forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/04/2010 : 09:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

dzekil, redovni broj
sclavi & roi



Secer
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 10:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culfis

quote:
Originally posted by kasper

Ono sto je Sclavi radio do broja 77 je i vise nego odlicno. Ovo posle je cista propas.


nafatiro se...



Oženio se.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 10:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Bilo mi je teško da izaberem bilo koju epizodu, da samo nju ocenjujemo, samo zbog toga.

Mada, gomila scenarista i crtača??? Pre bi se reklo da je gomilica.

Ali svejedno možemo da napomenemo pojedine epizode, crtače, scenariste i sl, zar ne??



OK, ima onog mišljenja da se u umetnosti ne uzima srednja vrednost, već najveći domet nekog serijala (ili autora) kao merilo.

Te ako to primenimo na Uspomene nevidljivog, Morganu, Posle ponoći, Golkondu, Dogodiće se sutra, Priču ni o kome, Povratak u Zonu sumraka, Užas beskonačnosti, Vampire, Poslednjeg čoveka na Zemlji, Džonija Frika, S one strane smrti, Priču o Dilanu Dogu, Noć bez kraja, Nojev let, Dok vas smrt ne rastavi, Neko nas zove odozgo, Opelo za jednu neman, Maglu, Nekropolis i naravno Dugi pozdrav iz regularne serije, i Belu radu, Totentanz, Komšiju, Drugog, Komšiju sa trećeg sprata, UFO, Drugovremenske užase, Snove, etc - van regularne serije - ocena može da bude samo jedna.

10.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6140 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/04/2010 : 10:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
sa zakašnjenjem za cat claw:
odlično nacrtano (volim i ja Romitu sr, hehe), ali tekst tako-tako.Nakon par albuma gubi svoj početni šarm ali ipak dobar strip.

Dylan DOg - da ga je pisao samo Sclavi (+Ples smrti od Chiaverottija i par,ali samo par Barbatinih) te da nad njim nije visjelo prokletstvo Bonellija koje zahtjeva mjesečni ritam i da su ga izdavali samo onda kad su imali stvarno dobru priču, da su stali i završili serijal sa brojem 90-100,da su crtali samo Stano,Casertano,Piccatto, i Roi u najboljim danima, bilo bi 10/10. Ovako je 8/10 s tim da je Veseli četvrtak objavio nekoliko stvarno dobrih epizoda i nipošto se ne slažem da su novije epizode sve odreda loše.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/04/2010 : 11:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog je strip prepun simbolike, ludog humora i života. Čitao sam ga u djetinjstvu, a prije neku godinu sam se zbog njega, nakon višegodišnje pauze, vratio stripovima. Takodje, on je jedini strip iz djetinjstva koji mi je sada još i bolji. Drugi su postali previše naivni i predvidljivi. Prvih stotinjak brojeva mogu da čitam bilo kada jer znam da sa svakim novim čitanjem mogu da otkrijem nešto novo. U kasnijim epizodama dolazi do pada u kvalitetu, što je neminovno u ovako dugom serijalu, ali i sada se medju gomilom manje kvalitetnih epizoda nadje poneka veoma dobra. A to je dobar znak da je serijal još uvijek živ.
Dakle, čitajući Dilana čitam onaj stvarni, nenašminkani život, čitam ljude i čitam sebe. Meni je to dovoljno da mu dam čistu desetku.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/04/2010 : 19:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Bilo mi je teško da izaberem bilo koju epizodu, da samo nju ocenjujemo, samo zbog toga.

Mada, gomila scenarista i crtača??? Pre bi se reklo da je gomilica.

Ali svejedno možemo da napomenemo pojedine epizode, crtače, scenariste i sl, zar ne??



OK, ima onog mišljenja da se u umetnosti ne uzima srednja vrednost, već najveći domet nekog serijala (ili autora) kao merilo.

