forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/04/2010 : 14:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:

uostalom....nedje sam citao da je Ross dosta necega preuzeo (da ne kazem, pozajmio) iz nekog Moorevog neostvarenog scenarija, ako ne i celu ideju. (nema veze sa Watchmenom) mada opet, mozda je i to najobicnija neka trac partija....



Nije Ross pisao KC, nego Waid, inače jedan od najboljih scenarista žanra, a radi se o ovome:

http://mattyreignssupreme.blogspot.com/2009/02/twilight-of-superheroes.html




jest, nego sam ja vodjen ovim:

Development
When comic book artist Alex Ross was working on Marvels, published in 1994, he decided to create a similar "grand opus" about characters from DC Comics. Ross wrote a 40-page handwritten outline of what would become Kingdom Come and pitched the idea to James Dale Robinson as a project similar in scope to Watchmen (1986-1987) and Alan Moore's infamous "lost work" Twilight of the Superheroes. Ultimately, Ross teamed with writer Mark Waid, who was recommended by DC editors due to his strong familiarity with the history of DC superheroes.


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/04/2010 : 14:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
wikipedia, of kors

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/04/2010 : 14:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:

uostalom....nedje sam citao da je Ross dosta necega preuzeo (da ne kazem, pozajmio) iz nekog Moorevog neostvarenog scenarija, ako ne i celu ideju. (nema veze sa Watchmenom) mada opet, mozda je i to najobicnija neka trac partija....



Nije Ross pisao KC, nego Waid, inače jedan od najboljih scenarista žanra, a radi se o ovome:

http://mattyreignssupreme.blogspot.com/2009/02/twilight-of-superheroes.html



Ako se ne varam, Ross je bio napisao jedan kratki nacrt radnje, po kojem je onda Waid osmislio scenarij.

Negdje sam čitao da su Waid i Ross priznali da su čitali Mooreov "Twilight of the Superheroes", ali da nisu ništa od toga iskoristili za "Kingdom Come", te da je svaka slučajnost nenamjerna. Ne mogu nigdje naći citat toga, tako da nisam siguran je li istina.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 05/04/2010 : 14:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
mislim da i onaj komu watchmen nije po ukusu nema pravo reći da je to smeće ili sl.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 05/04/2010 : 14:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Morao sam da prekinem čitanje tako da ga još uvek nisam završio.
Po onome što sam pročitao: 10++.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/04/2010 : 14:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

KC je savrsenstvo superherojskog stripa, u svakom pogledu.
Watchmen je bio temelj, KC vrh. Sve ostalo je izmedju.


Ne znam baš jel "Kingdom Come" tako dobar. Meni je recimo već Morrisonov "JLA" puno bolji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/04/2010 : 17:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Sam strip je jedna velika drama superjunaka koji su ovdje prikazani kao obicni ludjaci i psihopati.Svak se hoce dokazati na neki nacin sto stvara kaos,ali Moore uspijeva iz tog kaosa i opceg ludila stvoriti jednu osobu koja sve to donekle ponistava.Sam strip ima vise glavih radnji i ne tice se samog jednog kraja nego kraja sviju.
Strip zavrsava utopijom slicno kao i Miracleman i to me posebno dojmilo.
Znaci nakon svega tog kaosa i ludila nastupa jedno veliko "high life"

ocjena +10

Edited by - provodina on 05/04/2010 17:12:49
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/04/2010 : 19:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by Vlaadisha

<cut> ...ali ovde pricamo o kvalitetu a ne o licnim favoritima, ne?



Ne, ovdje ne pricamo o kvaliteti. Ovdje pricamo kao sto bismo pricali ispijajuci pivo u zadimljenom kaficu. Ovdje stavljamo svoje subjektivne ocjene, po mogucnosti argumentirane. Ovo nisu recenzije na glavnom sajtu, ovo je forum.
Licno ne bih dao Princu Valijantu ili Bluberiju jedinice jer me uopste ne zanimaju, nego desetke jer mislim da objektivno to zasluzuju.

Edited by - Vlaadisha on 05/04/2010 20:04:48
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/04/2010 : 19:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:

uostalom....nedje sam citao da je Ross dosta necega preuzeo (da ne kazem, pozajmio) iz nekog Moorevog neostvarenog scenarija, ako ne i celu ideju. (nema veze sa Watchmenom) mada opet, mozda je i to najobicnija neka trac partija....



Nije Ross pisao KC, nego Waid, inače jedan od najboljih scenarista žanra, a radi se o ovome:

http://mattyreignssupreme.blogspot.com/2009/02/twilight-of-superheroes.html



Ako se ne varam, Ross je bio napisao jedan kratki nacrt radnje, po kojem je onda Waid osmislio scenarij.

