forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 (1) Prosječni posjetitelj ovog foruma želi...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/01/2010 : 10:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Izdanja koja zadovoljavaju ove uvjete:

Choices:

besprijekorna, vrhunski tisak, papir i dizajn, pa šta košta da košta
to isto, ali po njemu prihvatljivoj cijeni, što je izmedu 0 - 100 kuna
kompromis izmedu kvalitete i cijene, 50 kuna max, lošiji papir i bezvezni dizajn
bilo kakvo izdanje, samo ako se može procitati


www.stripgen.com

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/01/2010 : 10:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
fali opcija:
samo Bonelli izdanja,pa šta košta da košta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 18/01/2010 : 10:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Kiosk izdanja onih stripova koji su predviđeni za kiosk izdanja, a trenutno idu samo kao HC..
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 18/01/2010 : 11:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
b) stim da je range cena malo veci, a i razlikuje se od slucaja do slucaja. Na primer, nije mi krivo dati 1200-1500 dinara za npr. Metabarone Belog puta koji su u boji i na velikom formatu i to 4 albuma, pa kupim 2 knjige i to je to, ali je puno dati cirka iste pare za Libellusovog recimo MM ili MN malog formata, bez boje i 3 epizode, i jos treba da kupis gomilu takvih. Ok, jeste do besprekorno, ali puno para bre.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 18/01/2010 : 11:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Kiosk izdanja onih stripova koji su predviđeni za kiosk izdanja, a trenutno idu samo kao HC..



quote:
Originally posted by Grujah.

b) stim da je range cena malo veci, a i razlikuje se od slucaja do slucaja. Na primer, nije mi krivo dati 1200-1500 dinara za npr. Metabarone Belog puta koji su u boji i na velikom formatu i to 4 albuma, pa kupim 2 knjige i to je to, ali je puno dati cirka iste pare za Libellusovog recimo MM ili MN malog formata, bez boje i 3 epizode, i jos treba da kupis gomilu takvih. Ok, jeste do besprekorno, ali puno para bre.



+1
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/01/2010 : 11:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
besprijekorna izdanja, vrhunski tisak, papir i dizajn, ali po prihvatljivoj cijeni
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 18/01/2010 : 15:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message  Reply with Quote
Mogučnost, da si tu i tamo priušte koji strip.

Znači na kiosku (mangup)

I lake žene... to je zabadava...

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/06/2012 : 22:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Definitivno četvrto!

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/06/2012 : 23:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Drugo!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 26/06/2012 : 23:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Treće - bitna mi je cijena i sadržaj stripa. Dizajn, prijevod ili kvaliteta papira mi nisu toliko važni.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/06/2012 : 00:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Najvažniji mi je sadžaj stripa, ali ako je album novijeg datuma mora biti na najvišem nivou produciran, od dizajna do tiska i vrste papira.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 27/06/2012 00:44:43
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 30/06/2012 : 14:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

besprijekorna izdanja, vrhunski tisak, papir i dizajn, ali po prihvatljivoj cijeni

potpisujem
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 30/06/2012 : 23:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem npr.i kiosk izdanja,a i Libellus,no doduše teško je uspoređivati kruške i jabuke,kod kiosk izdanja sam zadovoljan kvalitetom(moglo bi i bolje)no pristao bi i na pad kvalitete,ako bi to pratila i cijena(samo za čitanje,no sjetimo se ZS,I LMS),što se tiče nazovimo luksuznih HC izdanja malih tiraža,tu ne pristajem na kompromis,ako su skupi onda za svoj novac želim vrhunsko izdanje bez ikakvih pa i najmanjih grešaka.Štoviše,sve pohvale Libellusu uvijek su mi izašli u susret i zamjenili izdanja s greškom,a ostvario sam i popust,jer imaju i akcije sa više nego povoljnim cijenama,stoga moj glas ide(to isto, ali po njemu prihvatljivoj cijeni, što je izmedu 0 - 100 kuna)no dobro kada se sve uzme u obzir 25+kn i ne čini neku razliku,ako kupujete za vrijeme akcije,kada su cijene nešto niže,ali kvalitetu koju dobijete,pa imajte na umu da će takva izdanja čitati i vaši unuci,a možda i jednog dana dobro zaraditi na tome. :)

#!??
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/07/2012 : 10:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Zadnja opcija. Vrlo kratko sam razmišljao o besprijekornim i skupim izdanjima. Kasnije sam shvatio da mi se ne isplati jer me zanima previše toga da bih mogao to uspješno ispratiti, a i ne zavaravam se time da će to čitati moji potomci. A ako nekim čudom i hoće ili će čitat digitalno, ili će tehnologija napredovat pa će si za jeftine pare printat kod kuće ili nek si kupuju rerereprintove kojih će sigurno biti- ako uopće bude potražnje.

Ukratko- jeftina izdanja. Papir nebitan, glavno da nije tiskano na salvetama sa razlivenom tintom nego da se može normalno pročitati.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 01/07/2012 : 22:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Pa ja se ne zavaravam,pa i ja čitam i skupljam stripove,jer su neked davno i moji starci kupovali stripove,stara mi je kupila prvi broj Dilana još tamo 80-ih,danas imam sve brojeve,a kupujem ih i dalje.Ne vidim razlog zbog kojeg jednog dana i mi nebi "danas-sutra"isto tako prenjeli ljubav prema stripu i svojim kako kažeš potomcima.Jedino tako stripovi imaju budućnost,a papir je papir fućkaš digitalno,ako "fizički"strip ne držiš u rukama kao da nemaš ništa,crkne baterija ili nestane struje,i imaš samo komad "digitalne"plastike.HC stripovi malih tiraža se nakon rasprodaje,već za koju godinu prodaju po višestruko većim cijenama od one kad su izdani,što tek bude kada budu stari poput prvih brojeva ZS,Lms-a

#!??
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/07/2012 : 23:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Za ovo digitalno se slažem s tobom.
A što se tiče prenošenja ljubavi prema stripu pazi ovo; ta ljubav se obično prenosi od malih nogu. Je li tako? E sad hoćeš li ti svome djetetu dati u ruke neki strip kojeg si platio 100-200 kn. Ok, možda i hoćeš ali možemo li onda govoriti o kasnijoj vrijednosti tog stripa budući da znamo da djeca nisu baš najpažljivija stvorenja.
Ja sam sretan što u vrijeme mog starog nije bilo luksuznih izdanja jer bi mu to bila najlošija investicija u životu.Bogme sam i ovako ljut na sebe što sam pola tavana raskupusao, pošarao i razdijelio.

Ne kažem da sam u pravu i da se tome ne može doskočiti na ove ili one načine ali vrijedilo bi i o tome voditi računa Svatko prema potrebi i mogućnostima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/07/2012 : 13:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
kompromis izmedu kvalitete i cijene, 50 kuna max, lošiji papir i bezvezni dizajn

Ovo samo ostaje nejasno zašto bi moralo biti s bezveznim dizajnom. Jer dizajn ne ovisi o novcu već o kreativnoj mogućnosti pojedinca.
Barem ja tako mislim. Kompromis bi trebao biti na kvaliteti materijala...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000