forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 -brišite topić-
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/01/2010 : 22:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ekselente!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 31/01/2010 : 13:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
mućas grasijas.

www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/01/2010 : 19:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Djeno, pogledao sam sve tvoje radove i vidi se da voliš i uživaš u crtanju. Moj ti je savjet, ako želiš ozbiljnije da se posvetiš stripu potraži savjet od Baneta i Darka, dakle od profesionalaca. Ja ti mogu dati savjet kao likovnjak, reču ti isto što sam rekao i mlLandj3, ima tu štofa, ali moraš dosta, dosta još raditi
na anatomiji, na svom rukopisu, stilu. Evo npr. ovaj zadnji strip uradak, prva ti je strana odlična, druga i treča (zadnja) su ti očajno loše. Dakle, moraš poraditi na stilu ili ćeš raditi u karikiranoj formi ili ćeš raditi realistično. A ti si ni tamo ni vamo. Ako ti nešto znači i za tebe vrijedi ono što sam rekao mlLandj3,
bolji si nego kad je Jules počeo rad na Neznancu. Rad u Phoposhopu ti je jako dobar.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 31/01/2010 : 21:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Djeno, pogledao sam sve tvoje radove i vidi se da voliš i uživaš u crtanju.


grešiš. ja mrzim da crtam i svaki put kad uzmem olovku u ruke počnem da gunđam i da proklinjem i ne daj bože da mi se neko obrati dok tuširam, joooj. o'ma zarežim k'o besni pas. ali šta'š kad mi je taj poremećaj mater prenela geneCkim putem. bolje da sam nasledio kliker za matematiku il' kakvu drugu prirodnu nauku. manje bih se napatio u životu.


quote:
Originally posted by all_ba
Moj ti je savjet, ako želiš ozbiljnije da se posvetiš stripu potraži savjet od Baneta i Darka, dakle od profesionalaca.


nisam ni ja juče počeo da s' zahebavam stripom ali of skroz bih bio hepi da me bane kerac posavetuje (pogotovo što s tiče crtanja konja. tu sam uvek zabušav'o). nego mu idem na živce pošto volem rajana otlija. a vidim da i slabo zalazi vamo u "andergraund".

darka ne znam. osim ako ne misliš na rundeka.


quote:
Originally posted by all_ba
Ja ti mogu dati savjet kao likovnjak, reču ti isto što sam rekao i mlLandj3, ima tu štofa, ali moraš dosta, dosta još raditi
na anatomiji, na svom rukopisu, stilu. Evo npr. ovaj zadnji strip uradak, prva ti je strana odlična, druga i treča (zadnja) su ti očajno loše. Dakle, moraš poraditi na stilu ili ćeš raditi u karikiranoj formi ili ćeš raditi realistično. A ti si ni tamo ni vamo.


žao mi je ako ti nisam potrefio ukus. ja mislio da je strip po prirodi mix realističnog i karikiranog. barem tako piše u svim istorijama stripa koje sam čitao. valjda samo još neki okoreli akademci to tako oštrom sabljom dele.

quote:
Originally posted by all_ba
...Rad u Phoposhopu ti je jako dobar.


ako pričaš o ovoj poslednjoj naslovnoj -- rekoh da je boje radio dan kemp koji trenutno boji džon romitu džunjora na emejzing spajdermenu. a usput i moju malenkos'.

dao bih levi bubreg da znam da baratam bojama k'o on. na žalost, umeće mi je što s' toga tiče na amaterskom nivou.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 31/01/2010 : 22:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno
darka ne znam. osim ako ne misliš na rundeka.



all_ba misli na Darka Macana, hrvatskog strip autora (radio Sergej i jos sto sta valjda), na forumu je pod nickom mcn.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/01/2010 : 22:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Što si se bolan tako upalio, ovo ti je dobronamjerna kritika i da sam na tvom mjestu lijepo bi se zahvalio na sugestiji i nešto prihvatio od toga. To ti je isto kao kad ti dođe profesor u umjetničkoj školi ili na Akademiji da ti da sugestiju (to se kaže na korekturu crteža) kako treba da crtaš. No, dobro shvati ovo kako hočeš. Čuo si za Darka Macana, mislim da jesi, na njega sam mislio i nije ti uopšte duhovito kad si spomenuo Rundeka.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 31/01/2010 : 22:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Što si se bolan tako upalio, ovo ti je dobronamjerna kritika i da sam na tvom mjestu lijepo bi se zahvalio na sugestiji i nešto prihvatio od toga. To ti je isto kao kad ti dođe profesor u umjetničkoj školi ili na Akademiji da ti da sugestiju (to se kaže na korekturu crteža) kako treba da crtaš. No, dobro shvati ovo kako hočeš.


nisam se upalio.

fala na sugestijama.


quote:
Originally posted by all_ba
Čuo si za Darka Macana, mislim da jesi, na njega sam mislio i nije ti uopšte duhovito kad si spomenuo Rundeka.


izvini što volem rundeka. evo neću ga više spominjati ako te nervira.

a za darka macana nisam čuo, tite mi. stasah u švici pa su mi neke naše stripovske korifeje promakle. zato se i registrovah na ovom forumu, da s' edukujem glede istorije balkanskoga stripa.

svraća l' dotični u andergraund?


