forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prodaja crteza sa posvetom - fer inaf ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Ace of Spades
Junior Member



464 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 02/04/2010 : 11:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa svakim postom i svakom konstatacijom u ovom topicu. Ja sam svoje prve crteze poceo dobijati tek prosle godine po povratku iz USA, i toliko sam bio odusevljen radom tih majstora, njihovom pristupacnoscu i ljubaznoscu da sam se osjecao i ponasao kao malo dijete oko njih. Insistirao sam da svaki crtez bude sa posvetom jer ga samo kao takvog i zelim imati, personalizovan komad umjetnosti za sopstvenu kolekciju. Takav odnos i puno postovanje autora samo dovodi do intenzivnijeg i boljeg prijateljstva i medjusobnog uvazavanja pa su ljudi i spremni uciniti jos mnogo toga za njihovog fana, kao sto je rodjendansko ili Bozicno iznenadjenje u vidu nekog specijalnog rada. Moram reci da sve govorim iz licnog iskustva i da sam u poslednjoj godini sklopio takvu kolekcijicu da sam vrlo ponosan.

Bane je upravo to lijepo nazvao poklonom OD SRCA, te sam ja onako naivno i pitao autore je li im se ponekad tesko odvojiti od lijepog crteza onako kad bas opuste ruku, razmahnu se i stvarno stvore prelijep rad. Odgovor je obicno bio da nije, mada vole da imaju datoteku tih radova te sam sve sto sam dobio i skenirao i poslao samim autorima koji vrlo rado razmijene email adrese i ostanu u kontaktu sa fanovima.

Desi se na vecim strip okupljanjima da se pokupi i neki rad bez posvete, i takav rad ako je dosao meni, moze da promijeni vlasnika, ali samo, ponavljam samo, kao POKLON, jer na taj mi se nacin cini da se oduzujem pomalo za svaki rad sa posvetom koji sam imao srecu da dobijem.

Na kraju, naravno da mi ne pada na pamet da ikada kupim nesto posveceno nekom drugom ukoliko na primjer to ne bude Action Comics #1 ili Detective Comics #27

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



464 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 02/04/2010 : 13:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
Sjajna prica, najezio sam se. Bez zezanja. Vrhunski potez i vrhunski friend. Mora da je maher kad je tako dobro mogao cuvati tajnu.

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 13:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Svakako da kada dogori do nokata sila boga ne pita. Tu su i zaostavstine kod likova koji nemaju neki narocit odnos prema takvim stvarima (mada ja jos uvek cuvam fotografiju caletovog prijatelja iz vojske - 1936 god)ali ovde nije rec o tome. Rec je o tome da cinis nesto nekome ko to u startu ne ceni.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/04/2010 : 14:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Svakako da nije nezakonito, i nije mi ni namera da sad tu nekoga proganjam. Mogu da postoje i objektivni razlozi ako neko te stvari prodaje pa mi nije namera ni da osudjujem.
Govorim samo o neprijatnom osecaju kao kada nesto nekom poklonite OD SRCA, a sutradan to nadjete u antikvarnici...
Znam da se u ameriku naplacuju autogrami i crtezi i da je, ko sto vecina vas kaze uzivaj u kapitalizmu, ali sam se nadao da to nece tako brzo stici kod nas.
Naprosto se protivi mom poimanju zajednistva sa citaocima i fanovima. Ne mogu sebe da zamislim da sedim za stolom na kojem pise: ''Mali crtez - 10 $, veliki 20$. Sa Kobrinim cvikerima 22$, s jednom Katinom dudom 25, a sa dve 30$. Ako uzmete tri crteza, dobijete Bilijev sesir gratis. Danas akcija: gola Cat Claw - samo 50$, Ako zelite da joj se ona stvar vidi skroz rasirena, doplata 15 $''
To be cunt, or to be asshole, that is a question... Fucked in any case.




