forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavanje knjiga DANI prestaje s radom!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/05/2010 : 10:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Ono što se već duže vrijeme naslućuje, danas i službeno potvrđujem, izdavač "Izdavanje knjiga dani" (Stranci u raju, Spawn, Kade, Fell) uskoro prestaje s radom.
Razloga je mnogo, a detaljnu analizu ću dati kroz koji mjesec.
Najiskrenije se ispričavam svima ( a nema ih puno ) koji su mi davali podršku, a koje sam na ovaj ili onaj način iznevjerio.
Izdanja će se sigurno moći kupiti ili naručiti još ovaj i sljedeći mjesec na e mail danijel.obrovac1@du.t-com.hr , a u tijeku je i akcija kupiš 1 dobiješ još dva gratis u strip knjižarama Stripovi na kvadrat i Babilon.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr

Edited by - hello on 05/05/2010 10:18:27

risbozg
Advanced Member



Croatia
15523 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/05/2010 : 10:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
šteta...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 05/05/2010 : 10:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
tužan kraj

feka
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 05/05/2010 : 10:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello
Najiskrenije se ispričavam svima ( a nema ih puno ) koji su mi davali podršku, a koje sam na ovaj ili onaj način iznevjerio.



Ma po čemu si ih iznevjerio? Iznevjerili su oni tebe.
Čovjek korektno radi svoj posao, uvede nove i svjetski poznate stripove po povoljnim cijenama i onda se još na kraju mora ispričavati.

Zbog čega? Kome?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/05/2010 : 10:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by hello
Najiskrenije se ispričavam svima ( a nema ih puno ) koji su mi davali podršku, a koje sam na ovaj ili onaj način iznevjerio.



Ma po čemu si ih iznevjerio? Iznevjerili su oni tebe.
Čovjek korektno radi svoj posao, uvede nove i svjetski poznate stripove po povoljnim cijenama i onda se još na kraju mora ispričavati.

Zbog čega? Kome?


A gle, izdavaštvo od 3 knjige godišnje je čisto fanovsko, po principu radim to dok imam volju. Financijsku korist tu ne možeš očekivati, ali baš nikakvu. Lova curi jedino ako izbaciš 30-40 izdanja godišnje.

Koliko sam ja shvatio Danijel je plasirao stripove koji su se njemu osobno dopadali, a sad ima neki privatni razlog da to prekine. Otud isprika?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/05/2010 : 10:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by hello
Najiskrenije se ispričavam svima ( a nema ih puno ) koji su mi davali podršku, a koje sam na ovaj ili onaj način iznevjerio.



Ma po čemu si ih iznevjerio? Iznevjerili su oni tebe.
Čovjek korektno radi svoj posao, uvede nove i svjetski poznate stripove po povoljnim cijenama i onda se još na kraju mora ispričavati.

Zbog čega? Kome?

Ja sam se ispričao onima koji su mi davali podršku i kupovali stripove i mislim da mi je to dužnost. Oni su pratili serijale, kupovali po punoj cijeni, netko je možda kupio i po 2 primjerka radi podrške i zato im se najiskrenije ispričavam jer sam ih iznevjerio. Imali su povjerenja u mene, a ja to povjerenje u konačnici nisam opravdao.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 05/05/2010 : 12:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
kakva je sudbina malog renđera'
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/05/2010 : 12:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

kakva je sudbina malog renđera'

Mali rendžer nema nikakve veze s Izdavanjem knjiga Dani. Izdavač Malog rendžera je firma Van Gogh d.o.o. i Mali rendžer ima solidnu grupu fanova i njegovo daljne izdavanje nije ni pod kakvim upitnikom.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 05/05/2010 : 12:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by bubo

kakva je sudbina malog renđera'

Mali rendžer nema nikakve veze s Izdavanjem knjiga Dani. Izdavač Malog rendžera je firma Van Gogh d.o.o. i Mali rendžer ima solidnu grupu fanova i njegovo daljne izdavanje nije ni pod kakvim upitnikom.

eto i lijepe vijesti nakon ovih žalosnih..
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 05/05/2010 : 12:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
Hvala na trudu, radu i pokušaju. I to je nešto!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/05/2010 : 15:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Meni je također žao jer sam imao toliko dobrih ideja, a bilo je samo potrebno da se svaki strip proda u 250 primjeraka da se svi serijali izguraju do kraja i 300 primjeraka ili više za izbacivanje još pokojeg serijala. Evo male predožbe kako bi u nekom paralernom svemiru izgledala moja vizija:
Stranci u raju 19 knjiga
Spawn 20 i kusur knjiga
Biblioteka Dani - manje poznati kraći serijali u boji (Kade, Fell...)
Okružen mrtvima
Fables - crno bijelo
i šećer za kraj:
All star superman
Imao sam neke početne pregovore za ova dva zadnja serijala i mislim da bi završni pregovori bili uspješni ali jednostavno nisam imao novaca za takav projekt.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/05/2010 : 15:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>eto i lijepe vijesti nakon ovih žalosnih..

