forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 546

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2010 : 19:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Juče sam vršio generalku u svojoj kolekciji knjiga, filmova i stripova. Pravo da vam kažem, pronašao sam gomilu stvari za koje nisam ni znao da ih posjedujem. Među njima je i ''300''. Meni se taj film nimalo nije svidio, jer su pretjerali sa silnim ''slow-motion'' scenama. Ljudi se bore, krvare i umiru, ali vidiš da je to samo simulacija u kompjuteru, iluzija stvarnosti nije dovoljno jaka. Doduše, moja drugarica je plakala na kraju filma (kada dijete i kraljica Sparte ostaju sami)... Jedno vrijeme je i moj otac kao zvono namjestio onu Leonidinu repliku:''Spaaartans! What is your profesion!!! Au, au...''. Otkada me je ta nemilosrdna dreka probudila u četiri sata ujutru, imam čudnu odbojnost prema ovom dijelu. 4.5/10

Odgledao sam i sva četiri ''Mrak'' filma (original - ''Scary movie'') (ponovo) - majko mila, ovi su poremećeni! Parodiraju moj dragocjeni avatar! Ipak, najbolji je prvi dio. Nekada mi legnu i ovakve stvari koje bih inače proglasio budalaštinama... 6.5/10

Sva sreća što je DVD na kome sam presnimio ''2012'' od plastike, jer bih ga inače bacio u vatru. Da me ugrije u ovim hladnjikavim danima... 1/10

E sad, ''Avatar'' me je zbunio. Ako bismo napisali siže radnje u nekoliko rečenica, radnja bi bila već sto puta viđena - od ''Pokahontas'' do ''Plesa sa vukovima''. Sad, ne mogu poreći da su grafika i predjeli prosto predivni! Barem zbog toga, a i da biste bili u toku, vrijedi odgledati ovaj film. priča je prepatetična - zločesti marinci uništavaju bogatu planetu na kojoj ljudi (ispravka, PLAVI ljudi) žive u miru sa samima sobom. Popularni mit o ''plemenitom divljaku'' opet nalazi nova uporišta. Jedini dio filma koji mi se zaista svidio je središnji, u kome glavni junak živi sa onim plemenom. Malo priče, a dosta prekrasnih pejzaža. Plutajuće planine... Ko bi rekao da ćemo dogurati do takvih iluzija? Mnogi su dali svoje mišljenje o ovom filmu, pa ja, kao vrstan papagaj, moram da slijedim... 5.5/10
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 19:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Hanteru, šta ti misliš o ''Prokletnicima''(bastards)?
Meni je bio dosta bolji na drugo gledanje.




Mislim da sam već na ovom topicu napisao, ali još jednom ćemo, nema veze.

Mene odavno neki film nije ovako oduševio. Možda ne film u celini, ali određeni delovi u svakom slučaju.

Prvih petnaestak minuta sam skoro zaboravio da dišem, ponajviše zbog maestralnog Waltza. Naravno, ima i par slabijih/tipično tarantinovskih detalja, poput onog obračuna u kafeu, pa i samog kraja, ali sve u svemu meni je film 9/10.
Pa i taj kraj je kad se malo bolje razmisli opravdan. Tarantino je tu svesno pobegao od klišea i izbegao da napravi "just another WWII movie".

Stvar ukusa. Me like it.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 15/03/2010 : 20:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Bob Rok
[
A kreSa je rekao samo da je precenjen, na sta je Hunter odgovorio da je rekao nebuloze.



Jesam li ja bilo gde rekao da je nebuloza baš to što je on rekao da je Tarantino precenjen????? Gde je to, moliću lepo???
Ili sam mislio na nešto drugo možda???


Kao što rekoh, meni kad neko kaže da sam napisao nebulozu, a ja ga lepo pitam "Gde?".
Ali izgleda da je ljudima lakše da sami nešto zaključuju, i to još pogrešno urade...

I posle su još moderatori krivi.



Nego, ajmo dosta offtopica, počelo je glasanje za novi film, replike na ove postove mogu u topic "filmovi & co".