Ja mislim da nisi u pravu. Ako ti zivis i hranis porodicu od crtanja stripova, normalno je da svoj crtez naplatis. Mislim da je to najnormalnija stvar. Hoces Katu samo da bude tvoja, to bato kosta toliko. Meni je to normalno. Normalno je i da Riso naplacuje. Crtati za dzabaka strip ljubiteljima ima smisla ako dodjes kao gost festivala i tvoj dolazak bude placen od strane organizatora ili sponzora. Ja tako mislim. Crtac je zanatlija i on proizvodi crteze. Crtez je njegov proizvod koji ima svoju cenu.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 02/04/2010 : 16:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ako modsi misle da je ovo za Aukcije ili Svastaru, molim neka premeste.

Naleteo sam na http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=2188285 pa me zanima neko opste misljenje...
Da li je fer da se crtez koji je autor posvetio nekome izlaze za prodaju?
Mislim da cu se ubuduce vrlo neprijatno osecati sa pretpostavkom da mi neko potura papir pod olovku samo zato da bi ga posle prodao, a ne zato sto zeli da sacuva nesto iz naseg direktnog kontakta.
Da li cu ispasti arogantan ako odbijem da crtam na posebnim papirima i ogranicim se da crtam samo u/na nekom svom izdanju?



To nije često al eto desi se,a sad crtež na koji si stavio link,ruku na srce i nije neki.
Možda je to i razlog,al koji god da je nemoš zamjerit.
Nečeš ispast arogantan ako odbiješ,al možda bi bilo bolje da razmisliš o prodaji pa češ možda lakše prelazit preko toga.
Al svi ti crteži na festivalima i drugim strip događanjima se odrađuju preko kurca i uglavom su bezveze.(kako kazu"di nema para nema ni muzike")
Osim ako ne poznaješ autora ili imaš neku šnjuru da ti se sredi neki lijep crtež.
Osobno sam često na festivalima tražio crtež nekog autora i uvijek se razočarao.



Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/04/2010 : 16:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Interesantne priče. Ja sam još kao klinac 70. bio na jednoj strip manifestciji koju je organizirao Ervin R.
u Skenderiji (Sarajevo) i na koju je doveo Hermana, Julesa i još neke (ne mogu da se sjetim strip crtače)i gdje se mogao kupiti katalog sa crtežima spomenutih autora, koji su na licu mjesta crtali svoje junake. Ja sam bio oduševljen kvalitetom crteža. Dugo godina sam čuvao taj katalog i svaki put kad bih ga pogledao ponovo bi se oduševljavao crtežima. Naravno, i on mi je vremenom dobio krila.
Šta hoću da kažem, mislim da autor treba da naplati svoj rad. Da ga odradi korektno, ali isto tako da ga adekvatno naplati.
Ovo oko prodaje je stvar morala i, nikad ne reci nikad, možda ga bezparica natjerala.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/04/2010 : 17:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Uvek ima ovaca kao sto je neko napomenuo...ja posedujem potpis Grete Garbo na konobarskoj krpi,ostavio mi deda posto mu se potpisala na nekom brodu gde je radio...Prodajem ga za MILION dolara ako ima neko zainterosovan nek se javi.....

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/04/2010 : 17:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo u sebi ponavljaj

neću to da kupim
ništa mi ne znači ta posveta

neću to da kupim
ništa mi ne znači ta posveta

i prestat će prodavati :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/04/2010 : 17:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

