forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 131

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/12/2009 : 00:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Manje-više.
Jeretici su se morali pročistiti da bi mogli završiti u Čistilištu i dostići Eden.

Edited by - Mhejl on 13/12/2009 00:27:51
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/12/2009 : 02:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Ako hoćete,mogu ovde da napišem niz podataka iz istorije Češke i Praga,vezano i za stvari koje se pominju u Dampyru,malo poznate stvari koje imam zapisane jer sam ispratio ceo kurs predavanja iz istorije Češke(srećom to je baš tada došlo na red) dok sam studirao istoriju.Sve sa predavanje jednog profesora koji je hodajuća knjiga i priznat i na širim prostorima.
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 13/12/2009 : 02:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Manje-više.
Jeretici su se morali pročistiti da bi mogli završiti u Čistilištu i dostići Eden.


Da, ili kako je moj gimnazijski profesor istorije duhovito primetio, koristili su "filter sistem": telo dole, dusa gore...

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/12/2009 : 02:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Inače,pročitao sam dvodelnu epizodu Transilvanijski ekspres i Tajna sedam gradova i priča mi se svidela,zaista je dobra,dinamična sa istorijskom tematikom samo su im se potkrale i neke greške.
Kako su ljudi iz Veselog lepo i naveli u uvodu o Tevtonskim vitezovima,oni su u Ugarsku pozvani da se bore protiv Kumana 1211.,a oterani 1225.
Međutim,u stripu se pominju borbe Tevtonskih vitezova sa Dzingis-kanom i njegovom Zlatnom hordom.Kakav promašaj Bosellija.
Kao prvo,Mongoli za vreme Dzingis-kana još nisu stigli na to područje Evrope,najdalje dokle su došli jeste područje Kavkaza i današnje istočne Ukrajine.
Kao drugo,kada su i došli na to područje i opustošili gotovo celu istočnu Evropu,to se desilo tek oko 1240.godine,to jest prvih godina te decenije.
I kao treće to pustošenje jeste bilo od strane Zlatne horde,ali treba znati šta je Zlatna horda i da ona nije imala nikakve veze sa Dzingis-kanom.Po njegovoj smrti,ogromna njegova država se podelila na 5 delova,na 5 takozvanih kanata koji su bili dosta autonomni i imali svoga gospodara,a osim jednog koji je bio direktno podređen velikom kanu i zvao se Kanat velikoga kana(obuhvatao uglavnom Kinu i Mongoliju),ostali su samo nominalno priznavali njegovu vrhovnu vlast kao velikoga kana.Jedan od tih kanata se zvao Kanat Zlatne horde na čijem čelu je bio unuk Dzingis-kana,Batu-kan.Dakle,to nikako nije mogla biti Zlatna horda Dzingis-kana.
Batu-kan je bio Dzingis-kanov omiljeni unuk kojeg je poverio svojim najboljim generalima da ga podučavaju posle njegove smrti i lično je predvodio pohod na Evropu,gde je samo čudo i neočekivani događaj spasao celu Evropu mongolske dominacije i najverovatnije promene celog toka istorije.
Naime,za vreme pohoda,umro je tadašnji vrhovni kan Ogataj(sin Dzingis-kana) i po mongolskim običajima svi velikodostojnici su morali smesta pohitati u udaljeni Karakorum gde se trebala održati sahrana i izbor novog kana.Tako da se Batu sa glavninom vojske morao povući i samo deo preostalih trupa je nastavio da pljačka i spustio se ka jugu pa se odatle vratio takođe na istok.
Inače,u tom svom pohodu,Batu-kan je na Lehu kod Lignica do nogu potukao Tevtonske vitezove koje je predvodio saksonski vojvoda,masakrirani su.
Dakle,jedini sa kojima su se Tevtonski vitezovi mogli boriti u Transilvaniji jesu Kumani,takođe jedno divlje tursko-tatarsko pleme koje je u ono vreme zadavalo mnogo muka svima na tom području.

Boselliju treba mali kurs iz istorije,pogotovo vezano za Mongole.
Ali priča je inače veoma dobra.

