forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/11/2009 : 11:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80


Tako da sam samo hteo da obradujem drugare forumase sa juga Srbije da ce imati razloga za zadovoljstvo jer se poboljsanje vidi.

BTW kad sam video koliko se postova nakupilo prethodnih dana odmah sam otisao da proverim broj 4 posto sam pomislio da je katastrofa, ali sad kontam da vi jos niste videli broj 4 vec kudite broj 3 za koji ste potpuno u pravu. Mislim da ce vam se broj 4 svideti kako je uradjen i nadam se da ce ubuduce da zadrze kvalitet



Hvala prijatelju na informaciji,jer mi ovde narucujemo na nevidjeno bez biranja u Trafici,tako da sta dobijes to ti je.
I lepo je videti da nas ne smatraju svi drzavnim neprijateljima zato sto smo nezadovoljni kvalitetom stripova VC
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 18/11/2009 : 11:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KGB

Htedo da odgovorim šovinisti ali ne znam gde mi nestade post.uglavnom mislio sam da su greškom stavili na korici četvrte knjige naslove sa treće i vidim da nisu srećom,a ti si dečko očigledno nešto nadrkan čim jedva čekaš da napdneš nekog,imam sva izdanja veseljaka i tako će biti i ubuduće ali nećemo ovde o tome.


Nije nestao post, samo si napisao u okviru "quote" zagrade, pa je tvoj komentar u okviru mog citata i zato ga nisi primetio.

Nisam nadrkana osoba po prirodi, već sam samo zdravorazumski reagovao. Smešno mi je kako su ljudi ovde spremni da bez rezerve krenu "u napad" na izdavače.
Ja sam od onih koji se još seća kakvo je bilo stanje u domaćem strip izdavaštvu u periodu između Dnevnika i Veselog četvrtka, i presrećan sam da neko uopšte izdaje stripove na ovaj način. Greške koje se dešavaju mi ne umanjuju užitak u čitanju epizoda. Nikad do sad nisam kupio strip Veselog koji ima duple stranice, ili kome fale stranice.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/11/2009 : 12:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Mene vishe jede kako loshe stampaju redovna izdanja u zadnje vreme, nego falinke na KID.



Ma tu su se malo i popravili,pa evo Tex i Zagor opet isto. Ili sam ja samo naleteo na takve primerke.
A kiosk izdanja koja mi imaju falinku mogu da zamenim,dok ova KI nemam gde da zamenim u Nisu. Zato se vise i nerviram. I naravno zbog cene,jer bi za te pare izdanje moralo da bude savrseno.
Go to Top of Page

KGB
New Member



Serbia
125 Posts

Member since 08/04/2008

Posted - 18/11/2009 : 13:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send KGB a Private Message  Reply with Quote
ma daleko bilo da ih napadam,samo konstatujem neke greške,10 tak puta mi se desilio da kupim kiosk izdanje sa greškom i duplim stranicama,i to ne menjam jebiga nisu neke pare,ali kad je kolekcionarsko izdanje u pitanju mislim da za taj novac morjau da se probaju da bar 90 % knjiga bude odrađeno pristojno.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/11/2009 : 14:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Medju novima sam na forumu, ali sam primetio konkretno za DD, da kada izadje neka nova dobar epizoda (kao ove dve posednje), komentari se svode na 6 postova maksimum, ali kada se nadje neka greska tipa ove u kolekcionarcu rasprava ide na 6 strana. Zapitam se koliko ljud cita stripove, a koliko samo kupuje da bi stajalo na policama i trazile se tehnicke greske :D
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 18/11/2009 : 16:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Medju novima sam na forumu, ali sam primetio konkretno za DD, da kada izadje neka nova dobar epizoda (kao ove dve posednje), komentari se svode na 6 postova maksimum, ali kada se nadje neka greska tipa ove u kolekcionarcu rasprava ide na 6 strana. Zapitam se koliko ljud cita stripove, a koliko samo kupuje da bi stajalo na policama i trazile se tehnicke greske :D