Drugim riječima: jeb'o Helloa kad nije radio Malog Pendžera.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/05/2010 : 15:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
stvarno šteta
navrati u makarsku pa da utopimo tugu u pivu, gledajući naprijed

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/05/2010 : 15:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Šteta! Mislim da nema smisla puno analizirati zašto nije prošlo...nije prošlo i to je to.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 05/05/2010 : 15:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
RIP
Stvarno šteta...

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/05/2010 : 16:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Meni je također žao jer sam imao toliko dobrih ideja, a bilo je samo potrebno da se svaki strip proda u 250 primjeraka da se svi serijali izguraju do kraja i 300 primjeraka ili više za izbacivanje još pokojeg serijala. Evo male predožbe kako bi u nekom paralernom svemiru izgledala moja vizija:
Stranci u raju 19 knjiga
Spawn 20 i kusur knjiga
Biblioteka Dani - manje poznati kraći serijali u boji (Kade, Fell...)
Okružen mrtvima
Fables - crno bijelo
i šećer za kraj:
All star superman
Imao sam neke početne pregovore za ova dva zadnja serijala i mislim da bi završni pregovori bili uspješni ali jednostavno nisam imao novaca za takav projekt.




Šteta stvarno,najviše zbog tebe jer si mi ok lik i to pa mi je zbog tebe žao što ti nije pošlo.
A možda je največi problem bio u tome što su ovo dosta nepoznani stripovi,pa ljudi možda i nisu znali da postoje tako nešto,...
Recimo kod nas u Sloveniji svi smo mislili kako je strip scena mrtva a onda se izda Re Print Zvitorepca (miki Muster) od 750 primjeraka i za jedan dan je rasprodano,i to samo u Ljubljani,da su prodavali po čitavoj Sloveniji prodali bi oni još više,....recimo i ja sam ostao bez tog stripa....mislim tko je to sve kupio,tko su ovi čitaoci nije mi jasno,znači ima dosta ovih koji voče i čitaju strip iako smo svi mislili kako ih više nema bar u Sloveniji,...
Možda si trebao izdavati Kapetana Mikija,jer je to jedini Bonelli kojeg nema nigdje,....
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/05/2010 : 19:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by hello
Najiskrenije se ispričavam svima ( a nema ih puno ) koji su mi davali podršku, a koje sam na ovaj ili onaj način iznevjerio.



Ma po čemu si ih iznevjerio? Iznevjerili su oni tebe.
Čovjek korektno radi svoj posao, uvede nove i svjetski poznate stripove po povoljnim cijenama i onda se još na kraju mora ispričavati.

Zbog čega? Kome?



Potpuno tacno. Ako si otvorio oci i prosirio okvir barem desetorici, slava ti.


Jack the Black.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/05/2010 : 20:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Stvarno steta...pogotvo zbog Stranaca...:/

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

is2606
Starting Member



Serbia
22 Posts

Member since 01/11/2007

Posted - 05/05/2010 : 20:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send is2606 a Private Message  Reply with Quote
steta.

ozenicu se onda kad mi devojka u miraz donese celu seriju zs i lms :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/05/2010 : 21:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I meni je žaj, kupija san sva izdanja osim Kade-a jer san njega ima u originalu. Bilo je lipo dok je trajalo, al eto, to ti je stanje naše fanovske scene.

Al znaš u čemu je pravi problem- ne u tome šta nedovoljno ljudi ne voli američke stripove, među njima i ove šta si izda ili si ima u planu izdat već činjenica da je većina koja to voli sve te stvari ili kupila u originalu ili pročitala sken i jebe ih se za papirnato izdanje. Po meni, izdavat u nas popularne stvari poput All Star Supermana ili Spawna NEMA SMISLA jer nema puno onih koji će kupit to a ne original, pogotovo ako ga već posjeduju. Iz istog razloga virujen da je Bookglobe Marvel biblioteka promašaj i da ne ide dobro, zato se ovoliko odgađa. Ja osobno sve to kupujen, iako moran bit iskren- ako to iman u originalu, ne uziman domaće izdanje. Dakle, nemoj da se ubijaš mišlju kako si ti kriv i preslaba zanimacija za tako vrhunske stripove-NE- ovo šta san reka ti je prava tragika sadašnjice, iz koje ni ja sam nisan isključen.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 05/05/2010 21:09:06
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/05/2010 : 21:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
So it goes... Šteta.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/05/2010 : 22:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jbga...
najviše mi žao spawna.... :(
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/05/2010 : 09:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
iskreno mi je zao :(
steta sto jos jedan lep i ambiciozan plan nije uspeo.
cestitke pak za pokusaj i ono (malo) sto smo dobili
hvala danijele ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 06/05/2010 : 11:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Šta se sada dešava sa pravima za ova izdanja? Da li je neko pokazao interesovanje za dalje izdavanje Spouna?
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 06/05/2010 : 14:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
sve što si dao dobro je
i pozitivno
i služi ti na ponos
pozdrav

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 06/05/2010 : 17:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je zbog povlačenja;ali svaka čast za izdavanje Stranaca u raju,jedan od boljih stripova koje sam čitao u zadnje vrijeme.
imali ste stvarno i više nego pošten omjer kvalitete i cijene.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000