forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/04/2010 : 17:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Renky

Bio je to početak jednog krasnog prijateljstva koje, zahvaljujući Stripoteci, još traje i koje će, zahvaljujući BP, još duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo trajati.





Toliko duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu go
da još čekam da počnem da čitam taj đavolji strip,
stoje mi one dvije knjižurine nedirnute. Merak
mi da čitam po redu al će mi BP zajebati
merak sve su prilike.




same here....
i jos sam ostavio knjizurine u beogradu, da ih ne teglim bez veze....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/04/2010 : 19:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Renky

Bio je to početak jednog krasnog prijateljstva koje, zahvaljujući Stripoteci, još traje i koje će, zahvaljujući BP, još duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo trajati.





Toliko duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu go
da još čekam da počnem da čitam taj đavolji strip,
stoje mi one dvije knjižurine nedirnute. Merak
mi da čitam po redu al će mi BP zajebati
merak sve su prilike.




same here....
i jos sam ostavio knjizurine u beogradu, da ih ne teglim bez veze....



Ja ću 3. i 4. da kupim tek kad BP izda prve dvije Mada se bojim da ću se načekat , ali barem ne kao vas dvojica . Kolač vam je pred nosem a ne možete da ga probate

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2010 : 21:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/04/2010 : 21:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Renky

Bio je to početak jednog krasnog prijateljstva koje, zahvaljujući Stripoteci, još traje i koje će, zahvaljujući BP, još duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo trajati.





Toliko duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu go
da još čekam da počnem da čitam taj đavolji strip,
stoje mi one dvije knjižurine nedirnute. Merak
mi da čitam po redu al će mi BP zajebati
merak sve su prilike.




same here....
i jos sam ostavio knjizurine u beogradu, da ih ne teglim bez veze....



Ja ću 3. i 4. da kupim tek kad BP izda prve dvije Mada se bojim da ću se načekat , ali barem ne kao vas dvojica . Kolač vam je pred nosem a ne možete da ga probate



kukaces kad BP najavi fajront sa lagera

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 19/04/2010 : 22:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Pored Konana jedini strip koji me moze uzbuditi posto vise nemam sta da ocekujem od novih izdanja Thorgal je trenutno number 1.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2010 : 22:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mene najviše uzbuđuje Klara !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/04/2010 : 23:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren
ali barem ne kao vas dvojica . Kolač vam je pred nosem a ne možete da ga probate



Koja dvojica, ja pročita uzduž i popriko. Jedan dio nekad kroz Super pa kasnije pirate a onda Stripoteka pa sve obnovija sa BP integralima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/04/2010 : 11:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Beren
ali barem ne kao vas dvojica . Kolač vam je pred nosem a ne možete da ga probate



Koja dvojica, ja pročita uzduž i popriko. Jedan dio nekad kroz Super pa kasnije pirate a onda Stripoteka pa sve obnovija sa BP integralima.


Mislio sam na apstinente ( Vope i Lord Vader)


quote:
Originally posted by Lord Vader 89

kukaces kad BP najavi fajront sa lagera


Što bi rekao Renky: Hi hi hi

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/04/2010 : 21:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote



Hm...baš me zanima šta drugi kažu.
Kingdom come mi se svideo, Identity crisis takođe All star Superman nije loš.

Ali ovo...Užas. Ocena 2.

Šta sam propustio???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 21/04/2010 : 21:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ja ovo nisam ni doziveo kao strip vec kao reklamu za stotine drugih stripova koji su u tom trenutku izlazili. Sad je Green lantern dobio prsten a to procitajte u Green lantern broj 195, sad se desilo nesto e to procitajte u Blue devil broj 20.
U svakom slucaju ko pocinje sa istrazivanjem DC univerzuma ovo je dobro mesto za to.
Nazalost Crisis je ipak obaveyna literatura.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/04/2010 : 21:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Meni se svideo.
6/10

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/04/2010 : 21:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
ŠTA ti se to konkretno svidelo????
Pitam zato što sam, kao što rekoh, možda nešto propustio.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/04/2010 : 21:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Svidelo mi se jer sam imao deset godina kad sam ga citao. Svidelo mi se ubistvo Monitora, prvi put vidim Supermena koji ne leti, Psiho Pirat, smrt Munje, sam zaplet sa vise svetova...