Te ako to primenimo na Uspomene nevidljivog, Morganu, Posle ponoći, Golkondu, Dogodiće se sutra, Priču ni o kome, Povratak u Zonu sumraka, Užas beskonačnosti, Vampire, Poslednjeg čoveka na Zemlji, Džonija Frika, S one strane smrti, Priču o Dilanu Dogu, Noć bez kraja, Nojev let, Dok vas smrt ne rastavi, Neko nas zove odozgo, Opelo za jednu neman, Maglu, Nekropolis i naravno Dugi pozdrav iz regularne serije, i Belu radu, Totentanz, Komšiju, Drugog, Komšiju sa trećeg sprata, UFO, Drugovremenske užase, Snove, etc - van regularne serije - ocena može da bude samo jedna.

10.


Ladno sam i ja hteo da ostavim skoro isti ovakav post sinoć, sa sve ovom rečenicom o načinu ocenjivanja umetnosti, samo sa malčice drugačijim izborom epizoda.

Stvarno je nezahvalno ocenjivati jednom prosečnom ocenom ovako velike i heterogene serijale.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2010 : 19:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Bilo mi je teško da izaberem bilo koju epizodu, da samo nju ocenjujemo, samo zbog toga.

Mada, gomila scenarista i crtača??? Pre bi se reklo da je gomilica.

Ali svejedno možemo da napomenemo pojedine epizode, crtače, scenariste i sl, zar ne??



OK, ima onog mišljenja da se u umetnosti ne uzima srednja vrednost, već najveći domet nekog serijala (ili autora) kao merilo.

Te ako to primenimo na Uspomene nevidljivog, Morganu, Posle ponoći, Golkondu, Dogodiće se sutra, Priču ni o kome, Povratak u Zonu sumraka, Užas beskonačnosti, Vampire, Poslednjeg čoveka na Zemlji, Džonija Frika, S one strane smrti, Priču o Dilanu Dogu, Noć bez kraja, Nojev let, Dok vas smrt ne rastavi, Neko nas zove odozgo, Opelo za jednu neman, Maglu, Nekropolis i naravno Dugi pozdrav iz regularne serije, i Belu radu, Totentanz, Komšiju, Drugog, Komšiju sa trećeg sprata, UFO, Drugovremenske užase, Snove, etc - van regularne serije - ocena može da bude samo jedna.

10.


Ladno sam i ja hteo da ostavim skoro isti ovakav post sinoć, sa sve ovom rečenicom o načinu ocenjivanja umetnosti, samo sa malčice drugačijim izborom epizoda.

Stvarno je nezahvalno ocenjivati jednom prosečnom ocenom ovako velike i heterogene serijale.




Naravno, i ja se slažem sa ovim, ali nisam hteo da ja odlučujem o kojoj epizodi da diskutujemo. Ako već mora, neka bude ona jedna koju je Djole nenamerno zaboravio:

.

Meni među tri najbolje DD epizode.
Ocena kratko i jasno- 10

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/04/2010 : 19:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


.

Meni među tri najbolje DD epizode.
Ocena kratko i jasno- 10


Pih!

4/10, maksimalno
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/04/2010 : 20:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
1
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/04/2010 : 20:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

1


ocena je veoma slaba.
2
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 20:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Naravno, i ja se slažem sa ovim, ali nisam hteo da ja odlučujem o kojoj epizodi da diskutujemo. Ako već mora, neka bude ona jedna koju je Djole nenamerno zaboravio:


Jok, vrlo namerno. Simpatično maznut rasplet iz Imena ruže (koji opet ni tamo nije bila originalan). Svidjala mi se nekad, ali sa distance, not so much. 4.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/04/2010 : 20:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
10

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/04/2010 : 20:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
off topic. jeeeeeee!!!!!!!!!!!!!
Djole je napokon kultnu epizodu nazvao kako treba, sto znaci da ce valjda i u DDKI izaci pod tim nazivom a ne ona imbecilnost.
Dugi pozdrav, dakako...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 20:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne znači.

