forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 18:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Komentari ovde se odnose na oba topica.

Prosto ne razumem neke ljude ( i decu )ovde. Pa dobro, Samuraj i Kreso, da li vi mislite ako ste vi dobili dobre primerke KI da svi imaju dobre. Onda, sledeci put cemo cekati da cujemo kakvi su vasi primerci, pa ako su dobri, mi cemo da cutimo, nemamo potrebe cak ni da pregledamo nase. Da li ove mane koji su neki ponavljali i po nekoliko puta (da ih sad ne ponavljam), ne treba da nam smetaju i ne treba da skrecemo paznju na njih da se ne ponavljaju?!
Jednom se bese vodila polemika ko je bolji Wizard ili VC. Ja sam tad bio na strani VC, jer to je kao kad bi poredili nebo i zemlju. Ali, daleko od toga da je VC savrsen. I sta sad?! Ono sto ne valja, jednostavno ne valja i treba kritikovati u cilju da se to ispravi. To je cilj. Tumen je to lepo shvatio i decko otvorio odlican topic.

@ GG i Dule

Moje izvinjenje vama dvojici, ali kao sto rece Tex stvarno i ja ne znam koji deo posla u VC vi obavljate, tako da ste prosli i bez pohvala, ali i bez kritika, tako da to mozete da gledate i sa vedrije strane.
Cak i sad kad je napisao da je Zagor specijal 1 njegovo delo, to mi je vrlo siroko. U kom smislu? Da li je pokrenut zahvaljujuci tebi (to je onda odlicno) ili imas konkretno neki drugi ucinak na samom stripu?

@ Colt

Ne verujem da je Tex u tebi prepoznao "mucenika" ili "sveca" . Cak ne verujem da zna razlog zasto si napustio VC.Jednostavno je prepoznao kvalitet u onome sto si ti radio.Ne vidim tu nista lose.


Ako je Tex prepoznao "mucenika" ili "sveca" u nekom (ljutili se vi ili ne), to ce biti Sloba i Djole. "Javna tajna" je da je Sloba napustio VC zbog KIZ i zato sto nije odradjen kako treba.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!

Edited by - Kit Carson on 17/11/2009 19:18:08
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 19:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
I zaboravih. Cenim ljude koji kazu poput (mog zeme ) Srdjandja da mu se izdanja svidjaju i to je OK. Ali, on nije sad poceo da napada Cronosa ili Texa ili nekog treceg zbog toga sto se on buni.

Simptomaticno je da svi sto se bune su sa juga Srbije.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

KGB
New Member



Serbia
125 Posts

Member since 08/04/2008

Posted - 17/11/2009 : 19:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KGB a Private Message  Reply with Quote
e ajd ako je neko kupuio dd ki 4 nek stavi sken da vidimo dal je greška sa numeracijom spolja ili unutra,ako je greška spolja prestajem sa kupovinom ovog izdanja odma.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 19:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Spolja i ne moze da ima greske koliko ja znam.
Na rikni pisu samo naslovi prica, ne i brojevi.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 19:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Ne skupljam, pre jesam, ali kada sam video kako je to zbrljano i lose, odustao sam :(.



I sad ti pljunu na sve koji su radili na tom izdanju. I na korice,uvez,prevod,otisak...
Vidis kako je lako da se napada kad nemas konkretne argumente?
U narednih desetak dana cu da slikam svoje kolekcije i lepo ces da vidis sve nedostatke o kojima pricam.
Voleo bih da i ti slikas sve te tvoje perfektne primerke pa da ih uporedimo.
Vazi dogovor ili ces i onda da tvrdis bez dokaza kako je sve savrseno?
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 17/11/2009 : 19:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KGB

e ajd ako je neko kupuio dd ki 4 nek stavi sken da vidimo dal je greška sa numeracijom spolja ili unutra,ako je greška spolja prestajem sa kupovinom ovog izdanja odma.