Edited by - tumen on 13/12/2009 02:52:42
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/12/2009 : 12:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Ako hoćete,mogu ovde da napišem niz podataka iz istorije Češke i Praga,vezano i za stvari koje se pominju u Dampyru,malo poznate stvari koje imam zapisane jer sam ispratio ceo kurs predavanja iz istorije Češke(srećom to je baš tada došlo na red) dok sam studirao istoriju.Sve sa predavanje jednog profesora koji je hodajuća knjiga i priznat i na širim prostorima.


Kada si se dobrovoljno javio, obavezno napiši sve što znaš. To bi bilo zanimljivo vidjeti, budući da ne znam puno o istoriji Češke.
P.S Zlatna horda? Čitao sam o nihovom osvajanju Rusije. Izgleda da im to i nije bio veliki izazov, budući da tada nije bilo jedinstvene ruske države. Stara priča o gomili malih kneževina, kraljevina i vojvodstava koje napada jedinstvena sila. Tako su i krstaši dobili prvi Krstaški rat. I Rusi se nisu usprotivili kanovima Zlatne horde sve do XIV vijeka, kada se konačno pojavio prvi zametak ruske države. A nekoliko vijekova kasnije, Petar Veliki je poveo Rusiju ka slavi... I, kako to biva, svaki čovjek iz Crne Gore voli da kaže: ''Nas i Rusa dvjesta miliona!''.

Edited by - Mhejl on 13/12/2009 12:38:50
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/12/2009 : 22:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by tumen

Ako hoćete,mogu ovde da napišem niz podataka iz istorije Češke i Praga,vezano i za stvari koje se pominju u Dampyru,malo poznate stvari koje imam zapisane jer sam ispratio ceo kurs predavanja iz istorije Češke(srećom to je baš tada došlo na red) dok sam studirao istoriju.Sve sa predavanje jednog profesora koji je hodajuća knjiga i priznat i na širim prostorima.


Kada si se dobrovoljno javio, obavezno napiši sve što znaš. To bi bilo zanimljivo vidjeti, budući da ne znam puno o istoriji Češke.
P.S Zlatna horda? Čitao sam o nihovom osvajanju Rusije. Izgleda da im to i nije bio veliki izazov, budući da tada nije bilo jedinstvene ruske države. Stara priča o gomili malih kneževina, kraljevina i vojvodstava koje napada jedinstvena sila. Tako su i krstaši dobili prvi Krstaški rat. I Rusi se nisu usprotivili kanovima Zlatne horde sve do XIV vijeka, kada se konačno pojavio prvi zametak ruske države. A nekoliko vijekova kasnije, Petar Veliki je poveo Rusiju ka slavi... I, kako to biva, svaki čovjek iz Crne Gore voli da kaže: ''Nas i Rusa dvjesta miliona!''.



Tačno tako.
Međutim,Boselli se u ovom stripu gadno prešao što se tiče tih stvari,pa eto oni "plavi vukovi" se kao smatraju potomcima Dzingis-kana,a opet kažem Dzingis-kan nije imao veze sa svime time.
Inače,s obzirom sa koliko je žena spava i kakvu je teritoriju zauzimala njegova država,smatra se da svaki četvrti čovek vodi poreklo od Dzingis-kana.
Inače,Mongolsko carstvo najveće prostranstvo zauzima tek u vreme Kublaj-kana,bila je to najveća država koja je ikada postojala,a flota koja je neuspešno pokušala da napadne Japan bila je veća čak i od one koja je učestvovala u iskrcavanju u Normandiji.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/12/2009 : 11:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
http://www.ubcfumetti.com/dampyr/?19347

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37811 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/12/2009 : 11:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Pjesma svedske grupe Marduk, sa naslovom The Hangman of Prague.
Da ne trujem topic sa copy/paste, stavicu samo link http://www.metal-archives.com/viewlyrics.php?id=437330

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 13:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

http://www.ubcfumetti.com/dampyr/?19347


I nije neka recenzija, primjetio sam da jedan dio recenzija na uBC-u nema blage veze...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2009 : 13:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Inferno

http://www.ubcfumetti.com/dampyr/?19347


I nije neka recenzija, primjetio sam da jedan dio recenzija na uBC-u nema blage veze...