Ma, dobro, i da nije, ja sam tako ukapirao. Hanteru, ipak je to kreSa Gde sa njim da se dokazujes. Nije to zbog stavova, nego godina. On ce i crno da te ubedjuje da je belo, ali ne zato sto tako misli, nego da bi ti kontrirao kreSa kontras. Uvek kad sudim, koliko god klinac u timu bio bezobrazan, prvo pokusam na salu, i to uglavnom pali. Matore mazge isterujem, jer on nije dosao da igra fudbal. On dosao covek da se isprazni za zenu, sefa, komsiju, drzavu etc, etc... Nista lose, covece (man) Eto, to mi upalo u oko, nothing else matters

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/03/2010 : 20:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

http://www.predators-movie.com/


OMG,OMG,OMG,OMG!!!!
Ja jedva čekam ovaj film.
Yebo Avatara, OVAKO izgleda vanzemaljska rasa.


Ovo će biti tolko zakon da je nevjerojatno.
Po malom sneak-peaku se vidi da je 10E99 puta kvalitetnije od svih AvP žbrljotina.

PS
I zanimljivo je da Rodriguez ne izgleda nimalo bolesno i psihopatski, kao recimo, Tarantino, a inače su vrlo blizu po perverznosti.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/03/2010 : 19:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Film je gledljiv, ali nista vise od toga.
Tesko je porediti sa istoimenim filmom, ima slicnosti, ali ipak su dva razlicita filma.
Cage jednostavno ocajan, svake minute me podsjecao na to da gledam film i bas njegova gluma nije dopustila covjeku da se uzivi u pricu. Odglumio je kao neki student zelembac koji pohadja kurs za glumu.
Ako uporedimo glumu ta dva istoimena filma, moze se reci da je Harvey Keitel majstorski pokazao da je glumacki kilometar ispred N. Cagea.
Keitel je bio bas pravi bad ass, Cage...tek lik koji to bezuspjesno pokusava biti.

Edited by - King Warrior on 16/03/2010 19:05:46
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 17/03/2010 : 12:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
The Boondock Saints II: All Saints Day
argh toooo
znam da mnogima nije sjeo ovaj nastavak, ali posto sam hc fan prvog djela mogu reci da sam iskreno uzivao u nastavku, imao je svojih propusta ali bio je zabavan i brzo proleti vrijeme gledajuci ga pa se moze reci da je svoj zadatak ispunio. Ne mogu docekati novi
TRILOGY

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 17/03/2010 : 13:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
The Boondock Saints II: All Saints Day je meni jeben..vec sam ga tri put pogledao..
uglavnom ninja assassin je rasturacina i pol!!!

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/03/2010 : 14:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TORQUE
uglavnom ninja assassin je rasturacina i pol!!!



U čemu? I pobogu gdje i zašto? Da nije akcijskih scena, scenaristički bi mu parirali noviji filmovi Stevena Seagala. Grafičko nasilje radi samo nasilja, kao i ono u novom Punisheru 2 Warzone mi se uopće ne sviđa.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/03/2010 : 14:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kakav je Boondock saints 1, nije li to bio western? A 2 je u novije vrijeme? Možda sad pogledam obadva, ukoliko tvrdite da su dobri...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/03/2010 : 15:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kakav je Boondock saints 1, nije li to bio western? A 2 je u novije vrijeme? Možda sad pogledam obadva, ukoliko tvrdite da su dobri...



Ovo zaslužuje samo jedan veliki LOL.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/03/2010 : 15:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

http://www.predators-movie.com/


OMG,OMG,OMG,OMG!!!!
Ja jedva čekam ovaj film.
Yebo Avatara, OVAKO izgleda vanzemaljska rasa.



A i glumci su obećavajući Lawrence Fishburn, Adrien Brody, onaj šta uvik glumi nekog psihozu rusa....

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/03/2010 : 15:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by DeeCay

Kakav je Boondock saints 1, nije li to bio western? A 2 je u novije vrijeme? Možda sad pogledam obadva, ukoliko tvrdite da su dobri...



Ovo zaslužuje samo jedan veliki LOL.



Umjesto da se smiješ, mogao bi pomoću zabludjelom čovjek u nevolji. Iz ovoga mogu zaključiti da 1 ipak nije western... Zamijenio sam ga valjda s nekim drugim filmom.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 17/03/2010 : 16:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


Umjesto da se smiješ, mogao bi pomoću zabludjelom čovjek u nevolji. Iz ovoga mogu zaključiti da 1 ipak nije western... Zamijenio sam ga valjda s nekim drugim filmom.



http://www.youtube.com/watch?v=ydXojYfCF3I
Boondock Saints je prica o dva brata porjeklom iz Irske koji nakon mnogih kriminalnih aktivnosti u svojoj cetvrti odluce pravdu uzeti u svoje ruke. Film je pun opicenog humora i dobre akcije uz odlicnog Deffoa koji i u sporednoj ulozi caruje. Nije vestern u moderno je vrijeme al mogao bi se i tako okaraktersati. Posto je ovo pretezno Bonelijevski forum svi obozavaoci Tex-a bi trebali pogledati ovaj film.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/03/2010 : 16:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid
Nije vestern u moderno je vrijeme al mogao bi se i tako okaraktersati. Posto je ovo pretezno Bonelijevski forum svi obozavaoci Tex-a bi trebali pogledati ovaj film.



