forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Internet Explorer vs Mozzila Firefox
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 14:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš preveliki stručnjak za te stvari, pa da čujem što vi ovdje mislite o tome.
Pitanje je jednostavno: koji internet browser je najbolji;
Internet Explorer, Mozzila ili neki treći( Opera, Chrome...)
Koji je najbrži, najsigurniji naj naj naj...
Koje su uopće razlike

Ja trenutno koristim IE i navikao sam na njega (znam da dizajn baš i nije bitan ali od IE mi je najbolji).
Isprobao sam i Firefox, ali nekako mi je IE bolji premda mnogi kažu da je Firefox sigurniji i brži.

Pa da vidimo što vi mislite...

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!

Edited by - King Warrior on 08/06/2010 06:44:56

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/01/2010 : 14:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ne menjam nizasta Internet Explorer! Isprobavao sam jos i operu i mozilu ali mi je IE nezamenjiv. Verovatno stara navika...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2010 : 15:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Baš danas sam skinuo novi firefox 3.6.
Brži browser nisam video do sad.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 22/01/2010 : 15:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Brzi od Opere 10.10? To je nemoguce!

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/01/2010 : 15:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Meni je bolji Firefox.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2010 : 15:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wicked

Brzi od Opere 10.10? To je nemoguce!



Moguće je, naravno.
Ja na ovom firefoxu imam nekih 20 dodataka(vreme, rezultati,wikipedia,direktni download..) koji ga usporavaju u stvari. I pored toga je osetno brži od Opere 10.10. Nju sam isprobao pre određenog vremena i nije mi bila nešto ubedljiva.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 22/01/2010 : 15:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Nista, skinucu 3.6 verziju i probati. Imao sam ranije neku verziju Firefoxa ali je to bilo Boze sakloni.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/01/2010 : 15:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Chrome je tata.

Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 22/01/2010 : 15:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
IE ili Mozila?
To je kao yugo ili ferrari

.
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 15:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
kakav je chrome? njega još nisam isprobao, makar sam čuo da je jako brz.

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2010 : 15:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja juce instalirao Firefox 3.6 i radi kao zver sto kaze Manhunter..

IE je krsina ali mi se kod njega najvise svidja organizacija bookmarksa.. Sa leve strane stabla... Kod Firefoxa mi je to reseno bezveze... Ali je sve drugo savrseno...

Chrome je komercijalna olupina kojoj je jedina prednost sto brzo radi...

Opera mi je tesko sranje ali je posle Firefoxa najbolja...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16331 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/01/2010 : 16:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Opera, nju koristim i ne bih je menjao.
Svaka preporuka.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/01/2010 : 16:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Firefox, naravno!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 22/01/2010 : 16:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Opera, nju koristim i ne bih je menjao.
Svaka preporuka.





You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 22/01/2010 : 16:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Uvjerljivo Firefox!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/01/2010 : 17:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Firefox

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch


IE je krsina ali mi se kod njega najvise svidja organizacija bookmarksa.. Sa leve strane stabla... Kod Firefoxa mi je to reseno bezveze...



Upravo to i mene najviše smeta kod Firefoxa, kompatibilnost je puno bolja u IE...


Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18739 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/01/2010 : 17:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
firefox

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ko mi kaze da IE valja IŠTA odmah mogu da mu kažem da nema apsolutnog pojma o čemu priča. Skoro smo mi softveraši sa Elektrotehničkog Fakulteta imali diskusiju oko toga što EU tera majkrosft da pri prvom pokretanju browsera ili instalaciji sistema ponudi Operu, Firefox, IE, Chrome i jos neke underground browsere kao opciju. Svi, ali svi, i oni koji se slažu i ne slažu sa ovom odlukom, i Linuksaši i Microsoft fanboyevi, SVI, su bili složni oko toga da je IE GOVNO. Užasan, užasan browser.