samo u sebi ponavljaj

neću to da kupim
ništa mi ne znači ta posveta

neću to da kupim
ništa mi ne znači ta posveta

i prestat će prodavati :D


Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
740 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 02/04/2010 : 18:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Ispasces, Cat Claw, poprilicno arogantan a na mene si takav utisak i ostavio na proslom Mafestu kada sam te pitao da mi nesto nacrtas. Od Disoa i ostalih gostiju iz Italije dobio sam pregrst crteza jer im nije bilo tesko da crtaju i u vreme koje, po festivalskoj semi, nije bilo predvidjeno za to.
Kao i mnogi drugi, pitao sam ih da mi nesto nacrtaju dok su bili ispred sale i kulirali uz cigaretu, u pauzi izmedju desavanja, i nikome to nije predstavljalo problem. Ali kada sam pitao tebe, bio je, jer, molim te, nije bilo vreme kada ti crtas posetiocima Mafesta. Kada si posle nekog vremena, u festivalskoj sali pored standova za prodaju stripova, poceo da crtas, takodje van vremena predvidjenog za to, drugi covek te je pitao isto sto i ja, a njemu si odgovorio da tada crtas samo za staff-ovce festifala a da ostali moraju da cekaju predvidjeni termin za dobijanje crteza. Taj odgovor mi je tek bio bez veze i arogantan, jer ti ne bi pala kruna sa glave da si i tada crtao posetiocima.

Samo ti crtaj kad hoces i kome hoces, a ako se neki tvoj crtez proda, na nacin na koji se prodaje ovaj o kojem je rec, pa sta da se radi. To niko nikada nece moci da spreci.
I crtezi koji se po svetu naplacuju po n $ se nozda kasnije preprodaju po nx2 $. Autor je dobio nesto za svoj rad (crtez, autogram,..) ali je taj njegov rad opet neko iskoristio za zaradu.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 19:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
ne pada mi na pamet da naplacujem crteze.
Sto se kvaliteta crteza tice, ima nekoliko stvari u vezi s tim a iz iskustva mene i mojih kolega...
Ti crtezi se rade uglavnom u uslovima koji su najcesce daleko od uslova na koje je autor navikao. Niti je tu kosa tabla, niti pravo pero i cetkica, najcesce je nekakav roler ili rapidograf, neki put ostanu prave naocare u hotelu... Mnogi crtaci jednostavno ne funkcionisu bez skice, i kada treba relativno ''na brzaka'' nekome nesto nacrtati, traze kompromise koji uglavnom nisu ono sto fan od njih ocekuje. Znam dosta onih koji su razocarani sto nisu dobili Katu bas onakvu kakva je i u albumu, pazljivo iscrtanu i istusiranu. Mislim da poenta nije u tome da se za posvetu dobije ''komadic originala'' nego nesto lako, kao podsetnik da su se autor i fan nasli, procaskali i da je autor fanu posvetio deo svog vremena kao mali uzvrat za vreme koje je fan posvetio autoru.
Autori stripova su tu u malom bedaku naspram glumaca posto od glumaca niko ne trazi da mu uz autogram i odigra neku scenu ili da se polomi skacuci na kamion kao u filmu
Postoji tu i faktor efikasnosti. Ili cu stici da iscrtam posvete svima koji su oko mene, ili cu da tupim svaki crtez po pola sata-sat i da udovoljim trojici-cetvorici a da ostali izvise.

@Vladar
Ti si prvi, i nadam se jedini koji si izrazio nezadovoljstvo mojim odnosom prema fanovima. Jesi li uopste dobio crtez?
Znam za dva-tri reptila koji bi ''imali'' razloga da se ljute na mene jer sam ih otkacio zato sto su pokusali da izicaju svaki po tri crteza. Mozda sam te greskom strpao s njima u isti kos, pa se izvinjavam.
Ako je iko crtao van vremena koje je bilo predvidjeno programom festivala, ja sam bio taj... i u book kafeu, i u kaficima i na terasi Meteora, nikada nikog nisam odbio. Zaista se ne secam zasto bi ti bio izuzetak.
A sto se tice crteza za stafovce, ne vidim tu problem i aroganciju. Mogao sam da to obavim i negde na miru i tisini i ne bi doslo do konflikta. Ako je receno da su fanovi u pet sati, zasto biste vas dvojica bili posebni.