Greshka je samo u impresumu, na unutrashnjoj strani, kada se navode originalni naslovi i numeracija epizoda...

Evo, ukradoh ovo iz gogyly-jevog posta na nekom drugom forumu :


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 17/11/2009 19:48:37
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 19:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
@ Carson

Svaka čast Pedagoški nema šta

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rogan

quote:
Originally posted by KGB

e ajd ako je neko kupuio dd ki 4 nek stavi sken da vidimo dal je greška sa numeracijom spolja ili unutra,ako je greška spolja prestajem sa kupovinom ovog izdanja odma.




Greshka je samo u impresumu, na unutrashnjoj strani, kada se navode originalni naslovi i numeracija epizoda...

Evo, ukradoh ovo iz gogyly-jevog posta na noobclub-u :





Boze moj,pa ionako znamo koje su epizode unutra
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 19:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

@ Carson

Svaka čast Pedagoški nema šta




Taki sam ti ja.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 19:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

@ Carson

Svaka čast Pedagoški nema šta




Taki sam ti ja.



"Taki"???
Valjda takav
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 17/11/2009 : 20:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KGB

e ajd ako je neko kupuio dd ki 4 nek stavi sken da vidimo dal je greška sa numeracijom spolja ili unutra,ako je greška spolja prestajem sa kupovinom ovog izdanja odma.


Malopre sam kupio u Darkwoodu 4. knjigu. Na istom je tehničkom nivou kao i prethodne dve knjige. Impressum nikad do sad nisam ni čitao, pa tako nisam ni sad. Naime, mene zanima sam strip.

Ti čim pitaš da li je numeracija spolja ili iznutra, znači da u životu nisi video nijedan broj KDD.

Kakvo ovakve ljude shvatiti nego zlonamerno?

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 20:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kreŠa

Ne skupljam, pre jesam, ali kada sam video kako je to zbrljano i lose, odustao sam :(.



I sad ti pljunu na sve koji su radili na tom izdanju. I na korice,uvez,prevod,otisak...
Vidis kako je lako da se napada kad nemas konkretne argumente?
U narednih desetak dana cu da slikam svoje kolekcije i lepo ces da vidis sve nedostatke o kojima pricam.
Voleo bih da i ti slikas sve te tvoje perfektne primerke pa da ih uporedimo.
Vazi dogovor ili ces i onda da tvrdis bez dokaza kako je sve savrseno?



Dogovor vazi.
Samo ces mene sacekati, jer mi je fotoaparat kod oca

Sto se tice Marka...
Los prevod, preskakanje brojeva, izdavanje nepostojecih specijala u cilju vece zarade, sto automatski povlaci preskakanje jos brojeva.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 20:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Sto se tice Marka...
Los prevod, preskakanje brojeva, izdavanje nepostojecih specijala u cilju vece zarade, sto automatski povlaci preskakanje jos brojeva.


Vidis kako si to lepo uocio za Marka, ja bih dodao tu i Zagora (Sd), Tex gigant (upotreba reci "Simpa" i "Fax" u Texu ), Maxmagnus (u poslednjem broju 3 puta upotrebljavaju rec "muda", neprimereno za strip) itd,itd...
Kako onda ne vidis greske svuda

Kako komentarises ovu gresku sa brojevima u KIDD? Da li je to OK za jedno takvo izdanje koje ne kosta jeftino?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/11/2009 : 20:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Greska, previd, sta li je vec.
Ne opravdavam, cak stavise.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 17/11/2009 : 20:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Evo da pokažem KIDD 4.

Gledam šta će joj sada kutija, kada ono...


By cgmiki, shot with K850i at 2009-11-17


By cgmiki, shot with K850i at 2009-11-17


By cgmiki, shot with K850i at 2009-11-17

Ovo je Trafika u Sarajevskoj. Ne znam da li to rade i u Trafikama na Novom Beogradu i u Bulevaru Despota Stefana.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 20:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Greska, previd, sta li je vec.
Ne opravdavam, cak stavise.