Mislim, nemam pojma, možda 'oće, možda neće, ali to nije moj resor, pa samim tim nema veze kako sam je ja nazvao.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/04/2010 : 20:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Eto, na mom spisku bi bio Gospodar tišine. Meni među tri najbolje nesklavijeve epizode. 10
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/04/2010 : 21:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni nista posebno.
6/10
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2010 : 21:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Jok, vrlo namerno. Simpatično maznut rasplet iz Imena ruže (koji opet ni tamo nije bila originalan). Svidjala mi se nekad, ali sa distance, not so much. 4.




Hm. Ne znam u kom kontekstu si spomenuo Ime ruže? Pozitivnom, negativnom, ili samo onako? pa bar u DD ima toliko maznutih stvari iz filmova i književnosti da to već ne mora da se napominje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 22:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Negativnom, naravno. I nije problem u "citatima", bez toga se na danapnje vreme ne može, ali treba dodati neki sopstveni tvist ili propustiti kroz neki filter (najalkše - kroz filter dobrih likova, ubr). Ovde, osim vizuelno moćnog Uskebasija, nema interesantnih tvistova, nema ni dovoljno ironije prema ideji, nema ni interesantnih likova.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/04/2010 : 22:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ne znači.

Mislim, nemam pojma, možda 'oće, možda neće, ali to nije moj resor, pa samim tim nema veze kako sam je ja nazvao.



o, ne podcjenjuj se. ti si vjecni spiritus movens za marčela a valjda mu je i samome jasno...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/04/2010 : 22:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Djole, aj pored ovih što si već naveo, navedi još 10 po tebi kvalitetnih epizoda koje nije pisao Sclavi. Znam da ti se ne sviđa previše ni Igra sa smrću, kao i kompletni Chiaverotti, tako da me baš interesuje koje su. Naravno ako te ne mrzi.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/04/2010 : 22:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog

početne epizode (prvih 30-ak) 7-10/10
kasnije 6/10
još kasnije (VČ period - zadnjih nekoliko) 4,5/10

Gospodar tišine - ako se dobro sećam - oko 8/10

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2010 : 22:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Negativnom, naravno. I nije problem u "citatima", bez toga se na danapnje vreme ne može, ali treba dodati neki sopstveni tvist ili propustiti kroz neki filter (najalkše - kroz filter dobrih likova, ubr). Ovde, osim vizuelno moćnog Uskebasija, nema interesantnih tvistova, nema ni dovoljno ironije prema ideji, nema ni interesantnih likova.



Pa sad...Meni je Gospodar tišine više Hazarski rečnik nego Ime ruže.
A to mažnjavanje ćemo onda da uzmemo za negativno za celi serijal, ili kako??? I zašto?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 23:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Djole, aj pored ovih što si već naveo, navedi još 10 po tebi kvalitetnih epizoda koje nije pisao Sclavi. Znam da ti se ne sviđa previše ni Igra sa smrću, kao i kompletni Chiaverotti, tako da me baš interesuje koje su. Naravno ako te ne mrzi.



Htedoh. Dogurao do pet komada, i shvatio da baš i nisu vrh.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 23:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A to mažnjavanje ćemo onda da uzmemo za negativno za celi serijal, ili kako??? I zašto?


quote:
Originally posted by Djole

I nije problem u "citatima", bez toga se na današnje vreme ne može, ali treba dodati neki sopstveni tvist ili propustiti kroz neki filter (najalkše - kroz filter dobrih likova, ubr).



DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2010 : 23:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

A to mažnjavanje ćemo onda da uzmemo za negativno za celi serijal, ili kako??? I zašto?


quote:
Originally posted by Djole

I nije problem u "citatima", bez toga se na današnje vreme ne može, ali treba dodati neki sopstveni tvist ili propustiti kroz neki filter (najalkše - kroz filter dobrih likova, ubr).








Umem ja da čitam i povezujem, nemoj da se zajebavaš sa ovim dvosmernim quotovanjem.

Kako god, na isto mislimo, zato i pitam. Necropolis ima isti sklop, isto se naslanja na neke već viđene ideje, i nema nikakav lični twist (moje mišljenje).
Zašto bi bio bolji od Uskebasija???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000