forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 05/04/2010 : 09:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
1
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2010 : 10:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

ne to moze da ostane.
npr cela ta cold war atmosfera danas deluje totalno naivno i passé. ok tad je to imalo nekog smisla ali danas jok



Kao što svaka priča o WW2 deluje pase otkad se taj rat završio?

O tome da svet na ivici rata/katastrofe i režimi koji vladaju pomoću paranoje nisu vezani samo za Hladni rat da ne govorimo...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Kao što svaka priča o WW2 deluje pase otkad se taj rat završio?

O tome da svet na ivici rata/katastrofe i režimi koji vladaju pomoću paranoje nisu vezani samo za Hladni rat da ne govorimo...




Kad već idemo u tom pravcu...
Postoje remek-dela, koja su vanvremenska, bez obzira koju temu obrađuju.Nadzirači ne deluju tako.
Zato i nisu remek delo, već samo dobar strip. Nedostaje im "ono nešto" da bi to bili. A nečeg imaju isuviše (vidi post od Born to run).

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 11:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Argumenti???
Nemam pojma, tako osećam jednostavno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 05/04/2010 : 11:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
9/10

Ko ocekuje lako i pitko stivo treba da ga zaobidje u sirokom luku. Definitivno nije za ljubitelje dela danijele stil.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!

Edited by - wildboar on 05/04/2010 11:18:40
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 05/04/2010 : 11:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote

Pa ne znam,from hell-remek dijelo,V kao Vendeta za 10+,liga mi nije sjela baš najbolje,a u Watchmenima sam vidio jedne od najbolje okarakteriziranih likova u svijetu stripa uopće,sa genijalno dorađenim i precizno osmišljenim prošlostima ali sama fabula stripa mi se baš i ne sviđa.
Jasno da ima puno političke pozadine,i da je pisana u kontekstu vremena,i po meni potrebno je imati neka predznanja u vezi toga ali mi je sve nekako zbrzano,konfuzno tako da ocjena 6/10.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
721 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 05/04/2010 : 11:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

<cut> ...ali ovde pricamo o kvalitetu a ne o licnim favoritima, ne?



Ne, ovdje ne pricamo o kvaliteti. Ovdje pricamo kao sto bismo pricali ispijajuci pivo u zadimljenom kaficu. Ovdje stavljamo svoje subjektivne ocjene, po mogucnosti argumentirane. Ovo nisu recenzije na glavnom sajtu, ovo je forum.

Cmizdrenje:
Ulogirao sam se na forum nakon sto je isti vec postao karikatura samog sebe. Kako bi me samo znalo ubedirati browsanje starim topicima gdje se argumentirano (i ponekad kompetentno ) pricalo o STRIPOVIMA. Dugo sam cekao ovakav topic. Hvala, cudovisna nakazo!

Hrvoje Bratanic AKA Šuki
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 11:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

Ko ocekuje lako i pitko stivo treba da ga zaobidje u sirokom luku. Definitivno nije za ljubitelje dela danijele stil.




Naravno, treba definisati šta je to "teško i duboko" štivo. Koliko su Nadzirači to, već je upitno.Tu već dolazimo do ličnih ubeđenja, načina percepcije, (pred) znanja, sfere interesovanja, količine informacija koje možemo da upijemo i štatijaznam.

Danijela Stil nisu sigurno, više Sidni Šeldon.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/04/2010 11:51:09
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2010 : 11:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Argumenti???
Nemam pojma, tako osećam jednostavno.



Tja. A pre toga kažeš:

quote:
Originally posted by manhunter

Ali fino je što pričamo.
Najzad.



Razmena argumenata je diskusija, razmena osećanja svađa il' sex. And I don't swing that way.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 05/04/2010 : 11:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
Mozda nisam najkompetentniji ocjenjivati superherojski strip jer ga u principu uopce ne pusim(ali Watchmane mi je tesko i svrstati u taj zanr),ali Moore je zasluzio barem 8/10!

