forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/01/2010 : 20:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Dnevnikove - teško se nabavljaju.
SD-LU - loš prevod, a u posednjim brojevima, kažu, i loš kvalitet.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/01/2010 : 20:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Jašta.
Dnevnikova izdanja su loše odštampana, jedva se vidi šta u piše u većini brojeva.
Ludens extra ima loš prevod.
VČ je odličan.
Kraj.

Ajd dobro , ali kako može Ludens imati loš prijevod ako je kod VČ-a Dylanov usklik ''stotinu mi vampira'', a kod Ludensa ''judo plesaču'' . To mi baš nije jasno ...
Može li mi tko reći koji je sad Dylanov originalni usklik?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 15/01/2010 : 21:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by kreŠa

Jašta.
Dnevnikova izdanja su loše odštampana, jedva se vidi šta u piše u većini brojeva.
Ludens extra ima loš prevod.
VČ je odličan.
Kraj.

Ajd dobro , ali kako može Ludens imati loš prijevod ako je kod VČ-a Dylanov usklik ''stotinu mi vampira'', a kod Ludensa ''judo plesaču'' . To mi baš nije jasno ...
Može li mi tko reći koji je sad Dylanov originalni usklik?



Bože me sačuvaj i svi sveci...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 15/01/2010 : 21:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by kreŠa

Jašta.
Dnevnikova izdanja su loše odštampana, jedva se vidi šta u piše u većini brojeva.
Ludens extra ima loš prevod.
VČ je odličan.
Kraj.

Ajd dobro , ali kako može Ludens imati loš prijevod ako je kod VČ-a Dylanov usklik ''stotinu mi vampira'', a kod Ludensa ''judo plesaču'' . To mi baš nije jasno ...
Može li mi tko reći koji je sad Dylanov originalni usklik?



Ja mislim da si dostojna zamena za Garreta...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/01/2010 : 22:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Giuda ballerino!! Da li je moguce..









Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/01/2010 : 14:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja skontao to Guida Ballerino na Srpskom ne moze da se prevede tako da je bolje da bude dobra stara proverena stotinu mi vampira!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 18/01/2010 : 14:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
Može da se prevede, al ne znači ništa, odnosno nema nikakav smisao. Kao kad je Vuk Drašković rekao "Don't mix grandmothers and frogs', odnosno "ne mešaj babe i žabe".
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/01/2010 : 14:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Neka prevedu kao "Džudo plesaču"!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/01/2010 : 14:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Dnevnikove - teško se nabavljaju.
SD-LU - loš prevod, a u posednjim brojevima, kažu, i loš kvalitet.



http://www.youtube.com/watch?v=11hjUe5tPvk



"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 19/01/2010 : 14:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by todorko

Može da se prevede, al ne znači ništa, odnosno nema nikakav smisao. Kao kad je Vuk Drašković rekao "Don't mix grandmothers and frogs', odnosno "ne mešaj babe i žabe".

Da,da to je najjaca fora ikad.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/01/2010 : 09:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote


http://www.youtube.com/watch?v=11hjUe5tPvk



[/quote]

Go kneel and weep
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 20/01/2010 : 14:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy



http://www.youtube.com/watch?v=11hjUe5tPvk






[/quote]Ja reko Draskovic,a ono...

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 21/01/2010 : 12:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Ajde da mi neko ukratko da prednosti i mane DyD kolekcionarskog izdanja od VC-a. (znam da je mana što nema orig naslovnice inside)
razmisljam se da li da ga uzmem (imam sve Dnevnikove i SD i LU)
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 21/01/2010 : 12:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
Ima naslovnice ali nisu u boji već crno-bele. Ako imaš Dnevnikove i Ludensove ne znam što bi uzimao ovo, jedino zbog prevoda koji je najbolji do sad.

