forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Original zastitne vrecice...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/02/2010 : 15:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj malo po njemackim strip-sajtovima,vjerovatno to neko prodaje.
Nazoves ih i da ti posalju po par primjeraka sto prodaju da vidis kvalitet.
Onda ako zi zadovoljan,narucis koliko ti treba,ako ti ,,size,, ne odgovara pitas da ti naprave velicinu koja tebi pase.
Ja sam narucio 5000 komada,velicinu sam uskladio da pasu Zs,lms,Ludensu,Strip agent i sl..
Mozes pogledati malo par primjeraka na ovom sajtu,iako imaju razliciti materijala,debljine,kvalitete.
Ovih 5000 komada ,mislim da me doslo 500 €.
http://www.plastfickor.se/

Inace ovo sa kesicama je prva faza kolekcionarskog ludila ,sljedeca faza u koju ulazim je tzv ,,backboards,,(vrsta zastitnog kartona da se tanki stripovi ne savijaju)
sad cu da kupim par stotina za tanje stripove,ovo je slika tih kartona
http://www.plastfickor.se/backboards.html

Edited by - Porter on 05/02/2010 15:46:32
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/02/2010 : 16:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Stripovi su da se čitaju, a vrećice obeshrabruju...
Osim toga, imao sam slučajeva da kupim strip na aukcijama. Kaže čovjek glencer, dobijem ga u vrećici, otvorim, a on se izvitoperi i ostane takav zauvijek. Mislim da papir mora disati, ne koristim vrećice...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 05/02/2010 : 16:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Pogledaj malo po njemackim strip-sajtovima,vjerovatno to neko prodaje.
Nazoves ih i da ti posalju po par primjeraka sto prodaju da vidis kvalitet.
Onda ako zi zadovoljan,narucis koliko ti treba,ako ti ,,size,, ne odgovara pitas da ti naprave velicinu koja tebi pase.
Ja sam narucio 5000 komada,velicinu sam uskladio da pasu Zs,lms,Ludensu,Strip agent i sl..
Mozes pogledati malo par primjeraka na ovom sajtu,iako imaju razliciti materijala,debljine,kvalitete.
Ovih 5000 komada ,mislim da me doslo 500 €.
http://www.plastfickor.se/

Inace ovo sa kesicama je prva faza kolekcionarskog ludila ,sljedeca faza u koju ulazim je tzv ,,backboards,,(vrsta zastitnog kartona da se tanki stripovi ne savijaju)
sad cu da kupim par stotina za tanje stripove,ovo je slika tih kartona
http://www.plastfickor.se/backboards.html





Hvala drug na ovako iscrpnim informacijama

Sve sam to vec isprobao,pokusavao,kupovao,i neznam ni sam sta vec.Ali nije to to.Nijedna nije kao ova od Markosa.Takve ja trazim vec dugo,ali ne mogu naci.Valjda ce se nekad javiti neko ko zna.
Inace Njemacki shopovi su katastrofa,samo prodaju po 100komada,i takvih sam kupio neznam ni sam vec koliko,kad ih dobijem,ne svide mi se,i onda stoje tu.
Nedruzeljubljivi ljudi koji samo gledaju da zarade,a da ti pomognu,to ih ne zanima.Npr..da ja kazem posalji mi da ih pogledam,mozes zaboraviti to

Svabo ko Svabo
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 05/02/2010 : 16:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
U momentu koristim ove(dok ne nadjem Markosove)
Gore otvorene,kako Obi kaze da treba da disu.Od covjeka koji me je uspio uvjeriti da je stripu potrebno da "normalno dise"
Mozda su malo preduge za ove novije stripove,ali za kartonce stare zs i lms su original duljina
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36406&whichpage=4
Go to Top of Page

J.C.Debs
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 05/02/2010 : 22:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send J.C.Debs a Yahoo! Message  Send J.C.Debs a Private Message  Reply with Quote
http://i45.tinypic.com/f3u8ih.jpg
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/02/2010 : 07:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
@Porter
koje vrecice pasu ovdje za lms i zs,te ludens i Sd,mislim na mjere

Cini mi se mjera je 18*27,

Jeli 27 cm duga sa ili bez onog dijela koji se presavija i zatvara kesicu?