Zanimljivo je kako je ocjenjen najcesce sa 1 ili sa 10,sto otkriva da je stvar iskljucivo ukusa citatelja,dali se radi o remek-djelu ili o smecu.To je izvrstan pokazatelj da se radi o nadprosjecnom uratku,jer jebes strip koji se svidja ama bas svima.
Ni Floyde i Zeppeline nisu pusili svi(hvala bogu)inace Madonna ne bi imala za koga pjevati!

Neko je rekao da Watchmane treba citati polako,nisu za progutati u komadu,jer onda zamaraju i s tim se slazem!
I film mi je ispao super,uz Sin City jedini film po stripu koji me zadovoljava!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Argumenti???
Nemam pojma, tako osećam jednostavno.



Tja. A pre toga kažeš:

quote:
Originally posted by manhunter

Ali fino je što pričamo.
Najzad.



Razmena argumenata je diskusija, razmena osećanja svađa il' sex. And I don't swing that way.




Ne razumem.
Pa pričamo, naravno. Jednostavno JA nemam argument da potvrdim je je neko delo vanvremensko ili ne. Jednostavno osećam tako.
Nije to valjda toliko loše??? Bolje i tako nego da nešto izmišljam.

Nije moguće da svaki post bude full argumentovan. Nikome. Nekad iz obične razmene stavova i mišljenja nastaje odlična diskusija, argumenti se pojave sami po sebi.

Valjda.

A i ne smem da se udubljujem u neku raspravu trenutno, obećao sam klincima da ih vodim u McDonalds.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 05/04/2010 : 11:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Zanimljivo je kako je ocjenjen najcesce sa 1 ili sa 10,sto otkriva da je stvar iskljucivo ukusa citatelja,dali se radi o remek-djelu ili o smecu.To je izvrstan pokazatelj da se radi o nadprosjecnom uratku,jer jebes strip koji se svidja ama bas svima.


Pa i nije bas.. I Zagor bi bio ocenjivan uglavnom sa te dve ocene.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2010 : 11:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ne razumem.
Pa pričamo, naravno. Jednostavno JA nemam argument da potvrdim je je neko delo vanvremensko ili ne. Jednostavno osećam tako.
Nije to valjda toliko loše??? Bolje i tako nego da nešto izmišljam.

Nije moguće da svaki post bude full argumentovan. Nikome. Nekad iz obične razmene stavova i mišljenja nastaje odlična diskusija, argumenti se pojave sami po sebi.

Valjda.


Ma daj, zezam.

Ali me zanimaju argumenti koji čine Watchmene ne-vanvremenskim.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 05/04/2010 : 11:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Zanimljivo je kako je ocjenjen najcesce sa 1 ili sa 10,sto otkriva da je stvar iskljucivo ukusa citatelja,dali se radi o remek-djelu ili o smecu.To je izvrstan pokazatelj da se radi o nadprosjecnom uratku,jer jebes strip koji se svidja ama bas svima.


Pa i nije bas.. I Zagor bi bio ocenjivan uglavnom sa te dve ocene.






Jel se bas moramo uvijek vracati na Zagora
Zagor je fenomen na Balkanu i kao takvog pustimo ga na miru!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Ne razumem.
Pa pričamo, naravno. Jednostavno JA nemam argument da potvrdim je je neko delo vanvremensko ili ne. Jednostavno osećam tako.
Nije to valjda toliko loše??? Bolje i tako nego da nešto izmišljam.

Nije moguće da svaki post bude full argumentovan. Nikome. Nekad iz obične razmene stavova i mišljenja nastaje odlična diskusija, argumenti se pojave sami po sebi.

Valjda.


Ma daj, zezam.

Ali me zanimaju argumenti koji čine Watchmene ne-vanvremenskim.





Crtez? Naracija? Tema? Sve po malo?