Edited by - todorko on 21/01/2010 12:35:07
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Pa ako vec imas onda nemoj mada je ovo verovatno najbolje izdanje do sad.Prevod,sken,tvrde korice 3u1,cak i te crno bele naslovne jako dobro izgledaju.A zaboravio sam i propratne tekstove koji su odlicni.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/01/2010 : 15:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ja se slazem da svako odabere svoju opciju,ali neke stvari nemogu da shvatim.ajmo da vidimo lici li ceo proces na kolekciju d.doga?
ako je k.d.dog hc,a sva propratna izdanja sc(superbook,maxi,almanah+sva redovna izdanja koja po numeraciji nisu identicna spolja na rikni).i kad se sve ovo iskombinuje,opet ne dobijamo pravu kolekciju.ovo isto vazi i za zagora,ko uzima hc.sve bi moralo u hc,ovako ostaje sarenilo i nula od kolekcije.
jedina je prednost sto k.izdanja izlaze brze,ali kolko to bilo brzo,u italiji ce za 10-20god dilan i zagor(ako postoje)otici u 500-600-700-800-900broj.znaci nije to lako stici,pa prema tome cemu zurba,i cemu tolika zavisnost za stripovima koje vec imamo u sc varijanti,sto kod v.c,a dosta toga i kod ludensa.
texa od prvog broja niko neplanira,i zato takva izdanja zasluzuju hc,kao kod libellusa.
eto zato su meni k.izdanja d.doga i zagora(pored propusta)nepotrebna,a toga imamo i previse.o.price su sto puta bolja varijanta od zagora hc.

Edited by - cronos six on 21/01/2010 16:34:47
Go to Top of Page

armatura
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 05/06/2009

Posted - 21/01/2010 : 16:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send armatura a Private Message  Reply with Quote
Kazu u VC sledece nedelje izlazi....
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/01/2010 : 16:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

ja se slazem da svako odabere svoju opciju,ali neke stvari nemogu da shvatim.ajmo da vidimo lici li ceo proces na kolekciju d.doga?
ako je k.d.dog hc,a sva propratna izdanja sc(superbook,maxi,almanah+sva redovna izdanja koja po numeraciji nisu identicna spolja na rikni).i kad se sve ovo iskombinuje,opet ne dobijamo pravu kolekciju.ovo isto vazi i za zagora,ko uzima hc.
jedina je prednost sto k.izdanja izlaze brze,ali kolko to bilo brzo,u italiji ce za 10-20god dilan i zagor(ako postoje)otici u 500-600-700-800-900broj.znaci nije to lako stici,pa prema tome cemu zurba,i cemu tolika zavisnost za stripovima koje vec imamo u sc varijanti,sto kod v.c,a dosta toga i kod ludensa.
texa od prvog broja niko neplanira,i zato takva izdanja zasluzuju hc,kao kod libellusa.
eto zato su meni k.izdanja d.doga i zagora(pored propusta)nepotrebna,a toga imamo i previse.o.price su sto puta bolja varijanta od zagora hc.



Superbook je idealan, jer ako uzimas superbook onda ti ne trebaju specijali, almanasi, maxi i giganti, plus dobijes kratke price.

Meni je jedino zao sto to nije islo u malo kvalitetnijem izdanju i po redu. Kao i redovni dylan.

Zagora ne citam vise, a dylana cu ionako prestati uzimati kad se ispucaju Sclavijeve epizode.

Crnobijele naslovnice su mi super, o prijevodu da ne pricam. Nadam se da ce ostati tako i dalje.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/01/2010 : 16:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by cronos six

ja se slazem da svako odabere svoju opciju,ali neke stvari nemogu da shvatim.ajmo da vidimo lici li ceo proces na kolekciju d.doga?
ako je k.d.dog hc,a sva propratna izdanja sc(superbook,maxi,almanah+sva redovna izdanja koja po numeraciji nisu identicna spolja na rikni).i kad se sve ovo iskombinuje,opet ne dobijamo pravu kolekciju.ovo isto vazi i za zagora,ko uzima hc.
jedina je prednost sto k.izdanja izlaze brze,ali kolko to bilo brzo,u italiji ce za 10-20god dilan i zagor(ako postoje)otici u 500-600-700-800-900broj.znaci nije to lako stici,pa prema tome cemu zurba,i cemu tolika zavisnost za stripovima koje vec imamo u sc varijanti,sto kod v.c,a dosta toga i kod ludensa.
texa od prvog broja niko neplanira,i zato takva izdanja zasluzuju hc,kao kod libellusa.
eto zato su meni k.izdanja d.doga i zagora(pored propusta)nepotrebna,a toga imamo i previse.o.price su sto puta bolja varijanta od zagora hc.



