forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Shta uzeti,Smartphone ili...?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 21:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Mislim da si pogrešno shvatio - lično me baš briga za Iphone. Tako da si ti nesumnjivo više "za" nego što sam ja "protiv". Samo smatram da je to drugorazredni mobilni telefon na osnovu sirovih specifikacija. Neću ni sa kim da se bijem zbog tog mišljenja. ;)



Ma nisam pogrešno shvatio,iskreno,jebe mi se koji telefon je bolji od kojeg.
Želio sam reći da će se uvijek naći netko za za i protiv.
I da se s prepucavanjem o tome kvarimo čovjeku topic.
Jer nakon što sam ja napisao nešto o iPhonu ti si okačio onu sliku,i automatski dao povoda za raspravu.
Inače izbjegavam da se upecam ko Som al nekad je to jače od mene.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 21:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Fair enough, idemo dalje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 21:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Heh, trenutno imam N97, biću zadovoljan svakim drugim rešenjem. ;) Videću prvo šta nudi N900, pa ako ne drži vodu, možda se prebacim i na nešto sa Androidom. Mada mi Google polako postaje novi Microsoft...




N900 izgleda fino ovako na prvi pogled. Mada, ja ne volim slide fonove, pa je to meni licno veliki minus.

A Google postaje i veci od Microsofta (u svom domenu), ali to nam je sto nam je...Ko nece Microsoft, ima iMac kao alternativu, ili iPhone ;) kod telefona...

Vec sam napisao kako su krenuli sa Nexus One, a videcemo sta ce biti kad stignu do Nexus Six.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 21:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ima i Linux, i Maemo... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/03/2010 : 22:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
iPhone i ne zali pare.. NIKAD ga necu promeniti.. Samo za neki drugi, noviji, ali ne 3GS, vec cetvrtu generaciju... Imam 3G
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 22:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Meni je Iphone jako lijepo napravljen, ali ne mogu svarit sto ne mogu na njega stavit Garmina i sto ne mogu razmjenjivat pjesme preko bluetootha.
Volio bi malo procackat ove nove HTCove, jer imam dojam da jedu Iphone za dorucak.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 23:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

iPhone i ne zali pare.. NIKAD ga necu promeniti..


Što?

Ne zezam, stvarno me zanima.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/03/2010 : 00:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja kupio novi LG cookie za 500kn prije 3 dana
tko nadje bolji za tolike novce dobije medalju
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 11/03/2010 : 00:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

A ok, sad sam te razumeo. Ja sam mislio da me pitas kako je Android pisan, tj, na cemu se bazira.


Jesam ja geek, al' ne baš toliki. ;)



Linux kernel, pisan na Cu :)


Edit: Google je vec gori od MSa, mnogo!

Edited by - Grujah. on 11/03/2010 01:26:19
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/03/2010 : 01:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
Što?

Ne zezam, stvarno me zanima.



Brate, ispao mi je 1200 puta, ni okrznuo se nije nigde.. Ni jednom se nije zakucao za razliku od svih telefona koje sam do sada imao, a imao sam bar 50.. Slika na njemu je savrsena (mislim na kvalitet displeja a ne kamere), klipovi se video takodje savrseno, muzika je odlicna, jos i kad ubacis sluske, bolje od najboljeg mp3 plejera.. Kucanje poruka je prelako, lepo izgledaju poruke uopste.. Pozivi jednostavni takodje... Sto se programa tice, napravljena je bilionita aplikacija za njega, tako da sta god ti padne na pamet to IMA.. Neko rece da ne moze da se koristi bluetooth, MOZE, samo treba ibluetooth program jer je po defaultu njegov bt napravljen samo za hendsfree... Veruj mi sve prelepo izgleda a jos je cvrst i sam telefon kao telefon je lep.. Kao kartica, nije glomazan iako je velik... Crn sa srebrnim okvirom, vrh... Ne znam kako da ti ga nahvalim.. Ali kada ja svojim drugarima kazem da ga necu nikad menjati znaju da sam prezadovoljan jer volim telefone i uvek sam pratio novitete, uzimao i te fenseraj i nabudzene itd.. Ali ovim sam prezadovoljan.. Moj 3g se od 3gs razlikuje u brzini procesora (za koju profesionalci kazu da je prosecan korisnik ni ne primeti) i kameri od 3mpx a moja je 2.. Blic nema, tako da se i ove slike sa kamerom od 2mpx na ovom displeju vide savrseno.. Jaca kamera nije ni potrebna.. Mada meni nije potrebna ni ovako... Dobra strana mu je sto se i puni preko USB-a a to mu je ujedno i data kabl...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/03/2010 : 01:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Znaci tim programom mozes komotno razmjenjivati fileove?
Ajd jos da se Garmina moze puknut, pa sam sretan.

Definitivno najbolji display sto sam vidio i stvarno sve na njemu izgleda prelijepo. Gust ti je tipkat bezveze po njemu.
Ja trenutno imam Nokiu N96 i dobar je mobitel, pogotovo nakon sto sam ga hacknuo, pa mogu na njega stavit cuda, ali pocelo me u zadnje vrijeme prcat sto nema touch screen. Srfam po netu, pa moram klikat ko zivotinja da neki vrag obavim. Pun mi je k.

Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 11/03/2010 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message  Reply with Quote
Ej ljudi vidim vi se raspricali...ja imao sinoc neku zajebanciju sa devojkom pa evo sad pratim komentare.

Jel neko chuo za Sony Ericsson Vivaz,zna li se nesto vise o njemu ili je samo jos jedan u nizu,jer bas za njega
kazu da ce praviti HD snimke...

Evo specifikacija na koje sam naleteo:
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_vivaz-3022.php

a i neka reklama o njemu,kao hvatas HD snimak s 50 metara,koliko je to realno ne znam...

http://www.dailymotion.com/video/xcitdq_mobitel-koji-je-dobio-krila_tech

Ja sam reci cu vam imao i Siemens telefone i Ericssone i Nokie,i mogu vam reci da sam sa
Nokiom uvek najvise bio zadovoljan - sa Symbian serijom.

Ali sad kad bi trebao da biram ishao bi na neku egzotiku HTC,Blackberry...al bi bas hteo da probam taj Google Chrome.

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/03/2010 : 10:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Maximuss

Nisam siguran za Garmina, ali imas navigacija koliko hoces.. Do sada me nije to zanimalo pa se nisam tim bavio, ali MORA da moze i to da se nabudzi... Proguglaj malo... Kako mi drugar rece ranije, SVE MOZE..
Ja sam pre ovog imao N95 i N96 i mogu ti reci da mi je bolje radila obicna N95-ica od N96-ice.. Cak mislim da je N95 najbolji Nokia telefon u odnosu cena-kvalitet... Ali svakako ne mogu da se mere sa iPhone-om... Mozes ti u sustini sve sa njima takodje, ali opet.. Video si razliku...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/03/2010 : 14:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Ne moze Garmina, zato nisam ni kupio Iphone. Puno putujem i cesto neki k trazim. Garmin je tata. Garmin je isto izbacio mobic Nuvifone, pa je valjda tu caka. Al da nitko jos nije ishackirao Garmina za Iphone...

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/03/2010 : 14:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam.. Proguglacu kad uhvatim vise vremena pa cu ti reci... Ali nemoguce mi deluje da nema kvalitetne navigacije za iPhone...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/03/2010 : 15:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Ima, cini mi se, tomtom, koji nije los. Ali za Balkan je Garmin tip top. Mene do sad nije iznevjerio, dapace, koliko mi je pomogao vrijedi zlata.

Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 11/03/2010 : 15:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Iako su te stvarchice korisne imaju dosta aplikacija koje su time-consuming pa ih ne bih koristio nikada.(opet zavisi shta je vama potrebno).Mislim da kompanije koje se bave modernom tehnologijom mogu napraviti uredjaj koji sadrzhi sve integrisano u jedan uredjaj ali ae et komercijala pa se izbacuju skoro pa dnevno novi i poboljshani uredjaji.Ja lichno koristim telefone koji imaju samo funkciju poziva/javljanja i sms-ova.Za sve ostale stvari postoji laptop,u mom sluchaju.:)

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 11/03/2010 : 17:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ne znam.. Proguglacu kad uhvatim vise vremena pa cu ti reci... Ali nemoguce mi deluje da nema kvalitetne navigacije za iPhone...



O bože mili,
TomTom jedna od vodečih GPS navigacija.
+
Navigon s kartom Balkana.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/03/2010 : 17:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by sawitch

Ne znam.. Proguglacu kad uhvatim vise vremena pa cu ti reci... Ali nemoguce mi deluje da nema kvalitetne navigacije za iPhone...



O bože mili,
TomTom jedna od vodečih GPS navigacija.
+
Navigon s kartom Balkana.




Je, al isprobaj to malo po selima. Meni su prijatelji rekli da nije dovoljno dobar. Da je ok po gradovima, ali ako odes negdje u zabit da i nije bas. Nemam pojma, nisam probao. S Garminom sam preodusevljen.

Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 11/03/2010 : 19:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Max je apsolutno u pravu. TomTom je malo nezgodan, što je manje mjesto manje je detalja. Nema frke za Zagreb, Rijeku, Split i sl. - mene je dovodio pred kućna vrata... ali u Šenkovcu se nađeš u problemima. Tako će biti sve dok ne uđemo u EU, bojim se.
Kao uređaj je jači od Garmina, ali Garmin ga šije što se tiče karte.

A što se tiče teme topica... zapitaj se što ti treba i koliko imaš novaca. Možeš proći jeftinije ako uzmeš npr. pristojan netbook i neki "osnovni" mobitel (jeftinije u odnosu na smartphone, dakle). Mobiteli bi i tako trebali služiti za telefoniranje, slanje poruka i nekakvo priručno surfanje.
Osobno čekam nove modele HTC-a koji bi uskoro trebali doći u naše krajeve (Legend, Desire...) ili Motorolin smart (sve je na Androidu, naravno).

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."

Edited by - Witchblade on 11/03/2010 19:55:11
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 16/03/2010 : 09:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message  Reply with Quote
Sve nesto kontam da uzmem ovog Sony Ericsson Vivaz-a...

Nude ga za 350evra kod T-COMa,koristi Symbian,ne znam je li to mana,ali
kao neko ko je imao niz Nokia baziranih bas na tom OS-u izgleda kao dobra
ponuda.

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000