Posle ultra-dobrih ocena za MV i ja sam poceo sunjati u nji'. Al opet i dalje volim da pratim kako ocenjuju.
Primer iz realnog zivota:
http://www.ubcfumetti.com/tx/al03.htm

Moja ocena: 8.5 .
Inace ne kupujem Tex almanahe.

Edited by - kasper on 19/12/2009 13:46:12
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 14:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Učlanio sam se na italijanski Dampir forum: http://dampyr.forumfree.it/?t=44891257
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/12/2009 : 14:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, "pogađaju" u čak 70% slučajeva (moja i njihova ocjena - 15% posto gore dolje). Uglavnom se ljudi žale što UBC-ovci znaju dati preniske ocjene. I meni je to nekad smetalo, kad još nisam bio pročitao veliki broj stripova i kad nisam kontao neke stvari... Danas drukčije gledam na stvar - danas mi smeta precjenjivanje nekih priča. Konkretno, ove godine je bilo nekoliko "crvenih" ocijena tamo kod njih, a kod mene ispalo nešto slabije ili čorak . "Posljednja Thula", recimo, pa onda "Znak vampira", Mister No SA s Ishikawom... TX "Iznad zakona" dobije 55%, a to ni pasu ne bi dao da čita; zatim DD extra "Kameni sat" - 85%, a za takve uratke bi trebalo autore slati u zatvor. "Misterij venecije - 75%, a obični prosjek. MM "Obiteljski posao" - dali su mu 100%, a ta ocjena se daje vrlo oprezno; taj strip je kod mene realno 85%. (...) I ovi primjeri sačinjavaju 20% onih slučajeva gdje precijene, a samo 10% se odnosi na promašaj gdje podcijene neki strip (sve je to razumljivo jer nitko nije isti, ili ti jedostavno nešto promakne...). Evo i primjer za podcijenjeni strip: ZG "Dugo putovanje" gdje su dali samo 40.
Dakle, nije bitno što bi mi voljeli, nego kako stvari zasita stoje. Ne volim se zavaravat, mada ne mogu poreći da sam i ja često subjektivan. UBC-ovci, ipak pokazaju da se znaju kritički postavit. Da, ima tu slabijih recenzija, ali večina ih je dosta dobra. Meni je postotak od 70% sasvim dobar - daje ti nekakvu sigurnost, a u isto vrijeme nije nužno 100% da će biti onako kako poručuju.
I par riječi o MM postrevolucionarnom periodu. Neki su se žalili na ovog Spitellu koji je počeo dijeliti sve neke 20-ice, 30-ice, 40-ice najnovijim MM epizodama. Mnogi su mislili da se iživljava i da je nerealan. A ja sad pročitao 8 brojeva MM-a i uvidio kako je taj dečko ustvari milostiv da milostiviji ne može biti. Za njega je kvalitet bar na 40%, za mene nije ni toliko (nešto mi vrijede samo brojevi 4 i 5). Dakle, i tu su UBC-ovci precijenili stripove, a da ne ispadne kako se ja i oni nešto kurčimo, kriteriji su meni i njima minimalni - samo treba napisati priču koja ne jebe zdrav razum. Samo to! Za klasike, ni taj kriterij nije bitan. Recimo, obožavam stare Zagore, ma koliko god oni bili naivni.

U svakom slučaju, meni je interesanto pratiti UBC.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/12/2009 : 15:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Učlanio sam se na italijanski Dampir forum: http://dampyr.forumfree.it/?t=44891257


Ja uvijek odgađam ta registriranja i na kraju samo pratim...
Inače, vidi ovog trola s uskličnicima i upitnicima, lol.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 15:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by Mhejl

Učlanio sam se na italijanski Dampir forum: http://dampyr.forumfree.it/?t=44891257


Ja uvijek odgađam ta registriranja i na kraju samo pratim...
Inače, vidi ovog trola s uskličnicima i upitnicima, lol.


