forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor u Italiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 770

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/03/2010 : 14:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Treba neki pravi ilustrator, koji barata i ostalim tehnikama crtanja, možda neko tko je već bio na naslovnicama, ne nužno iz Zagor staffa.

Kako sam već i rekao, MV staff se gasi, a na njemu je bilo čak troje odličnih crtača naslovnica: Andrea Venturi (nn. 1-31)
Pasquale Frisenda (nn. 32-75)
Corrado Mastantuono (75-...)



Neke dobre ilustracije na temu... Sedioli i Bisi su čisto OK.
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_feb08/disegnimantova.htm

Opet Sedioli:


Verni Zagor:



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/03/2010 : 15:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja san skoro siguran da če naslovnice kad prestane Ferri crtat Verni, najviše mu sliči a to če sigurno
imati nemali utjecaj kad se odabire nasljednik majstora...Nuccio nije loš,ali da bar Zagor nije tako
mršav oko bokova...još to da popravi i...možda uskoči koji od crtaća Magicovento staffa,meni je Frisenda
nenadmašljiv.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
236 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 18/03/2010 : 22:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Treba neki pravi ilustrator, koji barata i ostalim tehnikama crtanja, možda neko tko je već bio na naslovnicama, ne nužno iz Zagor staffa.

Kako sam već i rekao, MV staff se gasi, a na njemu je bilo čak troje odličnih crtača naslovnica: Andrea Venturi (nn. 1-31)
Pasquale Frisenda (nn. 32-75)
Corrado Mastantuono (75-...)



Neke dobre ilustracije na temu... Sedioli i Bisi su čisto OK.
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_feb08/disegnimantova.htm

Opet Sedioli:


Verni Zagor:






Daj nestavljaj tu glupost od vetra u Zagorov topic.
Go to Top of Page

wolland
New Member



Bosnia and Herzegovina
206 Posts

Member since 18/12/2009

Posted - 19/03/2010 : 13:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wolland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nobody

Mislim da ni wolland ni Zeljko Ferri još nisu zreli, da bih mogli doći u Bonelli staf.
To da neki misle, da šalju u Bonelli staf neke table, i da tako imaju
zagarantiranu, da ih uzmu u crtače, je daleka iluzija.


Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/03/2010 : 14:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolland
Ferri je u najboljim danima radio i do tri dnevno.



To objašnjava mnoge stvari!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7791 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/03/2010 : 15:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Treba neki pravi ilustrator, koji barata i ostalim tehnikama crtanja, možda neko tko je već bio na naslovnicama, ne nužno iz Zagor staffa.

Kako sam već i rekao, MV staff se gasi, a na njemu je bilo čak troje odličnih crtača naslovnica: Andrea Venturi (nn. 1-31)
Pasquale Frisenda (nn. 32-75)
Corrado Mastantuono (75-...)


A lipi su čudo, brzo bi Zagor propa da oni crtaju.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/03/2010 : 15:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by almon
Daj nestavljaj tu glupost od vetra u Zagorov topic.



U biti, još si mi i pomogao duplicirajući moj post... Hvala prijatelju što širiš ljubav!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/03/2010 : 15:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by mpavin
Kako sam već i rekao, MV staff se gasi, a na njemu je bilo čak troje odličnih crtača naslovnica: Andrea Venturi (nn. 1-31)
Pasquale Frisenda (nn. 32-75)
Corrado Mastantuono (75-...)


A lipi su čudo, brzo bi Zagor propa da oni crtaju.



Pa ako mu je došlo vrijeme, so be it, dugo je već živio.
Govorim striktno vezano uz crtanje naslovnice, ne kao crtače epizoda, jer su ovi malo proširili paletu boja, tehnika i ostalog. Kao ilustratori i bojači mi se dopadaju.

Frisenda se zasad traži u drugim staffovima, nešto malo je u Texu i Dylan Dogu, pa možda ga ugledamo i u Zagoru, tko zna. Na opću sreću i veselje nekih.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 19/03/2010 16:00:23
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26483 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/03/2010 : 16:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zagor je u Bonelliju druga liga i svi bolji crtači će otići na Texa,zbog love i prestiža.Tako nam je popularni Duh osuđen na kopirače Ferrija i mlade nade dok se ne previše istaknu i budu transferirani u Texa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7791 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/03/2010 : 16:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Pa ako mu je došlo vrijeme, so be it, dugo je već živio.
Govorim striktno vezano uz crtanje naslovnice, ne kao crtače epizoda, jer su ovi malo proširili paletu boja, tehnika i ostalog. Kao ilustratori i bojači mi se dopadaju.

Frisenda se zasad traži u drugim staffovima, nešto malo je u Texu i Dylan Dogu, pa možda ga ugledamo i u Zagoru, tko zna. Na opću sreću i veselje nekih.