@Broj jedan.. KOmpatabilnost puno bolja u IE? LOL. O kakvoj ti kompatabilnosti pričaš? Pa IE radi samo na Windowsu a FIrefox je multi-platformski. Da ne pominje GOMILU Firefox addona, + da je open sorce. + Se sad većina stranica kuca da najbolje radi u FFu.

IE je bezbednostni black hole, pun je rupa i propusta što se sigurnosti tiče. Plus je i strašno bugovit - prošle godine na faksu iz jednog predmeta moramo raditi u IEu (Jer MS sponzorira što šta na faksu) i čoveče, bar nama dvojici se u tih sata ipo koliko je trajalo to ispitivanje, TOTALNO zakucao, ja nisam mogao ni da otvorim prozor za podešavanje proxya.

O regularnim updateovima da nepričam.

Opera je OK, takođe daleko bolja od IE, Chrome nisam koristi, FF po mom mišljenju daleko najbolji.

Ustvari, IE vs Firefox nije ni dusktabilno. Mi na faksu imamo rasprave Firefox vs Opera - tu već može doći do neke ozbiljne diskusije.

Edit2: Ove nek neko prezentuje ijedan argument zašto je IE bolji od FFa (argument, a ne subjektivno mišljenje tipa "navikao sam" i "lepši je")

Edited by - Grujah. on 22/01/2010 17:41:14
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Besna lisica krca zivu silu


Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.


@Broj jedan.. KOmpatabilnost puno bolja u IE? LOL. O kakvoj ti kompatabilnosti pričaš? Pa IE radi samo na Windowsu a FIrefox je multi-platformski. Da ne pominje GOMILU Firefox addona, + da je open sorce. + Se sad većina stranica kuca da najbolje radi u FFu.



Već sam rekao da se u ovo baš i ne kužim, ali nakon što su skoro svi ovdje rekli da je Firefox bolji, ponovo sam ga instalirao.
Mogu reći da mi se sada čini bolji i brži nego prije( ja sam valjda downloadao neku stariju verziju), a još kada sam otkrio onu hrpu addona moram se složiti sa svima onima koji su rekli da je Firefox bolji. Hvala svima koji su mi otvorili oči
A sada, može li mi netko preporučiti neki dobar Firefoxov addon?

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 22/01/2010 : 17:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Firefox ima jedan nedostatk, loš "cache" s kojim se nemože baratati kao sa IE. Firefox stvara nečitke fileove u cache ,koji se nemogu kopirat.

Inače nemam primjedbi.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......

Edited by - dnevni boravak on 22/01/2010 17:57:36
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 18:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dnevni boravak

Firefox ima jedan nedostatk, loš "cache" s kojim se nemože baratati kao sa IE. Firefox stvara nečitke fileove u cache ,koji se nemogu kopirat.

Inače nemam primjedbi.



https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2489

Ima gomila načina da se igraš sa kešom, samo izguglaš malo. ;)
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/01/2010 : 18:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote




Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/01/2010 : 18:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman







Aj malo više info-a ako može, sad sam ga instalirao, vidim da je takodje Mozillin i takoreći Firefox ripp-off :D Koje su mu prednosti u odnosu na FF ? OK, Ima ugrađen, šta, e-mail client (?), IRC chat, RSS reader i, HTML editor, super i lepo. Jel ima prednosti nad FF što se samog browsovanja tiče (ovo ostalo ili mi ne treba ili imam programe koje već volem, iako IRC chat u brosweru mi je već privlačno, HTML-om se ne igram previše ali kontam da može biti dosta korisno as well Edit: ali opet, ima dosta dobrih HTML editora i ovako).

Edited by - Grujah. on 22/01/2010 18:59:00
Go to Top of Page

milkywaymanser
Junior Member



Serbia
457 Posts

Member since 22/04/2003

Posted - 22/01/2010 : 19:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit milkywaymanser's Homepage  Send milkywaymanser a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mozilla najudobnija
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000