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3479 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2010 : 23:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno

za ovogodišnji fumetto...
Odlican!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/01/2010 : 23:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li svraća, ali ti si mu se lično zahvalio ma informaciji vezanoj za Strip reviju (na topiku Budućnost domaćeg stripa). Na forumu je pod nickom mcn. Jako dobar strip crtač. Kontaktiraj ga slobodno isto kao i Baneta.
Imao bi što naučiti od obadvojice, ne samo ti nego i mnogi drugi koji su članovi našega foruma, a imaju dara za strip.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 01/02/2010 : 09:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Ma Djeno ti je vrlo dobar amalgam Imageovaca iz 90-ih. Tu se vide i McFarlane i Jim Lee i Erik Larsen i Greg Capullo i J. Scott Campbell, nešto sasvim drugačije od ovog zagađenja Bonellijem koje je nastalo na američkoj tradiciji starijoj 50 godina od ove na koju se Djeno pali.

Krivi kontinent i kriva dekada, ali svejedno je vrlo dobar, čak i odličan.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 01/02/2010 : 17:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Ne znam da li svraća, ali ti si mu se lično zahvalio ma informaciji vezanoj za Strip reviju (na topiku Budućnost domaćeg stripa)...

zahvalio sam se ironično pošto je cenjeni mcn odlučio da iskulira moje pitanje.

informaciju sam dobio od drugog forumaša (rico, ak' me pamćenje služi).


quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Ma Djeno ti je vrlo dobar amalgam Imageovaca iz 90-ih. Tu se vide i McFarlane i Jim Lee i Erik Larsen i Greg Capullo i J. Scott Campbell...


mekfarlejna ne volem. za malo da mi ogadi strip. svakog junaka je crtao sa debelim i krofnastim butkama pa je čak i spajdermen počeo da liči na rusku dizačicu tegova. i dan danas se naježim kad se setim.

www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 04/02/2010 : 00:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
...

www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 13/05/2011 02:31:22
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/02/2010 : 08:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Anoreksija,genetski poremećaj ili nešto treće?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 04/02/2010 : 12:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
...

www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 13/05/2011 02:31:33
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 04/02/2010 : 13:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno

quote:
Originally posted by all_ba

Djeno, pogledao sam sve tvoje radove i vidi se da voliš i uživaš u crtanju.


grešiš. ja mrzim da crtam i svaki put kad uzmem olovku u ruke počnem da gunđam i da proklinjem i ne daj bože da mi se neko obrati dok tuširam, joooj. o'ma zarežim k'o besni pas. ali šta'š kad mi je taj poremećaj mater prenela geneCkim putem. bolje da sam nasledio kliker za matematiku il' kakvu drugu prirodnu nauku. manje bih se napatio u životu.

ej evo jebote vidiš ista priča. Ali kud nadje matematiku? Daj mi talent za centarfora pa da me vidi santjago bernabeu, ovako šilji...olovku celoga života


quote:
Originally posted by all_ba
Moj ti je savjet, ako želiš ozbiljnije da se posvetiš stripu potraži savjet od Baneta i Darka, dakle od profesionalaca.


nisam ni ja juče počeo da s' zahebavam stripom ali of skroz bih bio hepi da me bane kerac posavetuje (pogotovo što s tiče crtanja konja. tu sam uvek zabušav'o). nego mu idem na živce pošto volem rajana otlija. a vidim da i slabo zalazi vamo u "andergraund".

ma k'o da on zna da crta konje lepo je rek'o na jednom drugom topicu da mu je kola i životinje crt'o marinko lebović( u jebote ako ga sad ovim nisam izazvao da se pojavi na andergraundu nikad ni neću)





Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 08/02/2010 : 18:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
...

www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 13/05/2011 02:31:46
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/02/2010 : 20:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Dobar ti je onaj za fumeto natječaj:) imao sam ja jedan vrlo sličan strip prije 5, 6 godina, vrlo sličan. Isto andjeo pogodi 2 lika i postaju pederi, ali moji su bili zadnja dva muskarca na Zemlji... i tako to....
super ti je stil, na granici realističnog i karikaturalnog, a to je teško idealno dozirati:) ti se dobro boriš s tim.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 10/02/2010 : 10:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
zafaljujem i uzvraćam komplimenat. sad sam ti vršljao po blogu. imaš par dojajnih radova.

www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 10/02/2010 : 23:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast, lepo cepas nema sta!
:-)))

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 11/02/2010 : 19:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
danke, danke.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 16/02/2010 : 19:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
...

www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 13/05/2011 02:32:00
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 24/02/2010 : 19:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
...


www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 13/05/2011 02:32:17
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 24/02/2010 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, lijepo, bravo Djeno. Nego, jel možeš par riječi o projektu napisati, zanima nas... uostalom kupičemo:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/02/2010 : 19:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Moje mišljenje, crtež je ok, dobro kadriranje, no stilizacija mi ne leži... Nisam zagriženi fan realističnog crteža, daleko od toga, ali ovakva stilizacija mi se ne sviđa... Što ne znači da je loše...

E sad, ma kakve preporuke lik imao, meni se ovaj kolor ne sviđa... Nekako mi je previše kompjuteriziran... Nešto kao američka i francuska verzija Inkala... Volim klasično, ručno bojanje, ili kompjutersko koje podsjeća na klasično... Korištenje svjetlosnih efekata u Photoshopu mi je odbojno (lopta na prvoj stranici, primjerice)... Zatim, sjenčenje... Kako to da je dječaku na drugoj vinjeti glava osvijetljena drugačije nego majica, primjerice?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 24/02/2010 19:57:55
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 24/02/2010 : 19:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Aj izgugla san nešto, sad znan kako se zoveš pa ću te pratit:)

@Beva- zato američani vole ovakav kolor:)glavno da svitli i da ima brdo hajlajta i spotlajta.


https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign

Edited by - Rico on 24/02/2010 19:59:47
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000