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/04/2010 : 22:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Pa to i jeste strip za napredne omladince, a ne za matorce k'o što je čika Manhunter.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/04/2010 : 22:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kasnim za Torgala, ali epizoda čija je naslovna strana postavljena je jedna od najboljih. To jest najbolja uz epizodu pre nje (ona u kojoj se Torgalu vraća sećanje, kad sa devojkom se vraća u "prošlost", čiju nit sudbine smrt prekida).

Mislim da su obe epizode dobile neke nagrade, ako se ne varam.

10/10

Što se tiče Crisis-a, ja sam sasvim slučajno čitao jedan nastavak, koji mi je poklonio jedan (tada dečko, početkom 90-ih ili ranije), ako govorimo o tom starijem stripu i sad ga imam.

Na osnovu uzorka mi se dopao. Znam da je Marv Wolfman dobar scenarista, čitao sam DC-ove Nove Titane od njega u Strip Zabavniku, ali i Čudovište iz močvare i Spajdermena. George Perez je meni jedan od najboljih crtača superherojskih stripova. Prema tome i prema uzorku, nisu mogli da omanu.

Voleo bih da vidim naše izdanje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2010 : 12:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
COIE je revolucionarna prica. Od tada DC kao i cijeli superherojski svijet nisu vise sto su bili. Nestali su nasmijani superheroji koji igraju baseball i slicne gluposti, sve je postalo ozbiljnije. DC kontitnuitet bi se grubo mogao podijeliti na naivni period prije te prve krize i novi sadasnji period poslije krize. Nijedna prica nije ostavila toliko tragova kao ova. Ipak, za citanje je pomalo teska prica, pogotovo za ljude koji nisu dobro upoznati sa svijetom superheroja.
8/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2010 : 16:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ajde Hanteru menjaj temu, javili su se i King Warrior i Kreša, sad možeš da teraš dalje.
I daj čoveče nešto što može da se kupi u Darkvudu/AF/Libeliusu/...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 22/04/2010 : 17:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
uvek sam se divio crtackom umecu George Péreza!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/04/2010 : 19:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jel onaj novi film Chrisis on two Earths napravljen po ovome?
gledah ga neki dan pa pitam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/04/2010 : 21:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Pa to i jeste strip za napredne omladince, a ne za matorce k'o što je čika Manhunter.



Napredni omladinci sa deset godina??? Baš je napredan ako mu je engleski bio tako dobar...

I šta fali što sam ja čika??? Zato i pitam, možda sam nešto propustio kad sam ga čitao...

i kako sad da protumačim komentar od Kinga: COIE je revolucionarna prica. Od tada DC kao i cijeli superherojski svijet nisu vise sto su bili. Nestali su nasmijani superheroji koji igraju baseball i slicne gluposti, sve je postalo ozbiljnije. ????

Meni ovo više liči kao što Born to run kaže na neku reklamu i dešavanje overload.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/04/2010 : 22:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ajde Hanteru menjaj temu, javili su se i King Warrior i Kreša, sad možeš da teraš dalje.






Baš si zajebant!!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 22/04/2010 : 22:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
@manhunter
kad dolazis u `primarnu` zemlju?

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 22/04/2010 : 22:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jel onaj novi film Chrisis on two Earths napravljen po ovome?
gledah ga neki dan pa pitam


opet je betmen odrzao lekciju superherojima...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2010 : 23:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jel onaj novi film Chrisis on two Earths napravljen po ovome?
gledah ga neki dan pa pitam


Nije. Film "Justice League: Crisis on Two Earths" djelomično je baziran na dvije priče. Prva je dvodijelna "Crisis on Earth-Three" od Gardnera Foxa i Mikea Sekowskog, koja je izašla 1964. godine u "Justice League of America" br. 29-30.

