s cronosom ne mogu da ne odreagujem na ovakve gluposti koje si napisao.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/11/2009 : 16:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
@ quote Hrvatska je za mene strana zemlja, kuna je strana valuta, hrvatski je strani jezik

Ova dva mogu da razumem, ali ovo trece ne. Nije pametno da tako razmisljas, misli sire... Jezik nije strani, sve je to isti jezik...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 16:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Kronos, otkad se pojavio, ide po celom forumu i VREDJA, kako izdavache, tako i druge chlanove foruma. Shtavishe, vredja koristeci nekakve nazovi "informacije" koje je on sam smislio, poput ovih ponudjenih procenata ovde i drugih raznoraznih teorija zavere.

Ja nikada ne pljujem njega lichno, ali ako on neshto lupi, ja cu da kazhem da lupa. A lupa, obilno i uchestalo.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 16:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer





Znači, to što je cronos stariji od mene, znači da može da me vređa?
Kolekcionarski Zagor mi je omiljena edicija, i mislim da sem grešaka u prva dva broja, drugih grešaka nema.

@Bob Rok
Ja sam rodjen posle rata i posle raspada SFRJ, za mene je Hrvatska zemlja kao i svaka druga. Imamo i sličan jezik sa Česima, pa ne kupujemo njihove stripove

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/11/2009 : 16:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Mi imamo isti jezik kao Hrvati. Poredis babe i zabe... Ne trci pred rudu, mlad si. Ne razumes mnoge stvari...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 16:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Kronos, otkad se pojavio, ide po celom forumu i VREDJA, kako izdavache, tako i druge chlanove foruma. Shtavishe, vredja koristeci nekakve nazovi "informacije" koje je on sam smislio, poput ovih ponudjenih procenata ovde i drugih raznoraznih teorija zavere.

Ja nikada ne pljujem njega lichno, ali ako on neshto lupi, ja cu da kazhem da lupa. A lupa, obilno i uchestalo.



Ajde da spustim loptu.
Cronos je takva likcina da ja nemam reci.Da ga upoznas verujem da bi drugacije mislio o njemu.
Nije zavrsio knjizevnost,izrazava se kako zna,ali to mu ne smeta da bude ljudina.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 16:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa


Znači, to što je cronos stariji od mene, znači da može da me vređa?
Kolekcionarski Zagor mi je omiljena edicija, i mislim da sem grešaka u prva dva broja, drugih grešaka nema.



Ne bi trebao. Ali,da mene izvredja npr.wiskey,srdjandj,risbozg(za koje znam da su prilicno stariji od mene) sigurno im ne bi odgovorio uvredom.
Mozes da dokazes poentu i bez ruznih reci upucenih nekom ko je mnogo stariji od tebe. Ako umes s recima,postoji veliki izbor istih da nekog uveris u svoje razmisljanje.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 16:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ruzno je citati kako pljuste uvrede.
Ako se vec prozivate podjebavajte se bar mangupski da bude duhovito.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 16:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
To je potpuno moguce. Ja samo mogu da sudim po onome shto ovde prochitam.

Ali, ako prichamo na neku temu, a neko u okviru te priche potkrepljuje svoje neslaganje izmishljenim podacima, teshko je to ne prokomentarisati.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 16:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Mi imamo isti jezik kao Hrvati. Poredis babe i zabe... Ne trci pred rudu, mlad si. Ne razumes mnoge stvari...



Npr.neka nam kaze zasto je kod nas sada novembar a ne studeni. Ili zasto imamo fudbalsku reprezentaciju a ne nogometnu.
Mogu Delboj ili Curunir da pojasne neke stvari ako slucajno zalutaju ovde.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 17:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja nigde na ovom topiku nisam cronosa direktno uvredio. Rekao sam "sranja" misleci na uopsteno pljuvanje. A ne na njega.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 17/11/2009 : 17:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Smirite se malo. Nema potrebe za ovakvim svađama.