E sad znam zašto sam pomislio da je ovo vestern, kao dva brata odluče počistiti grad od ološa. Stvarno tipičan western zaplet! Deffoe mi je dobar, samo nema ga nešto zadnje vrijeme u dobrim ulogama...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 17/03/2010 : 17:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
http://www.variety.com/article/VR1118016431.html?categoryid=13&cs=1

ako se ne varam to bi trebalo značiti da bi se radnja mogla odvijati u Jugi

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 17/03/2010 : 20:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, juče odgledah ''Reservoir dogs''. Istinski sam uživao u ovome filmu i dajem mu desetku čvrstu kao granit. Premda ovo nije podjednako dobro kao ''Pulp fiction'', svejedno je briljantno. Nemam nijednu, ali baš nijednu zamjerku.

Šta sledeće da odgledam od Tarantina? Imate li kakvih preporuka?
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 17/03/2010 : 20:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Reservoir Dogs mu je najbolji. Poslije toga može ići samo na lošije

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 18/03/2010 : 08:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kakav je Boondock saints 1, nije li to bio western? A 2 je u novije vrijeme? Možda sad pogledam obadva, ukoliko tvrdite da su dobri...



hahaha strasno

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 18/03/2010 : 08:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by TORQUE
uglavnom ninja assassin je rasturacina i pol!!!



U čemu? I pobogu gdje i zašto? Da nije akcijskih scena, scenaristički bi mu parirali noviji filmovi Stevena Seagala. Grafičko nasilje radi samo nasilja, kao i ono u novom Punisheru 2 Warzone mi se uopće ne sviđa.



pa upravo to..prica je totalni klisej i nije niti vazna..ali takav film se i gleda samo zbog akcije..zato i jesam napisao rasturacina od filma..ima vise osakacenih nego u oba Kill Bill-a..

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2010 : 09:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
The DRAWN TOGETHER MOVIE trailer

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 18/03/2010 : 18:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ljudi, juče odgledah ''Reservoir dogs''. Istinski sam uživao u ovome filmu i dajem mu desetku čvrstu kao granit. Premda ovo nije podjednako dobro kao ''Pulp fiction'', svejedno je briljantno. Nemam nijednu, ali baš nijednu zamjerku.

Šta sledeće da odgledam od Tarantina? Imate li kakvih preporuka?



Kill Bill je opicen, Jackie Brown i Death Proof su smor, Inglorious Bastard je super

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/03/2010 : 19:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Neznam jel već neko stavio ovo, ali evo...

Clash of the Titans

http://www.youtube.com/watch?v=FXttqg0RWU8


Neznam kaj će ozbiljni filmofili ovog foruma misliti o ovome, ali meni je MEGAEPIC.

Sam trailer me toliko nabrijao i užitak je za gledanje.
Stvarno se nadam da će i film biti.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/03/2010 : 19:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TORQUE

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by TORQUE
uglavnom ninja assassin je rasturacina i pol!!!



U čemu? I pobogu gdje i zašto? Da nije akcijskih scena, scenaristički bi mu parirali noviji filmovi Stevena Seagala. Grafičko nasilje radi samo nasilja, kao i ono u novom Punisheru 2 Warzone mi se uopće ne sviđa.



pa upravo to..prica je totalni klisej i nije niti vazna..ali takav film se i gleda samo zbog akcije..zato i jesam napisao rasturacina od filma..ima vise osakacenih nego u oba Kill Bill-a..




Ninja mi je katastrofa film,
previse gluposti na jednom mjestu za mene
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/03/2010 : 19:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


Šta sledeće da odgledam od Tarantina? Imate li kakvih preporuka?



na topicu ocijeni film smo neki dan spominjali tarantina
pogledaj
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 18/03/2010 : 21:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Baš pogledao Miris žene. Čuvao više od godine i sad je došlo na red.
Ne sjećam se da me koji film u zadnje vrijeme toliko zabavio. 95 minuta prošlo u trenu.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page
Page: of 546  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 3.96 seconds. Snitz Forums 2000