Pa znas kako, mislim da vecina ljudi nece da gubi vreme na komentarisanje necega ako mu to nije izazvalo dovoljnu dozu osecanja tako da ljudi obicno komentarisu ono sto ih jako odusevi ili razocara. Ja neke epizode Dilana od novijih nemam nameru ni da komentarisem koliko su ocajne, ali je vecina osrednja, dok je retko koja sjajna i za nju ces naci i dosta komentara.
Tesko da ces u topiku za kolekcionarsko izdanje naci komentare epizoda jer je vecina te epizode citala jos pre 20 godina, ali kad neko skupo naplacuje nesto sto je slabijeg kvaliteta nego kod konkurencije to ces naci. Ja konkretno kupujem i da citam i da posle mene citaju a ne da se raspadne kad ga dam kolegi da procita.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 18/11/2009 : 17:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80
Pa znas kako, mislim da vecina ljudi nece da gubi vreme na komentarisanje necega ako mu to nije izazvalo dovoljnu dozu osecanja tako da ljudi obicno komentarisu ono sto ih jako odusevi ili razocara. Ja neke epizode Dilana od novijih nemam nameru ni da komentarisem koliko su ocajne, ali je vecina osrednja, dok je retko koja sjajna i za nju ces naci i dosta komentara.
Tesko da ces u topiku za kolekcionarsko izdanje naci komentare epizoda jer je vecina te epizode citala jos pre 20 godina, ali kad neko skupo naplacuje nesto sto je slabijeg kvaliteta nego kod konkurencije to ces naci. Ja konkretno kupujem i da citam i da posle mene citaju a ne da se raspadne kad ga dam kolegi da procita.



Odličan i razložan post. Skrenuo si pažnju na ono što poslednjih nekoliko godina uzima sve više maha. Naime, oprema izdanja, odnosno kvalitet štampe i uveza stavlja se u gotovo istu ravan sa kvalitetom samog stripa, usudjujem se reći i u istu ravan. Zbog velikog broja reprint izdanja izgubio se i pojam o tome koliko je teško doći do nekih stripova (priča) makar samo za čitanje. Dakle, kvalitet stripa na usamljenom prvom mestu i njegova nedostupnost na drugom, u neravnopravnoj borbi sa riknama (hrbatima), ponekom lošom numeracijom ili loše postavljenim naslovom, gube bitku za bitkom, dok retko ko obraća pažnju na činjenicu da je strip svoju enormnu popularnost na ovim prostorima stekao živeći na roto-hartiji.
Da citiram Sofronija Leghorna- matematika je jasna! Prostim zbrajanjem postova posvećenih kvalitetu crteža i priča pojedinih izdanja i onih posvećenih kvalitetu štampe i uveza, dolazimo do potvrde napred navedene, poražavajuće činjenice.
Ipak, sreća je da strip živi, i da se čita. Iako je, čini se, došlo vreme da se krilatica "stripove u ruke!" dopuni sa "pa pravo na police!".

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 18/11/2009 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
P.S. Svaka sličnost sa postovima postavljenim u odbranu VČ i/ili izdavača sa srodnim izdavačkim planovima, ili u svrhu napada na iste, sasvim je slučajna.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 19/11/2009 : 04:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
U redu, gresaka ima, konstatujes ih, vidis da nesto ne valja. Ogorcen si jer si dao pare, a da kvalitet nije na nivou tvojih ocekivanja. Normalno je da se pozalis na to, niko nije skroz imun na greske, tome niko ne treba zameriti. Ali kako na kraju svaka rasprava dobije ovakve razmere. Pa na nekim diskusijama bi nam pozavideo i sam Platon. Ovo umesto DD moze da je i KIZ ili bilo koje drugo redovno izdanje, ovo su sve prekopirani postovi od ranije. Ovde se vode totalno iste rasprave, samo se menjaju naslovi.

Ja postujem svakog ko je nezadovoljan, ima potrebu da to konstatuje da podeli sa svima. To se nikom ne bi smelo zameriti. Ali koja je korist od toga da ovde neko prospe nekoliko desetina postova o tome, a onda sledeci put opet kupis isto.

Dakle kako smo dosli od toga da se od jedne obicne dobronamerne kritike stvari dovedu na ovaj nivo. Meni zaista nije jasno. Poslednjih nekoliko strana ovog topika je jako mucno citati. Ali znam da ce ovakva skoro u rec ista rasprava na dnevnom redu biti opet za koji dan, i tako u krug.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 19/11/2009 : 09:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message  Reply with Quote
Nego LeoCharm :) ima li šanse da vidimo knjigu 5 do nove godine ili je to baš velika nada...?
Bio bi to divan poklon za mene...

