forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tiskanica koja predugo putuje.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/02/2010 : 16:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima.
Ovako... 23.12.2009 poslao sam čovjeku 2 tiskanice u S.A.D. svaka po 60kn (svaka je spadala u kategoriju 1-2kg).
Čovjek još nije primio svoje pakete, danas mi je poslao mail.

Srećom sačuvao sam račun pošte od tih tiskanica (na kojem se vidi broj računa). Naravno malo nade ja polažem u to sve ukoliko je nešto zbilja pošlo krivo s tim tiskanicama.
Evo računa;



Kakva su vaša iskustva sa slanjem preko bare, da li je sve prolazilo u redu i ako je koliko dugo tiskanica otprilike putuje?

I još važnije što da ja radim ako čovjeku ti paketi ne stignu?

Moje aukcije u prodaji

giant
Average Member



Slovenia
883 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 03/02/2010 : 16:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Hm, ja inače nemam iskustva sa slanjem "preko bare", ali po mome mišljenju možeš da ideš na poštu i pitati, koliko dugo putuje paket/tiskanica do SAD-a...inače, zar ne postoji neka varijanta,da se može pratiti put naše pošiljke/paketa? Ovde na tvom računu nisam zapazio broj paketa, ali gore u 3 ili 4 linij su neke cifre - možda broj paketa?? Idi i upitaj - inače i meni se čini da bi moglo i prije da stigne paket u SAD nego ti sada čekaš...

Invincible shield
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26684 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2010 : 16:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ništa ,jer nije preporučena tiskanica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/02/2010 : 17:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ništa ,jer nije preporučena tiskanica.



E vidiš o tome se i radi.

Svatko želi da mu poštarina bude što jeftinija odnosno u ovom konkretnom slučaju ja sam čovjeku htio poslati paket (u koji bi stavio sve stripove bez kompliciranja) međutim ta opcija je bila oko dva puta skuplja i naravno za kupca neprihvatljiva.
Stoga sam mu poslao kao tiskanice (najjeftinija opcija), kako me je tražio.

I sada neka je nešto pošlo po krivu, što onda? Tko snosi odgovornost?
Pošta će lako oprati ruke od toga, briga njih, a ja neka se dopisujem i objašnjavam sa kupcem zašto njegovi stripovi nisu stigli.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/02/2010 : 17:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

Hm, ja inače nemam iskustva sa slanjem "preko bare", ali po mome mišljenju možeš da ideš na poštu i pitati, koliko dugo putuje paket/tiskanica do SAD-a...inače, zar ne postoji neka varijanta,da se može pratiti put naše pošiljke/paketa? Ovde na tvom računu nisam zapazio broj paketa, ali gore u 3 ili 4 linij su neke cifre - možda broj paketa?? Idi i upitaj - inače i meni se čini da bi moglo i prije da stigne paket u SAD nego ti sada čekaš...


Otići ću do pošte pitati ću ih to sam obećao i kupcu danas.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 03/02/2010 : 17:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by giant

Hm, ja inače nemam iskustva sa slanjem "preko bare", ali po mome mišljenju možeš da ideš na poštu i pitati, koliko dugo putuje paket/tiskanica do SAD-a...inače, zar ne postoji neka varijanta,da se može pratiti put naše pošiljke/paketa? Ovde na tvom računu nisam zapazio broj paketa, ali gore u 3 ili 4 linij su neke cifre - možda broj paketa?? Idi i upitaj - inače i meni se čini da bi moglo i prije da stigne paket u SAD nego ti sada čekaš...


Otići ću do pošte pitati ću ih to sam obećao i kupcu danas.


Ja sam slao za Chicago tamo negdje 17-18.12,i u petak mi je javio da su stigli.Znači skoro mjesec i po dana!Ima avionom ali je poštarina,mislim 180 kuna za tiskanicu od 2 kg.!
Tako da možda još stignu,možda da sačeka do kraja ovog tjedna.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3501 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 03/02/2010 : 17:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Obicno treba oko 2 nedelje, ali u vreme praznika i do mesec dana. Mozda i stigne...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/02/2010 : 18:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Bez brige...putuje sigurno preko mesec ipo dana...dakle trebalo bi da ih dobije ovih dana...
Brze je avionskim putem ali i duplo skuplje...
Zanimljivo je da vi dobijete racun za obicnu tiskanicu...kod nas u Srbiji se ne dobije nista...ustvari posta uopste nema fiskalne kase
TAko da kad ja posaljem nekom obicnu tiskanicu nemam nikakav dokaz da sam zaista to i uradio...za preporucenu dobijem izvestaj o slanju...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom


Edited by - sdragan@ on 03/02/2010 18:04:56
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40143 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/02/2010 : 18:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U mom slucaju je bilo oko mesec dana.. Mozda par dana vise...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/02/2010 : 18:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2010 : 18:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.