Negdje sam čitao da su Waid i Ross priznali da su čitali Mooreov "Twilight of the Superheroes", ali da nisu ništa od toga iskoristili za "Kingdom Come", te da je svaka slučajnost nenamjerna. Ne mogu nigdje naći citat toga, tako da nisam siguran je li istina.

Da, mislim da je proposal bio Rossov. To se lako da proveriti, ali koga briga?

Sto se tice Murovog Twilighta, procenite sami:

http://prometheus.frii.com/~chainsaw/twilight.html

Edited by - Vlaadisha on 05/04/2010 20:06:26
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 19:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Misko iz Darwooda

mislim da i onaj komu watchmen nije po ukusu nema pravo reći da je to smeće ili sl.




Da li ovo može da se primeni na bilo koji strip ili samo na Watchmene?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/04/2010 : 19:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Na bilo koji strip, normalno. Samo ljudi ne znaju u rečenicu
"taj strip je sranje." ubacit jednu riječ (mi). Kad bi rekli
"taj strip mi je sranje", mislin da se ne bi niko ima šta bunit.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/04/2010 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Misko iz Darwooda

mislim da i onaj komu watchmen nije po ukusu nema pravo reći da je to smeće ili sl.




Da li ovo može da se primeni na bilo koji strip ili samo na Watchmene?

Naravno, ali imas pravo reci za smece da je smece. Ali i onda se vidi zla namera.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/04/2010 : 20:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
hm, 5 stranica o nadziračima
u jedan dan
jel' to neki novi trend?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 22:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

hm, 5 stranica o nadziračima
u jedan dan
jel' to neki novi trend?



ja se iskreno nadam da ćemo tako i nastaviti. Bio bi red.

Primam od svih predloge za stripove koje bismo mogli da ocenjujemo, da ne bi samo moja volja išla ovde. Na PM ako može, čisto da bude neizvesnije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 05/04/2010 : 22:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
hm, kako se lagano dijele kvalifikacije o tome kako je nešto smeće.
Kao, ovo je pseudointelektualno, pretenciozno, dosadno smeće kaže netko ovdje i živ ostane.
Reći ne sviđa mi se, loše mi je, glupo mi je, ne razumijem, ne želim razumjeti...sve te subjektivne ocjene su ok, ali nastupiti arogantno kao s pozicije najvećeg strip autoriteta na svijetu i reći ovo je smeće kao da je to apsolutno ocjena ovog stripa je nadasve smiješno i glupo. Zapravo, to ponajviše govori o čovjeku koji je izrekao tu kvalifikaciju.
Pomalo me to podsjeća na ljude koji npr. Kumu na imdb-u daju ocjenu 1. Mogu razumjeti da se nekima Kum ne sviđa (i to je potpuno legitimno pravo svakog pojedinca), ali dati mu ocjenu 1 je znak nezrelosti, nepromišljenosti i neshvaćanja o čemu se tu uopće radi.

Watchmeni mi se ne sviđaju previše. Čitao sam ih 3 puta i nikad me nisu zarobili do kraja kao što su neke ljude ovdje. Nije mi to nešto najbolje što sam pročitao, ali zasigurno nije ni smeće. Smećem nebih okarakterizirao ni najgluplje epizode nekih junaka koji se po tisućiti put bore s istim protivnikom, ili serijale koji i dalje misle da su smiješni a prestali su biti smiješni još prije nekih 10 godina. Reći za nešto da je smeće zapravo govori o tome koliko shvaćamo svijet oko sebe.
I to također vrijeđa one ljude kojima tako nešto nije smeće. Bolje je (i pametnije) takvu kvalifikaciju zadržati za sebe i izreći nešto normalnije i promišljenije. Kvalifikacija smeće služi tome da bi se nešto diskreditiralo bez ijednog argumenta. Jer, što ćemo o tome pričati, to je smeće.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 22:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sledeći na tapetu: strip serijal Cat Claw. Da ne bismo ocenjivali pojedinačne epizode.





Ufff, što sam ja uživao u ovom stripu kao klinac, pa i nešto kasnije. Sad skoro sam ponovo uzeo par albuma i posle desetak (a možda i više) godina ustanovio da je sve tu: i "ona" atmosfera, crtež, opičeni humor...Retko koji strip iz detinjstva mi je ostao isto dobar. Ovaj jeste.

Dobro, sad će neko reći da je ovo "lagano i plitko štivo". Hmmm...možda. Ali ni manje ni više od bilo kog superherojskog serijala. Štaviše, ovako vispren i istančan humor nisam sretao kod drugih iz tog žanra (a bogami, i šire).

Crtež. Neko će reći da Bane nije umetnik. Moguće. Meni jeste. Njegov crtež mi je bio i ostao jedan od najdražih. Pa i tu jedan veliki plus.

Kasnije idemo u detalj ;).

Ja dajem ocenu 9/10, a vi kako hoćete.