Meni se ne dopadaju baš. Venturi je ok, ali većinom crta prosječne naslovne sa uobičajenim motivom. Ništa novo nećeš vidit kod njega. Frisendini akvareli ne bi pristajali Zagoru nikako(a ne pristaju ni MV-u), a i ruku na srce njegove naslovne su mi skoro pa lošije od Venturijevih.
Mastantuono - nisu mu MV naslovne nešto, čak su mi bolje one koje crta za Blek serijal. Dinamičnije su, ali u većini slučajeva nacrta neku pizdariju.

Nisu oni za Zagora.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 17:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zagor je u Bonelliju druga liga i svi bolji crtači će otići na Texa,zbog love i prestiža.Tako nam je popularni Duh osuđen na kopirače Ferrija i mlade nade dok se ne previše istaknu i budu transferirani u Texa.


One sto ti nazivas prvorazrednim crtacima, meni su drugorazredni i obrnuto. Zagor i Tex imaju dva razlicita stila, zato smo donekle u pravu obojica, jer niti pase Ferri kod Texa, niti je Marcello bio dobar kod Zagora.

Evo recimo meni je Tex vjerovatno najdosadniji Bonelli serijal koji sam citao, ali ne upadam u Texove topice sa tim izjavama da bih isprovocirao njegove fanove, sto je i kulturno i dostojanstveno, zar ne?!
Nazvati Zagora u Italiji drugom ligom, strip koji je star 50 godina i koji je zajedno sa Texom sahranio u medjuvremenu nekih 60tak drugih Bonelli stripova, to mozete samo ti, Renky i Curunir.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/03/2010 : 17:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Nego se javljas na recenzijama i dajes komentar kako je tuzno ako je Carsonova Proslost najbolji Tex, u Zagorovom serijalu takva epizoda ne bi bila ni medju TOP 200 epizoda i sl...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 17:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
a vidi, to je bilo stvarno moje iskreno misljenje.
Napalili ste me bili "Carsonovom proslosti", da sam jedva cekao da procitam te stripove. Ocekivao sam stvarno nesto extra,na kraju sam bio bas tesko razocaran. Komentar je bio na recku, ali kao sto rekoh, ne jurcam svaki dan po Texovim topicima sa nekim izjavama koje nemaju veze sa vezom, samo zato da bih isprovocirao fanove.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 19/03/2010 : 17:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

... ne jurcam svaki dan po Texovim topicima sa nekim izjavama koje nemaju veze sa vezom, samo zato da bih isprovocirao fanove.




Kao sto neki rade na Zagor topicima

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 18:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
da, ali i tu reagujemo u posljednje vrijeme.
Stopirati cemo pokusaje provokacija, bilo u zagorovim topicima, ili kao ovdje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=29746&whichpage=1
gdje se Zagor namece gdje mu nije mjesto i moze se reci da je provokacija drugima.
Idemo korektno i posteno prema svim junacima isto. Te stvari moramo da svedemo na minimum.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 18:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

da, ali i tu reagujemo u posljednje vrijeme.
Stopirati cemo pokusaje provokacija, bilo u zagorovim topicima, ili kao ovdje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=29746&whichpage=1
gdje se Zagor namece gdje mu nije mjesto i moze se reci da je provokacija drugima.
Idemo korektno i posteno prema svim junacima isto. Te stvari moramo da svedemo na minimum.



Korektno i posetno ili provokacije
Ali u pravu si
Ja sam manje vise prestao da pisem po bonellijevom podforumu, jer se stvar uvek zavrsi istim - koji junak ima duzi i zbog cega je dobar majstor. A najvise se omiljeni junak velica u topicima drugih junaka

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 18:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ovo drugo
Bas zbog ljudi kao sto si ti i radimo te stvari, tek da mozete raspravljati o "svojim" junacima bez da vas neko izaziva.
Dobijamo cesto i PMove drugih clanova koji skrecu paznje na komentare pojedinaca.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 18:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ovo drugo
Bas zbog ljudi kao sto si ti i radimo te stvari, tek da mozete raspravljati o "svojim" junacima bez da vas neko izaziva.
Dobijamo cesto i PMove drugih clanova koji skrecu paznje na komentare pojedinaca.





Samo sto ja nemam junaka. To sto kupujem komplet Zagora je cista nostalgija, inace skupljam sve junake i nisam posebno privrzan za nijednog

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 19/03/2010 : 20:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by jaki

Zagor je u Bonelliju druga liga i svi bolji crtači će otići na Texa,zbog love i prestiža.Tako nam je popularni Duh osuđen na kopirače Ferrija i mlade nade dok se ne previše istaknu i budu transferirani u Texa.


One sto ti nazivas prvorazrednim crtacima, meni su drugorazredni i obrnuto. Zagor i Tex imaju dva razlicita stila, zato smo donekle u pravu obojica, jer niti pase Ferri kod Texa, niti je Marcello bio dobar kod Zagora.

