forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 01/12/2009 : 17:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Kad će novi Zagor?!

Nek Ludens malo ubrza, jer jedva čekam ove nove epizode! Naslovnice su mi fantastične, a i crtež mi izgleda mrcinski.

Eh, još samo da je priča kak spada...

No sikiriki
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/12/2009 : 17:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Kad će novi Zagor?!



mislio sam da ćeš reći da je izašao novi specijal,da si ga vidio na kioscima.
izgleda da i on kasni.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 01/12/2009 : 23:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Maloprije procitah ovaj Zagorov Almanah br.6!I dok mi je prica tako-tako moram priznati da me je Rubini vise nego prijatno iznenadio!Odlican crtac (pomalo me podsjeca na Prisca)...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!

Edited by - kandraks on 01/12/2009 23:13:17
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 02/12/2009 : 08:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Koje godine je objavljena epizoda "Velika zavera" u orginalu?

Zanima me kakve su moguce veze izmedju ove price i filma "Escape from Alcatraz" sa Clint Eastwood-om. Film je snimljen 1879.god.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4325 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 02/12/2009 : 08:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
velika zavera u italiji je izasla 1982 godine
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 02/12/2009 : 09:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
A bas sam se nadao da je Zagor prvi prosao kroz takvu vrstu avanture

Naravno, mislim na onaj deo u kojem su Zagor i Ciko u cuzi.

To mi sad malo narusava opsti utisak, ali dobra je to prica. Jos uvek je nisam zavrsio, tako da ce biti jos bolja kad je procitam celu.

Ipak i sad mogu da zakljucim da je njen najveci kvalitet "naivna" prica o velikim svetskim zlikovcima, koji vrebaju iza svakog coska. Uz jos "naivniju" akciju koja se odvija kroz mnostvo borbi i tuca. A kadrovi u kojima se vidi Zagorova pesnica koja siba one likove, ostavljaju bez daha. Ali ozbiljno

Bas mi je legla ova epizoda.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/12/2009 : 17:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Graziano Romani snimio je CD sa 15 pjesama o Zagoru pod nazivom Zagor King of Darkwood (tzv. concept album). Tekstovi su vezani uz serijal, a na CDu su i 4 tradicionalne pjesme u Grazianovoj obradi. Sve pjesme su na engleskom, a uz CD ide i knjizica od 16 stranica u kojoj se nalaze neke Ferrijeve neobjavljene naslovnice.
Popis pjesama:
1 Darkwood
2 The Song Of Wandering Fitzy
3 Clear Water Home
4 The Minstrel Boy
5 Molly Malone (duet with Andy White)
6 Cico Felipe Cayetano Lopez Y Martinez Y Gonzales
7 The Willow Tree
8 Darkwood Rag
9 On Top Of Old Smoky (duet with Matthew Ryan)
10 Guitar Jim
11 The Tin Star
12 Bring On The Bad Guys
13 Wilding's Dream
14 Zagor King OF Darkwood
15 Darkwood Demo (bonus track)


je li ovo u country stilu....
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2009 : 18:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Moj hiljaditi post ovde......
Mogu da ti pushe Zagore... Zagore... Zagore....
Mogu da ti pushe Zagore... Zagoreee... Zagoreee....
Mogu da ti pushe Zagore... Zagoreeeee...Zagoreeeeeee....
Mogu da ti pushe Zagore... Zagoreeeee... Zagoreeeeeeee....
Mogu da ti pushe Zagore... Zagoreeeeeee... Zagoreeeeeeee....
Mogu da ti pushe Zagore... Zagoreeeeeeeee... Zagoreeeeeeee....

Fala svima :)
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 11/12/2009 : 19:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ako moze jedno pitanje za prave poznavaoce ... U vreme kada je Zlatna Serija bila oko broja 600 ... i vise .... naslovne stranice su bile na onom mat papiru (koji se meni svidjao) a ne na sjajnom(zagorov trik, covek munja, vuk samotnjak ...). Jedan drugar mi je rekao da je jedan zagorov broj, u to vreme, izasao sa pola tiraza na kome su naslovnice bile na sjajnom , a drugo pola tiraza na mat papiru naslovnice ... on misli da je taj broj ZS 630 ~Otrovna strela~ ... Da li je to istina i ako jeste , koji je to broj ?
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 11/12/2009 : 19:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
E ljudi, šta je sa izborom za najbolju naslovnicu Zagora? Jeli to došlo do kraja?