Superbook je idealan, jer ako uzimas superbook onda ti ne trebaju specijali, almanasi, maxi i giganti, plus dobijes kratke price.

Meni je jedino zao sto to nije islo u malo kvalitetnijem izdanju i po redu. Kao i redovni dylan.

Zagora ne citam vise, a dylana cu ionako prestati uzimati kad se ispucaju Sclavijeve epizode.

Crnobijele naslovnice su mi super, o prijevodu da ne pricam. Nadam se da ce ostati tako i dalje.


tacno je da je superbook idealan,i netrebaju ti specijali itd,ali je sve to opet sareno.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/01/2010 : 18:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kako je Dylan šaren ako će redovna serija biti obuhvaćena u kolekcionarskom izdanju, a sve ostale serije u Superbooku?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/01/2010 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Kako je Dylan šaren ako će redovna serija biti obuhvaćena u kolekcionarskom izdanju, a sve ostale serije u Superbooku?


k.dilan je hc,superbook je kiosk izdanje koje je pocelo od 18broja.
osim toga,maxije,gigante,almanahe ne treba izbacivati iz kolekcije,jer su oni preteca superbooka,a oni su kod ludensa takodje kiosk izdanje.
zna se da je superbook u italiji ubacen komercijalno za ponovno uzimanje love.
i ajde sad ,kad sve to stavis na polici dobijas-hc,sc,v.c,ludens.
najvise kvari utisak mesavina hc-sc.
libellusova boneli izdanja su sva u hc,i to je super.cak se spremaju da objave dva natanova specijala,koje je vec uradio ludens pre par godina.verujem da bi isto tako odstampali u hc i m.no maxi 1,2-m.m specijale i maxije,ali trenutno ludens zadrzava prava na ta izdanja.
kad bi veseli izdavao superbook,maxi,gigant,almanah,colorfest sve u hc ,to mozes nazvati d.dog kolekcija.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/01/2010 : 19:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six


k.dilan je hc,superbook je kiosk izdanje koje je pocelo od 18broja.
osim toga,maxije,gigante,almanahe ne treba izbacivati iz kolekcije,jer su oni preteca superbooka,a oni su kod ludensa takodje kiosk izdanje.
zna se da je superbook u italiji ubacen komercijalno za ponovno uzimanje love.
i ajde sad ,kad sve to stavis na polici dobijas-hc,sc,v.c,ludens.
najvise kvari utisak mesavina hc-sc.
libellusova boneli izdanja su sva u hc,i to je super.cak se spremaju da objave dva natanova specijala,koje je vec uradio ludens pre par godina.verujem da bi isto tako odstampali u hc i m.no maxi 1,2-m.m specijale i maxije,ali trenutno ludens zadrzava prava na ta izdanja.
kad bi veseli izdavao superbook,maxi,gigant,almanah,colorfest sve u hc ,to mozes nazvati d.dog kolekcija.



Zemo,nemoj vise da se nerviras sto neki koji ni slike svojih perfektnih primeraka nece da postave na forum,slike sa dobrim otiskom,fenomenalnim uvezom kod KI. Vidis da ne vredi.
KIDD ima dobar prevod,manje-vise dobar uvez i nedostatak naslovnih u koloru.
VC redovni DD u mnogo brojeva nedostatak ili visak strana i ocajan otisak.
Superbook ne obuhvata sve,valjda je tek jedan Maxi izasao dosada a Giganti se rezu na pricice i takodje nisu kompletirani.
Ludens ima ocajan prevod,zajebancije tipa ima HC - nema HC.
I to bi trebalo i slepcu da bude jasno.
Zato,nemoj vise da se nerviras zbog likova koji potpuno neopravdano i bez argumenata brane sropska ili hrvatska izdanja. Imas ih po par komada sa obe strane,ignorisi ih
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/01/2010 : 19:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by cronos six