Pa mi o tome (i o slicnim stvarima)pricamo. Cemu onda napadi na pojedine forumase? To mi malo bezveze. A ako me ne mrzi, dacu Texu i moja KI da postavi da ih vidis. Mozda tebi nece to da smeta, pa da menjamo kolekcije (ako su tvoji stvarno OK)?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

A kreSa i ti nas napadate kao da smo mi drzavni neprijatelji,antisrbi ili sta vec,samo zato sto smatramo da ova KI mogu i trebaju da budu kvalitetnija,kao npr.Libellusova ili Fibrina. Rade se u istom tirazu,cena je slicna,pa bi i kvalitet trebao da bude.
Ako sam zbog toga srbomrzac,neka sam.
I da,vise mi se svidjaju vw vozila od Zastavinih. I ne mogu da kazem da je Yugo bolji od bube,pa taman me proglasili Nemcem.

Ja sam napao, i to onako kroz shalu, lupljenu cifru od 20% falichnih izdanja VCh koju je cronos izneo.

A da su ova izdanja manje kvalitetna od Libellusovih sam i sam napisao pre stranu, dve.

Ono shto me nervira jeste pljuvachina po ovim izdanjima koja je strahotno nesrazmerna njihovim manama. Sigurno da ima mana, ali chitajuci vashe postove neko ko ih nije video mislio bi da su shtampana na toalet papiru i izvadjena iz klozeta umazana govnima. A zapravo su izuzetno kvalitetna, i kaskaju u kvalitetu jedino za izdanjima NAJBOLJEG izdavacha slichnih izdanja.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2009 : 20:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

le samourai,kreso dace bog da se vidimo uzivo,i popricamo o stripovima.mislim da ste previse pogodjeni mojim misljenjem tako da to ne vodi nikud.

Ma nije to problem, mishljenja ce se uvek razlikovati, samo ajde ako prichamo da ne prichamo napamet, nego argumentovano i uljudno. To je sve.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 21:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by kreŠa

Greska, previd, sta li je vec.
Ne opravdavam, cak stavise.


Pa mi o tome (i o slicnim stvarima)pricamo. Cemu onda napadi na pojedine forumase? To mi malo bezveze. A ako me ne mrzi, dacu Texu i moja KI da postavi da ih vidis. Mozda tebi nece to da smeta, pa da menjamo kolekcije (ako su tvoji stvarno OK)?



Dajte sve primerke kod mene,ja ih uporedim,proberem najbolje i vratim sta preostane
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/11/2009 : 22:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer


Dajte sve primerke kod mene,ja ih uporedim,proberem najbolje i vratim sta preostane


Ne's se ti 'leba najest' od najboljih primeraka.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 17/11/2009 : 22:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
KIDD 4 je po meni sasvim dobro urađen osim te greške,e sad ne računam te falične primerke koje su neki dobili.Kada tome pridodamo neke probleme sa Zagorovim kolekcionarskim izdanjima,zaključuje se da ne treba zbog toga proglasiti smak sveta,ali da kod ovakvih izdanja takve stvari ne bi trebale da se dešavaju ili u najmanju ruku da se ne ponavljaju.
Što se tiče kiosk izdanja Veselog četvrtka,mislim da tu najviše bode oči dizajn.Dobro i tu ima tu i tamo duplih stranica,ali u tom slučaju nije to toliko strašno i lako se da zameniti.Inače,što se tiče kiosk izdanja,mislim da ima puno pozitivnih strana kod njih,meni se najviše sviđa kvalitet korica.
A ne mislim da je na primer Ludens baš nešto ispred Veselog,imaju i oni propusta i u nekim stvarima njihova izdanja imaju manji kvalitet,ali nekako možda su manje tvrdoglaviji što se tiče nekih stvari.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 22:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