Druga je "JLA: Earth 2" od Granta Morrisona i Franka Quitelyja iz 1999. godine.

Inače, film je originalno trebao poslužiti kao most između druge sezone TV-serijala "Justice League" i prve sezone serijala "Justice League Unlimited", ali se od toga odustalo. Prije par godina su ipak odlučili snimiti samostalni film pa su izbacili sve reference na TV-serijale.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2010 : 12:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

U podforumu svaštara imamo topic Oceni film , na kome fino funkcioniše ocenjivanje i kratke diskusije o određenim filmovima.

Pošto ima ljudi koji kažu da im nedostaje kvalitetnih diskusija na forumu, hajde da pokušamo nešto da uradimo zajedničkim snagama.

Ocenjivanje od 1-10.
Stripovi će biti ocenjivani nekih 48h, zavisno od toka diskusije.







Strip važi za "remek delo svetskog stripa", ali ja, po cenu i da ispadnem neznalica, nisam tog mišljenja.
Mogu da razumem da ljubitelji američkog stripa imaju visoko mišljenje o ovom delu (mada sam sklon da poverujem da je i to je donekle prouzrokovano stavovima iz nekih "stručnih" krugova), ali u poređenju sa nekim drugim delima evropske škole stripa na primer, meni su Nadzirači tek_nešto_iznad_proseka.

6/10.

Shoot.


Moram da se vratim na ovu temu a evo i zbog čega.
Kada je Hanter pokrenuo ovaj topic i dao ocenu Nadziračima, po mom sećanju od pre tri godine kada sam pročitao ovaj strip, to je bila i moja ocena.Međutim, strip je počeo da dobija previše desetki i pozitivnih kritika, pa sam pomislio da dosta ljudi daje najviše ocene ne zbog sopstvenog utiska , već zbog same reputacije stripa kao jedne od najboljih grafičkih novela svih vremena i tome slično.
A sa druge strane, možda i nije tako, naročito ako se ima u vidu da tada kada sam čitao ovaj strip, sam imao kući dva mala deteta, da ne kažem bebe, da sam radio dva posla, te da sam strip pročitao krajnje užurbano, rastrzano, bez nekog udubljivanja i ...
I zaista, i pre mi se dešavalo da pogledam film ili pročitam strip, i da mi se na prvu loptu ne dopadne, pa da ga tek "provalim" i oduševim se sa nečim na drugi ili treći put, što se desilo i sada.
Strip sam pročitao krajnje pažljivo, obično kada uspavam sve ukućane, po stotine puta sam se vraćao na prethodno pročitano, pažljivo pročitao tekstualne delove (Pod Kapuljačom,Isečke iz novina,..).I strip me je ovaj put zaista oduševio.Ne 10 , nego 10+.
Ovo drugo čitanje mi je bilo bezmalo kao prvo, samo sam se sećao nekih najbitnijih stvari ( ko stoji iza cele zavere, kako je završio Roršah, ..) sve ostalo sam pozaboravljao, što nije ni čudo sa obzirom da sam strip pročitao kao da me neko juri, pre tri godine.
Sama slojevitost stripa, prateće priče koje se uklopljuju u savršenu celinu na kraju, svet koji je Mur stvorio, junaci sa svojim manama, strahovimai nedostatcima, psihološke igre - ma genijalno.Evo sinoć sam završio strip, a još sam pod utiskom.
I još nešto - ja nisam neki veliki fan superheroja a strip je oduševio.
Može li ko da mi pomogne oko potrage za nekim starim topicom oko Nadzirača, imam još nekih nedoumica oko nekih stvari, pa možda tu nađem i neke odgovore.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000