Bez panike, ionako ništa ne možeš poduzeti.
No, meni je jednom putovalo stvarno dugo. Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 2-3 mjeseca i na kraju je stiglo (to ide brodom) tako da stvar nije propala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2010 : 18:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sdragan@

Bez brige...putuje sigurno preko mesec ipo dana...dakle trebalo bi da ih dobije ovih dana...
Brze je avionskim putem ali i duplo skuplje...
Zanimljivo je da vi dobijete racun za obicnu tiskanicu...kod nas u Srbiji se ne dobije nista...ustvari posta uopste nema fiskalne kase
TAko da kad ja posaljem nekom obicnu tiskanicu nemam nikakav dokaz da sam zaista to i uradio...za preporucenu dobijem izvestaj o slanju...


Kod nas šta god trošio, dobijaš račun. Pa tako i na pošti...Doduše, u mojoj pošti ga moraš zatražiti jer su lijeni. Također zatražim za tiskanice, čisto da se vidi da sam nešto slao.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/02/2010 : 18:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.


Bez panike, ionako ništa ne možeš poduzeti.
No, meni je jednom putovalo stvarno dugo. Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 2-3 mjeseca i na kraju je stiglo (to ide brodom) tako da stvar nije propala.


Da, brodom ide duže, meni je putovalu u USA i Australiju oko 2 meseca, a ako šalješ avionski, stigne za 2 nedelje, ne brini, svuda mora da stigne, uvek stigne i lažu samo oni koji kažu da nisu dobili tiskovinu/tiskanicu!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 03/02/2010 : 19:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
Meni se par puta desavalo da tiskanice kasnu i po mesec i vise,ne brini,stici ce kod njega,samo znaj da ce tiskanica biti otvarana i pregledavana,100%,stici ce mu na komade
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37873 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/02/2010 : 20:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Treba razmisljati pozitivno, sigurno kasni posta. :)



mali off
Mada ovdje nisu bili u igri stripovi nego CD-ovi, ali kad sam prvi put narucio nekoliko CD-ova iz Spanjolske (konkretno iz Madrida), mislim da je bilo negdje 96/97, ja cekam, cekam... i stigne paketic tek oko mjesec i pol dana kasnije, nesto selotejpom zalimano pri kraju kao da je neko otvarao, a gore zig Bratislave. Posle toga sam uvijek napisao Eslovenia umjesto Slovenia. :)))
A covjek bi pomislio da barem u posti glavnog grada znaju gdje je Slovenija i Ljubljana.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/02/2010 : 22:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Čovjek mi javio večeras da mu je stigao prvi paketić (tiskanica).
Nadam se da ni drugi neće puno okasniti.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/02/2010 : 23:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Čovjek mi javio večeras da mu je stigao prvi paketić (tiskanica).
Nadam se da ni drugi neće puno okasniti.


Eto, stići će i drugi, ne brini, mora da stigne!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40143 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/02/2010 : 23:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Brate, meni je jednom tiskovina putovala do BG-a mesec dana, ja vec poslao odstetu kolegi i on mi je vraca kasnije nazad i kaze da mu je ova prva stigla.. Lepo na njoj bio datum slanja... To je, mislim, rekord..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/02/2010 : 00:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Postoji mogucnost zadrzavanja na carini,do 2 mjeseca.
Kad nesto posumnjaju,stave ih sa strane pa kad stignu.
Tako me ne bi iznenadilo da stripovi stignu u martu,neka bude strpljiv,meni je sve 100% stizalo brzinom od 3-46 dana.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17782 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/02/2010 : 09:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/02/2010 : 17:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka


Uf... Avionski...mozda...al i to jako tesko...
Kako si slao?

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4715 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 04/02/2010 : 18:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Meni za 11 dana, iz Srbije za NY.
Možda se poklopilo vreme polaska brodova i sl. sa stizanjem pošiljke :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/02/2010 : 18:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by zeljko

kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka


Uf... Avionski...mozda...al i to jako tesko...
Kako si slao?


Vidi, moguće, meni je jednom vrednosno pismo iz Australije stiglo za 4 dana, nisam mogao da verujem!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 04/02/2010 : 20:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Meni za 11 dana, iz Srbije za NY.
Možda se poklopilo vreme polaska brodova i sl. sa stizanjem pošiljke :)



Meni za 10-12 dana za Cikago

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 04/02/2010 : 20:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Stici ce

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 05/02/2010 : 01:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000