Pogresno si shvatio moje pokretanje topika. Ne sekiram se ja oko necije zarade na mom radu (nije ni prvi ni poslednji put), nego mi je krivo sto jedan lep obicaj prerasta u najgrdju trgovinu. Imam utisak da bi ti bio medju onima koji gundjaju kada bih naplacivao crteze
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 02/04/2010 : 19:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Prodajem bubreg! Zvuči jako strašno s naše točke gledišta. Međutim, jedan Indijac na to gleda sasvim drugačije. Sasvim mu je dovoljan jedan bubreg za život a drugi je potencijal da dobije novac s kojim će moći otvoriti vlastiti obrt ( popravak bicikala npr. ) a koji će mu omogućiti da zaprosi mladenku i zasnuje obitelj. Bogatog zapadnjaka koji kupuje bubreg i neetičnog kirurga koji će obavit transplantaciju neću spominjati. Prodaja autograma i crteža sa posvetom? Banalno.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 02/04/2010 20:05:24
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 02/04/2010 : 20:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pogresno si shvatio moje pokretanje topika. Ne sekiram se ja oko necije zarade na mom radu (nije ni prvi ni poslednji put), nego mi je krivo sto jedan lep obicaj prerasta u najgrdju trgovinu.



Da,samo ja mislim da si i ti zabrijao,pa nije praksa prodavati posvećen crtež to je više iznimka.
I naravno da je zadovoljstvo kad ti se nešto nacrta u albumu ili komadu papira.
A i nemoj da te brine ta trgovina,takvi radovi obično i nemaju neku cijenu.
Kao što si i sam naveo,bez uvjeta,skica,naočala, i koječega nema ni dobrog crteža.
Kad tražim crtež ili posvetu u album to radim radi svog zadovoljstva a ne radi preprodaje.
Mišljenja sam da velika većina tako razmišlja.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 02/04/2010 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

ne pada mi na pamet da naplacujem crteze.



A i ovo mi nije jasno,sta si ti gadljiv na pare?
Ajmo postavit stvari ovako,živiš u Americi stripovi idu ko ludi,fanove brojiš u milionima,a na festivalima svi prodaju crteže po pristojnim cijenama.
Kad kažem pristojnim mislim od nekoliko stotina dolara pa do nekoliko tisuća.
Neznam šta bi onda rekao?
Dali bi ih onda poklanjao ili bi bilo "uzmi novce i bježi"!?
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
740 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 02/04/2010 : 20:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
@ Cat Claw
Moguce je da sam prvi I jedini, kao sto kazes, ali sam opisao svoje iskustvo sa tobom na proslom Mafestu. I nisam napisao da si ti takav bio prema svima.
Sigurno nisam medju tim “reptilima“ koje pominjes, mada na kraju tvoj crtez na Mafestu nisam dobio.
U poslednjih 10 - 15 godina sreli smo se vise puta na sajmu knjiga u Beogradu i vec imam par tvojih crteza, tako da sam ti tada trazio crtez, kao jednom od crtaca koji je bio na Mafestu, s obzirom da sam od vecine dobio crteze. To bi jednostavno bila jos jedna lepa uspomena na Mafest 2009.
I odlicno sam shvatio tvoje pokretanje topika. Moj post nije u potpunosti bio vezan za temu, ali se slazem da na taj nacin (kroz prodaju crteza, autograma, i sl.) jedan lep obicaj gubi svoj smisao i zaista postaje trgovina. Ali tako je. Danas je sve trgovina.
I ne bih gundjao #61514; Jedan sam od starijih clanova na ovom forumu, na kojem je bilo mnogo tema za gundjanje, ali se time jednostavno ne bavim.
Uzivam u stripovima i kolekcionarstvu. To je ono sto me interesuje a ne da li neko naplacuje crteze, ko kakvu muziku slusa i ko sta pije dok cita stripove, da li je ovo ili ono skupo, lepo, ruzno, pravo, krivo, svetlo, tamno,...