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 19/11/2009 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Medju novima sam na forumu, ali sam primetio konkretno za DD, da kada izadje neka nova dobar epizoda (kao ove dve posednje), komentari se svode na 6 postova maksimum, ali kada se nadje neka greska tipa ove u kolekcionarcu rasprava ide na 6 strana. Zapitam se koliko ljud cita stripove, a koliko samo kupuje da bi stajalo na policama i trazile se tehnicke greske :D


I ja sam među novijima (neko mi je to ovde čak uzeo za zlo) i potpuno se slažem sa tvojim postom.
Deluje kao da je manija kolekcionarstva kod nekih ljudi ubila ljubav prema stripu kao stripu, i oni ga sad posmatraju isključivo kao ukras za svoje police.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 19/11/2009 : 19:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Jel u ovim kutijama salju postom?Ako je tako svaka cast,osluskuju nas,ja sam se par puta zalio da mi stigne ostecen strip.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 01:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
U radnji ti upakuju u kutiju tj pitaju te da li hoces u kutiji

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2009 : 11:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
KI DD broj 4 je najbolje urađen do sada, znači doveli su izdanje do perfekcije što se tiče i štampe i uveza knjige! Pakovanje kolekcionarskih izdanja Dilana i Zagora u kutije je pun pogodak! Još kad bi KI DD pet stigao do Nove godine, gde bi nam kraj bio... ;-)
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 21/11/2009 : 12:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Dizajn necu da komentarisem jer je to svrsena stvar i nema mu promene, ali uvez ne valja. Neka se ljuti ko hoce, ali nije uvezeno kako treba i to ti je. Drugi i treci Dilan kao i albumi jesu bolji od Barselone i prvog Dilana, ali nisu kakvi treba da budu, a treba da budu kao Libelus.
Otisak i novi prevodi su mi odlicni, kao i propratni tekstovi.
Toliko.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 21/11/2009 : 16:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Da li je iko (sem mene) razmishljao o tome da uzme KIDD izdanja koja che mu se, ako je verovati izveshtajima ovde, raspasti u ne tako dalekoj buduchnosti, te da nadje dobrog knjgovesca (za Beogradjane - ima jedan sjajan na samom pochetku Terazija, preko puta dvora, nije preskup ali je revnostan i radi veoma luksuznu opremu) i da prekorichi, uniformno, ove stripove u povez koji che opstati narednih nekoliko decenija?

Margina pri uvezu je prilichno shiroka te sam uveren da bi istrpela barem josh jedno prekorichavanje i uvezivanje, samo je pitanje imati onda izdanja sa iole dobrim otiskom (shto se svi mi ovde trudimo, koliko vidim). Zarad ushtede, mislim da je i vishe no izvodljivo korichiti po 2 KIDD u jedan lepi kozhni tom sa zlatotiskom (ili srebrotiskom, mozhda je isti malo prikladniji za Dilana).

Ja sam nekada davno neshto slichno radio sa Dnevnikovim izdanjima, kada ma koricio 5 Dilana u jedan kozhni tom, a poshto sam nekim nesrechnim okolnostima ostao bez te kolekcije, sada ponovo razmishljam o toj opciji.

Ne zhelim sada da ulazim u raspravu oko toga koliko bi ovo kolekcionare Dilana dodatno koshtalo (oko 700 kinti po tomu, s tim shto bi, kako rekoh, u pomenuti tom komotno ushla 2 KIDD-a, a naravno, na vechi broj ukorichenih tomova bi se dalo pregopvarari i o spushtanju cene, ili o tome da se postane ""redovna) musterija pa d ase na svaka 4 meseca uradi po jedan sl. tom), te znam da svi mi ochekujemo od VCh da u startu dobijemo izdanje koje che nam sve to ponuditi, vech me samo zanima ko je josh razmishljao o tome da se igra X-Zibita i da pimpuje svoj KIDD...?

Shta vi mislite?

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/11/2009 : 18:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rogan

Da li je iko (sem mene) razmishljao o tome da uzme KIDD izdanja koja che mu se, ako je verovati izveshtajima ovde, raspasti u ne tako dalekoj buduchnosti, te da nadje dobrog knjgovesca (za Beogradjane - ima jedan sjajan na samom pochetku Terazija, preko puta dvora, nije preskup ali je revnostan i radi veoma luksuznu opremu) i da prekorichi, uniformno, ove stripove u povez koji che opstati narednih nekoliko decenija?

Margina pri uvezu je prilichno shiroka te sam uveren da bi istrpela barem josh jedno prekorichavanje i uvezivanje, samo je pitanje imati onda izdanja sa iole dobrim otiskom (shto se svi mi ovde trudimo, koliko vidim). Zarad ushtede, mislim da je i vishe no izvodljivo korichiti po 2 KIDD u jedan lepi kozhni tom sa zlatotiskom (ili srebrotiskom, mozhda je isti malo prikladniji za Dilana).