Edited by - Mhejl on 17/11/2009 17:00:56
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/11/2009 : 17:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
To je samo razlika u prihvatanju, meseci su cak slicni slovenskom jeziku (Cesi imaju slican nacin naziva meseca), a fudbal je pandan nogometu, prevedeno sa engleskog, cak bi i nogomet bio pravilniji naziv

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 17:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

To je potpuno moguce. Ja samo mogu da sudim po onome shto ovde prochitam.

Ali, ako prichamo na neku temu, a neko u okviru te priche potkrepljuje svoje neslaganje izmishljenim podacima, teshko je to ne prokomentarisati.



Forum je lose mesto za procenjivanje neke osobe.
Kafana je mnogo bolja.
A kreSa i ti nas napadate kao da smo mi drzavni neprijatelji,antisrbi ili sta vec,samo zato sto smatramo da ova KI mogu i trebaju da budu kvalitetnija,kao npr.Libellusova ili Fibrina. Rade se u istom tirazu,cena je slicna,pa bi i kvalitet trebao da bude.
Ako sam zbog toga srbomrzac,neka sam.
I da,vise mi se svidjaju vw vozila od Zastavinih. I ne mogu da kazem da je Yugo bolji od bube,pa taman me proglasili Nemcem.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 17/11/2009 : 17:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Meni lično nisu smetali toliko neki propusti kod Veselog i mislim da je kvalitet zadnjih kolekcionarskih izdanja solidan,ne smeta mi uopšte nikakav dizajn kod kolekcionarskih izdanja,ali to i nije poenta ove priče.
Najveći problem je izgleda broj lošijih i feleričnih primeraka,a tu prilikom kupovine najviše trpe ljudi koji su dosta udaljeni od Beograda,koji nemaju trafiku u svom mestu i koji su telefonski naručivali svoje primerke.Mogao bih da se pravim blesav i da kažem da me baš briga za njih kada ja imam dobre primerke koje i ako nisu takvi mogu lako da zamenim,ali neću,pre svega nije moralno,a zatim ko mi garantuje da se jednog dana i ja neću naći u sličnoj situaciji?
Mislim da nije reč o tome da Veseli četvrtak treba da digne kvalitet svojih izdanja na neki vrhunski nivo,već pre svega da ona budu normalna,bez štamparskih grešaka,sa dobrim koricama,istih dimenzija...
U tom slučaju bi svi dobijali dobre primerke i niko ne bi kritikovao.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 17:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kreŠa


Znači, to što je cronos stariji od mene, znači da može da me vređa?
Kolekcionarski Zagor mi je omiljena edicija, i mislim da sem grešaka u prva dva broja, drugih grešaka nema.



Ne bi trebao. Ali,da mene izvredja npr.wiskey,srdjandj,risbozg(za koje znam da su prilicno stariji od mene) sigurno im ne bi odgovorio uvredom.
Mozes da dokazes poentu i bez ruznih reci upucenih nekom ko je mnogo stariji od tebe. Ako umes s recima,postoji veliki izbor istih da nekog uveris u svoje razmisljanje.



Slažem se Što se tiče cronosa, čovek je suviše iskren, i daleko od toga da su mu namere loše! A svi oni žestoki dečaci i mladići kad budu u ozbiljnijim godinama i dalje budu zaneseni sa stripovima kao cronos mogu za sebe da kažu da su pravi stripofili Što se tiče jezika, smešno je upoređivati Hrvatski sa nekim drugim jezikom van porostora bivše SFRJ!
Da pomenem i ovo u vezi KI DD, s'ozirom da samo na toj temi. To ne kupujem iz razloga što ne skupljam više DD, imao sam prvi broj i slažem se sa svim kritikama upućenih u vezi tehničke izrade istog. Znam da je drugi broj bio odličan, a video sam i treći na sajmu i očito je da je lošiji od drugog.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 17:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

To je samo razlika u prihvatanju, meseci su cak slicni slovenskom jeziku (Cesi imaju slican nacin naziva meseca), a fudbal je pandan nogometu, prevedeno sa engleskog, cak bi i nogomet bio pravilniji naziv