Ko mu je kriv kada ne zna engleski... Mislim, to je danas prosto neophodno.

Inspirisala me je rasprava Prozirne senke sa Beretom!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/12/2009 : 15:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ha ha odlicno si odgovorio onome sa upitnicima
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ha ha odlicno si odgovorio onome sa upitnicima


Vjerovatno je to italijanska verzija profesor-inza!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 18:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam pitao Boselija, sada treba pričekat odgovor:
http://dampyr.forumfree.it/?t=401896&st=3585
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/12/2009 : 18:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
"1.Will you write stories for Zagor in the future? As I know, your last story was ''Hurones!'', and you didn't write anything after that. I ask this because my favourite period for Zagor was the time when you wrote stories about Navahos, Hopies, Anasaz, Atlantida, Tuareg (I mean on second American Odyssey and great Afric adventure) and much more...
2.And my second question may look rude; but that isn't my inention, be sure. Well, in your story that I mentioned above, ''Hurones!'', we have a sentence on Serbian language. That happened in the fourth part of the story, ''Missisippi''. And, in the end, we find out that David is the prince of Syldavia, a small Balcan kingdom. I am a great fan of Tintin, and I know that Syldavia is a fictional country imagined by Herge. So,is Syldavia Serbia really? Why did you put fictional place, and not the real Kingdom of Serbia (which was founded after the Second Serbian Revolt, in 19th century)? Do you have some knowlege about Serbian history? The story about David would fit great in a long fight between two Serbian dynasties: Obrenovići i Karađorđevići. Ah, I know that this question is very boring for you, but I am very interested in this. So, could you answer to this, please?"


sad ce doci Bosseli, nece mu se dati pisati, pa ce napisati:
1. NO
2. NO

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 18:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote

Imam i ja takav osjećaj...
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 19/12/2009 : 20:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Hu-ha! Opet smo up to date. Nešto VČ češće stiže u zadnje vrijeme. Đavolji napitak je genijalan. Boselli jednostavno ne dopušta pad kvalitete na praškim epizodama. Jedino - Genzianella, taj vrlo dobri crtač nije Luca Rossi. Nema tu čaroliju.
Mračna milicija - Beneficio del Torres je gostovao u Dampyru. Osrednje, lako zaboravljivo, kao i sve od Colomba.
Uhvatio sam i malo vremena da napišem recenziju za 21/22, da ne prođe mjesec bez ijedne.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/12/2009 : 20:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Aj svaka čast za recenziju. Ta 2 broja ćeš podvest pod jednu recku? Pa i ne bi se moglo drukčije. Ako imaš koju veću sliku, preporuka je da je staviš niže u tekstu, radi novog layouta. Osim toga, ja imam skenove tih brojeva, pa ako treba...

Mogao bi sad reći COLUMBU da mi u novu turu ubaci i "Đavoli napitak". Baš mi se čita..

jadikovka...
Ja isto imam 2 recenzije, koje sam počeo pisati još 01. 10. lol. Najprije me uhvatila dosada, pa neki posao, pa čudna upala desnog oka, pa nedostatak inspiracije, pa škola, a sad igram igrice... Ja se stvarno nadam da ću to odraditi do 01. 01., a i nije mi ostalo puno: prva je gotova 90% (vražije č i ć moram pogledati), a druga 60% (ali ovdje je samo zanimljivosti 3 stranice, pa me vjerojatno satralo svo to googlanje i informiranje).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/12/2009 : 20:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam volje za pisanje.

Nedavno mi se desio jedan prilično ironičan događaj. Usred noći se probudim i ustanem, sa ogromnom vizijom nove Zagor recenzije - ''Hjuroni!''. Htio sam pisati ostatak noći, ali sam sutra imao obaveza i prosto sam morao biti odmoran. I ja vam se vratim spavati. Normalno, ideja je ujutru nestala, dođavola!!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/12/2009 : 20:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ja nemam volje za pisanje.