Cini mi se da su identicne onima koje ja trebam,mada nisam siguran

narucio bih da vidim dali pasu

Hvala
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 11/02/2010 : 09:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

@Porter
koje vrecice pasu ovdje za lms i zs,te ludens i Sd,mislim na mjere

Cini mi se mjera je 18*27,

Jeli 27 cm duga sa ili bez onog dijela koji se presavija i zatvara kesicu?

Cini mi se da su identicne onima koje ja trebam,mada nisam siguran

narucio bih da vidim dali pasu

Hvala



Sad si bre pretero
Ako si vec bacio oko na BAS TE kesice, lepo pisi Makro i tako ces dobiti neki odgovor. Meni licno lepo izgledaju i one koje ti koristis, samo da kupis vakumirku, pa i skratis. Ako hoces da izvadis strip, lepo ga poslje toga stavis u novu kesu i kraj. Kod novih stripova jasno - kupujes po dva komada, jedan otvoris, drugi ostane u kolekciju zapakovan zauvjek u ogirinalnoj kesici.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/02/2010 : 09:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pa jeli ti mislis da sam ja toliko g... pa da nisam to prvo uradio??
E sad si me razocarao

Salim se,pitao sam,nezna covjek,on je isto negdje slucajno kupio stripove koji su dosli u tim kesicama


A sto se tice vakumirke,ma covjece,sta pises ti ovdje
Pa ni u kakvom slucaju necu nista sto nije originalno

Edited by - bihac-una on 11/02/2010 09:27:08
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 11/02/2010 : 13:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
18/27 mislim da je silver size i te ne pasu za tvoje zelje.
Velicinu koju sam ja narucio,za ZS,LMS,Ludens.... je
16,1/21,9 (bez dijela sto se savija)tako da mogu stati i deblji ZS/LMS i skoro svi kartonci.
Sto se tice SD mislim da tu treba 1 cm sirine posto su toliko siri.

Jos na napomenem da stripovi koji su u kesicama,mogu se isto citati pa jel moguce.......jeste ,to se radi na sljedeci nacin:
izvadis strip iz kesice,procitas i ponovo vratis u kesicu

Jos u vezi velicine,najbolje djeluje kad imas 1-2 mm sa strane viska,kazu od glave visak ne boli ali ne treba pretjeravati.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 11/02/2010 : 17:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Pa jeli ti mislis da sam ja toliko g... pa da nisam to prvo uradio??
E sad si me razocarao

Salim se,pitao sam,nezna covjek,on je isto negdje slucajno kupio stripove koji su dosli u tim kesicama


A sto se tice vakumirke,ma covjece,sta pises ti ovdje
Pa ni u kakvom slucaju necu nista sto nije originalno




JOK druze. Uopste ne mislim da si glup. Da sam mislio tako ne bi htio da caskam s tobom
Ja se mislim dali da sve odnesem u tiskarnici, pa da oni to lepo upakuju. Promlem tada bi bio da nakon toga citanja nema. Bar ne dok ne otpakujem.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/02/2010 : 19:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
A da se obratite Aci

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/02/2010 : 19:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Aha,vidi,vidi,napokon neki trag na vidiku
Samo jos kad bi znao ko je Aci
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/02/2010 : 20:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Aco! Forumaš. Inače liječnik

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 11/02/2010 20:17:27
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/02/2010 : 20:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast dokturu,ali ga jos ne zamijeti odje,na zalost
Moram da pogledam bolje
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/02/2010 : 21:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne brini, zamjetio je on vas

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 11/02/2010 : 21:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ne brini, zamjetio je on vas



E bogami,da ti pravo reknem,nevjerujem

Bas nesto nemogu da se sjetim tog Ace ili Acija

Poznajem razne od Alibaba do Zlobecil,ali Aci ili Acu ne
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 12/06/2010 : 23:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Ima li ko originalni Bonelli vrecica zastitnih na prodaju????
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 13/06/2010 : 16:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Kao shto reche neko jednom,svi ne-geekovi na lomachu:D