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/12/2009 : 20:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
moj primjerak 630 zs je na mat papiru....
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 11/12/2009 : 23:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

moj primjerak 630 zs je na mat papiru....

I moj. A nikad nisam vidio taj broj na drugačijem papiru!

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 14/12/2009 : 11:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za King Warriora - Da li ti je neki rodjak gospodin Radovan Zdrale,covek koji je napisao par lepih knjiga o nasem geniju Nikoli Tesli? Upoznasmo se ove godine u vozu. Putovali smo zajedno do Bara. Pozdrav od Pravednog!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2009 : 19:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Ferri je zakon u kopiranju :-))!




"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/12/2009 : 00:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
STeta sto se zagubio daleko u proslosti taj topic sa Ferrijevim koricama i koricama Tarzana
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/12/2009 : 09:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
auu,pa ovo su teske kopije.kamo si bruce da vidis ovo cudo?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/12/2009 : 12:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Nije to nista spram ostalih primera, a ima ih podosta
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 15/12/2009 : 15:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Pa ovo je isto,e Ferri Ferri stari plagijatoru.
Inace procitao celu pricu u 4 nastavka od veselog i mogu reci da je odlicna,Bosseli se oprostio od Zagora kako dolikuje.Ipak je on najaci scenarista u poslednje vreme kod Zagora i nadam se njegovom povratku.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25147 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/12/2009 : 15:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

Ako moze jedno pitanje za prave poznavaoce ... U vreme kada je Zlatna Serija bila oko broja 600 ... i vise .... naslovne stranice su bile na onom mat papiru (koji se meni svidjao) a ne na sjajnom(zagorov trik, covek munja, vuk samotnjak ...).




Svi ovi brojevi su izašli na mat papiru ako se ne varam. A mislim da je Klopka za Zagora izašao u pola/pola tiražu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 15/12/2009 : 15:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

auu,pa ovo su teske kopije.kamo si bruce da vidis ovo cudo?



Već sam video ovo I ne vidim ništa loše u tome Da budem iskren ovo što je radio Ferri mnogo bolje izgleda od samog originala
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 15/12/2009 : 15:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by andjelt

Ako moze jedno pitanje za prave poznavaoce ... U vreme kada je Zlatna Serija bila oko broja 600 ... i vise .... naslovne stranice su bile na onom mat papiru (koji se meni svidjao) a ne na sjajnom(zagorov trik, covek munja, vuk samotnjak ...).




Svi ovi brojevi su izašli na mat papiru ako se ne varam. A mislim da je Klopka za Zagora izašao u pola/pola tiražu.



Tako je Međutim taj papir je manje kvalitetan od sjajnog, jer se ivice na rikni lakše oštete i pohabaju
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/12/2009 : 15:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by cronos six

auu,pa ovo su teske kopije.kamo si bruce da vidis ovo cudo?



Već sam video ovo I ne vidim ništa loše u tome Da budem iskren ovo što je radio Ferri mnogo bolje izgleda od samog originala


epa ovo sto vidis je cista kopija velikih majstora stripa.ko zna,mozda je 10%bonellijevih naslova ili kadra u stripu kopirano,a i verovatno da je tako.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/12/2009 : 15:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by cronos six

auu,pa ovo su teske kopije.kamo si bruce da vidis ovo cudo?



Već sam video ovo I ne vidim ništa loše u tome Da budem iskren ovo što je radio Ferri mnogo bolje izgleda od samog originala


Tako je!
Sta je najvaznije,Ferri ima svoj "crtacki stil" i ne kopira nikoga, za razliku od nekih drugih Bonelli crtaca.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/12/2009 : 16:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Pa sta ako je kopirao polozaje, zato je u mnogo cemu nadmasio svoje "ucitelje"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 15/12/2009 : 17:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by seinfeld

Ferri je zakon u kopiranju


ta naslovnica nije kopija nego hommage. hommage je kada neki autor "kradjom" odaje pocast svojim uzorima, ljudima koji su utjecali na njegov rad.
npr. tarantino je u kill bill obukao umu turman u zutu trenerku jer je zelio napraviti hommage bruce leeu. plagijatiranja ima svugdje, kako u glazbi i filmovima tako i u stripu. ali pokusaj da se ocrni ferri upravo ovom naslovnicom koja je klasicni primjer hommagea dokazuje koliko neki ljudi nemaju blage veze sto pisu.






Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000