Naravno, nadam se da neće biti ustručavanja u davanju nekih kritika samo zato što je i maestro među nama. u tom smislu, evo i jednog drugačijeg razmišljanja:


Amer se se popeo na Mesec, Rus izumeo bezalkoholnu votku, kod Hrvata svaki drugi dan novo strip izdanje, Makedonci spremaju crtać za Diznija... A kod nas? E, pa kod nas je događaj godine kad nam Bane Kerac u luksuznoj opremi isporuči svoje prepeglane mokre pubertetske fantazije rađene još pre deset godina. Zato smo i tu gde smo...
-----

Šta na kraju reći osim da je Kerčeva samoparodija primerenija moždanim kapacitetima prosečnog konzumenta Gran Show-a nego domaćim strip fanovima koji se zamajavaju tamo nekim Gejmenima, Murovima, Gajićima... Uopšte nije isključeno da će u nekoj bližoj budućnosti u udžbenicima iz sociologije pored termina “kič” i “šund” kao reprezentativan primer stajati kadrovi iz stripa o omiljenoj nam olučarki. Ali i to je OK. Srpska književnost ima Mir-Jam, rokenrol ima Toni Montana, a domaći strip Baneta Kerca, kako to neko lepo reče - našeg najboljeg strip ctrača svih vremena.





I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/04/2010 22:23:11
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/04/2010 : 22:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
9,da se bane ne umisli
u biti...10,kao i cijeli banetov opus

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/04/2010 : 22:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

9,da se bane ne umisli
u biti...10,kao i cijeli banetov opus



mislim da je to mala ocjena povećaj ulog, ovaj ocjenu


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/04/2010 : 22:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Samo napred. Ako se nisam obesio posle Dexine recenzije, izdrzacu i ovo
Uostalom ukazivanje na slabosti sluzi autoru da njihovo ponavljanje svede na sto manju meru. Mora se uzeti u obzir da autor nikada ne moze biti skroz objektivan prema svom radu i zapazanja sa strane mogu biti samo korisna. Prema tome, ne treba mi povez za oci, ocu samo dve cigarete umesto jedne pred ono ''Nisani, pali''.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 05/04/2010 : 22:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
1
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/04/2010 : 22:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Auuuuu... Lose je pocelo.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 05/04/2010 : 22:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

9,da se bane ne umisli
u biti...10,kao i cijeli banetov opus



u vreme kad se CC pojavila, ja sam već žešće bio napržen na EKS i superheroje koje je forsirao. Bili smo na rodjendanu kod drugarice iz odelenja kad mi je nekako u ruke dospeo EKS-ov godišnjak koji je njen brat negde kupio. Nije mi dugo trebalo da shvatim da je reč o našem čoveku i to onom istom koji je u Nevenu, koji nam je tada u školi uvaljivan uz Zeku i Dečje Novine, crtao poručnika Taru na kojeg sam takodje bio ozbiljno napržen.
Kad je u pitanju koncepcija, nema tu šta da se dopada ili ne. Jednostavno provlačen je jedan te isti kliše kod svih superheroja, to je prosto bila takva moda. Posao autora je bio samo da osmisle što ludje karaktere. Kasnije sam CC pratio u EKS- krajem osamdesetih da bi mi sestra za rodjendan dok sam bio u vojsci kupila onaj album dečjih novina i to je eto bilo poslednje što sam čuo o ovom stripu.
U medjuvremenu sam ja maštao o kreiranju sličnog superheroja koji je Katu kopirao u tom parodičnom tumačenju superhero univerzuma. Napisao sam čak i desetak scenarija na po desetak strana ali odlazak na studije i godine pacova su jednostavno sasekle sve to u korenu.
Jedno znam da sam nakon nekoliko epizoda jednostavno uzeo i potrpao grupu sporednih likova u autobus koji ide na Aljasku u nameri da težište radnje izmestim izvan grada. Toliko sam bio smoren konceptom u kome se sve odvija u istom gradu i vrte se jedni te isti negativci.
Kod CC je sve super, ja možda to malo subjektivno posmatram jer me je kao klinca potrefila u živac ali ne sumnjam da bi mi se svidela i da sam je upoznao kao stariji. Jedino što mi nije jasno, kako izbacuje kandže kroz rukavice? Jel ona to ima neki prorez ili prosto rukavice imaju onaj vrh kao na prezervativu gde se umetnu kandže
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/04/2010 : 22:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Crtez 10, ideja 8, 90% teksta 2.

Cika Bane, nemoj se ljutiti.. Ionako ja nisam neki poznavalac stripa...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/04/2010 : 23:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
ja sam uvijek za podršku našim autorima :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/04/2010 : 23:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
realno:
prica - 4
crtez - 8.7366
dijalozi - 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

a onako, od srca, subjektivno (a kako bi drukcije): 10

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000