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/06/2010 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Najlon povlaci vlagu.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 28/06/2010 : 21:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
Sad si i mene zainteresovao u vezi te kesice...posto i ja imam jednu tu kesicu koju sam dobio prilikom kupovine stripa na jednom vasaru u Svedskoj...Skoro sam zaboravio na tu kesicu sve dok nisam otvorio tvoj topik.Ja cu pokusati da se raspitam ovdje u Svedkoj pa ako sta saznam javicu.
Nazalost ode na odmor sljedece sedmice pa nista dok se nevratim sa odmora ... negdje u avgustu.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/08/2010 : 09:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
imam jedan problem koji sam kasno primetio.i ja sam od onih koji svoje stripove ubacuje u vrecice,sto je mozda greska,a evo i zbog cega.
prilikom premestanja stripova(posle duzeg vremena)primetio sam da se na pojedinim primercima"gledano odozgo"nagomilala neka vrsta prasine,ili grinja.lepo izvadim strip iz kesice,i pokusam da otklonim to sranje,ali se desilo suprotno.lagano sam p.maramicom provuko po liniji stripa,kad ono zasrah stvar do daske.taj gornji deo je dobio zute fleke,bolje receno,pozuteo je ko neka remitenda od sunca.
da napomenem da koristim vrecice za zamrzavanje,pa ne znam da li je tu problem,ili se to grinje nagomilava vremenom,jer vazduh slabo cirkulise.
sad sam u panici,i dodje mi da sve raspakujem,i pobacam sve te govnjive kesice.
proverite vase kolekcije pa mi javite,u cemu je problem.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/08/2010 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, kese vam nisu neophodne. Dovoljno je držati stripove na ne pretjerano svijetlom mjestu (direkt sunce), zimi staviti posude za isparavanje na radijatore i jednom u recimo dvije godine malo presložiti te očistiti prašinu (koje i ne bude nešto puno ako je zatvoren ormar ili vitrina).
U 5 godina nisam primjetio nikakve znakove degradacije onih prvo kupljenjih stripova.
Usudio bih se reći da kese mogu stvoriti problema. Prvo probajte bez kesa pa ako ne vidite potrebu za njima, nastavite tako.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/08/2010 : 20:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
lako cu da izbacim kesice,ali me zanima u cemu je problem?
osim toga,pitanje je da li papir kod ludensovih stripova moze pozuteti vremenom?
po pricama raznih kolekcionara,papir kod libellusa,ili drugih albuma ne zuti jer je normalno boljeg kvaliteta.da li je i to tacno?
Go to Top of Page

pknezevic
New Member



Bosnia and Herzegovina
151 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/08/2010 : 23:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pknezevic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ljudi, kese vam nisu neophodne. Dovoljno je držati stripove na ne pretjerano svijetlom mjestu (direkt sunce), zimi staviti posude za isparavanje na radijatore i jednom u recimo dvije godine malo presložiti te očistiti prašinu (koje i ne bude nešto puno ako je zatvoren ormar ili vitrina).
U 5 godina nisam primjetio nikakve znakove degradacije onih prvo kupljenjih stripova.
Usudio bih se reći da kese mogu stvoriti problema. Prvo probajte bez kesa pa ako ne vidite potrebu za njima, nastavite tako.

sve vam je rekao,većina onog što ja imam je nabavljeno od 2005 pa dalje i nije u vrećicama. najstarije što imam da sam lično kupio i ostavio je ZS od 1000- i LMS od900- . staro skoro 20 godina ako ne grješim, nisu u vrećicama, svi su slagani jedan na drugi i svi sem zagora su u zatvorenim policama. selio sam 4 puta pa sam ih često pomjerao i apsolutno im ništa ne hvali, ističem zagora pošto nije u zatvorenoj polici. glanc,5 kako hoćete, kao da sam ga sad donio sa kioska. jedino nešto malo prašine na najgornjem. uglavnom ravnajući se po ovim najstarijim primjercima nisam vidio potrebu za vrećicama, al bože moj ko voli nek izvoli
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/08/2010 : 17:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Koja su iskustva ljudi koji drze stripove u vrecicama, ja sam tek malo vremena kolekcionar, a poceo sam da pakujem stripove u vrecice , uzmem najlon kesu za zamrzivac i zalepim je selotepom. Da li treba ostaviti rupice za stripove ja ne ostavljam nikakve rupice i nista slicno. pa sta ljudi misle da li je bolje drzati u kesicama sa rupicama ili bez?

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000