Nemam pojma, odoh da se nezdravo hranim. ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/04/2010 : 12:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Zanimljivo je kako je ocjenjen najcesce sa 1 ili sa 10,sto otkriva da je stvar iskljucivo ukusa citatelja,dali se radi o remek-djelu ili o smecu.To je izvrstan pokazatelj da se radi o nadprosjecnom uratku,jer jebes strip koji se svidja ama bas svima.


Pa i nije bas.. I Zagor bi bio ocenjivan uglavnom sa te dve ocene.






Pa ne bas, kod mene varira oko -1 .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 05/04/2010 : 12:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Zanimljivo je kako je ocjenjen najcesce sa 1 ili sa 10,sto otkriva da je stvar iskljucivo ukusa citatelja,dali se radi o remek-djelu ili o smecu.To je izvrstan pokazatelj da se radi o nadprosjecnom uratku,jer jebes strip koji se svidja ama bas svima.


Pa i nije bas.. I Zagor bi bio ocenjivan uglavnom sa te dve ocene.






Pa ne bas, kod mene varira oko -1 .




Gadno variranje!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/04/2010 : 12:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell
I, btw, Markose, kada je na rasporedu Halo Jones (a i one najave na Fibrinim stranicama su malo po malo postale neprecizne)?


Stoji kod Darka na lekturi. Mislim da nece moci prije jeseni, deveti mjesec, recimo. Plan je, inace, okviran puno toga je van moje kontrole, ali mislim da nije toliki problem ako nesto najavljeno za ljeto izadje u jesen i obrnuto. Bitno da ce izaci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/04/2010 : 13:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lord Vader89


Kingdom come
pa daj....prvo, da bi ga razumeo u potpunosti (odnosno, ko sta i kako), moras da iscitas povecu DC cmoics lektiru od zadnjih najmanje 30 godina najverovatnije....a da ne govorimo da je sve samo po sebi nekako nabacano i zbunjeno. opet, meni barem....



To nije tacno. Dovoljno je da pozanjes "Trinity" Supermana ,Batmana i WW, ostali likovi su manje vazni i na nekomplikovan nacin se objasne tokom price sami od sebe. Ostali su u stvari bonus za poznavaoce superherojskog svijeta.
KC je savrsenstvo superherojskog stripa, u svakom pogledu.
Watchmen je bio temelj, KC vrh. Sve ostalo je izmedju.



Ma kaki....Watchmen i ne mora da bude najbolji, to uostalom i nije moje misljenje....
Ali KC je samo nekoliko ideja (po meni) smotano i na silu sprovedenih u delo.
Manjak predznanja se i ne moze voditi kao minus jer to nije njihova krivica, nego tvoja sto nisi upucen. OK, postujemo.
Uostalom, da ga nije radio Alex Ross, ne bi bio ni blizu svojoj velicanstvenosti, te ga niko ne bi ni spomenuo u ovom kontekstu.

no....nisam ja mnogo merodavan za superherojstine, tako da....glasno zadrzavam ovaj stav za sebe

A glede Watchmena, ja tu superheroje vise dozivljavam kao sredstvo, a ne osnovni predmet radnje, stoga mi je malo bezveze da se dati strip trpa u isti kos sa ostalima.

A glede nekog negativnog stava koji se ispoljava ovde, nesto mi to sve vise zvuci kao neki default hejt prema necemu sto je komercijalizovano, a u osnovi vredi. Pa ko veli....izvikano je, pa je smece. Vise upuceno prema samom Alanu Muru, nego prema samim Watchmenima u ovom slucaju.
Sve imam osecaj, da je ovaj topic otvoren pre jedno deset godina, gde su tek poneki procitali originalna izdanja, te nije bilo ni filmova ni nicega....da bi sve samo kipelo od pozitivnih ocena/kritika, licnih dozivljaja, analiza, itd....