Nedavno mi se desio jedan prilično ironičan događaj. Usred noći se probudim i ustanem, sa ogromnom vizijom nove Zagor recenzije - ''Hjuroni!''. Htio sam pisati ostatak noći, ali sam sutra imao obaveza i prosto sam morao biti odmoran. I ja vam se vratim spavati. Normalno, ideja je ujutru nestala, dođavola!!


To je to. Sve ideje dolaze po noći i ja sam ih od nedavno počeo bilježiti u bilježnicu. Npr. za ovu jednu recenziju mi je toliko toga padalo na pamet da sam napisao preko 100 natuknica na 6 str. bilježnice. Inače bi sve isparilo. Neki mi izraz padne na pamet, koji dobro zvući, ako ga ne zapišem, adios amigo. Nakon svega toga (kreativnog dijela), dolazi faza realizacije di se znam sjebat ko nitko. Ponekad, 3 sata ne mogu počet prvu rečenicu ili je zakompliciram da mi se zgadi. Zato često recenzije pišem od sredine prema početku.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 20/12/2009 : 10:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Aj svaka čast za recenziju. Ta 2 broja ćeš podvest pod jednu recku? Pa i ne bi se moglo drukčije. Ako imaš koju veću sliku, preporuka je da je staviš niže u tekstu, radi novog layouta. Osim toga, ja imam skenove tih brojeva, pa ako treba...

Mogao bi sad reći COLUMBU da mi u novu turu ubaci i "Đavoli napitak". Baš mi se čita..

jadikovka...
Ja isto imam 2 recenzije, koje sam počeo pisati još 01. 10. lol. Najprije me uhvatila dosada, pa neki posao, pa čudna upala desnog oka, pa nedostatak inspiracije, pa škola, a sad igram igrice... Ja se stvarno nadam da ću to odraditi do 01. 01., a i nije mi ostalo puno: prva je gotova 90% (vražije č i ć moram pogledati), a druga 60% (ali ovdje je samo zanimljivosti 3 stranice, pa me vjerojatno satralo svo to googlanje i informiranje).




Naravno da ide pod jednu recku. Na ubc-u su dvije, što mi je komično. Skenove imam i ja, naći ću neku lijepu stranicu za staviti. Ustvari, to odvojeno šaljem DeeCayu pa on meće gdje želi.

Da nije jedna od te dvije Krvave piramide ? Od loših priča znaju ispasti zabavne recenzije, ako je autor u formi za pljuvanje. Npr. Coltova Traperska izvidnica, ili tvoje Misteriozno selo.

Samu recenziju mi je uvijek lako napisati, jer obično pišem vruć nakon što pročitam epizodu, a baš sam nedavno opet pročitao 21/22. Samo istresem i onda ispoliram eventualne greške u rečeničnim konstrukcijama. To je za pol sata gotovo. Pravi problem su zanimljivosti. Ako je epizoda krcata njima, a ova je, onda je to pravi rudarski posao. Najbolji je osjećaj kad završiš zanimljivosti.

Usput, u ovu recenziju sam uvrstio ono što si pisao o Draki na forumu. Učinilo mi se glupim pisati istu stvar drugim riječima, kad si to tako dobro sročio. Tako da si (su)autor još jedne recenzije, unatoč upali oka : D . Naveo sam te u creditsima, ne brini : D
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/12/2009 : 10:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Šta mislite, da li sam promašio ocjenu u recenziji ''Dvorac u Karpatima''?
@Džedson
A meni se ''Mračna milicija'' nikako nije svidjela. Samo uzmi ovu epizodu i uporedi je sa ''Nokturnom u crvenom''. Čiste kopije, koje nam Kolombo bezobrazno podmeće. Dvije njegove zadnje priče, od kojih jedna govori o praškom serijskom ubici (broj 26), a druga se dešava u Švajcarskoj(Dampir protiv Manhuntera ), dobile su oko 30% na uBC-u. Ova priča zaslužuje oko 52%, a i to se može gledati kao milostinja.
Go to Top of Page
Page: of 131 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000