k.dilan je hc,superbook je kiosk izdanje koje je pocelo od 18broja.
osim toga,maxije,gigante,almanahe ne treba izbacivati iz kolekcije,jer su oni preteca superbooka,a oni su kod ludensa takodje kiosk izdanje.
zna se da je superbook u italiji ubacen komercijalno za ponovno uzimanje love.
i ajde sad ,kad sve to stavis na polici dobijas-hc,sc,v.c,ludens.
najvise kvari utisak mesavina hc-sc.
libellusova boneli izdanja su sva u hc,i to je super.cak se spremaju da objave dva natanova specijala,koje je vec uradio ludens pre par godina.verujem da bi isto tako odstampali u hc i m.no maxi 1,2-m.m specijale i maxije,ali trenutno ludens zadrzava prava na ta izdanja.
kad bi veseli izdavao superbook,maxi,gigant,almanah,colorfest sve u hc ,to mozes nazvati d.dog kolekcija.



Zemo,nemoj vise da se nerviras sto neki koji ni slike svojih perfektnih primeraka nece da postave na forum,slike sa dobrim otiskom,fenomenalnim uvezom kod KI. Vidis da ne vredi.
KIDD ima dobar prevod,manje-vise dobar uvez i nedostatak naslovnih u koloru.
VC redovni DD u mnogo brojeva nedostatak ili visak strana i ocajan otisak.
Superbook ne obuhvata sve,valjda je tek jedan Maxi izasao dosada a Giganti se rezu na pricice i takodje nisu kompletirani.
Ludens ima ocajan prevod,zajebancije tipa ima HC - nema HC.
I to bi trebalo i slepcu da bude jasno.
Zato,nemoj vise da se nerviras zbog likova koji potpuno neopravdano i bez argumenata brane sropska ili hrvatska izdanja. Imas ih po par komada sa obe strane,ignorisi ih


kao sto znas meni je uopste d.dog zadnji na listi.ni trunku nisam nevozan,samo se varaju ako misle da se to zove kolekcija.ja sam od onih koji kupuje dilana extra(najvise zbog naslovnica),i sve pored-maxi,gigant,almanah od ludensa a od v.c redovni i superbook.
ovako mi je mnogo lepsa kolekcija,iako su izbacene 4 epizode kod extra serije.onih 12kom s.d kvare prosek,ali nema veze.

Edited by - cronos six on 21/01/2010 19:46:31
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/01/2010 : 19:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six


kao sto znas meni je uopste d.dog zadnji na listi.ni trunku nisam nevozan,samo se varaju ako misle da se to zove kolekcija.ja sam od onih koji kupuje dilana extra(najvise zbog naslovnica),i sve pored-maxi,gigant,almanah od ludensa i redovni,kao i superbook od v.c.
ovako mi je mnogo lepsa kolekcija,iako su izbacene 4 epizode kod extra serije.onih 12kom s.d kvare prosek,ali nema veze.



Apsolutno,zna se sta zasluzuje naziv Kolekcionarsko Izdanje
Onako kako to radi Libellus sa MM,MN,NN,MV...
Svi ostali nemaju pravo da tako nazovu svoja izdanja.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/01/2010 : 19:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Evo Texe, toliko ste me iživcirali, da sam poslikao kompletnog kolekcionarskog Zagora, forkerc ili kakogodsevećzove, riknu, položene i sl.
Čim mi otac dođe sa blututom, kunem ti se da ću postaviti slike, ako je to potrebno da mi se skineš sa grbače i da me više ne pratiš po raznim topicima i da me provociraš. Prošli put nije valjao blic, baš me zanima koji će sada biti izgovor za bčaćenje kolekcionarskog Zagora.
Marti Misterija dobro urađen? Haha, dobro si me nasmejao. Na polici mi stoje kao šlogirani karanfili, uopšte nisu u skladu, a za tu falinku ne mogu da ih menjam. I jel kukam? Ćutim i trpim, jer boljeg nema. Slao sam mail Libellusu da pitam jel tako kod svih, ali mi nisu odgovorili. Razumem da imaju lične probleme, i ćutim.
Evo zamolio bih te da uslikaš svoje Martije, baš da vidim, jer ti ne verujem da ti stoje pod konac, kako i očekujem da stoje.

@cronos:
Lepsa ti je kolekcija razlicitih boja rikne, sa izbacenim pricama i losim prevodima?


https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000