toliko

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 05/04/2010 : 13:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
11.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/04/2010 : 13:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja mu ne mogu dat manje od 10
nije da mi je najdraži strip, ali vrlo je blizu toga
a i film mi je strašan, raspucine gledaj

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 05/04/2010 13:22:45
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/04/2010 : 13:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


Ma kaki....Watchmen i ne mora da bude najbolji, to uostalom i nije moje misljenje....
Ali KC je samo nekoliko ideja (po meni) smotano i na silu sprovedenih u delo.
Manjak predznanja se i ne moze voditi kao minus jer to nije njihova krivica, nego tvoja sto nisi upucen. OK, postujemo.

no....nisam ja mnogo merodavan za superherojstine, tako da....glasno zadrzavam ovaj stav za sebe




Kazes da nisi mjerodavan za superherojstine, pa onda meni da nisam upucen...meni, koji sam odrastao sa superherojima. Sram te bilo

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Uostalom, da ga nije radio Alex Ross, ne bi bio ni blizu svojoj velicanstvenosti, te ga niko ne bi ni spomenuo u ovom kontekstu.




Pa nije to jedini Rossov strip. Nije dzaba ovaj izdvojio od ostalih. Njegov crtez je samo perfekcionirao ovu fenomenalnu pricu. A sta bi bilo da nije Ross crtao? Ne znam. Isto pitanje bi se moglo postaviti, sta bi bilo da Watchmen nije Moore napisao.Mozemo samo nagadjati.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/04/2010 : 13:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Kazes da nisi mjerodavan za superherojstine, pa onda meni da nisam upucen...meni, koji sam odrastao sa superherojima. Sram te bilo



de, de, nisam rekao da nisi upucen, samo da se ne slazem sa tvojim rezonovanjem
uostalom, pokusavam da se izdignem u ocima forumasa kao osoba koja prkosi moderatorima

EDIT:
ahaaaaaa, sad kapiram
ma nisam se obracao tebi direktno, nego u fazonu
nisi upucen - koti je kriv, nemoj da citas strip.
dakle, obracanje autora/izdavaca/whatever citaocu koji nije upoznat sa DC continuumom na primer, ja

quote:
Pa nije to jedini Rossov strip. Nije dzaba ovaj izdvojio od ostalih. Njegov crtez je samo perfekcionirao ovu fenomenalnu pricu. A sta bi bilo da nije Ross crtao? Ne znam. Isto pitanje bi se moglo postaviti, sta bi bilo da Watchmen nije Moore napisao.Mozemo samo nagadjati.



pa da moore nije pisao, Watchmena ne bi ni bilo, jednostavnije ne moze biti
uostalom....nedje sam citao da je Ross dosta necega preuzeo (da ne kazem, pozajmio) iz nekog Moorevog neostvarenog scenarija, ako ne i celu ideju. (nema veze sa Watchmenom) mada opet, mozda je i to najobicnija neka trac partija....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/04/2010 13:45:43
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2010 : 13:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Twilight. Zaraćene grupe super-heroja, i junaci bez super-moći koji bi da povrate Zemlju ljudskom rodu. Comes down to Superman vs Captain Marvel. Pozajmljeno je dosta toga, ali i dosta toga je preokrenuto u suštu suprotnost. And no divine intervention in this one, svi koji brljaju dobiju ono što im sleduje zbog toga.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 05/04/2010 : 13:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:

uostalom....nedje sam citao da je Ross dosta necega preuzeo (da ne kazem, pozajmio) iz nekog Moorevog neostvarenog scenarija, ako ne i celu ideju. (nema veze sa Watchmenom) mada opet, mozda je i to najobicnija neka trac partija....



Nije Ross pisao KC, nego Waid, inače jedan od najboljih scenarista žanra, a radi se o ovome:

http://mattyreignssupreme.blogspot.com/2009/02/twilight-of-superheroes.html

www.stripgen.com
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000