Evo recimo meni je Tex vjerovatno najdosadniji Bonelli serijal koji sam citao, ali ne upadam u Texove topice sa tim izjavama da bih isprovocirao njegove fanove, sto je i kulturno i dostojanstveno, zar ne?!
Nazvati Zagora u Italiji drugom ligom, strip koji je star 50 godina i koji je zajedno sa Texom sahranio u medjuvremenu nekih 60tak drugih Bonelli stripova, to mozete samo ti, Renky i Curunir.



To je kao kada bih ja rekao da je Radnički Niš jači od Crvene Zvezde ili Partizana, a to što je on pred ispadanjem u drugoj ligi, nema nikakve veze, ja mislim da je jači, pošto sam neki faktor u fudbalu, rame uz rame sa Vengerom i Fergusonom... Voleo ti to ili ne, najbolji crtači su, uz par izuzetaka, u Teksovom stafu, a šta će ti bolji dokaz od činjenice da su i najplaćeniji.
I ne vidim kako je to što Zagor traje pola veka dokaz nekog kvaliteta. I jugo su proizvodili toliko godina pa je i dalje krš od auta. Ken Parker je imao svega sedamdesetak epizoda - je l to znači da je Veliki Blek kvalitetniji strip?
Izjavu da ti je Teks najdosadniji serijal jedinu mogu da ti aminujem jer je to već zaista stvar ukusa a oni se, jelte, razlikuju...

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22298 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 21:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Naravno da si u pravu sa pordedjenjima, samo sto je u ovom slucaju Tex u mojim ocima Yugo.
Nije ni meni jasno zasto je Ken tako lose prosao, a Tex pici jos uvijek sa jednom te istom pricom.Isti su zanr, pa su najbolji za poredjenje. Sta da se radi, tako je to. Da je Ken furao 600 epizoda, sasvim moguce da bi imao kvalitet Texovih epizoda, "srecom" to se nije desilo.
Nove epizode Zagora imaju svoje fanove, ja nisam jedan od tih.
Moje misljenje je da se serijal trebao ugasiti 1992. godine, a Tex 30 godina prije. Ali eto, o ukusima stvarno ne vrijedi diskutovati.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 19/03/2010 : 21:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Nema tu prvi-zadnji o ukusima ne treba raspravljati,ne znaci da neki strip ako ima mali tiraz ili manje placene crtace mora da bude los,to nema veze.Inace i ja sam za to da ljudi koji ne citaju nekog junaka ne treba ni da ga komentarisu niti da postuju po tim topicima.Cemu to?Ili moze reci ovo sam probao i ne svidja mi se,a ne pljuvati na sva usta.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
236 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 19/03/2010 : 22:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by almon
Daj nestavljaj tu glupost od vetra u Zagorov topic.



U biti, još si mi i pomogao duplicirajući moj post... Hvala prijatelju što širiš ljubav!




Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 20/03/2010 : 05:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ljudi batalite vise pricu o tom drugorazrednom junaku Divljeg Zapada u topiku koji nosi ime velikog Zagora. Mislim budimo realni, Teks niti je Bluberi niti Ken Parker i stvarno ne treba trositi prostor i vreme na tu nus-pojavu:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26483 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2010 : 06:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

One sto ti nazivas prvorazrednim crtacima, meni su drugorazredni i obrnuto. Zagor i Tex imaju dva razlicita stila, zato smo donekle u pravu obojica, jer niti pase Ferri kod Texa, niti je Marcello bio dobar kod Zagora.

Evo recimo meni je Tex vjerovatno najdosadniji Bonelli serijal koji sam citao, ali ne upadam u Texove topice sa tim izjavama da bih isprovocirao njegove fanove, sto je i kulturno i dostojanstveno, zar ne?!
Nazvati Zagora u Italiji drugom ligom, strip koji je star 50 godina i koji je zajedno sa Texom sahranio u medjuvremenu nekih 60tak drugih Bonelli stripova, to mozete samo ti, Renky i Curunir.



Prvorazredni crtač je uvijek prvorazredni.Marcello mi je bija jedan od boljih crtača Zagora i imam sve njegove epizode.A Zagor je u Italiji/Bonelliju druga liga šta i prodaja govori.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 20/03/2010 : 07:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Prvorazredni crtač je uvijek prvorazredni.Marcello mi je bija jedan od boljih crtača Zagora i imam sve njegove epizode.A Zagor je u Italiji/Bonelliju druga liga šta i prodaja govori.



Nek se promjeni naslova topica molim vas u "Novi Zagor (druga liga) u Italiji"

so it shall be written, so it shall be done

Edited by - rgorgiev on 20/03/2010 07:41:03
Go to Top of Page
Page: of 770 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000