Ja sam nekada davno neshto slichno radio sa Dnevnikovim izdanjima, kada ma koricio 5 Dilana u jedan kozhni tom, a poshto sam nekim nesrechnim okolnostima ostao bez te kolekcije, sada ponovo razmishljam o toj opciji.

Ne zhelim sada da ulazim u raspravu oko toga koliko bi ovo kolekcionare Dilana dodatno koshtalo (oko 700 kinti po tomu, s tim shto bi, kako rekoh, u pomenuti tom komotno ushla 2 KIDD-a, a naravno, na vechi broj ukorichenih tomova bi se dalo pregopvarari i o spushtanju cene, ili o tome da se postane ""redovna) musterija pa d ase na svaka 4 meseca uradi po jedan sl. tom), te znam da svi mi ochekujemo od VCh da u startu dobijemo izdanje koje che nam sve to ponuditi, vech me samo zanima ko je josh razmishljao o tome da se igra X-Zibita i da pimpuje svoj KIDD...?

Shta vi mislite?



Ja cu to sigurno da uradim,samo ne nalazim vremena da odradim nove korice za Zagora jer i njega hocu da koricim sam.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 21/11/2009 : 18:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rogan

Da li je iko (sem mene) razmishljao o tome da uzme KIDD izdanja koja che mu se, ako je verovati izveshtajima ovde, raspasti u ne tako dalekoj buduchnosti, te da nadje dobrog knjgovesca (za Beogradjane - ima jedan sjajan na samom pochetku Terazija, preko puta dvora, nije preskup ali je revnostan i radi veoma luksuznu opremu) i da prekorichi, uniformno, ove stripove u povez koji che opstati narednih nekoliko decenija?

Margina pri uvezu je prilichno shiroka te sam uveren da bi istrpela barem josh jedno prekorichavanje i uvezivanje, samo je pitanje imati onda izdanja sa iole dobrim otiskom (shto se svi mi ovde trudimo, koliko vidim). Zarad ushtede, mislim da je i vishe no izvodljivo korichiti po 2 KIDD u jedan lepi kozhni tom sa zlatotiskom (ili srebrotiskom, mozhda je isti malo prikladniji za Dilana).

Ja sam nekada davno neshto slichno radio sa Dnevnikovim izdanjima, kada ma koricio 5 Dilana u jedan kozhni tom, a poshto sam nekim nesrechnim okolnostima ostao bez te kolekcije, sada ponovo razmishljam o toj opciji.

Ne zhelim sada da ulazim u raspravu oko toga koliko bi ovo kolekcionare Dilana dodatno koshtalo (oko 700 kinti po tomu, s tim shto bi, kako rekoh, u pomenuti tom komotno ushla 2 KIDD-a, a naravno, na vechi broj ukorichenih tomova bi se dalo pregopvarari i o spushtanju cene, ili o tome da se postane ""redovna) musterija pa d ase na svaka 4 meseca uradi po jedan sl. tom), te znam da svi mi ochekujemo od VCh da u startu dobijemo izdanje koje che nam sve to ponuditi, vech me samo zanima ko je josh razmishljao o tome da se igra X-Zibita i da pimpuje svoj KIDD...?

Shta vi mislite?



ma dal si ti normalan

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 21/11/2009 : 18:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

ma dal si ti normalan



Chemu vredjanje?

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 21/11/2009 : 18:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ma nije vredjanje .
Al' mi to sto si napisao deluje krajnje suludo. Dakle unistices stripove koji nisu jeftini, da bi ih potom nosio kod knjigovesca da ti ih, za ne tako male pare, "popravi".
Uzivaj u njima takvi kakvi su. Sigurno se nece raspasti dugi niz godina. Ako/kad se raspadnu onda ih korici.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25147 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2009 : 23:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
E što se namlatiste prazne slame da to nije normalno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 21/11/2009 : 23:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Jebo te patak...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/11/2009 : 14:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Stigao mi je kol.DD u kutiji tako da znate,to im je bio propust do sada jer su se knjige znale ostetiti dok stignu.Bravo za veseli.Jos da dodam odlican kvalitet knjige 4.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

armatura
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 05/06/2009

Posted - 01/12/2009 : 00:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send armatura a Private Message  Reply with Quote
Jel ima neko info kada ce sledeci?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/12/2009 : 01:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by armatura

Jel ima neko info kada ce sledeci?



Marchelo je pricao da ce pet ove godine. Sad,dal' ce stici da izadje do NG...
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000