I rezime za kraj. Ne podrzavam prodaju autorskih crteza, ali ce nje, jednostavno, uvek biti. I kod nas, kao sto je vec svuda u svetu.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 21:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ona aukcija je bila samo povod da malo raspredamo o jednoj neuobicajenoj temi. Ne mislim ni ja da to ima tragicne razmere, vise se postavilo kao pitanje principa.

Da zivim u americi i da i ja moram da kupujem prijateljstvo, naravno da bih i ja naplacivao crteze. Srecom, dovoljno smo daleko od USA i jos je preostalo ljudskosti u dosta nas... Nisam gadljiv na pare, samo ne mislim da je bas sve u njima. Postoji i zlato, i dijamanti....

@Vladar
Zaista mi nije jasno kako si u cetiri dana ostao bez crteza. Ako je razlog bio da si morao da otputujes, trebalo je samo to da mi kazes. Nema razloga da nesto drugo malo ne odlozim da bih tebi ustedeo neprijatnosti. Spomenuo si da smo se sretali na sajmu. Da li sam i onda bio neljubazan?

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/04/2010 : 21:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ili obrnuto? Eh, godine...



Globinjo nesto kupio? eh, bice da je obrnuto...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
740 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 02/04/2010 : 22:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
@Cat Claw
Da si ranije, na sajmu, bio neljubazan, sigurno te na Mafestu ne bih ni pitao za crtez.
Pitao sam te za crtez, ti si me odbio i to je bilo to. Da li je trebalo da te pitam jos 5 puta i budem dosadan kao ti “reptili“?
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/04/2010 : 22:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je posteno i da autor ponese par crteza koja je pripremio kod kuce i da ih na festivalu proda. Uostalom taj crtez koji se nacrta nije ni autorov ni onoga kome je nacrtano. Crtez je svoj i on kao i covek ima svoju sudbinu.
Ovo o kvalitetu tih crteza se u potpunosti slazem sa Ket Klou.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 23:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Vladar
Stvarno mi je zao, uopste ne mogu ni da zamislim sebe u takvom obliku.
Nadam se da ces mi dozvoliti da se prilikom sledeceg susreta izvinim.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
740 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 02/04/2010 : 23:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
@Cat Claw
Dozvolicu ti.
Mozda tada nije bio tvoj dan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/04/2010 : 23:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Ja mislim da je posteno i da autor ponese par crteza koja je pripremio kod kuce i da ih na festivalu proda. Uostalom taj crtez koji se nacrta nije ni autorov ni onoga kome je nacrtano. Crtez je svoj i on kao i covek ima svoju sudbinu.
Ovo o kvalitetu tih crteza se u potpunosti slazem sa Ket Klou.


A još je bolje naručiti crtež:)


Trouble will find me
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 02/04/2010 : 23:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Po meni nije fer nikako,isto kao kad bi prodao poklon koji sam dobio od neke drage osobe za rodjendan a ta osoba mi je to od srca poklonila.Nikad to ne bi uradio pa makar mi i ne trebalo.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/04/2010 : 23:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
@Markos & Bane
Auuuuuuuuu,sto je ovo dobro
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/04/2010 : 00:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Post na koji sam pisao ovaj odgovor je tajanstveno nestao. Naime, postovan je zakljucak da je crtez postao vlasnistvo i da vlasnik moze s njim sta god hoce, pa cak i da obrise usta masna od bureka.


To niko ne spori, cak i ako usta zamenimo s onim na sta si zapravo mislio
Problem je sto, u principu, ja ne dajem taj crtez u vlasnistvo nego ga dajem u uspomenu. Ne crtam ga kao neku materijalnu vrednost (koju zapravo i nema) nego kao duhovnu vrednost (koja je u tim slucajevima daleko veca).
Ako mu crtez ne treba, postenije bi bilo da ga doticni iscepa ili obrise... usta nego da ga proda.

Edited by - cat claw on 03/04/2010 00:09:29
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000