KIDD 4 je po meni sasvim dobro urađen osim te greške,e sad ne računam te falične primerke koje su neki dobili.Kada tome pridodamo neke probleme sa Zagorovim kolekcionarskim izdanjima,zaključuje se da ne treba zbog toga proglasiti smak sveta,ali da kod ovakvih izdanja takve stvari ne bi trebale da se dešavaju ili u najmanju ruku da se ne ponavljaju.
Što se tiče kiosk izdanja Veselog četvrtka,mislim da tu najviše bode oči dizajn.Dobro i tu ima tu i tamo duplih stranica,ali u tom slučaju nije to toliko strašno i lako se da zameniti.Inače,što se tiče kiosk izdanja,mislim da ima puno pozitivnih strana kod njih,meni se najviše sviđa kvalitet korica.
A ne mislim da je na primer Ludens baš nešto ispred Veselog,imaju i oni propusta i u nekim stvarima njihova izdanja imaju manji kvalitet,ali nekako možda su manje tvrdoglaviji što se tiče nekih stvari.



Ludensov dizajn i otisak sa prevodom dobrog dela VC izdanja bi bila savrsena kombinacija
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 18/11/2009 : 03:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Evo danas pazario KIDD 4 u trafici u Novom Sadu.
Odmah da kazem da nisam birao jer je na polici stajao samo jedan primerak, na kome se na prvi pogled videlo da je kvalitetnije uradjen nego broj 3. Tu mislim na uvez koji je kod mene na broju 3 malo kriv.
Broj 3 me jeste malo podsetio na KIZ broj 2 koje je bilo krivo u dobrom broju primeraka, ali je broj 4 prilicno bolji.
Tako da sam samo hteo da obradujem drugare forumase sa juga Srbije da ce imati razloga za zadovoljstvo jer se poboljsanje vidi. U mom primerku su i sve stranice tu, sto ne znaci da u nekim primercima nece faliti, ali meni se nikad do sada srecom nije dogodilo da mi fali stranica.

BTW kad sam video koliko se postova nakupilo prethodnih dana odmah sam otisao da proverim broj 4 posto sam pomislio da je katastrofa, ali sad kontam da vi jos niste videli broj 4 vec kudite broj 3 za koji ste potpuno u pravu. Mislim da ce vam se broj 4 svideti kako je uradjen i nadam se da ce ubuduce da zadrze kvalitet
Go to Top of Page

KGB
New Member



Serbia
125 Posts

Member since 08/04/2008

Posted - 18/11/2009 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KGB a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Šovinista

quote:
Originally posted by KGB

e ajd ako je neko kupuio dd ki 4 nek stavi sken da vidimo dal je greška sa numeracijom spolja ili unutra,ako je greška spolja prestajem sa kupovinom ovog izdanja odma.


Malopre sam kupio u Darkwoodu 4. knjigu. Na istom je tehničkom nivou kao i prethodne dve knjige. Impressum nikad do sad nisam ni čitao, pa tako nisam ni sad. Naime, mene zanima sam strip.

Ti čim pitaš da li je numeracija spolja ili iznutra, znači da u životu nisi video nijedan broj KDD.

mislio sam da nisu slučajno na korici gde piču naslovi epizoda ponovo stavili imena iz treće knige ki dd3 ali ti si očigledno mnogo nešto nadrkan i jedva si čeko da neko nešto napiše pa da pokažeš kako samo ti kupuješ stripove,imam sva izdanja veseljaka osim strip albuma ali nećamo o tome.

Kakvo ovakve ljude shvatiti nego zlonamerno?

Go to Top of Page

KGB
New Member



Serbia
125 Posts

Member since 08/04/2008

Posted - 18/11/2009 : 11:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KGB a Private Message  Reply with Quote
Htedo da odgovorim šovinisti ali ne znam gde mi nestade post.uglavnom mislio sam da su greškom stavili na korici četvrte knjige naslove sa treće i vidim da nisu srećom,a ti si dečko očigledno nešto nadrkan čim jedva čekaš da napdneš nekog,imam sva izdanja veseljaka i tako će biti i ubuduće ali nećemo ovde o tome.
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000