Ti nazivi bi trebali da se koriste i kod nas. I koristili su se,dok nismo potpuno otudjili neke svoje reci i prihvatili germanizme,turcizme...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 17:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Meni lično nisu smetali toliko neki propusti kod Veselog i mislim da je kvalitet zadnjih kolekcionarskih izdanja solidan,ne smeta mi uopšte nikakav dizajn kod kolekcionarskih izdanja,ali to i nije poenta ove priče.
Najveći problem je izgleda broj lošijih i feleričnih primeraka,a tu prilikom kupovine najviše trpe ljudi koji su dosta udaljeni od Beograda,koji nemaju trafiku u svom mestu i koji su telefonski naručivali svoje primerke.Mogao bih da se pravim blesav i da kažem da me baš briga za njih kada ja imam dobre primerke koje i ako nisu takvi mogu lako da zamenim,ali neću,pre svega nije moralno,a zatim ko mi garantuje da se jednog dana i ja neću naći u sličnoj situaciji?
Mislim da nije reč o tome da Veseli četvrtak treba da digne kvalitet svojih izdanja na neki vrhunski nivo,već pre svega da ona budu normalna,bez štamparskih grešaka,sa dobrim koricama,istih dimenzija...
U tom slučaju bi svi dobijali dobre primerke i niko ne bi kritikovao.



Ti si ocigledno bistar momak i shvatio si da mi ne zelimo(a i ne mozemo,sve i da hocemo) da pokopamo strip scenu u Srbiji i da ne mrzimo sve sto je srpsko,vec da samo zelimo kvalitetnija srpska izdanja.
Ali,ovde nas pojedinci dozivljavaju kao neprijatelje srpske strip scene i svega sto dolazi iz Srbije.
Ja mislim da smo samo realni. Zelim sve najbolje VC,ali to isto zelim i sebi kao kolekcionaru. A kolekcionarstvo je bolest,evo priznajem da sam za to kriv.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/11/2009 : 17:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
le samourai,kreso dace bog da se vidimo uzivo,i popricamo o stripovima.mislim da ste previse pogodjeni mojim misljenjem tako da to ne vodi nikud.ja se bavim stripom,a ne samo srbijom koju normalno cenim i volim.dali to bila knjiga,film,filatelija ili nesto cetvrto,moje je sta cu onjemu reci,iako je taj pisac,reditelj,kolekcionar iz druge drzave.da nebi otisli u politicke vode,a vidim da se celog dana vodi bitka za bolje izdanje,manite se napada jedni na druge.ja kritikujem v.c,a ne kresu i le samourai,tako da,ako bi vas dvoje kritikovali pr.libellus,uzvratio bih normalnim postom,a ne ovolikom mrznjom.e druga je prica kad me neko licno napada,tad sam ko zver,jer taj isti nije zastupnik v.c,ko sto ni ja nisam ludens,beli put,fibra.
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 17/11/2009 : 17:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
Nažalost ode i ovaj topik u... ofsajd(zaleđe)
Ok skontali smo ima onih koji pljuju i onih koji brane izdanja, ali nadam se da razlike nisu tolike da jedna čašica ne bi mogla izmiriti obe strane
Ajde da pokušamo da vratimo topik na pravu stranu, a ne da VČ bude povod glupog i nepotrebnog prepucavanja

Edited by - sergio gardini on 17/11/2009 17:52:26
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 17/11/2009 : 17:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by Tex Willer





Znači, to što je cronos stariji od mene, znači da može da me vređa?
Kolekcionarski Zagor mi je omiljena edicija, i mislim da sem grešaka u prva dva broja, drugih grešaka nema.

@Bob Rok
Ja sam rodjen posle rata i posle raspada SFRJ, za mene je Hrvatska zemlja kao i svaka druga. Imamo i sličan jezik sa Česima, pa ne kupujemo njihove stripove

Kako ne kupujes strana izdanja?
Pa skupljas Marka ludensovog valjda


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 18:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ne skupljam, pre jesam, ali kada sam video kako je to zbrljano i lose, odustao sam :(.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000